March 14, 2007

New England Prep Hockey All Goaltenders 2006-07

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesGAASV%
31 Ryan Carroll Tabor Sr '88 1233728653.15.923
33 John Muse Noble & Greenough Sr 1535628492.18.932
1 John Vazzano Frederick Gunn School Jr 1573797992.71.910
1 Jake Williams Northfield Mt. Hermon So '90 11931067914.80.882
1 Andre Guay Holderness Jr 1224927804.06.895
1 Matt Gedman Belmont Hill Sr 1539437711.51.947
35 TJ Massie Cushing Jr '90 1487597592.14.928
29 Justin Gates Lawrence Academy Sr 1405657332.50.919
35 Matt Irvine Loomis Chaffee Pg '88 942817204.64.899
31 Nick Saltarelli St. Mark's Jr 1207847063.76.894
1 Sergiy Sorokolat South Kent Sr 1100536972.60.929
32 John Yanchek Hotchkiss Jr '89 1255456771.94.938
29 Connor Toomey St. Sebastian's Sr '89 1186606762.73.919
30 Andrew Margolin Taft Sr '89 1207496222.19.927
35 Eric Modie North Yarmouth Academy Jr 941876114.99.875
30 Brendan Sullivan Winchendon Pg 963696073.87.898
30 Kevin Moore Williston Northampton Sr '88 1045636013.26.905
1 Nick Blanchette Worcester Academy Jr '88 963525752.92.917
29 Matt McCarthy New Hampton Sr 1216685693.02.893
35 Chris Venti BB&N Jr 854535623.35.914
35 Samuel Avoine Brewster Academy Sr 881525603.19.915
30 Anthony Borelli Salisbury Jr '89 1219345381.51.941
28 Josh Rosenholtz Proctor Sr '87 966715383.97.883
30 Michael Dizgun Deerfield Jr 967305151.68.945
31 Michael Baldino Milton So 1047635033.25.889
1 Caleb Luther Canterbury Sr '88 926735004.26.873
30 Michael Petchonka Brunswick So 863704954.38.876
31 Ryan Henry Kimball Union Pg 713634934.77.887
30 Kevin Heelan Albany Academy Sr 667594894.78.892
33 Jared Hay Berwick Sr '88 846434822.74.918
31 Tim Gerrish Albany Academy Jr 762584764.11.891
35 Jonathan Lee Exeter Sr '88 962444502.47.911
30 Chris O'Reilly Portsmouth Abbey Sr 600464494.14.907
30 Jon Glant Hebron Pg '88 911314441.84.935
32 Sean O'Brien St. George's Jr 788384442.60.921
30 Darren Macdonald Westminster Sr '88 1056444412.25.909
30 Joseph Delaney Middlesex Jr '89 895394382.35.918
30 Mike Mcdonald Millbrook Jr '89 750654254.68.867
35 Matt Walsh Roxbury Latin So '90 593294202.64.935
1 Scott Barchard Choate Pg '88 772384182.66.917
1 Glenn Stowell Andover So '91 785464153.16.900
29 Josh Dionne Brooks So 719474123.53.898
1 Mike Milana Kent Jr 807534113.55.886
31 Dale Adams Groton Fr '91 687504063.93.890
1 Danny Martin Pomfret Jr '89 826724044.71.849
30 Justin Potter Kingswood Oxford Sr 601523964.67.884
30 Patrick Enloe Avon Old Farms Sr '88 748153901.08.963
1 Colin Bessey Trinity-Pawling Jr 642463903.87.895
29 Charlie Ogalin Berkshire Jr 849453872.86.896
29 Randy Wolcott Avon Old Farms Sr '89 725303812.23.927
31 Maxime St. Pierre Governor's Sr '88 1019493772.60.885
1 Julien Hernandez Vermont Academy Sr 725413743.05.901
1 Ben Bradley Pingree Jr 656373413.05.902
1 Todd Rowley Kimball Union Pg 586363213.32.899
30 Brad Barone Roxbury Latin So 469222952.53.931
31 Brandon Waldner Williston Northampton Jr '89 491392734.29.875
29 Pete Lucchesi Kents Hill Sr 478442724.97.861
30 Brian Dowd Kent Jr 528322703.27.894
33 Joe Papa BB&N So 477302643.40.898
33 Kevin Crosby Hebron Pg '88 573162521.51.940
30 Matt Jiminez Thayer Jr 539362493.61.874
29 Ben Coulthard Pomfret So '90 478402494.52.862
29 Kyle Ferguson Hoosac Sr 504202452.14.925
30 Rob Wilechansky Choate Sr '88 517272352.82.897
35 Russ Stein Berkshire Jr '89 519152271.56.938
1 Blake Boyer Hoosac Sr 441192212.33.921
30 Corey Jarecki Northfield Mt. Hermon Sr 312352196.06.862
30 Chase Potter Andover So '91 518242172.50.900
31 Brendan Rimmer Pingree Sr 337302174.81.879
29 Andrew Post Portsmouth Abbey Jr 374262153.75.892
35 Spencer Dingman Canterbury So 455412134.87.839
30 Jake Whiting Rivers Jr 279292105.61.879
1 Kyle Shute Rivers Jr 284211933.99.902
36 Harley Martin North Yarmouth Academy So 295371786.77.828
20 Kevin Corkery St. George's Sr 330111771.80.942
30 Andrew Calamari Trinity-Pawling Sr 264291745.93.857
30 Derek Strang South Kent Jr 347251713.89.872
1 Raphael Rossy Winchendon Jr 271231674.58.879
1 Rob Simpson Proctor Jr 286211573.97.882
1 Tyler O'Brien St. Paul's Sr '88 334211543.40.880
1 Ryan Purdy Exeter Jr '89 281111452.11.930
30 Julian Bloom Groton So 297131372.36.913
30 Teddy Hume Exeter Sr '87 315141322.40.904
1 Stefan Parnell Kents Hill Sr 285241304.55.844
1 Matt Fuller Millbrook So '90 235251305.74.839
1 Shane Reardon Thayer Jr 220141193.44.895
1 Dan Cassidy Brunswick So 307111071.93.907
25 Maarten Naeff Millbrook Jr '89 176201076.14.843
30 John Rossi Vermont Academy Jr 20771011.83.935
1 Gregory Paolino Middlesex Jr '89 156131014.50.886
35 Pete Coussa Northfield Mt. Hermon Jr '90 13013925.40.876
31 Austin Erney Vermont Academy So 2038902.13.918
32 Justin Flessa-la roche Loomis Chaffee Sr '87 10614857.13.859
35 Brain Fleming Kents Hill So 1445791.88.941
1 Dominic Malerba Governor's So 22714773.33.846
30 Jason Celin Kimball Union Jr 12715706.38.824
24 Brett Lerner Kingswood Oxford Jr 1768652.45.890
1 Casey DeSmith Berwick Fr '91 1207643.15.901
30 Brian Taptick Canterbury So '91 19621645.79.753
35 Andrew Peabody St. Paul's Jr '89 1003621.62.954
30 Ian Richter Hoosac Fr 836613.90.910
1 Jake Smith St. Mark's Fr 1218603.57.882
1 Matthew Delaney Deerfield Jr 1165582.33.921
29 Nick Betti Salisbury So '90 1203531.35.946
35 Aaron Stanley Brooks Jr 1084502.00.926
30 Robert Kunka Tabor Sr '88 884502.45.926
1 Anthony Moccia BB&N Fr 725503.75.909
33 Alex Vazzano Frederick Gunn School Fr 1452490.74.961
30 Ryan Perich Governor's Sr 1717472.21.870
31 Kyle Devivo Kingswood Oxford Jr 1264451.71.918
30 David Grilk Lawrence Academy So '90 12810434.22.811
31 Mike Condon Belmont Hill So '90 813422.00.933
1 Gene Lane Noble & Greenough Fr 903351.80.921
27 Conor Systrom Proctor So 614353.54.897
30 Jim Pantano St. Sebastian's So '89 715353.80.875
1 Ryan Petitti Milton Sr 855343.18.872
1 Kyle Schmitz Albany Academy Jr 64153312.66.688
28 Trevor Leahy Pingree So 652311.66.939
30 Paul Huenke Proctor So 593312.75.912
35 Jack Saba Holderness Fr '91 544314.00.886
25 Jacob Jasinski Deerfield Jr 554303.93.882
26 Kyle De vinney North Yarmouth Academy G8 452262.40.929
1 Bill Weiderseim Westminster Sr '88 544224.00.846
30 Brendan Wakeham Cushing Fr '91 454224.80.846
31 Michael Bernier Worcester Academy So 705203.86.800
1 Cody Rosen Loomis Chaffee Jr '90 2552010.80.800
33 Christopher Gherlone Deerfield Jr 363184.50.857
20 Doug Parizeau Noble & Greenough Sr 300160.001.000
33 Owen Clark Cushing So 442162.45.889
23 Chris Jackson Rivers Jr 181153.00.938
33 Misha Garcia New Hampton Jr 555154.91.750
1 Brady Kain Avon Old Farms Sr '88 353144.63.824
1 Max Bigler Williston Northampton So '90 213147.71.824
35 Matt Posternak Berwick Sr 301121.80.923
30 Drew Maartensen Frederick Gunn School Jr '89 182106.00.833
1 Keith MacDonald Hebron Jr '89 45292.40.818
30 John Gonneville Milton Fr '91 18296.00.818
29 Andrew Leblond Trinity-Pawling Pg 5050.001.000
55 Chris Durocher Berkshire So 18153.00.833
1 Michael Hambley Tabor Sr '88 7040.001.000
30 Brian Lynch Worcester Academy Fr 15143.60.800
1 Hank Wyman Taft Sr '88 18030.001.000
1 Michael Regan St. Sebastian's Sr '88 10115.40.500
1 Raffi Williams Hotchkiss Sr '88 42127.00.333
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.