December 5, 2022

New England Prep Hockey Scoring Leaders

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
25 Dale Campbell FMillbrook Jr '0525163.00
14 Matt Egan FMiddlesex So '0523252.50
11 Mikka Kelechian FMilton Sr '0422352.50
_ Zach Walsh DMillbrook _ _2
_ Cam Gaffney FTabor _ _2____
_ Jack Farrell DGovernor's _ _3____
_ Frankie Hipp FNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Landan Resendes FCushing _ _3____
_ Micheal Marchese FGovernor's _ _3____
_ Braden O'Hara FTilton _ _3____
_ Keegan Knight FTilton _ _3____
_ Drew DellaSalla FBrunswick _ _3____
_ Joey O'Brien FTilton _ _3____
_ Nolan Davis FProctor _ _2____
_ Hunter McCarthy FPortsmouth Abbey _ _2____
_ Joe Odyniec FAvon Old Farms _ _2____
_ Arthur Mirante FAvon Old Farms _ _2____
_ Eli Chilicki FBerwick _ _2____
_ Brendan Maher FMilton _ _2____
_ Matt Tully DNoble & Greenough _ _2____
_ Tyler Gwatkin FProctor _ _2____
_ Alec O'Connor DTabor _ _2____
_ Joe Connor FAvon Old Farms _ _2____
_ Jeremy Emch FBrooks _ _2____
_ Jed Brazo FCanterbury _ _2____
_ Ben Nakata FNoble & Greenough _ _2____
_ Dennis Davidson FNoble & Greenough _ _2____
_ Jack DesRuisseaux FTabor _ _2____
_ J.J. Lemieux FTaft _ _2____
_ Zave Greene FTaft _ _2____
_ Avan Pyle FProctor _ _2____
_ Tommy Sheehan FTabor _ _2____
_ Tom Molson FDeerfield _ _1____
_ Ben Cook DDeerfield _ _1____
_ Jakub Kohn FDeerfield _ _1____
_ Josh Halliday FThayer _ _1____
_ Brian Judge FWestminster _ _1____
_ Conor Griffin DAustin Prep _ _1____
_ Gunnar Forbes DBrewster Academy _ _1____
_ Evan Partridge FChoate _ _1____
_ Justin Tavares FDeerfield _ _1____
_ Reese Judson FMillbrook _ _1____
_ Derek Rhodes FWestminster _ _1____
_ Jacob Rothman FFrederick Gunn School _ _3____
_ Andrew Gibbons FSt. Mark's _ _3____
_ James Shannon FBrunswick _ _3____
_ Ethan Gardula FCushing _ _3____
_ Dylan Thorn FFrederick Gunn School _ _3____
_ Bear Brooks FGovernor's _ _3____
_ Cade DeWolf FNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Cam Quigley DTilton _ _3____
_ Christian Wood DFrederick Gunn School _ _3____
_ Jacob Fletcher FNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Mark Pizzo FFrederick Gunn School _ _3____
_ Jacob Ingstrup DKent _ _3____
_ Quinn Booth FTilton _ _3____
_ Jackson Kyrkostas FKimball Union _ _5____
_ Will Reardon FLoomis Chaffee _ _2____
_ Colin Walsh FSt. George's _ _2____
_ Micheal Delage FBerwick _ _2____
_ Jacob Pohl FMilton _ _2____
_ Ted MacAusland FNoble & Greenough _ _2____
_ Liam McCarthy FNoble & Greenough _ _2____
_ Cole Estey DTabor _ _2____
_ Grayden Robertson-Palmer CAndover _ _2____
_ Charlie Gollob FAvon Old Farms _ _2____
_ Justin Massa FBerwick _ _2____
_ Brennan Cail FHotchkiss _ _2____
_ Drew Anastasio DLoomis Chaffee _ _2____
_ Mason Chen DMilton _ _2____
_ Austin Tasca FNoble & Greenough _ _2____
_ Ethan Cox FNoble & Greenough _ _2____
_ Jack Fickenscher FProctor _ _2____
_ Archer Brown FTaft _ _2____
_ Max Tong FHolderness _ _2____
_ Ethan Woolcott FLoomis Chaffee _ _2____
_ Kyle O'Leary FNoble & Greenough _ _2____
_ Tate Pecknold FSt. George's _ _2____
_ Ryan Hogdin FAustin Prep _ _2____
_ Kyle Murray-Smith FKimball Union _ _5____
_ Michael Markowski FFrederick Gunn School _ _3____
_ Tyson Scanlon FGovernor's _ _3____
_ Gio DiGiulian FKent _ _3____
_ Michael Malatino FAlbany Academy _ _3____
_ Owen Mahar FKent _ _3____
_ Sebbie Johnson FSt. Mark's _ _3____
_ Alex Walsh FTilton _ _3____
_ Sean Gibbons FBrunswick _ _3____
_ Brendan Giles FBrunswick _ _3____
_ Luke Calabria DFrederick Gunn School _ _3____
_ Cam Russo FGovernor's _ _3____
_ Micheal Ranaldi FGovernor's _ _3____
_ Ian Crowley DGovernor's _ _3____
_ Sam Pfefferle FKent _ _3____
_ Emerson Marshall FCushing _ _3____
_ Jack Roberts FKent _ _3____
_ Beau Elson FExeter _ _5____
_ Christian Maro FExeter _ _5____
_ Sam LeDrew FKimball Union _ _5____
_ Doyle Coughlin FBrewster Academy _ _4____
_ Louka Vamvakas DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Luke Drury FBrunswick _ _3____
_ Luke Kurdziolek FAlbany Academy _ _3____
_ Nate Porter FDexter _ _3____
_ Alex LoGuercio FFrederick Gunn School _ _3____
_ Alex Bales DKent _ _3____
_ Scott Lagos FNew Hampton _ _3____
_ Ryan Kavanagh RWPingree _ _3____
_ Aidan Dres FTilton _ _3____
_ Jack Darby DAlbany Academy _ _3____
_ Peter Unger FFrederick Gunn School _ _3____
_ Michael Pizzo FFrederick Gunn School _ _3____
_ Mason Sturm DGovernor's _ _3____
_ Peter Skoglund FKent _ _3____
_ Nathan DiChiara DKent _ _3____
_ Dylan McDougall FNew Hampton _ _3____
_ Grey Perham FDNorth Yarmouth Academy _ _3____
_ Damon Myers FSt. Mark's _ _3____
_ Brennen Pecararo DTilton _ _3____
_ Felix-Antoine Bouchard FWilliston Northampton _ _3____
_ Brock Bergeron FWinchendon _ _3____
_ Cole Roenick FWinchendon _ _3____
_ Nikolas Cadoret DBrunswick _ _3____
_ Matthew Babineau FNew Hampton _ _3____
_ Collin Rowe DPingree _ _3____
_ Jonathan Balzarini FSt. Mark's _ _3____
_ Wes Haynes DWilliston Northampton _ _3____
_ Jake Kloss FCanterbury _ _2____
_ Zach Baker FGroton _ _2____
_ Nick Theodos DHebron _ _2____
_ Jake Pullen FHolderness _ _2____
_ Brendan Bullock FHotchkiss _ _2____
_ Jack Francini FMiddlesex _ _2____
_ Billy MacAusland FNoble & Greenough _ _2____
_ Harry Dermody FSt. Paul's _ _2____
_ Brendan Keaveney FSt. Sebastian's _ _2____
_ Keanan Dewberry FTabor _ _2____
_ Ivan Miasoedenkov FVermont Academy _ _2____
_ Mark Evangelous FWorcester Academy _ _2____
_ Peyton Militello LWAndover _ _2____
_ David O'Neill RWAndover _ _2____
_ Won-Jun Yun FAvon Old Farms _ _2____
_ Brady MacCutcheon FBB&N _ _2____
_ Will Rassier FBrooks _ _2____
_ Logan Goodman DCanterbury _ _2____
_ Colin Butters DHolderness _ _2____
_ Caeden Herrington DHolderness _ _2____
_ James Mackey DHotchkiss _ _2____
_ Makai Tarjamo FLoomis Chaffee _ _2____
_ Gennaro Pompano FLoomis Chaffee _ _2____
_ Owen Crann FMiddlesex _ _2____
_ Sky Platt FMiddlesex _ _2____
_ Sam Tsao FMillbrook _ _2____
_ Michael Patko FPortsmouth Abbey _ _2____
_ Josh Bonrouhi FPortsmouth Abbey _ _2____
_ Logan McManus FPortsmouth Abbey _ _2____
_ Max O'Connell DProctor _ _2____
_ Charlie O'Connell DProctor _ _2____
_ Rapolas Marcinkevicius FSalisbury _ _2____
_ Hudson Gorski DSalisbury _ _2____
_ Ben Buckely FSt. George's _ _2____
_ Christian Yi DSt. Paul's _ _2____
_ Xavier Vaillancourt FTabor _ _2____
_ Will Doherty FTabor _ _2____
_ Brad Guden DTabor _ _2____
_ Jackson Holl FTaft _ _2____
_ Derek Tremblay FTaft _ _2____
_ Shane Prusak FVermont Academy _ _2____
_ Cole Robinson FVermont Academy _ _2____
_ Milo Tian FAvon Old Farms _ _2____
_ Liam Bard DBerkshire _ _2____
_ Jake Lipani DBrooks _ _2____
_ Luc Lampert DBrunswick _ _2____
_ Jake Stevens DCanterbury _ _2____
_ Alec Babineau FGovernor's _ _2____
_ Devin Fitzgerald FGroton _ _2____
_ Nolan Marsters DMiddlesex _ _2____
_ Dan Urban FMillbrook _ _2____
_ Jackson Faughnan DMilton _ _2____
_ Will Brophy DNoble & Greenough _ _2____
_ Jack Baird DPortsmouth Abbey _ _2____
_ Matthew Burgner FPortsmouth Abbey _ _2____
_ Maks Watton FProctor _ _2____
_ Kevin Delaney DProctor _ _2____
_ Quinn McCall DSalisbury _ _2____
_ Garrett Krieger FSalisbury _ _2____
_ Ryan Doherty FSt. Paul's _ _2____
_ Lino Viau FSt. Paul's _ _2____
_ Kai Roberto FTabor _ _2____
_ Josh Itri FTabor _ _2____
_ Ethan Jasmin FWorcester Academy _ _2____
_ Rocco Marinucci DAlbany Academy _ _1____
_ Daniel Markham FBelmont Hill _ _1____
_ Jack Duffy DBelmont Hill _ _1____
_ Matthew Myhalenko FBrewster Academy _ _1____
_ Travis Gillen DBrewster Academy _ _1____
_ Jack Badeer FDChoate _ _1____
_ Thomas Plamondon DChoate _ _1____
_ Benjamin Darche FChoate _ _1____
_ Jake Gelman FChoate _ _1____
_ Will Richards DDeerfield _ _1____
_ Clarence Beltz FLawrence Academy _ _1____
_ Marek Thompson DLawrence Academy _ _1____
_ Owen Leahy FLawrence Academy _ _1____
_ Spencer Hirsch FLawrence Academy _ _1____
_ Raphael Denis DTrinity-Pawling _ _1____
_ Lucas Buchanan FTrinity-Pawling _ _1____
_ Jason Musa FTrinity-Pawling _ _1____
_ Michael Bianco FWestminster _ _1____
_ Rowan Masse FWestminster _ _1____
_ Drew Thibodeau FAustin Prep _ _1____
_ Thomas Fabbo DAustin Prep _ _1____
_ Ronan O'Donnell FBelmont Hill _ _1____
_ Jake McManus FBelmont Hill _ _1____
_ Jake Kavanagh FChoate _ _1____
_ Rowan Aggarwal DChoate _ _1____
_ Darien Chiang DDeerfield _ _1____
_ Nate Heithoff FDeerfield _ _1____
_ Lance Roberts FDeerfield _ _1____
_ JS Pack DLawrence Academy _ _1____
_ Noah Vettese DLawrence Academy _ _1____
_ Josh Erickson FLawrence Academy _ _1____
_ Shawn Leary DLawrence Academy _ _1____
_ Ty Wood FLawrence Academy _ _1____
_ Lucas Tremlett FProctor _ _1____
_ Blake Stuzynski DThayer _ _1____
_ JP Macrigiane FTrinity-Pawling _ _1____
_ Jackson Fahrbach FTrinity-Pawling _ _1____
_ Ryan Shaw FWestminster _ _1____
_ Nathan Carlson DAustin Prep _ _1____
_ Ben Cohen FKents Hill _ _5____
_ Mike Sullo FKimball Union _ _5____
_ Malcolm Baar FKimball Union _ _5____
_ Hugo Daniel FNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Ryan Wead FAlbany Academy _ _3____
_ Dan Markevych FCushing _ _3____
_ Paul Tollet FFrederick Gunn School _ _3____
_ Patrick Walsh FKent _ _3____
_ Magzhan Sagadiev FNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Joe Gaffney CPingree _ _3____
_ Louie Marcellino FPomfret _ _3____
_ Shane Taddia FThayer _ _3____
_ Emmanuel Damianakis FWilliston Northampton _ _3____
_ TJ Sullivan FWilliston Northampton _ _3____
_ Jack Dalto FAlbany Academy _ _3____
_ Austin Jerzak FAlbany Academy _ _3____
_ Alex Marasciulo FAlbany Academy _ _3____
_ Tucker Spiess FBrunswick _ _3____
_ Connor Ferguson FFrederick Gunn School _ _3____
_ Kyle Smyth FFrederick Gunn School _ _3____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.