February 2, 2023

New England Prep Hockey Scoring Leaders

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
4 Richard Gallant CSt. Mark's So '07141020302.14
18 Eli Chilicki FBerwick Jr '05191521361.89
23 Jed Brazo FCanterbury Sr '03212017371.76
_ Joe Connor FAvon Old Farms _ _18
_ Tom Molson FDeerfield _ _18____
_ Jackson Holl FTaft _ _18____
_ Landan Resendes FCushing _ _20____
_ Matt Cataldo FSt. Sebastian's _ _19____
_ Ryan Shaw FWestminster _ _16____
_ Joe Odyniec FAvon Old Farms _ _18____
_ Charlie Gollob FAvon Old Farms _ _18____
_ Jackson Kyrkostas FKimball Union _ _23____
_ Justin Tavares FDeerfield _ _18____
_ Sebbie Johnson FSt. Mark's _ _17____
_ Will Rassier FBrooks _ _15____
_ Jeremy Emch FBrooks _ _13____
_ Ethan Gardula FCushing _ _20____
_ J.J. Lemieux FTaft _ _18____
_ Mikka Kelechian FMilton _ _18____
_ Teddy Mutryn FSt. Sebastian's _ _18____
_ Eli Friedman FBrunswick _ _20____
_ Sean Gibbons FBrunswick _ _24____
_ Mark Evangelous FWorcester Academy _ _17____
_ Brock Cummings FBelmont Hill _ _18____
_ Derek Tremblay FTaft _ _15____
_ Cam Caron FNew Hampton _ _22____
_ Gio DiGiulian FKent _ _19____
_ Dale Campbell FMillbrook _ _19____
_ Isaac Mitchell FSt. Sebastian's _ _19____
_ Christian Day FNew Hampton _ _23____
_ Drew DellaSalla FBrunswick _ _23____
_ Connor Dozois FWorcester Academy _ _17____
_ Jonathan Balzarini FSt. Mark's _ _17____
_ Calvin Beard DSt. Mark's _ _17____
_ Sam Ciappa FCanterbury _ _21____
_ Ronan O'Donnell FBelmont Hill _ _18____
_ Tanner Petalas FBerwick _ _18____
_ Ted MacAusland FNoble & Greenough _ _18____
_ Ryan Kavanagh RWPingree _ _19____
_ Colin Walsh FSt. George's _ _20____
_ Jaden Davis FBerkshire _ _21____
_ Jim Lyver CSt. Mark's _ _17____
_ Emerson Marshall FCushing _ _17____
_ Jack DesRuisseaux FTabor _ _18____
_ Jacob Fletcher FNorthfield Mt. Hermon _ _18____
_ Andrew Gibbons FSt. Mark's _ _14____
_ Jacob Pohl FMilton _ _19____
_ Keegan Knight FTilton _ _19____
_ Zach Walsh DMillbrook _ _19____
_ Braden O'Hara FTilton _ _19____
_ Jack Sadowski FKimball Union _ _23____
_ Justin Massa FBerwick _ _18____
_ Dennis Davidson FNoble & Greenough _ _18____
_ Daniel Markham FBelmont Hill _ _18____
_ Jack Roberts FKent _ _19____
_ Doyle Coughlin FBrewster Academy _ _20____
_ Josh Bonrouhi FPortsmouth Abbey _ _14____
_ Nolan Davis FProctor _ _7____
_ Alex Bales DKent _ _7____
_ Blake Burke FWestminster _ _16____
_ Evan Partridge FChoate _ _16____
_ Jon Groth FProctor _ _18____
_ Logan McManus FPortsmouth Abbey _ _18____
_ Christian Maro FExeter _ _19____
_ Owen Mahar FKent _ _19____
_ Dalton Kane FBrewster Academy _ _20____
_ Louie Marcellino FPomfret _ _16____
_ Joey O'Brien FTilton _ _16____
_ Frankie Hipp FNorthfield Mt. Hermon _ _16____
_ Brian Judge FWestminster _ _16____
_ Dane Carter FBelmont Hill _ _18____
_ Cam Russo FGovernor's _ _19____
_ Sam LeDrew FKimball Union _ _20____
_ Tate Pecknold FSt. George's _ _20____
_ Tanner Marsh FBerkshire _ _21____
_ Jake Stevens DCanterbury _ _21____
_ Alex LoGuercio FFrederick Gunn School _ _23____
_ Jacob Rothman FFrederick Gunn School _ _23____
_ Mike Sullo FKimball Union _ _23____
_ Daxton St. Hilaire FNorth Yarmouth Academy _ _24____
_ Scott Lagos FNew Hampton _ _23____
_ Ryan Stratton FCanterbury _ _21____
_ James Evans FBrewster Academy _ _20____
_ Ben Buckely FSt. George's _ _20____
_ Ben Merrill FSt. Sebastian's _ _19____
_ Mason Chen DMilton _ _19____
_ Hunter McCarthy FPortsmouth Abbey _ _18____
_ Austin Tasca FNoble & Greenough _ _18____
_ Avan Pyle FProctor _ _18____
_ Danny Storella FTilton _ _17____
_ Allen Fang FGroton _ _16____
_ Michael Malatino FAlbany Academy _ _13____
_ Nate Heithoff FDeerfield _ _13____
_ James Shannon FBrunswick _ _24____
_ Zach Stabb FNorth Yarmouth Academy _ _22____
_ Jayson Alegria FWilliston Northampton _ _22____
_ Jake Kloss FCanterbury _ _21____
_ Ryan Philbrick DCushing _ _20____
_ Jack Farrell DGovernor's _ _19____
_ Quinn Booth FTilton _ _19____
_ Nolan Roche CAndover _ _18____
_ Caden Wells FHolderness _ _18____
_ Ethan Cox FNoble & Greenough _ _18____
_ Ethan Jasmin FWorcester Academy _ _17____
_ Tanner Duncan FTrinity-Pawling _ _17____
_ Damon Myers FSt. Mark's _ _17____
_ Jake Kavanagh FChoate _ _16____
_ Wade Volo FWestminster _ _16____
_ Owen Leahy FLawrence Academy _ _15____
_ Brennan Cail FHotchkiss _ _14____
_ Kyle O'Leary FNoble & Greenough _ _14____
_ Michael Markowski FFrederick Gunn School _ _23____
_ Felix-Antoine Bouchard FWilliston Northampton _ _22____
_ Jackson Graber FTrinity-Pawling _ _11____
_ Ryan Teehan FHebron _ _21____
_ Brock Bergeron FWinchendon _ _20____
_ Christian Palm FBrewster Academy _ _20____
_ Danny Buckley FSt. George's _ _20____
_ Eli Deener-Chodirker FWinchendon _ _20____
_ Reese Judson FMillbrook _ _10____
_ Alex Sandell FBB&N _ _19____
_ Dan Markevych FCushing _ _19____
_ Nolan Flynn FSt. Sebastian's _ _19____
_ Emmanuel Damianakis FWilliston Northampton _ _19____
_ Will Rice FBB&N _ _19____
_ Michael Ranaldi FGovernor's _ _19____
_ Aidan D'Urso FPomfret _ _19____
_ Finn Connor FProctor _ _18____
_ Matt Egan FMiddlesex _ _18____
_ Ethan Skowronek LWAndover _ _18____
_ Zave Greene FTaft _ _18____
_ Bobby Lachance Jr. FNorthfield Mt. Hermon _ _18____
_ Jack Lucey FPortsmouth Abbey _ _18____
_ Caeden Herrington DHolderness _ _18____
_ Max O'Connell DProctor _ _18____
_ Ben Cook DDeerfield _ _18____
_ Zach Baker FGroton _ _17____
_ Austin Borggaard FSt. Mark's _ _17____
_ Maddox Lizotte DSt. Mark's _ _17____
_ Xavier Vaillancourt FTabor _ _16____
_ Zachary Bova FAustin Prep _ _8____
_ Nick Pelletier FNorth Yarmouth Academy _ _23____
_ Brendan Giles FBrunswick _ _23____
_ Mark Pizzo FFrederick Gunn School _ _23____
_ Tanner McFaul FBrooks _ _14____
_ Zach Rizzo DCushing _ _20____
_ Cam Quigley DTilton _ _19____
_ Aidan Dres FTilton _ _19____
_ Alex Ondos FNorthfield Mt. Hermon _ _18____
_ Tyler Gwatkin FProctor _ _18____
_ Josh Swan RWVermont Academy _ _18____
_ Jack Kennedy DAvon Old Farms _ _18____
_ Matthew Babineau FNew Hampton _ _23____
_ Marko Goich FFrederick Gunn School _ _23____
_ Micheal Delage FBerwick _ _17____
_ Matthew Biotti DBelmont Hill _ _11____
_ Patrick Dotson DWestminster _ _16____
_ Liam Bard DBerkshire _ _21____
_ Garrett Krieger FSalisbury _ _20____
_ Liam Kilfoil FSalisbury _ _20____
_ Linas Dedinas FCushing _ _20____
_ Ryan Lucarelli FCanterbury _ _20____
_ Chase Aldridge FHebron _ _19____
_ Max Guertin FPingree _ _19____
_ Anthony Defilio CHebron _ _19____
_ Cole Roenick FWinchendon _ _19____
_ Parker Murch FBerwick _ _19____
_ Casey Mutryn FSt. Sebastian's _ _19____
_ Cullen Emery FDexter _ _23____
_ Kyle Murray-Smith FKimball Union _ _23____
_ Ryan Dube FBerwick _ _18____
_ Maxime Charbonneau FHolderness _ _18____
_ Jake McManus FBelmont Hill _ _18____
_ Michael Patko FPortsmouth Abbey _ _18____
_ Alex Pelletier FAvon Old Farms _ _18____
_ Aidan O'Connell FHolderness _ _18____
_ Thomas Duane FHolderness _ _18____
_ Will Brophy DNoble & Greenough _ _18____
_ Owen Tunney FChoate _ _9____
_ Owen Clifford FDeerfield _ _9____
_ Archer Brown FTaft _ _17____
_ Tyler Fogu FTrinity-Pawling _ _17____
_ Clay O'Donnell FBerkshire _ _21____
_ Austin Jerzak FAlbany Academy _ _20____
_ Anthony Lombardo FHebron _ _20____
_ Brendan Coughlin FWinchendon _ _20____
_ Josh Halliday FThayer _ _16____
_ Dylan McDougall FNew Hampton _ _23____
_ Dante Ersoni DNorth Yarmouth Academy _ _23____
_ Christian Wood DFrederick Gunn School _ _23____
_ Joe Gaffney CPingree _ _19____
_ Finley Patrick FMillbrook _ _19____
_ Dan Urban FMillbrook _ _19____
_ Paul McNiff FBB&N _ _19____
_ Andrew Tice DTilton _ _19____
_ Griffin Bucci FBrooks _ _15____
_ Alejandro Hassan DGroton _ _15____
_ Perry Gaudreau FWilliston Northampton _ _22____
_ Luke Drury FBrunswick _ _22____
_ Joey Zheng LWAndover _ _18____
_ Jake Boulanger FHolderness _ _18____
_ Brian Grant DNoble & Greenough _ _18____
_ Cade DeWolf FNorthfield Mt. Hermon _ _18____
_ Peyton Militello LWAndover _ _18____
_ Lenny Greenberg DBelmont Hill _ _18____
_ Max Tong FHolderness _ _18____
_ Eli Velepec FLoomis Chaffee _ _18____
_ Cole Estey DTabor _ _18____
_ Cam Gaffney FTabor _ _18____
_ Colin Kwak DProctor _ _18____
_ Brennen Pecararo DTilton _ _18____
_ Jake Owens FHotchkiss _ _14____
_ Louka Vamvakas DNorth Yarmouth Academy _ _24____
_ Quinn Moses LWPingree _ _17____
_ Mason Meltzer FBrewster Academy _ _20____
_ Alex Zakrzewski DSalisbury _ _20____
_ Corwith Simmers FKimball Union _ _23____
_ Connor Sutherland FDexter _ _23____
_ Mick Frechette DDexter _ _23____
_ Dylan Thorn FFrederick Gunn School _ _23____
_ Grey Perham FDNorth Yarmouth Academy _ _23____
_ Hans-Erik Jerosch DWorcester Academy _ _13____
_ Tyson Scanlon FGovernor's _ _19____
_ Beau Elson FExeter _ _19____
_ Michael Marchese FGovernor's _ _19____
_ Brendan Maher FMilton _ _19____
_ Alexandre Pellerin DWilliston Northampton _ _22____
_ Nick Theodos DHebron _ _21____
_ Jake Pullen FHolderness _ _18____
_ Jacob Duval FHolderness _ _18____
_ Will Reardon FLoomis Chaffee _ _18____
_ Lance Roberts FDeerfield _ _18____
_ David O'Neill RWAndover _ _18____
_ Jordin Palmer DAvon Old Farms _ _18____
_ Ethan Woolcott FLoomis Chaffee _ _18____
_ Kevin Delaney DProctor _ _18____
_ Jack Turowsky DNorthfield Mt. Hermon _ _18____
_ Charles Blanchard FAvon Old Farms _ _18____
_ Ty Wood FLawrence Academy _ _15____
_ Jack Constanzo FCushing _ _12____
_ Nate Porter FDexter _ _23____
_ Andrew O'Sullivan DKimball Union _ _23____
_ Luke Kurdziolek FAlbany Academy _ _20____
_ Jack Darby DAlbany Academy _ _20____
_ Stanley Bright FBerkshire _ _20____
_ Matt Vohra FSt. Paul's _ _17____
_ Joe DeCesare FWorcester Academy _ _17____
_ Colin Richard FThayer _ _17____
_ Nicolas Petrut FSalisbury _ _17____
_ Drew Carr FSt. Mark's _ _17____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.