March 15, 2021

USA/Canada Hockey Defensemen Stats 2020-21

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
22 Patrick Reilly DCBA So '0412414181.50
28 Colin Grable DCBA Sr '0312710171.42
14 Aidan Elkins DAustin Prep Jr '031364100.77
_ Colin McGrath DAustin Prep _ _11
_ Jason Andreyev DCBA _ _12____
_ Thomas Atanacio DCBA _ _11____
_ Deniro Demarco DAustin Prep _ _11____
_ Michael Gravina DCBA _ _12____
_ Mathew Chatelle DAustin Prep _ _12____
_ Lucas Salas DCBA _ _7____
_ Thomas Fabbo DAustin Prep _ _10____
_ Josh Williams DAustin Prep _ _11____
_ Robby McDonald DAustin Prep _ _12____
_ Alexis Vézina DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Matthew Sutter DBishop O'Connell _ _0____
_ Clayton Cisar DCalvert Hall _ _0____
_ Thomas Delisle DGilmour Academy _ _0____
_ Steven Chase DHarvey _ _0____
_ Marc-Antoine Houde DHill School _ _2____
_ Jordan Rose FDLandon _ _0____
_ Kyle Baek DLawrenceville _ _0____
_ Gavin McDonald DPortledge _ _0____
_ Will Brown DPrinceton Day School _ _0____
_ Matthew Roy DSt. Andrew's College _ _0____
_ Michael Deforel DStanstead College _ _0____
_ Jonathan Nteziyaremye DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Fisher Niehaus DAustin Prep _ _5____
_ Nick Hunter DBishop O'Connell _ _0____
_ Michael Buchman DCalvert Hall _ _0____
_ Jack Benitez DDelbarton _ _1____
_ Vincent Stafford DGilmour Academy _ _0____
_ Louis Gimbert DHill School _ _2____
_ Andrew Budzynski DLa Salle College HS _ _0____
_ Jacob Hookman-Vassa DLandon _ _0____
_ Kenneth Baek FDLawrenceville _ _0____
_ Joey Sciabarra DPortledge _ _0____
_ Cole Fenton DPrinceton Day School _ _0____
_ Luke Vardy DSt. Andrew's College _ _0____
_ Bodie Nobes DStanstead College _ _0____
_ Raphaël Marcoux DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Conor Griffin DAustin Prep _ _12____
_ Emile Boivin DBishop's College School _ _0____
_ Ray Berezniak DDelbarton _ _1____
_ Landon Peterson DGilmour Academy _ _0____
_ Tyler Chenevert DHill School _ _2____
_ Nolan Woudenberg DLa Salle College HS _ _0____
_ Ethan Goldman DLandon _ _0____
_ Sam Boston FDLawrenceville _ _0____
_ Tucker Corwen DPortledge _ _0____
_ Dante Pellegrino DRice Memorial _ _0____
_ Braeden Donnelly DSt. Andrew's College _ _0____
_ Aksel Jalojarvi DStanstead College _ _0____
_ Zachary Masse DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Zack Morissette DBishop's College School _ _0____
_ Alex Bosland DDelbarton _ _1____
_ Timothy Treadway DGilmour Academy _ _0____
_ Austin Lambert DHill School _ _2____
_ Chase Hannon DLa Salle College HS _ _0____
_ Damon Pirko DLandon _ _0____
_ Joseph Blackley DNichols _ _0____
_ Odin Ford DPortledge _ _0____
_ Justin Gagnon DRice Memorial _ _0____
_ Josh Orrico DSt. Andrew's College _ _0____
_ Simon Singher DStanstead College _ _0____
_ Giuseppe Cammalleri FDBishop's College School _ _0____
_ Matthew Romano DCBA _ _4____
_ Grady Burke DDelbarton _ _1____
_ Kaiden Hafele DGilmour Academy _ _0____
_ Ben Greenberg DHill School _ _2____
_ Gavin O'Connell DLa Salle College HS _ _0____
_ Nicholas Hebert DLandon _ _0____
_ Dominic Derenda DNichols _ _0____
_ Tyler Mills DPortledge _ _0____
_ Joseph Aubert DRice Memorial _ _0____
_ Jack Riley DSt. John's Prep _ _0____
_ Marion Haborak DStanstead College _ _0____
_ Conor Peterson DAustin Prep _ _3____
_ Joel Pakarinen DBishop's College School _ _0____
_ Nick Mondello DDelbarton _ _1____
_ David Shidlovski FDGilmour Academy _ _0____
_ Michael Kapral DHill School _ _2____
_ Kareem Al-Azem DLandon _ _0____
_ Arthur Smink DLandon _ _0____
_ Michael Leone DNorthwood Junior _ _0____
_ Chris Gentry DPortledge _ _0____
_ Matthew Ryan DRice Memorial _ _0____
_ Zack Raposa DSt. John's Prep _ _0____
_ Nick Dimatos DThe Hun School _ _0____
_ Étienne Gagnon DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Riley McGraw DBishop O'Connell _ _0____
_ Jake Schmelzer DCalvert Hall _ _0____
_ Sam Hall DDelbarton _ _1____
_ Spencer Hellinger FDHarvey _ _0____
_ Oaken Son DHill School _ _2____
_ JH Lages DLandon _ _0____
_ Peter Poulianas DLawrenceville _ _0____
_ Jacob Guevin DNorthwood Junior _ _0____
_ Birch Gorman DPrinceton Day School _ _0____
_ Troy Carson DRice Memorial _ _0____
_ Theo Vetere DSt. John's Prep _ _0____
_ Max Schmuckler DThe Hun School _ _0____
_ Markus Carrier DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Holden Techet DBishop O'Connell _ _0____
_ Ori Imirie DCalvert Hall _ _0____
_ Aurelio DeRose DGilmour Academy _ _0____
_ William Welburn DHarvey _ _0____
_ Jere Niniikoski DHill School _ _2____
_ Jake Cohen DLandon _ _0____
_ Miles Brodey DLawrenceville _ _0____
_ Patrik Bruna DNorthwood Junior _ _0____
_ Luke Antonacci FDPrinceton Day School _ _0____
_ Scott Cremen DRice Memorial _ _0____
_ Shane Haggerty DSt. John's Prep _ _0____
_ Ming Yuan DThe Hun School _ _0____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.