December 5, 2022

New England Prep Hockey Defensemen Stats

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
15 Zach Walsh DMillbrook Sr '0521452.50
16 Jack Farrell DGovernor's Sr '0433472.33
7 Matt Tully DNoble & Greenough Sr '0422242.00
_ Alec O'Connor DTabor _ _2
_ Ben Cook DDeerfield _ _1____
_ Conor Griffin DAustin Prep _ _1____
_ Gunnar Forbes DBrewster Academy _ _1____
_ Cam Quigley DTilton _ _3____
_ Christian Wood DFrederick Gunn School _ _3____
_ Jacob Ingstrup DKent _ _3____
_ Cole Estey DTabor _ _2____
_ Drew Anastasio DLoomis Chaffee _ _2____
_ Mason Chen DMilton _ _2____
_ Luke Calabria DFrederick Gunn School _ _3____
_ Ian Crowley DGovernor's _ _3____
_ Louka Vamvakas DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Alex Bales DKent _ _3____
_ Jack Darby DAlbany Academy _ _3____
_ Mason Sturm DGovernor's _ _3____
_ Nathan DiChiara DKent _ _3____
_ Grey Perham FDNorth Yarmouth Academy _ _3____
_ Brennen Pecararo DTilton _ _3____
_ Nikolas Cadoret DBrunswick _ _3____
_ Collin Rowe DPingree _ _3____
_ Wes Haynes DWilliston Northampton _ _3____
_ Nick Theodos DHebron _ _2____
_ Logan Goodman DCanterbury _ _2____
_ Colin Butters DHolderness _ _2____
_ Caeden Herrington DHolderness _ _2____
_ James Mackey DHotchkiss _ _2____
_ Max O'Connell DProctor _ _2____
_ Charlie O'Connell DProctor _ _2____
_ Hudson Gorski DSalisbury _ _2____
_ Christian Yi DSt. Paul's _ _2____
_ Brad Guden DTabor _ _2____
_ Liam Bard DBerkshire _ _2____
_ Jake Lipani DBrooks _ _2____
_ Luc Lampert DBrunswick _ _2____
_ Jake Stevens DCanterbury _ _2____
_ Nolan Marsters DMiddlesex _ _2____
_ Jackson Faughnan DMilton _ _2____
_ Will Brophy DNoble & Greenough _ _2____
_ Jack Baird DPortsmouth Abbey _ _2____
_ Kevin Delaney DProctor _ _2____
_ Quinn McCall DSalisbury _ _2____
_ Rocco Marinucci DAlbany Academy _ _1____
_ Jack Duffy DBelmont Hill _ _1____
_ Travis Gillen DBrewster Academy _ _1____
_ Jack Badeer FDChoate _ _1____
_ Thomas Plamondon DChoate _ _1____
_ Will Richards DDeerfield _ _1____
_ Marek Thompson DLawrence Academy _ _1____
_ Raphael Denis DTrinity-Pawling _ _1____
_ Thomas Fabbo DAustin Prep _ _1____
_ Rowan Aggarwal DChoate _ _1____
_ Darien Chiang DDeerfield _ _1____
_ JS Pack DLawrence Academy _ _1____
_ Noah Vettese DLawrence Academy _ _1____
_ Shawn Leary DLawrence Academy _ _1____
_ Blake Stuzynski DThayer _ _1____
_ Nathan Carlson DAustin Prep _ _1____
_ Marty Magaletta DAlbany Academy _ _3____
_ Zach Rizzo DCushing _ _3____
_ Ryan Philbrick DCushing _ _3____
_ Luke Orr DFrederick Gunn School _ _3____
_ Teddy Mallgrave DKent _ _3____
_ Max Kirianov DPingree _ _3____
_ Maddox Lizotte DSt. Mark's _ _3____
_ Brady Erickson DThayer _ _3____
_ Andrew Tice DTilton _ _3____
_ Tom Valentin-Lagarde DKimball Union _ _5____
_ Luke Clarner DKimball Union _ _5____
_ Cooper St. Hilaire DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Ben Collins DBrewster Academy _ _4____
_ Dante Ersoni DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Rufus Gray DAvon Old Farms _ _2____
_ Daigo Hotta DBB&N _ _2____
_ Alejandro Hassan DGroton _ _2____
_ Jason Mah DGroton _ _2____
_ Reed Pettipas DMillbrook _ _2____
_ Tuck Gilbane DNoble & Greenough _ _2____
_ Jason Zaccari DTabor _ _2____
_ Alexander Kenerson DTaft _ _2____
_ Brady Smith DTaft _ _2____
_ Rory Booth DAndover _ _2____
_ Jordin Palmer DAvon Old Farms _ _2____
_ Jack Kennedy DAvon Old Farms _ _2____
_ Andrew Pitts DAvon Old Farms _ _2____
_ Noah Rosado DBB&N _ _2____
_ Tyler Montecalvo DBerwick _ _2____
_ Josh Felton DBerwick _ _2____
_ Tommy Laffaye DBerwick _ _2____
_ Mikey Mansfield DBerwick _ _2____
_ Scott Moritz DBrooks _ _2____
_ Blake Stant DFrederick Gunn School _ _2____
_ Jackson Ehwa DHolderness _ _2____
_ Will Rob DHolderness _ _2____
_ Davis Carpenter DHoosac _ _2____
_ Logan Kearley DHoosac _ _2____
_ Adam Marcink DHotchkiss _ _2____
_ Brody Andriole DLoomis Chaffee _ _2____
_ Zach Miles DMiddlesex _ _2____
_ Luke Taylor DMiddlesex _ _2____
_ Chris Amodeo DMilton _ _2____
_ Dylan Hunt DMilton _ _2____
_ Brian Grant DNoble & Greenough _ _2____
_ Lou Munger DNoble & Greenough _ _2____
_ Jack Hartwell DNoble & Greenough _ _2____
_ Callum Coyle DPortsmouth Abbey _ _2____
_ Colin Kwak DProctor _ _2____
_ Ben Mensforth DProctor _ _2____
_ Alex Zakrzewski DSalisbury _ _2____
_ Finn Boyd DSalisbury _ _2____
_ Brad Cox DSt. Paul's _ _2____
_ Leyland Johnson DTaft _ _2____
_ Dylan Bast DTaft _ _2____
_ Fisher Niehaus DAustin Prep _ _2____
_ Emmett Bellow DAustin Prep _ _2____
_ Jack Gordon FDExeter _ _5____
_ Andrew O'Sullivan DKimball Union _ _5____
_ Leo Letta DAlbany Academy _ _3____
_ Sloan Farmer DBrunswick _ _3____
_ Sean Keohane DDexter _ _3____
_ Jason Fritz DFrederick Gunn School _ _3____
_ Jackson Weglarz DNew Hampton _ _3____
_ Harry Stubbert DNew Hampton _ _3____
_ Matthew Meade DRivers _ _3____
_ Vinny Sica DThayer _ _3____
_ Carter Hall DBrunswick _ _3____
_ Cooper Cleaves DBrunswick _ _3____
_ Davis Ross DCushing _ _3____
_ Raphael Marcoux DCushing _ _3____
_ Jonathan Lanza DDexter _ _3____
_ Jack O'Brien DExeter _ _3____
_ Luke Eberhart DFrederick Gunn School _ _3____
_ Max Vieira DGovernor's _ _3____
_ Jesse Shogan DNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Josh Furman DNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Jack Turowsky DNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Milin Aujla DNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Mikey Covelluzzi DPingree _ _3____
_ Ben Bundy DPomfret _ _3____
_ Tyler Milrad DPomfret _ _3____
_ Sheldon Rothfleisch DPomfret _ _3____
_ Will Archibald DRoxbury Latin _ _3____
_ Calvin Beard DSt. Mark's _ _3____
_ Aidan Rufa DTilton _ _3____
_ Billy Durand DVermont Academy _ _3____
_ Danny Keegan DWilliston Northampton _ _3____
_ James Papavasiliou DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Alex Holmgren DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Johnny Johannson DExeter _ _5____
_ Matthew Ionta DKents Hill _ _5____
_ Barrett Lunder DKents Hill _ _5____
_ Matej Svoboda DKimball Union _ _5____
_ Antoine Gevry DKents Hill _ _5____
_ Jack McMinn DKimball Union _ _5____
_ Carter Sturgeon DAlbany Academy _ _3____
_ Finn Lehtovirta DAlbany Academy _ _3____
_ Oliver Tellier DAlbany Academy _ _3____
_ Robert Corkery DAndover _ _2____
_ Jack Bainbridge DAndover _ _2____
_ Daniel Rekoske DAndover _ _2____
_ Drew Smith FDAndover _ _2____
_ Bobby Falvey DAndover _ _2____
_ Luke DeAngelis DAndover _ _2____
_ Magnus Turcotte DAvon Old Farms _ _2____
_ Hudson Miller DAvon Old Farms _ _2____
_ Blake Jones DAvon Old Farms _ _2____
_ John Donohue DAvon Old Farms _ _2____
_ Caleb Hu DBB&N _ _2____
_ Edward Jiang DBB&N _ _2____
_ Alex Mohsen DBB&N _ _2____
_ Zachary Kim DBB&N _ _1____
_ Ryan Clay DBB&N _ _2____
_ Manny Carvalho FDBB&N _ _2____
_ Scott Crabtree DBB&N _ _2____
_ James Ferreira DBB&N _ _2____
_ Matthew Biotti DBelmont Hill _ _1____
_ Stephen Kilcoyne DBelmont Hill _ _1____
_ Josh Doolan DBelmont Hill _ _1____
_ Lindan Verville DBelmont Hill _ _1____
_ Evan Dresser DBelmont Hill _ _1____
_ Marc Butler FDBelmont Hill _ _1____
_ Lenny Greenberg DBelmont Hill _ _1____
_ Grayson Cohen DBelmont Hill _ _1____
_ Burke Bogardus DBerkshire _ _2____
_ Conrado Calderini DBerkshire _ _2____
_ Nico Pasquale DBerkshire _ _2____
_ Charlie Coutts DBerkshire _ _2____
_ Josh Williams DBerkshire _ _2____
_ Sean Connolly DBerkshire _ _2____
_ Jake McGonagle DBerwick _ _2____
_ Jimmy Connor DBerwick _ _2____
_ Zach Glinski DBrewster Academy _ _4____
_ Jonathan Dion DBrewster Academy _ _1____
_ Shawn Wallace DBrewster Academy _ _1____
_ Nick Heaslip DBrooks _ _2____
_ Cam Smith DBrooks _ _2____
_ Shayne King DBrooks _ _2____
_ Connor Herlihy DBrooks _ _2____
_ Matt Grauer DBrooks _ _2____
_ Matt Bencivengo DBrooks _ _2____
_ Collin Eschricht DBrunswick _ _1____
_ Hunter Spiess DBrunswick _ _3____
_ Carter Grimes DBrunswick _ _2____
_ Luke Hall DBrunswick _ _3____
_ Nathan Ruzzi DCanterbury _ _2____
_ Jason Fisher DCanterbury _ _2____
_ James Moreau DCanterbury _ _2____
_ Cole Dickson DCanterbury _ _2____
_ Logan Martel DCanterbury _ _2____
_ Daniel Mahoney DChoate _ _1____
_ Will Henderson DChoate _ _1____
_ Jock Maggard DChoate _ _0____
_ Ian Franasiak DChoate _ _1____
_ Owen Tatro DCushing _ _3____
_ Jason Bacchus DCushing _ _3____
_ Tyler Russo DCushing _ _3____
_ Troy Maldonado DCushing _ _2____
_ Johnnie Moriarty DDeerfield _ _1____
_ Ryan Diffley DDeerfield _ _1____
_ Marc Miron DDeerfield _ _1____
_ Connor Coutu DDeerfield _ _0____
_ Connor Barrett DDeerfield _ _1____
_ Zachary Chehade DDeerfield _ _1____
_ Pierce Lapham DDeerfield _ _0____
_ Billy Weller FDDeerfield _ _0____
_ Liam O'Keeffe DDexter _ _3____
_ Gerald Cahill DDexter _ _3____
_ Mick Frechette DDexter _ _3____
_ Gus Abrecht DDexter _ _3____
_ Carson Nickulas DDexter _ _3____
_ James Baker DDexter _ _3____
_ Dylan Shapiro FDExeter _ _5____
_ Tristan Fedele FDExeter _ _5____
_ Michael Durkin DExeter _ _5____
_ Paul Schilcher DExeter _ _5____
_ Leo Wites DExeter _ _5____
_ Cooper Burn FDExeter _ _1____
_ Luke Zucker DExeter _ _1____
_ Will Welburn DFrederick Gunn School _ _3____
_ Michael Ryan DFrederick Gunn School _ _3____
_ Jake Pellicane DFrederick Gunn School _ _3____
_ Jonathon Keefe FDGovernor's _ _3____
_ Matthew Collina DGovernor's _ _3____
_ Cooper Schuhwerk DGovernor's _ _3____
_ Michael Vallarelli DGovernor's _ _2____
_ Andrew Almquist DGovernor's _ _1____
_ Christian Armaly DGroton _ _2____
_ Angus Miller DGroton _ _2____
_ Brayden Haggerty DGroton _ _2____
_ Forrest Nelson DGroton _ _2____
_ Connor Wig DGroton _ _2____
_ Kaiden Donia DGroton _ _2____
_ Pierre Olivier-Gagnon DHebron _ _2____
_ Noah Parmenter DHebron _ _2____
_ Barrett Hutchinson DHolderness _ _1____
_ James Lawhorne DHolderness _ _2____
_ Gabriel Carvalho DHolderness _ _2____
_ Will Russell DHolderness _ _1____
_ Justin Cai DHoosac _ _2____
_ Elias Dahlstrand DHoosac _ _2____
_ Page Jones DHoosac _ _2____
_ Benjamin Naples DHoosac _ _2____
_ Matthew Oleksiw DHoosac _ _2____
_ Michael Buenzow DHotchkiss _ _2____
_ Michael Gallary DHotchkiss _ _2____
_ Aidan Chan DHotchkiss _ _2____
_ Liam McCummings DHotchkiss _ _2____
_ Denver Damphousse DKent _ _3____
_ Braden Pohlman DKent _ _2____
_ Matthew Schuyler DKent _ _3____
_ Eli Weinberger DKent _ _3____
_ Jakub Kloboucek DKents Hill _ _5____
_ George Papadopoulos DKents Hill _ _2____
_ Etienne Gagnon DKents Hill _ _5____
_ Zak Baxter DKents Hill _ _4____
_ Cole Greeley DKents Hill _ _4____
_ Morris Schneider DKimball Union _ _5____
_ Bleyton Hopps-Thompson DKimball Union _ _0____
_ Ian Ramsay DKimball Union _ _5____
_ Sam Marchionni DLawrence Academy _ _1____
_ Aiden MacIsaac DLawrence Academy _ _1____
_ Logan Neal DLawrence Academy _ _1____
_ Jake Cataldi DLawrence Academy _ _1____
_ Jacob Hookman-Vassa DLoomis Chaffee _ _2____
_ Michael Karvelas DLoomis Chaffee _ _2____
_ Oaken Son DLoomis Chaffee _ _2____
_ Jack Daly DLoomis Chaffee _ _2____
_ Graham Wiggenhauser DLoomis Chaffee _ _2____
_ Coleman Long DLoomis Chaffee _ _0____
_ Brody Scott DMiddlesex _ _2____
_ Bruce Li FDMiddlesex _ _2____
_ Sinjin Doelitzsch DMiddlesex _ _2____
_ Austin Sheu DMiddlesex _ _2____
_ Alex Almeida DMiddlesex _ _2____
_ Ian Lam DMiddlesex _ _2____
_ John McLachlan DMillbrook _ _2____
_ Rahim Mohamed DMillbrook _ _2____
_ Sam Renaud DMillbrook _ _2____
_ Gavin Urnek DMillbrook _ _2____
_ Matt Pullen DMillbrook _ _2____
_ Chase Courtemanche DMillbrook _ _2____
_ Curt Heath DMilton _ _2____
_ Connor Lee DMilton _ _2____
_ Danny Lee DMilton _ _2____
_ Nathan Novitsky DNew Hampton _ _3____
_ Josh Sacco DNew Hampton _ _3____
_ Chad Leach FDNew Hampton _ _0____
_ Marco Senerchia DNew Hampton _ _3____
_ Derek Helledy DNew Hampton _ _3____
_ Kieran McNamara DNew Hampton _ _3____
_ Monty Tucker FDNew Hampton _ _0____
_ Matthew Powers DNorth Yarmouth Academy _ _2____
_ Connor Wolverton DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Dylan Kullman FDNorth Yarmouth Academy _ _2____
_ Matthew Katsoulis DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ Sako Joukakelian DNorth Yarmouth Academy _ _4____
_ George Sandercox DNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ James Hooley DNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Owen Grahling FDNorthfield Mt. Hermon _ _2____
_ Jack Rorick DNorthfield Mt. Hermon _ _3____
_ Tejas Prakash DPingree _ _3____
_ Ethan Rich DPingree _ _2____
_ Tynan Moses DPingree _ _3____
_ Nathan Rabadam DPomfret _ _3____
_ Colin Birch DPomfret _ _3____
_ Joseph Erickson DPomfret _ _3____
_ Tyler Bartlett DPomfret _ _3____
_ Josh Ames DPortsmouth Abbey _ _2____
_ Joe Verderber DPortsmouth Abbey _ _2____
_ Luca Mestrandrea DPortsmouth Abbey _ _2____
_ Jacob Valente DPortsmouth Abbey _ _2____
_ Kyle Ames DPortsmouth Abbey _ _0____
_ Cam Gwatkin DProctor _ _2____
_ Brennan Lopes DProctor _ _2____
_ Luke Swaim DRivers _ _3____
_ Alex Fookson DRivers _ _3____
_ Chris Sullivan DRivers _ _3____
_ Nick Perniola DRivers _ _3____
_ Ryan Ferguson DRivers _ _3____
_ Evan Handler DRivers _ _3____
_ Darren Iversen DRivers _ _3____
_ Tait Oberg DRoxbury Latin _ _3____
_ Reid Spence DRoxbury Latin _ _3____
_ Will Matthews DRoxbury Latin _ _3____
_ Vincent Jaeger FDRoxbury Latin _ _3____
_ Ben Dearden DRoxbury Latin _ _3____
_ Nathan Rooney DRoxbury Latin _ _3____
_ Shane McGoldrick FDRoxbury Latin _ _3____
_ Nick Galdo DRoxbury Latin _ _3____
_ Justin DeLucia DSalisbury _ _1____
_ Henry Metz DSalisbury _ _2____
_ Sam Hall DSalisbury _ _2____
_ Anthony Biakabutuka DSalisbury _ _1____
_ Keghan Zass DSalisbury _ _2____
_ Rocco Biafore DSt. George's _ _2____
_ Anson Parker DSt. George's _ _2____
_ Jake McIntosh DSt. George's _ _2____
_ Everett Baldwin DSt. George's _ _2____
_ Owen Draddy DSt. George's _ _2____
_ Payton Tracy DSt. George's _ _1____
_ Justin Pare DSt. Mark's _ _3____
_ Jack O'Connor DSt. Mark's _ _3____
_ Diego Bass DSt. Mark's _ _3____
_ Gannon Austin DSt. Mark's _ _3____
_ Jack Taylor DSt. Mark's _ _2____
_ Finn Dolesh FDSt. Mark's _ _3____
_ Ben Howard FDSt. Mark's _ _3____
_ Conley Bohan DSt. Paul's _ _2____
_ Avery Ferraris DSt. Paul's _ _2____
_ Matt Goldenberg DSt. Paul's _ _2____
_ Connor Pollard DSt. Paul's _ _0____
_ Jack Harney DSt. Sebastian's _ _2____
_ Aidan Connors DSt. Sebastian's _ _2____
_ Charlie Leverone DSt. Sebastian's _ _2____
_ Owen Lynch DSt. Sebastian's _ _2____
_ Aiden Barclay DSt. Sebastian's _ _2____
_ Jack Connors DSt. Sebastian's _ _2____
_ Matthew Magee DTabor _ _2____
_ Axel Vaillancourt DTabor _ _2____
_ Gerrit Lansing DTaft _ _0____
_ Nick Lancaster DTaft _ _2____
_ Jacob Podhajsky DTaft _ _2____
_ Theo Weisman DTaft _ _2____
_ Declan Devin DThayer _ _1____
_ Cam DiRico DThayer _ _1____
_ Ryan Bradley DThayer _ _1____
_ Matthew MacDonald DThayer _ _1____
_ Cooper Shea DThayer _ _1____
_ Derek Greer DTilton _ _1____
_ Patrick Poirier DTilton _ _3____
_ Tyson Sylvia DTilton _ _3____
_ Mason Scanlon DTilton _ _2____
_ Blake McBride DTilton _ _1____
_ Ryan Drust DTrinity-Pawling _ _1____
_ Owen Robitaille DTrinity-Pawling _ _1____
_ Nikita Bykov DTrinity-Pawling _ _1____
_ Ethan Flintoff DTrinity-Pawling _ _1____
_ Max Leduc DTrinity-Pawling _ _1____
_ Ethan Abram-Hale DTrinity-Pawling _ _1____
_ Reval Suleymanov DVermont Academy _ _3____
_ Nathan Gagnon DVermont Academy _ _2____
_ Mathison Hole DVermont Academy _ _2____
_ Noah St. Germain DVermont Academy _ _2____
_ Christopher Giguere DVermont Academy _ _2____
_ Hayden Raycraft DWestminster _ _1____
_ Jack Jin DWestminster _ _1____
_ Matt Hanscom DWestminster _ _1____
_ Santino DeFazio DWestminster _ _1____
_ Eric Elbery DWestminster _ _1____
_ Patrick Dotson DWestminster _ _1____
_ Luke Reiter DWestminster _ _0____
_ JJ Hurley DWestminster _ _1____
_ Brady Clark DWilliston Northampton _ _3____
_ Joe Easton DWilliston Northampton _ _3____
_ Cooper Conlin DWilliston Northampton _ _3____
_ Jimmy Dunn DWilliston Northampton _ _3____
_ Alexandre Pellerin DWilliston Northampton _ _3____
_ Ben Andersen DWinchendon _ _3____
_ Austin Gatlin DWinchendon _ _0____
_ Colby Lyons DWinchendon _ _3____
_ Jake Freelove DWinchendon _ _3____
_ Maddox Gagne DWinchendon _ _3____
_ Johnny Harbour DWinchendon _ _3____
_ Jake Desmarais DWinchendon _ _3____
_ Nick Calandra DWinchendon _ _3____
_ Aryx Siefker DWinchendon _ _0____
_ Alonzo Diarra DWinchendon _ _0____
_ Hans-Erik Jerosch DWorcester Academy _ _2____
_ Leonard Lime DWorcester Academy _ _1____
_ Jack Brennan DWorcester Academy _ _2____
_ Michael Golia DWorcester Academy _ _2____
_ Ben Gelardi FDWorcester Academy _ _2____
_ Cole Mulcahy DWorcester Academy _ _2____
_ Bobby DiFranco DWorcester Academy _ _2____
_ Jack Copponi DWorcester Academy _ _2____
_ Youri Tifu FDWorcester Academy _ _2____
_ Matthew Xu DWorcester Academy _ _0____
_ Ayden Badrikian DAustin Prep _ _2____
_ Matthew Palmer DAustin Prep _ _1____
_ Thano Meimaris DAustin Prep _ _1____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.