March 14, 2007

New England Prep Hockey Scoring Leaders 2006-07

#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
27 Justin Letizia LWBrunswick Sr 254229712.84
9 Christian Oberbeck CBrunswick Sr '89253632682.72
19 Sy Nutkevitch FHoosac Sr 282151722.57
14 Broc Little FCushing Sr '88294429732.52
7 Michael Doherty FExeter Sr '87282145662.36
11 Nick Bonino CAvon Old Farms Sr '88282342652.32
9 Bryan Kriner FPortsmouth Abbey Sr 233518532.30
15 Jeff Ryan FSt. George's So 242726532.21
17 Matt Pedemonti FHebron Sr '88332843712.15
12 Pj Tatum FGunnery Sr '88322641672.09
7 Matt White FCushing Jr '89291545602.07
16 Austin Smith FGunnery Sr 322439631.97
3 Cam Atkinson FAvon Old Farms Jr '89282824521.86
26 Jon Dwyer FExeter Sr '89282725521.86
11 Tom Clayton FExeter Jr '89281933521.86
10 Joe Pereira FSouth Kent Sr 272525501.85
7 Matt Robertson FProctor Jr '89321742591.84
26 Michael Biega FSalisbury Sr '89252224461.84
11 Justin Daniels FKent Jr 251432461.84
21 Steven Whitney RWLawrence Academy So 292330531.83
21 Brian Flynn FPomfret Sr '88272326491.81
11 Neil Ruffini FProctor Sr 322731581.81
19 Joe Whitney LWLawrence Academy Sr '88292329521.79
17 Ryan Bourque FCushing So '91291931501.72
9 Danny Colvin FKent Jr 252023431.72
22 Nick Pitsikoulis LWWestminster Sr 251924431.72
21 Matthew David FHoosac Sr 283018481.71
5 Dave Warsofsky DCushing So '90291534491.69
17 Jeremiah Dargis CSt. Mark's Jr 251922411.64
20 J.e. Oberbeck RWBrunswick Jr 251328411.64
23 John Simpson CLawrence Academy Sr '87291829471.62
16 Mike Allport FVermont Academy Sr '88251822401.60
10 Christian Ebert FMiddlesex Sr 201814321.60
16 Kevin Erving RWSt. Mark's Sr 251623391.56
22 Joe Smith FAndover Sr '88252513381.52
11 Brian Gibbons FVermont Academy Jr 252414381.52
14 Andrew Smith LWSt. Mark's Sr 25731381.52
14 Tom Atkinson FAvon Old Farms Sr '87281527421.50
7 Kyle Hardy DHoosac Sr 281329421.50
20 Sean Coughlin DCushing Sr '87291033431.48
9 Anthony Yelovich FGunnery Sr '88321829471.47
7 Nick Lampson FSouth Kent Sr 272019391.44
10 Kevin McNamara DBelmont Hill Sr '88321432461.44
27 Michael Schiavi FHoosac Sr 281624401.43
13 Mark Goggin FChoate So '90241519341.42
19 James Jelinek FTabor Sr '87251421351.40
9 Dennis Silvio DProctor Jr 321331441.38
18 Eric Satim FMillbrook Sr '88302120411.37
8 Drew Daniels FKent Jr 251222341.36
8 Ryan Riffe CWestminster Pg '87251815331.32
26 John Tague FSouth Kent Jr '88271817351.30
12 Justin Aquino FVermont Academy Sr '88251616321.28
6 Zachary Feiden FTabor Sr '88251220321.28
16 Richie Iskra FRoxbury Latin Jr 221315281.27
19 Alexander Killorn FDeerfield Jr 231712291.26
3 Pierce King FPortsmouth Abbey Jr '8923821291.26
12 Dillon O'hara DSouth Kent Sr 27529341.26
13 Jason Silvia FBelmont Hill Jr 322416401.25
10 Adam Houli FGunnery Sr 322020401.25
13 Oleksandr Romanenko DHebron Sr '8733635411.24
10 Mark Colp FTabor Jr '88251516311.24
23 Jon Schanke FKent Jr 251317301.20
9 Julien Boutet LWWestminster Jr '89251020301.20
25 Michael Pearce FMiddlesex Sr 20816241.20
22 THAN WELLIN FNorth Yarmouth Academy Sr 272012321.19
12 Brian Day FGovernor's Sr '88271715321.19
4 Russ Franey DBerwick Sr '8922521261.18
20 Bobby Kramer FTaft Sr '88231215271.17
12 Matthew Rhone FDeerfield Pg 231017271.17
19 Phil Bronner FWilliston Northampton Jr '89292014341.17
7 Greg Manz FChoate Sr '88241513281.17
19 Josh Franklin FNoble & Greenough Sr 312214361.16
21 Tom DiDonato FNorthfield Mt. Hermon Jr 311521361.16
19 Brandon Nunn FMilton Sr 291221331.14
9 Cam Clark FBerwick Sr '89221213251.14
13 Sean McCarthy FRoxbury Latin Jr 22916251.14
23 Patrick Guerriero FSt. George's So 241017271.13
21 Paul Carey FSalisbury Jr '88251612281.12
23 Chris Hartzell FPomfret Pg '87271515301.11
18 Joe Diamond FSouth Kent Jr 271218301.11
15 Matt McCollem FBelmont Hill Sr 321619351.09
23 Joe King FHebron So '90332115361.09
24 Joe Perry FBerwick Sr 22159241.09
8 Kyle Riffe FBerwick Jr '9022915241.09
8 Bryan Abraham FPortsmouth Abbey Jr 231114251.09
14 Connor Goggin DChoate Jr '8824521261.08
11 Karel Svoboda DTabor Sr '8825918271.08
23 Brian Gibbons FSalisbury Sr '8825819271.08
15 Andrew Stewart FHoosac Sr 281515301.07
19 Kirk Baldo FMillbrook Jr '88301715321.07
10 Andrew Balysky FTaft Jr '89231014241.04
9 Wallace Thompson FVermont Academy Pg 251412261.04
7 Michael Dwyer FWorcester Academy Pg 25917261.04
17 Mike Donnellan DVermont Academy Sr '8925422261.04
7 Brendan Shea FPomfret Pg '88271216281.04
18 Patrick Fidler-o'neil FWinchendon Pg 281613291.04
4 Josh Rabbani FBerkshire Sr '88311418321.03
21 Nicholas Prokow FBerkshire Jr 311121321.03
18 Ryan Ruddock FProctor Jr 321319321.00
17 Rem Vanderbeek FSouth Kent Pg 27918271.00
21 Wyatt Clarke FTabor Jr '89251213251.00
14 Ryan Andrews FPortsmouth Abbey So 23518231.00
10 Josh Richards FBerwick So '90221111221.00
7 Steve Scott FBerwick Sr '8922913221.00
8 Marc Pilon FWinchendon Pg 281413270.96
3 Nicholas Lolar FNorth Yarmouth Academy Sr 271016260.96
18 Ben Ketchum FSalisbury Sr '87251212240.96
19 Nick Trepp DBrunswick So '9125321240.96
20 Wayne Shepherd FRoxbury Latin Sr 22813210.95
16 Mike Violette FGroton Fr 21812200.95
6 Tom Blake FMiddlesex Sr 20109190.95
7 Kyle Tobin DHebron Pg '87331516310.94
16 Mark Dube FBelmont Hill Sr '88321515300.94
19 Tom Chiappetta FGunnery Sr 32426300.94
8 Zach Vit FMillbrook Jr '90301216280.93
14 Taylor Vit FMillbrook Sr '8730919280.93
16 Anthony Bilotta FWorcester Academy Fr 25167230.92
9 Andrew Cox FAndover Jr '89251310230.92
3 Alex Essaris DWorcester Academy Jr 25716230.92
17 Stephen Bury FAndover Jr '8925617230.92
11 Jesse Estok FPortsmouth Abbey Sr 231011210.91
8 Bryan Curran DTaft Sr '8823615210.91
14 Will Gibson FBerwick Pg 22119200.91
7 Colin Downey CNorthfield Mt. Hermon Jr 311414280.90
5 Wayne Simpson FLawrence Academy So 29917260.90
14 Peter Massar FHotchkiss Jr '8825157220.88
9 Joe Capuano FSalisbury Pg '87251111220.88
9 Andrew Jelinek FTabor So '9025913220.88
18 Dan Roberts DSt. Mark's Sr 25814220.88
2 Regnars Alksnis DKent Sr 25715220.88
27 David Earl DWestminster Pg 25517220.88
23 Matt Tyksinski FAlbany Academy Sr 321513280.88
10 Anthony Depietto FChoate Sr '8824138210.88
15 Kevin Czepiel CNorthfield Mt. Hermon Sr '8831621270.87
16 Kevin Nugent FTaft Jr '8923614200.87
15 Torin Snydeman FCushing So '90291114250.86
15 Brandon Castro FWinchendon Pg 281410240.86
22 Chris Wieland FAvon Old Farms Jr '88281410240.86
14 Michael Hoban FSt. Sebastian's Jr '8927617230.85
28 Matt Masucci FSalisbury Pg '8725912210.84
22 Nick Resor FNoble & Greenough Jr 311511260.84
20 Aki Uola FHolderness Sr 30178250.83
9 Ryan Fanning DMillbrook Sr '88301213250.83
11 Dan Cohen FChoate Sr '8824713200.83
17 Nick Carrellas FSt. George's Jr 24515200.83
11 Chris Fogg DSt. George's Jr 24317200.83
4 Ryan Corcoran DChoate Sr '8824218200.83
10 Alex Radmin FWilliston Northampton Sr '88291014240.83
22 John Mcinnis FLawrence Academy Jr 29915240.83
8 Milton Lyles FDeerfield Sr 23910190.83
19 John Clarke FKingswood Oxford Jr 23811190.83
19 Evan O'brien FExeter Pg '8728149230.82
22 Shawn Sacco FHoosac Sr 281112230.82
19 Jim Toomey FKimball Union Pg 281013230.82
21 Herbie Kent FGovernor's Jr 271012220.81
2 Mike Perl FMillbrook Sr '8730717240.80
12 Chris Buquicchio FKent So 25911200.80
4 Colin Smith DSt. Mark's Sr 25416200.80
21 Ryan Colwell FWilliston Northampton Sr '88291112230.79
15 Anthony Indelicato DWilliston Northampton Sr '8829914230.79
15 Sean Buckley RWLawrence Academy Sr 29914230.79
8 Sam Sabky FChoate Sr '8724910190.79
7 Garrett Sider FSt. George's Fr 24514190.79
7 Mark Collins FKimball Union Pg 28148220.79
10 Ben Tsujiura FExeter Sr '8928814220.79
2 Joey White DExeter Pg '8728121220.79
24 Frank Holbrook DPortsmouth Abbey Jr 23414180.78
24 Matt Marshall FNoble & Greenough Jr 311410240.77
14 Dan Guariglia FBerkshire Sr 311311240.77
15 Sammy Demerling FNew Hampton Sr 311212240.77
28 J.J. McGregor FAndover Jr '8925910190.76
19 Jack Clayman FSalisbury Jr '8825712190.76
4 Marc Labb DVermont Academy Pg 25217190.76
18 Geoff Mucha FMilton Jr 29913220.76
12 Chris Connors FAlbany Academy Jr 32159240.75
10 Chris Leach FProctor Sr '88321311240.75
20 Luke Arnold FBelmont Hill Sr 321212240.75
21 Evan Dietz FGunnery Sr 32717240.75
12 Ken Trentowski DAvon Old Farms Sr '8828318210.75
6 James Libutti FPortsmouth Abbey Jr 23611170.74
6 Niko Uola FHolderness Sr 30139220.73
24 Josh Taylor DHebron Pg '8733222240.73
16 Casey Brugman FCushing So '9029156210.72
12 Billy Donahue FMilton Sr 29129210.72
15 Shawn Feeney FKents Hill Sr '88291110210.72
9 Brian Maguire FCushing Jr '8929813210.72
4 Ryan Warsofsky DCushing Pg '8729516210.72
2 Sean Whitney DCushing Jr '8929417210.72
18 Ryan Kavanagh DTabor So '9125711180.72
20 Terry Woods FAndover Sr '8725612180.72
11 Ryan Fritz FCanterbury Jr 321112230.72
10 Lucas First FAlbany Academy Jr 32518230.72
12 Michael Owens FWinchendon Pg 28137200.71
11 Travis True FKimball Union Pg 28416200.71
21 Patrick Lydon FMiddlesex Jr 2095140.70
20 Rob Dudley FMiddlesex Jr '892077140.70
18 David Woods FHebron Sr '88331112230.70
9 Matt Ohlheiser DKingswood Oxford Sr 23106160.70
16 Merrick Friedman FDeerfield Jr 23412160.70
17 Chip Daugherty FDeerfield Jr 23214160.70
10 Kyle Mountain FMilton So 29137200.69
23 John Bellotti FMilton Jr 29614200.69
5 Brad Richard DKents Hill Jr 29614200.69
19 Jake Moscatel FBelmont Hill Jr 32913220.69
24 Dan Findley FRoxbury Latin So 2287150.68
19 Shayne Anderson DRoxbury Latin So 22411150.68
23 Mike Adams FWinchendon Pg 28118190.68
5 Patrick Mullane CAvon Old Farms So '9028811190.68
4 Erik Trahan DWinchendon Pg 28712190.68
9 Jeff Reppucci DExeter So '9128415190.68
3 Kyle Stewardson FNew Hampton Jr 31129210.68
18 Ryan Fitzpatrick FNew Hampton Sr 311110210.68
9 AJ Ferraro FChoate Sr '882479160.67
22 Jack McNamara FBelmont Hill So '9032714210.66
11 Casey Vece FWilliston Northampton Sr '8829613190.66
8 Paul Golden FThayer Sr 26107170.65
11 Chris Freeman FKingswood Oxford Jr 2369150.65
5 Trevor Hogan FNew Hampton Sr 311010200.65
23 Colby Macdonald FPingree Sr '88311010200.65
8 Michael Griffin FNoble & Greenough Jr 31713200.65
7 Michael Gilberg FWinchendon Pg 28108180.64
12 Matt Drew CSt. Mark's Jr 2597160.64
22 Jordan Foster FWorcester Academy So 2597160.64
6 Blake Jobkar FKent Jr 2588160.64
26 John Passantino FKent Jr 2588160.64
12 Trevor Pawliczka FTabor Jr '892579160.64
25 Andrew Irving FHotchkiss Sr '882579160.64
10 Tommy Cross DWestminster Jr '8925610160.64
12 Ryan Whooley FRoxbury Latin Jr 2259140.64
14 Kyle Kadlick FRoxbury Latin Fr 2259140.64
12 Dan Mascoveta FMillbrook Sr '8830910190.63
18 Patrick Duane FPomfret Sr 27116170.63
14 Karl Mauhs FSouth Kent Pg 27116170.63
12 Chris Brown FSt. Sebastian's So '9027710170.63
3 Eric Daddario FSouth Kent Sr '8827611170.63
2 Jeff Buvinow DGunnery Jr '9032128200.63
15 Eric Peterson FProctor Pg 321010200.63
23 Rich Falasca FGunnery Sr '89321010200.63
3 Sam Choate FBelmont Hill Jr '8932713200.63
18 Josh Goellner FKents Hill Jr 2999180.62
3 Jeremy Deutsch DMilton Jr 29711180.62
18 David Orlowitz FGroton Sr 2194130.62
19 Brian Dowd FThayer Jr 26106160.62
7 George Jenkins FNew Hampton Jr 31118190.61
15 Ben MacLaughlin FPingree Jr '9031109190.61
2 Dan Rainer FBerkshire Sr '8831613190.61
11 Sean Curran FTaft Jr '892386140.61
21 Rob Turner FPortsmouth Abbey Sr 23212140.61
26 Ryo Miyazaki FHoosac Sr 28710170.61
12 Evan Roberts DKimball Union Sr 28512170.61
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.