December 5, 2022

New England Prep Hockey Top Goaltenders

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesGAASV%
1 Colby Boyce Kimball Union Jr '04 860380.001.000
33 Pelle Russo St. Sebastian's Jr '05 540340.001.000
31 Stephen Peck Avon Old Farms Sr '05 1080320.001.000
_ Will Baker Brunswick _ _ 60
_ Matthew Pimentel Berwick _ _ 108____
_ Jeevan Anand St. Mark's _ _ 108____
_ Rudy Guimond Taft _ _ 112____
_ Owen Willgos Vermont Academy _ _ 56____
_ Etham Ramonetti Groton _ _ 54____
_ Theo Clement Winchendon _ _ 54____
_ Sawyer Russell Tilton _ _ 85____
_ Cooper Flemming Salisbury _ _ 54____
_ Nick Hubbard Pingree _ _ 108____
_ Ryan Nolan Holderness _ _ 54____
_ Patrick McDevitt Portsmouth Abbey _ _ 108____
_ Ryan Crowshaw Frederick Gunn School _ _ 114____
_ Harrison Fogel Kent _ _ 113____
_ Devin Shakar Albany Academy _ _ 54____
_ Thatcher Bernstein Noble & Greenough _ _ 80____
_ Evan Zhang Roxbury Latin _ _ 53____
_ Connor Towle Hotchkiss _ _ 72____
_ David Mallio BB&N _ _ 107____
_ Gus Ackerman Tabor _ _ 108____
_ Mitchell McCusker Frederick Gunn School _ _ 60____
_ Sam Caulfield Milton _ _ 54____
_ Kyle Bolduc Northfield Mt. Hermon _ _ 107____
_ John Tolve Deerfield _ _ 54____
_ Will Mizenko Albany Academy _ _ 108____
_ Aidan Farion North Yarmouth Academy _ _ 161____
_ Matteo De Luca Westminster _ _ 54____
_ Luke Marinelli Pingree _ _ 54____
_ Ryan Rosenau Kents Hill _ _ 215____
_ Giovanni Calvanese Winchendon _ _ 113____
_ Paul Dalessio Dexter _ _ 59____
_ Ryder Shea St. George's _ _ 54____
_ Andrew Melly Brewster Academy _ _ 53____
_ Tommy Adams Northfield Mt. Hermon _ _ 54____
_ Michael Salvatore Exeter _ _ 281____
_ Caio Bernardini Middlesex _ _ 59____
_ Brendan Holahan Brunswick _ _ 114____
_ Aidan Hopewell Kent _ _ 60____
_ Patrick Green Brewster Academy _ _ 163____
_ Max LaCroix Governor's _ _ 167____
_ Tyler Spokane Millbrook _ _ 111____
_ Evan Plunkett Holderness _ _ 54____
_ Dan Heroux Kimball Union _ _ 195____
_ Jason Delehoy Rivers _ _ 113____
_ Primo Baldassarre Choate _ _ 59____
_ Andrew Heinze Loomis Chaffee _ _ 109____
_ Beau Johnson Pomfret _ _ 78____
_ Braden Clifford Worcester Academy _ _ 108____
_ Nathan Deroche Austin Prep _ _ 108____
_ Cooper Rautenstrauch Cushing _ _ 167____
_ James Mikos Vermont Academy _ _ 107____
_ Jake Henry Williston Northampton _ _ 54____
_ Danick Leroux Berkshire _ _ 62____
_ Luc Gagnon Lawrence Academy _ _ 57____
_ Mike Pelletier Groton _ _ 54____
_ Tyler Kirk Williston Northampton _ _ 108____
_ Trey Thompkins Hoosac _ _ 54____
_ Ethan Fehrenbaker Trinity-Pawling _ _ 55____
_ Ben Scowronek Andover _ _ 107____
_ Ethan Simpson Brooks _ _ 53____
_ Harrison Brown Milton _ _ 54____
_ Grant Kloeber Hotchkiss _ _ 36____
_ Treva Murphy St. Paul's _ _ 54____
_ Conor Waldron Tilton _ _ 59____
_ Matt Alberti Salisbury _ _ 58____
_ Cole O'Donnell Berkshire _ _ 46____
_ Nate Zerrenner New Hampton _ _ 132____
_ Ernest Irnazarov Kents Hill _ _ 54____
_ Zach Bloxam Pomfret _ _ 82____
_ Charles Watson St. Mark's _ _ 45____
_ Euan Martin North Yarmouth Academy _ _ 54____
_ Daniel Norton Hoosac _ _ 54____
_ Ray Bryant Proctor _ _ 36____
_ Chris Dakers Proctor _ _ 72____
_ Cody Hew Canterbury _ _ 83____
_ Rocco Bryant St. Paul's _ _ 54____
_ Mark McGuire Roxbury Latin _ _ 53____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.