March 14, 2005

New England Prep Hockey All Goaltenders 2004-05

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
1 Andy Murison Holderness Sr '86 135388925.913
1 Marc Pulde BB&N Jr 110673800.916
35 Jason Zuck Canterbury Sr '85 150262780.926
33 Kyle Rank Kent Jr '87 121999763.885
30 Richard Bachman Cushing Jr '87 149853671.927
29 Connor Toomey St. Sebastian's So '89 131369671.907
1 Chris Mannix Exeter Pg '86 143765664.911
29 Matt Tendler South Kent Jr '87 93857633.917
29 Jon Quick Avon Old Farms Sr 141230630.955
30 Matt Ward Andover Jr '87 132664629.908
33 John Muse Noble & Greenough So 135361621.911
30 Kevin Fitzpatrick Loomis Chaffee Sr 102067609.901
30 Tristan Favro Choate Sr '87 107858598.912
30 Stephen Ritter Tabor Sr '86 107657573.910
27 Matt Crowson Berkshire Sr '87 110371568.889
30 Ryan Mula Proctor Pg '86 961104567.845
1 Tim Schoen Northfield Mt. Hermon Sr '86 117052545.913
30 Phil Greer Kimball Union Pg 89760525.897
30 Rick Redmond Deerfield Sr 108640515.928
1 Ronald Baia Winchendon Sr 92267509.884
31 Dan Galajda Governor's Sr '86 109952500.906
30 Bryce Shattie Westminster Jr 111060486.890
29 Skylar Nipps St. Paul's Sr 93240475.922
33 Jared Hay Berwick So '88 62042460.916
1 Andrew Evans Kingswood Oxford Pg 46550444.899
1 Seth McNary Lawrence Academy Jr '87 73739414.914
1 Ryan Comerford Worcester Academy Sr '85 79337412.918
1 Nathaniel Pellegrino Gunnery Jr 78645410.901
30 Matt Frechette Thayer Jr '86 97342387.902
20 Ryan Sousa Williston Northampton Pg '86 53769386.848
31 Wesley Vesprini Belmont Hill Jr '88 71838380.909
30 Max Kennedy Millbrook Jr 52644355.890
30 J.P O'Connell Trinity-Pawling Sr 55553335.863
1 Andrew Margolin Taft So '89 74123308.931
1 Ross MacKinnon Salisbury So '87 79233307.903
29 Chris Muscatello Lawrence Academy Jr '88 52933298.900
1 John Scannell Williston Northampton Jr '86 46856289.838
30 C.J. Paravati Gunnery Pg 50644274.862
29 Travis Myers Trinity-Pawling Jr 57134273.889
29 Michael Wenning Pomfret Jr 60842265.863
30 Tom Curtis Berkshire Sr '86 59134262.885
1 Mike Albert Pomfret Sr '85 54935238.872
30 Charlie Kirchen Brunswick Jr '87 68230232.886
30 Jeff Mack Salisbury Sr '86 63322227.912
35 Joe Cannata BB&N Fr 30926226.897
1 Ben Severance Kimball Union Jr 31920222.917
30 Dan Jewell South Kent Sr 40335222.864
30 Evan Johnson Pomfret Jr 48622214.907
30 Alex Kremer Taft Jr '87 48418203.919
1 Nick Smith St. Paul's Sr 40513187.935
31 Bryan Mountain Milton So '88 40624183.884
1 Jeff Steer Proctor Sr 38423149.866
35 Matt Unger Thayer So '87 47217139.891
24 Andrew Miller Choate Jr '86 24514133.905
1 Bill Wiederseim Westminster So '90 27116121.883
31 Nick Naso Kimball Union Sr 18816112.875
30 Ian Stearns Milton Jr 17113109.893
21 Micha Ehiorobo Kents Hill Fr 1471199.900
28 Josh Rosenholtz Proctor So '87 1971799.853
32 Justin Flessa Loomis Chaffee So 1652294.810
1 Tyler Low Noble & Greenough Sr 2961693.853
30 Ben Silver Kent Sr '87 1281389.873
35 Nick Therrien Berwick Fr '90 175587.946
33 Chris Venti Belmont Hill So 204982.901
31 Kevan Fitzgerald Worcester Academy Jr '88 179676.927
35 TJ Massie Cushing Fr '90 262973.890
30 Ryan Perich Governor's So 2301072.878
1 Adam Zippin Millbrook Jr 1212070.778
31 Adam Roy Tabor Sr '86 135369.958
30 Cory Collier Canterbury So '88 207666.917
33 A.J. Scola Exeter Pg '86 1721464.821
30 Jay McNamara St. Sebastian's Jr '88 1611464.821
30 Derek Missert Brooks Jr 99260.968
7 Joe Wold Williston Northampton Jr 54658.906
1 Andrew Destadler Milton Sr 124658.906
30 Brett Lerner Kingswood Oxford Fr 741050.833
30 Matt Whitney Worcester Academy So '89 145448.923
30 Brad Powell Exeter Jr '87 92444.917
30 Colin Edge Holderness Jr '87 90743.860
2 Corey Brenner Williston Northampton Sr 651442.750
4 Jeffrey Stafford Kents Hill Sr 45236.947
1 Matt Gedman Belmont Hill So 40130.968
29 Drew Witherspoon Kents Hill Sr '85 44430.882
30 Collin Lever Northfield Mt. Hermon Jr '87 53429.879
1 Maxime St. Pierre Governor's So '88 90429.879
33 Max Gruber Deerfield Jr 64427.871
1 Damian DeSousa Andover Fr 81126.963
25 Andrew Cochran Millbrook Jr '87 45126.963
20 David DiLuigi Winchendon Sr 41424.857
1 Eric Schmertmann Kent Jr '87 26320.870
35 Russ Stein Berkshire Fr '89 69219.905
31 Kyle Devivo Kingswood Oxford Fr 45218.900
30 Brendan Mahoney Avon Old Farms Sr '86 33216.889
1 Matt Draglin Trinity-Pawling Sr 29416.800
1 Alex Plati Vermont Academy So '88 9519.900
1 Adam Dudek Choate Sr 18081.000
1 Nick Louras Cushing Sr '85 3538.727
35 John Kaleczyc Northfield Mt. Hermon Sr '86 54071.000
23 Ben Powers Holderness So '88 18061.000
24 Andrew Foote Taft Sr '87 3041.000
1 Pat Maloney Thayer Sr 13041.000
33 Henry Steenstra Worcester Academy Jr 15021.000
29 Brad Sukeforth Salisbury Jr '89 3011.000
1 Sujari Hume Brunswick So '89 5011.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.