March 15, 2021

New England Prep Hockey Defensemen Stats 2020-21

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
8 Lukas Gustafsson DCushing Sr '0242792.25
6 Bauer Morrissey DMillbrook Pg '02657122.00
25 Nick Marciano DKent Sr '02519102.00
_ Nick Bernardo DKimball Union _ _5
_ Pierce Patterson DDeerfield _ _4____
_ Liam Lesakowski DSalisbury _ _2____
_ Duncan Ramsay DKimball Union _ _6____
_ Conor Lally DTilton _ _12____
_ Bryce Bollman FDKimball Union _ _6____
_ Jake Sullivan DSt. Paul's _ _6____
_ Jack Hepp DSt. Paul's _ _6____
_ Isaac Abbott DDeerfield _ _5____
_ Dane Westen DSalisbury _ _2____
_ Chase Ramsay DAvon Old Farms _ _2____
_ John Tully DWorcester Academy _ _1____
_ Joey Silverio DPingree _ _1____
_ Cody Plaza DPingree _ _1____
_ Conor Gethings DWorcester Academy _ _1____
_ Nicholas Ferullo FDPingree _ _1____
_ Max Thiessen DNorthfield Mt. Hermon _ _1____
_ Nolan Wolfe DWorcester Academy _ _1____
_ Andrew Woloszyn DTilton _ _11____
_ Alex Laracy DProctor _ _7____
_ Joey Sciabarra DKent _ _4____
_ Ben Luscko DNew Hampton _ _13____
_ Grady Pierce DBrewster Academy _ _6____
_ Conner Chalmers DKimball Union _ _6____
_ Adam Cardona DKimball Union _ _6____
_ Adam McNabney DHolderness _ _6____
_ Caid Cox DSt. Paul's _ _6____
_ Lucas Constantine DKimball Union _ _6____
_ Jack Kircher DTrinity-Pawling _ _11____
_ Seamus Cummings FDCushing _ _5____
_ Sam Mackenzie DDeerfield _ _5____
_ Zach Rizzo DCushing _ _5____
_ Joe Fleming DProctor _ _7____
_ Brendan Kimball DTrinity-Pawling _ _11____
_ Matthew Fiorenza DTilton _ _12____
_ Cam Lowe DMillbrook _ _6____
_ Fab Mazzarelli DMillbrook _ _6____
_ Douglas McGuire DWyoming Seminary _ _4____
_ James Patrick DSalisbury _ _2____
_ Abdoul Diouf DBerkshire _ _2____
_ Jake Geraci DAvon Old Farms _ _2____
_ Calum Chau DSalisbury _ _2____
_ Jackson Weglarz DNew Hampton _ _13____
_ Michael Fritz DTrinity-Pawling _ _11____
_ Sam Nichols DTrinity-Pawling _ _11____
_ Cam Gwatkin FDProctor _ _7____
_ Spencer Gallant DDeerfield _ _5____
_ Finn Martin DKent _ _5____
_ Brady Schultz DTrinity-Pawling _ _11____
_ Noah Leithman FDTilton _ _12____
_ Mick Frechette DSt. Paul's _ _6____
_ Jack Hutchins DHolderness _ _6____
_ Bobby May DKimball Union _ _6____
_ Bryson Russell DSt. Paul's _ _6____
_ Ryan Lake DCushing _ _3____
_ Jackson Gates FDNew Hampton _ _10____
_ Trey Chickering DProctor _ _7____
_ Cooper Warrington DHolderness _ _4____
_ Ford Boock DWyoming Seminary _ _4____
_ Brandon Rossetti DWyoming Seminary _ _4____
_ Joe Gillett DNew Hampton _ _13____
_ Nathan Novitsky DNew Hampton _ _13____
_ Owen Paskowski DCushing _ _5____
_ Nick Demio DBrewster Academy _ _5____
_ Jake Hall DKent _ _5____
_ Will Holland DDeerfield _ _5____
_ Ben Cook DDeerfield _ _5____
_ Hugh Curran DBrewster Academy _ _5____
_ Andrew Nordman DTilton _ _12____
_ Niklas Larsen DTilton _ _12____
_ AJ Noel FDKimball Union _ _6____
_ Mac Elliott DMillbrook _ _6____
_ Ryan DeSousa DMillbrook _ _6____
_ Zack Goode DNew Hampton _ _13____
_ Matt Hynes DProctor _ _7____
_ Alex Keskintepe DProctor _ _7____
_ Jonathan Ford DTrinity-Pawling _ _8____
_ Rhys Jones FDNew Hampton _ _10____
_ Liam Scanlon DTilton _ _11____
_ David Helledy DNew Hampton _ _11____
_ Daniel Pechr DNew Hampton _ _13____
_ Christian Ivancich DAndover _ _0____
_ Thomas Sheft DBB&N _ _1____
_ Brendan Murphy DBelmont Hill _ _0____
_ Burke Bogardus DBerkshire _ _2____
_ Ben Presley DBrunswick _ _0____
_ Cam Glonek DCanterbury _ _4____
_ Will Bowman DDeerfield _ _4____
_ Jake Mullahy DDexter _ _0____
_ Jonathan Lanza DDexter _ _0____
_ Dillon Passero DGovernor's _ _0____
_ Thomas Dempsey DGroton _ _0____
_ Simon-Charles Lafrenniere DHebron _ _0____
_ Luke Johnson DHotchkiss _ _0____
_ Adhit Desai DKents Hill _ _0____
_ Matty Gardner DKimball Union _ _1____
_ Morris Schneider DKimball Union _ _1____
_ Jan Olenginski DLoomis Chaffee _ _1____
_ Jayden Mullens DMiddlesex _ _0____
_ John McLachlan DMillbrook _ _6____
_ Ethan Mistry DMilton _ _0____
_ Matt Tully DNoble & Greenough _ _0____
_ Matthew Powers DNorth Yarmouth Academy _ _0____
_ Cole Brennan DPomfret _ _0____
_ Calvin May DRivers _ _0____
_ Walker Oberg DRoxbury Latin _ _0____
_ Rocco Pace FDSt. George's _ _0____
_ Joe Harney DSt. Sebastian's _ _0____
_ Nate Terski DTabor _ _0____
_ CJ Foley DThayer _ _0____
_ Charles Gagnon DVermont Academy _ _0____
_ Brandon Walker DWestminster _ _0____
_ Jon Barker DWinchendon _ _0____
_ Sawyer Paul DAndover _ _0____
_ Tim Duffy DAvon Old Farms _ _2____
_ Henry Grabowski DBB&N _ _1____
_ Matthew Biotti DBelmont Hill _ _0____
_ Ryan Muse DBerwick _ _0____
_ Tucker Hill DBrooks _ _0____
_ Niko Cadoret DBrunswick _ _0____
_ Bauer Swift DChoate _ _0____
_ Sean Keohane DDexter _ _0____
_ Justin Fedele FDExeter _ _0____
_ Brendan Fitzgerald DGovernor's _ _0____
_ Nick Wyman FDGroton _ _0____
_ Nick Theodos DHebron _ _0____
_ Matt Pollini DHolderness _ _5____
_ Cam Knowles DKents Hill _ _0____
_ Kyle Furey DLawrence Academy _ _0____
_ Charlie Andriole DLoomis Chaffee _ _1____
_ Noah Jamani DMiddlesex _ _0____
_ Sean Mason DMillbrook _ _6____
_ Cal Davies DNorth Yarmouth Academy _ _0____
_ Jesse Shogan DNorthfield Mt. Hermon _ _1____
_ Kyle Collins DPingree _ _1____
_ Philippe Lamarre DPomfret _ _0____
_ Domenic Morelli DRivers _ _0____
_ Bobby O'Grady FDRoxbury Latin _ _0____
_ Ian Moore DSt. Mark's _ _0____
_ Nolan Joyce DSt. Sebastian's _ _0____
_ Robert Martiniello DTabor _ _0____
_ Brett Collins DThayer _ _0____
_ Jordan Bernstein DVermont Academy _ _0____
_ Nate Stevens DWestminster _ _0____
_ Will Cohen DWinchendon _ _0____
_ Petrus Nykanen DWyoming Seminary _ _2____
_ Robert Corkery DAndover _ _0____
_ Jordin Palmer DAvon Old Farms _ _2____
_ Caleb Hu DBB&N _ _1____
_ Jack Bosco DBelmont Hill _ _0____
_ Tyler Shelgren DBerwick _ _0____
_ Kyle Pelletier DBrooks _ _0____
_ Collin Eschricht DBrunswick _ _0____
_ Andrew Carmody DChoate _ _0____
_ Jack Kamke DDexter _ _0____
_ Nick Salerno DExeter _ _0____
_ Jack Pascucci DGovernor's _ _0____
_ Wes Turner DGroton _ _0____
_ Zachary Smith DHebron _ _0____
_ Patrick Mohan DHolderness _ _6____
_ Sam Linton DKents Hill _ _0____
_ James Agabedis DLawrence Academy _ _0____
_ Giovanni Grassi DLoomis Chaffee _ _1____
_ Matt Ursini DMillbrook _ _6____
_ Henry Bergeron FDNorth Yarmouth Academy _ _0____
_ Audran Schneider DNorthfield Mt. Hermon _ _1____
_ Jake McGonagle DPingree _ _1____
_ Carter Rugg DPomfret _ _0____
_ Ollie Chessler DRivers _ _0____
_ Tait Oberg DRoxbury Latin _ _0____
_ Fritz Wright DSalisbury _ _2____
_ Jake Oblak DSt. Mark's _ _0____
_ Alex Lavigne FDSt. Paul's _ _5____
_ Jack Toomey DSt. Sebastian's _ _0____
_ Tyler Messier DTabor _ _0____
_ Declan Loughnane DThayer _ _0____
_ Thor Martin FDVermont Academy _ _0____
_ Christophe Petit DVermont Academy _ _0____
_ Hunter Wilson DWilliston Northampton _ _0____
_ Sam Logan DWinchendon _ _0____
_ Evan White DWyoming Seminary _ _4____
_ Moseley Schwartz DAndover _ _0____
_ Magnus Turcotte DAvon Old Farms _ _2____
_ Konstantin Lukin Yelin DBB&N _ _1____
_ Justin Pare DBelmont Hill _ _0____
_ Owen Cannon DBerwick _ _0____
_ Rocco Maitino DBrooks _ _0____
_ Maxime Sauvé DBrunswick _ _0____
_ Thomas Lynch DChoate _ _0____
_ Aidan Gorman DCushing _ _5____
_ Will Richards DDeerfield _ _5____
_ Shane Dwan FDDexter _ _0____
_ Sylas Oberting DExeter _ _0____
_ Colin Elliott DGovernor's _ _0____
_ Bryan McLachlan DGroton _ _0____
_ Garrison Gagnon DHolderness _ _1____
_ Nicholas Tocci DHoosac _ _3____
_ Jake Harshman DKents Hill _ _0____
_ Cole Teleki DLawrence Academy _ _0____
_ Rex Mabbs DMiddlesex _ _0____
_ Nate Garrett DMilton _ _0____
_ James O'Connor DNoble & Greenough _ _0____
_ Derek Wolverton DNorth Yarmouth Academy _ _0____
_ Michael Greene DNorthfield Mt. Hermon _ _1____
_ Bryce Bedard DPingree _ _1____
_ Axel Risland FDPomfret _ _0____
_ Luke Swaim DRivers _ _0____
_ Andrew Sparks DRoxbury Latin _ _0____
_ Billy Moloney DSalisbury _ _2____
_ Michael Fisher DSt. Mark's _ _0____
_ Nic Dallaire DTabor _ _0____
_ Max Willard DTaft _ _0____
_ Jackson Stuzynski DThayer _ _0____
_ Ben Potvin DVermont Academy _ _0____
_ Peter Sanger DWestminster _ _0____
_ Tyler Varin DWilliston Northampton _ _0____
_ Jack Bainbridge DAndover _ _0____
_ Hudson Miller DAvon Old Farms _ _2____
_ Grant Litchfield DBelmont Hill _ _0____
_ Nick Donaldson DBerkshire _ _2____
_ CJ Beals DBrooks _ _0____
_ Hunter Spiess DBrunswick _ _0____
_ Mattie Grabmann DChoate _ _0____
_ Johnnie Moriarty DDeerfield _ _5____
_ Damon Alexander DDexter _ _0____
_ Jack O'Brien DExeter _ _0____
_ Sean Thies DGovernor's _ _0____
_ Aidan Armaly DGroton _ _0____
_ Dom Metro DHoosac _ _3____
_ Leo Arbitman DKent _ _5____
_ Joseph Gillett DKents Hill _ _0____
_ Mack Oliphant DLawrence Academy _ _0____
_ Joe Freeman DMiddlesex _ _0____
_ William Van der Veen DMilton _ _0____
_ Chris Pickreign DNoble & Greenough _ _0____
_ Raphael Tessier DNorth Yarmouth Academy _ _0____
_ Markus Keller DPortsmouth Abbey _ _0____
_ Stephen Mortareilli DRivers _ _0____
_ Justin DeLucia DSalisbury _ _2____
_ Hudson Ramirez DSt. Mark's _ _0____
_ Henry Johnson DTabor _ _0____
_ Ryan Egan DTaft _ _0____
_ Jason Shapiro DVermont Academy _ _0____
_ Justin Louette DWestminster _ _0____
_ Zac Gmerek DWilliston Northampton _ _0____
_ Daniel Rekoske DAndover _ _0____
_ Aidan Kwok DAvon Old Farms _ _0____
_ Will Killoran DBelmont Hill _ _0____
_ Liam Bard DBerkshire _ _2____
_ Axel Keller DBrewster Academy _ _6____
_ Kevin Golden DBrooks _ _0____
_ Lucas St. Louis DBrunswick _ _0____
_ Liam O'Keeffe DDexter _ _0____
_ John Harrington DExeter _ _0____
_ Ted Justicz DGovernor's _ _0____
_ Eric Charpentier DFrederick Gunn School _ _0____
_ Atkin Dwyer DHolderness _ _5____
_ Jack Kane DHotchkiss _ _0____
_ Geer Stewart DKent _ _5____
_ Hunter Beriault DKents Hill _ _0____
_ Luke Clarner DKimball Union _ _4____
_ Damien Carfagna DLawrence Academy _ _0____
_ Preston Taylor DMiddlesex _ _0____
_ Jacob Creasy DMillbrook _ _6____
_ Jeffrey Lee FDMilton _ _0____
_ Gavin Connelly DNew Hampton _ _2____
_ Zach Popiel DNoble & Greenough _ _0____
_ Matthew Janiszweski DNorth Yarmouth Academy _ _0____
_ Joe Lucien DNorthfield Mt. Hermon _ _0____
_ Toby Oliveira DPortsmouth Abbey _ _0____
_ Peter Frates DRoxbury Latin _ _0____
_ Jake Lammens DSalisbury _ _2____
_ Ryan Buckley DSt. George's _ _0____
_ Ben Bundy DSt. Mark's _ _0____
_ Christian Yi DSt. Paul's _ _6____
_ Carter Patterson DTabor _ _0____
_ Zach Hahn DTaft _ _0____
_ Brendan Spinale DVermont Academy _ _0____
_ Alex Tonioni DWestminster _ _0____
_ William Tripp DWilliston Northampton _ _0____
_ Victor Malzahn DAndover _ _0____
_ Tim Donovan DBB&N _ _1____
_ Tom Goguen DBelmont Hill _ _0____
_ Jack Matthews DBrewster Academy _ _5____
_ John Burdett DBrunswick _ _0____
_ Devon Carlstrom DCanterbury _ _4____
_ Jackson Dorrington DCushing _ _2____
_ Matt Fusco DDexter _ _0____
_ Gerald Cahill DDexter _ _0____
_ Luke Ostrom DExeter _ _0____
_ Nico Bowden DGroton _ _0____
_ Eddie Rayhill DFrederick Gunn School _ _0____
_ Jackson Ehwa DHolderness _ _6____
_ Brian Haywood DHotchkiss _ _0____
_ Chris Avallone DLoomis Chaffee _ _1____
_ Brody Scott DMiddlesex _ _0____
_ Matt Danziger DMilton _ _0____
_ Aidan Lyons DNoble & Greenough _ _0____
_ Cole Greeley DNorth Yarmouth Academy _ _0____
_ George Sandercox DNorthfield Mt. Hermon _ _1____
_ Thomas Tavenner DPingree _ _1____
_ Colin Roark DPortsmouth Abbey _ _0____
_ Ryan Bell FDRivers _ _0____
_ Will Murphy DRoxbury Latin _ _0____
_ Ryan Matarese DSt. George's _ _0____
_ Luke Sullivan DSt. Mark's _ _0____
_ Thomas Messineo DSt. Sebastian's _ _0____
_ Steve Guo FDTabor _ _0____
_ Nick Kenerson DTaft _ _0____
_ Dean Rocco DTrinity-Pawling _ _4____
_ Nathan Powers DVermont Academy _ _0____
_ Daniel Lurie DWestminster _ _0____
_ Roscoe Eade DWilliston Northampton _ _0____
_ Charlie Spence DAndover _ _0____
_ Seth Robinson DAvon Old Farms _ _2____
_ Jack Rorick DBB&N _ _1____
_ Tyler Rubin DBelmont Hill _ _0____
_ Silas Van Vranken DBerkshire _ _2____
_ Henry Dale DBrunswick _ _0____
_ Cullen Mulhern DCanterbury _ _4____
_ Shane McElhaney DCushing _ _2____
_ Patrick Morrissey DDexter _ _0____
_ Will Vote FDDexter _ _0____
_ Evan McCuaig DExeter _ _0____
_ Trey Whitehead DGroton _ _0____
_ Samuel Tetreault DHebron _ _0____
_ Julian Leonhardt DHotchkiss _ _0____
_ Riley Mullen DKent _ _0____
_ Cam Partridge DLoomis Chaffee _ _1____
_ Hayden Giralamo DMiddlesex _ _0____
_ Chris Romaine DMilton _ _0____
_ Will Friedman DNoble & Greenough _ _0____
_ Hans-Erik Jerosch DNorth Yarmouth Academy _ _0____
_ Jackson Biancheri DNorthfield Mt. Hermon _ _1____
_ Isaac Amigo DPingree _ _1____
_ Jack Baird DPortsmouth Abbey _ _0____
_ Sam Amato DRivers _ _0____
_ Connor Berg DRoxbury Latin _ _0____
_ Tye Scott DSalisbury _ _2____
_ Zach Bell DSt. George's _ _0____
_ Will Elias DSt. Sebastian's _ _0____
_ Matt Wiig DTabor _ _0____
_ Connor Colucci DTaft _ _0____
_ Leighton Geraghty DVermont Academy _ _0____
_ Ben Michaud DWestminster _ _0____
_ Matt Gallagher DWinchendon _ _0____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.