March 14, 2005

New England Prep Hockey Scoring All 2004-05

#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
9 Patrick Brosnihan FWorcester Academy Sr 251942612.44
18 Augie Dimarzo FAvon Old Farms Sr 272734612.26
18 Tony Morrone FSouth Kent Jr 292832602.07
9 Chris Murphy FSt. Sebastian's Sr '87272826542.00
4 Jerry Pollastrone FSalisbury Sr '86272230521.93
21 Kyle Kucharski LWAndover Sr '87272229511.89
23 Brian Gibbons FThayer So '88302629551.83
16 Nick Coskren FSt. Sebastian's Sr '86272425491.81
20 Matt Cook FTabor Sr '86251925441.76
11 Chris Davis FAvon Old Farms Sr 271532471.74
7 Steve Scott FBerwick So '89231525401.74
13 Mike Vaskivuo LWWestminster Sr 271927461.70
7 Mike Atkinson FSalisbury Sr '85272124451.67
16 Mike Allport FVermont Academy So '88211718351.67
4 Brandon Goodnow FWorcester Academy Jr '86251625411.64
2 Greg Collins FThayer Sr '86301435491.63
19 Tom Price FExeter Pg '85302127481.60
18 Ben Fask FWorcester Academy Sr '87252416401.60
17 Chris Potts FTabor Sr '86252119401.60
15 Doug Rogers FSt. Sebastian's Jr '88271726431.59
10 Will Ortiz FSalisbury Jr '86271429431.59
3 Keith Yandle DCushing Jr 341440541.59
17 Pierce Norton FThayer Sr 302819471.57
18 Sam Bozoian FChoate Jr 251821391.56
19 Jeremiah Cunningham FSalisbury Jr 271428421.56
19 Steve Rolecek RWAndover Sr '86272021411.52
6 Ben Smith CWestminster Jr 271823411.52
10 Kevin Maresco CAndover Pg '86271724411.52
21 Andrew Arbuckle FBerwick Sr '87231816341.48
10 Greg Burke FBerwick Fr '90231321341.48
17 Kevin Kaiser FSt. Paul's Jr 261622381.46
12 Greg Holt FGunnery Pg 312123441.42
10 Andrie Uryadov FSouth Kent Pg '86291823411.41
23 Brad Baldelli FSalisbury Sr '86271820381.41
7 Matt Germain CNorthfield Mt. Hermon Sr '86271523381.41
9 Shane Farrell FTaft Sr '85231913321.39
9 John Mori CAvon Old Farms Sr 271324371.37
11 Bryan Killian FWorcester Academy Pg 25925341.36
15 Jeff Beck FTaft Pg '85231516311.35
10 Patrick Welch FPomfret Sr 301821391.30
15 Pat Kenney FChoate Jr '86251220321.28
12 Steve Smolinsky FSalisbury Sr '8627727341.26
4 Ryan Maguire RWNoble & Greenough Jr 321921401.25
7 Rick Hollstein FBB&N Sr 281223351.25
7 Kyle Tyll FTrinity-Pawling Sr 241515301.25
21 Jason DeGiovanni FSt. Paul's So 261517321.23
19 Noah Andersen-David FHolderness Sr '85272211331.22
16 Mike Rosata FNorthfield Mt. Hermon Pg '85271914331.22
22 Joe Smith CAndover So '88271518331.22
7 Ryan Mero CAvon Old Farms Sr '85271518331.22
21 Benn Ferriero FGovernor's Sr '8727924331.22
18 Jeff Ryan LWKimball Union Sr 281222341.21
7 Matt Nelson LWNoble & Greenough Sr 321919381.19
17 John paul Martignetti LWAndover Jr '87272012321.19
16 Jeff Fanning FBB&N Jr 281716331.18
19 Josh Rich FPomfret Sr '85301718351.17
21 Josh Stone FTrinity-Pawling Jr 241018281.17
16 Steve Silva FTabor Jr '87251316291.16
3 Alex Biega DSalisbury Jr '8827922311.15
11 Michael Doherty FExeter So '87301024341.13
8 Nick Cunningham CWilliston Northampton Sr 281318311.11
9 Dan Kuhar CKimball Union Sr 281318311.11
19 Ryan Driscoll FThayer Jr 301122331.10
11 Riley Hicks FPomfret Pg 301122331.10
10 Adam Houli FGunnery So 312014341.10
14 Ryan Young FBelmont Hill Jr '88261414281.08
8 Jason Schneider RWLawrence Academy Jr '87271019291.07
12 Al Muse FNorthfield Mt. Hermon Sr '86271019291.07
12 Jimmy Hayes RWNoble & Greenough Fr 321816341.06
21 Ryan Kupperman FCanterbury Jr '87332015351.06
11 Mike Ashley FBerkshire Jr '87341521361.06
8 Matt Magiera DVermont Academy Jr '8821616221.05
3 Kevin Flanagan FWorcester Academy Pg 251511261.04
17 Rence Coassin FChoate Jr 25818261.04
2 Brian Mccafferty DBelmont Hill Sr '86261116271.04
24 Ryan Blossom FSt. Paul's Sr 26819271.04
11 George Capaldi FWilliston Northampton Sr 281217291.04
12 Joe Simeone RWKimball Union Pg 281217291.04
12 Tom Bardis FCushing Jr 341520351.03
12 Sean Driscoll FPomfret Jr 301317301.00
7 Anthony Aiello DThayer Sr 30723301.00
26 Mike Biega FSalisbury So '89271017271.00
7 Robert Barrett FWorcester Academy Jr 251213251.00
6 Michael DiMaggio FWorcester Academy Sr 251114251.00
12 Justin Aquino FVermont Academy So '8821714211.00
10 Scott Halpern FCanterbury Jr 331616320.97
18 J.T. Balben FBelmont Hill Sr 261114250.96
19 Steffan Kollevoll FVermont Academy Jr '8621911200.95
4 Josh Rabbani FBerkshire So '8834239320.94
16 Sean Backman FAvon Old Farms Sr 271510250.93
15 Ryan Zemel FHolderness Jr '8727817250.93
15 Tom Dignard DAndover Jr '8727322250.93
18 Kief Orsini FTabor Jr '87251211230.92
19 Evan MacDonald FBerwick Sr '8723129210.91
21 Derrick Pallis DNoble & Greenough Fr 32722290.91
22 Phil Negus FExeter Jr '87301512270.90
27 John Higgins FExeter Pg '8630621270.90
24 Andrew Estey FSalisbury Sr '86271212240.89
12 Brian Day FGovernor's So '88271113240.89
3 Brian Warner DAvon Old Farms Sr 27519240.89
12 Marc Howe FCanterbury Sr '85331415290.88
7 Pat Tyman FLoomis Chaffee Sr 24912210.88
5 Neal Bhagat FKingswood Oxford Sr 16410140.88
22 Mike Delaney FPomfret Sr 30719260.87
27 Nicholas Quagliani FWinchendon Pg 291411250.86
15 Patrick Lockyer FWinchendon Sr 291114250.86
19 Joe Whitney FLawrence Academy So '88271013230.85
5 Kevin Kapstad DGovernor's Sr '8627716230.85
18 Jason Merritt FHolderness Sr '8527716230.85
28 Chris Huxley DNoble & Greenough Jr 32918270.84
17 Dan Jackson FSouth Kent Jr 291014240.83
23 Max Pacioretty FTaft So '8823514190.83
6 Pat McLaughlan FCushing Sr '85341612280.82
19 Aaron Bogosian FCushing Jr '87341018280.82
10 Christian Oberbeck FBrunswick So '8921107170.81
17 Mike Donnellan DVermont Academy So '8921611170.81
7 Matthew Gordon FBelmont Hill Jr '8726138210.81
6 Josh Lesko FDeerfield Sr 26129210.81
23 Timothy White FWorcester Academy Sr 25911200.80
23 Spencer Noyes FBerkshire Jr '8634819270.79
16 Frank Amato FLoomis Chaffee Sr 24910190.79
17 Kurt Garceau FCanterbury Jr '8733179260.79
11 Vin Ciardullo FCanterbury Sr '85331115260.79
14 Doug Jones FTaft Jr '8723612180.78
21 Trevor Bradley CAvon Old Farms Jr 27129210.78
16 Mike Collins FDeerfield Sr 26137200.77
9 J.J. Evans FDeerfield Sr 26812200.77
10 Matt Eagles FSt. Paul's Jr 26614200.77
17 Bryan Wilbur FExeter Pg '85301013230.77
13 Justin Kemmerer DPomfret Jr 30716230.77
8 Kevin Shattenkirk DBrunswick So '8921511160.76
19 Jamie Jelinik FTabor Jr '8725109190.76
19 Josh Franklin CNoble & Greenough So 321113240.75
10 Rob Tesar FAvon Old Farms Sr 271010200.74
23 John Simpson CLawrence Academy So '87271010200.74
22 Matt Smalley FAvon Old Farms Sr 27911200.74
7 Denis DesJardins FKent Sr '8627911200.74
2 Jack Nolin LWLawrence Academy Sr '8627812200.74
2 Jon Wolter DWestminster Jr 27416200.74
22 Brendan Moses FSt. Sebastian's Sr '8627416200.74
24 Colin Young DSt. Sebastian's Jr 27119200.74
5 Brendan Milnamow DTaft Pg 23116170.74
7 Ian Drummond DExeter Sr '8530418220.73
15 Michael Fask FWorcester Academy So 25513180.72
18 Tarek Bashir FVermont Academy Jr '8621411150.71
10 Shane Mandes FLoomis Chaffee Jr 24512170.71
12 Marc Bucks FKent Sr 27127190.70
18 Chris Genovese FDGovernor's Sr '8527712190.70
24 Brendan Collins FHolderness So '8727712190.70
10 Casey Fazekas DWestminster Fr '8827514190.70
24 Patrick Collins FExeter Sr '8630912210.70
9 Evan Crosby FExeter Jr '8730912210.70
16 Kevin Crane DExeter Jr '8830615210.70
23 Andy Bodnarchuk DSt. Paul's Jr 26315180.69
10 Kevin McNamara DBelmont Hill So '8826117180.69
7 Patrick Kasputis DWinchendon Pg 29128200.69
14 Andrew Glass LWNoble & Greenough Fr 32715220.69
11 Chris Freeman FKingswood Oxford Fr 1665110.69
11 Dane Evans FChoate Sr 25710170.68
17 Nick Bartelloni DWorcester Academy Sr '8625413170.68
10 Will O'Neill DTabor So '8825116170.68
17 Brad Malone FCushing So '8934518230.68
25 Sam D'agostino FCushing Sr 34518230.68
11 Anthony Ferri FLoomis Chaffee Jr 24115160.67
4 Shannon Harlow FVermont Academy Jr '862177140.67
16 Christopher Shore FWinchendon Pg 29109190.66
23 Alex Hager FSouth Kent Sr '8629109190.66
20 Pat Iannucci FSouth Kent Sr 29613190.66
16 Dewey Thomson FSt. Paul's Sr 26116170.65
13 Damen Nisula FCushing Jr 341111220.65
16 Matt Haddock FGunnery Jr 31614200.65
18 TJ Waidlich FWilliston Northampton Sr '8628126180.64
23 Brett Bandazian FChoate Jr 2588160.64
23 Andy Brennan DTabor Sr '8525016160.64
12 Chris Downer FExeter Jr '8830910190.63
18 Steve Colby CNorthfield Mt. Hermon Sr '8627116170.63
15 Brian Morrissey FGovernor's Sr '862789170.63
24 Ted Gowan CWestminster Pg '8627710170.63
14 Paul Engelhardt LWAndover Jr '8727413170.63
22 Kevin Bunting FKingswood Oxford Fr 1664100.63
4 Ryan McKiernan FDBrunswick So '8921310130.62
18 Aaron Blades FCushing Jr '87341110210.62
24 Tommy Schmicker FDeerfield Sr 2679160.62
21 Jack Downing FTaft So '892377140.61
15 Leland Fidler FBB&N Jr 28107170.61
16 Ryan Miniacci DCanterbury So '8833416200.61
8 AJ Ferraro FChoate So '882596150.60
9 Chris Bower FTabor Jr '872587150.60
16 Owen Carpino FGovernor's So '8827106160.59
6 Chris Fahey DNorthfield Mt. Hermon Pg '8527313160.59
14 Denis Parent FWinchendon Pg 29134170.59
8 Chris Wood FDeerfield Jr 2678150.58
20 Sebastian Kimmel FCanterbury Jr '8833811190.58
24 Ian Goodwin FDCanterbury Jr 33712190.58
7 Zach Sufilka DKimball Union Sr 28412160.57
17 Charlie Townsend FTaft Jr '872376130.57
17 Matt Rhone LWNoble & Greenough Jr 32117180.56
15 Josh Burrows FDNoble & Greenough Jr 32414180.56
21 Chris Carpenter DBerkshire Sr '8534811190.56
2 Dan Rainer FBerkshire So '8834019190.56
23 Chris Cahill FAndover Jr '8727105150.56
14 Paul Jerusik CLawrence Academy Sr '862778150.56
12 Paul Kirtland FHolderness Fr '8827510150.56
2 Brian Hartigan DSalisbury Sr '8627312150.56
22 Nick Petrangelo DLoomis Chaffee Jr 2458130.54
2 Mike Perl FMillbrook So '8726104140.54
9 Taylor Bergeron FSt. Paul's Jr 2695140.54
20 Shawn McCloud FPomfret So 3088160.53
7 Ryan Vraibel FPomfret Pg 3079160.53
5 Mark Fayne DNoble & Greenough Jr 32116170.53
22 Liam Flanagan FBerkshire Sr '8634612180.53
11 Sean Carty FTaft Jr '872375120.52
4 Russ Franey DBerwick So '8923210120.52
5 Blake Bonham FMilton Sr 2576130.52
19 Keith Nelson FMilton Jr '872576130.52
15 Ken Trentowski DAvon Old Farms So '8827410140.52
13 Dillon Riuox DAvon Old Farms Sr '8627311140.52
10 Ben Kirtland FHolderness Jr '8627311140.52
8 Hunter Thunell DAndover Jr '8727212140.52
26 John Tague FSouth Kent Fr '882978150.52
3 Patrick Cullity DBerkshire Jr '8734710170.50
5 Jayson Lee DCushing Jr 34413170.50
8 Drew Delorey CNoble & Greenough Sr 32610160.50
21 Paul Carey FThayer So '883087150.50
3 Phil Clark DExeter Pg '863069150.50
9 Andrew Orpik FThayer Sr '863069150.50
18 Matt Lovejoy DDeerfield So 2658130.50
12 Jeremiah Bayer FDeerfield Sr 2649130.50
8 Peter Child DSt. Paul's So 2649130.50
19 Brian Smith FCanterbury Jr '873397160.48
7 Wayne Sands DSouth Kent So 2959140.48
22 Matt Lombardi FGovernor's Jr '8727112130.48
11 Peter Massar LWLawrence Academy Fr '8827103130.48
27 Ben Ketchum FSalisbury So '872758130.48
5 Chris Powers DNorthfield Mt. Hermon Sr '8527310130.48
11 Cory Schneider FMilton So '882539120.48
5 Michael O'Brien DTabor Jr '8725111120.48
9 Cam Clark FBerwick So '892356110.48
22 Ryan Boucher DBerwick So '892329110.48
9 Alex Glazer FBrunswick Sr '862146100.48
14 Greg Malley FThayer Jr '8730410140.47
6 Jason Molle FBB&N Fr '902867130.46
13 Dan Coughlin DBB&N Sr 2858130.46
19 Milton Lyles FDeerfield So 2666120.46
19 Jake Moscatel FBelmont Hill So 2648120.46
4 Wes Stephanian DBelmont Hill Jr '882648120.46
8 Bobby Lane FLoomis Chaffee So 2447110.46
3 Joe Leonard DTrinity-Pawling Sr 2429110.46
7 Anthony Rowella FCanterbury Sr 3387150.45
23 John Silvestro FCanterbury Sr 33510150.45
7 Shane Murphy FGunnery Sr 3177140.45
13 Brandon Gospodinoff FWinchendon Pg 2949130.45
17 Matthew David FHolderness So '882784120.44
6 Ross James DLawrence Academy Jr '872757120.44
9 Ryan Burke CAndover Pg '862757120.44
2 Jason Michaud DGovernor's So '882748120.44
19 Jack Clayman FGovernor's So '882748120.44
21 Ollie Koo RWWestminster Fr '902739120.44
21 Kevin Quick DSalisbury So '882739120.44
24 Kevin Plant DLawrence Academy Sr '8527210120.44
19 Jonny Micka FBerkshire Sr '853469150.44
28 Parker McKee FBerkshire Jr '873469150.44
22 Steve McClellan FDCushing Pg '853469150.44
9 John Frey FCushing Sr 34411150.44
12 Sean Mcgrath FTabor Sr '852583110.44
7 Ryan Stewart DChoate Jr 25110110.44
8 Jerome Wallace FTaft Jr '862364100.43
13 Jake Davis FTaft Sr 2346100.43
3 Kevin Osborne DPomfret Pg 3058130.43
10 Tom Clayton FExeter Fr '893049130.43
14 Chris Hanson FWilliston Northampton Pg '862875120.43
12 Joey Peller DWilliston Northampton Sr 28111120.43
21 John Harvey FBrunswick So '88214590.43
10 Shane Farrell FDeerfield Sr 2656110.42
8 Steve Giannone FMillbrook Sr 2647110.42
2 Jeff Landers DDeerfield Sr 26110110.42
12 Brian Collins FLoomis Chaffee Jr 2464100.42
15 David Gal FLoomis Chaffee So 2464100.42
19 John Wierzba FTrinity-Pawling Sr 2455100.42
8 Seth Goodrich DTrinity-Pawling Sr 2437100.42
5 Scott Wolfe DSouth Kent Jr 2984120.41
19 Nicholas Paquin FWinchendon Pg 2939120.41
18 Bubba Gunn FBerkshire Sr '863468140.41
19 Chris Dejohn RWWestminster Jr 2774110.41
21 John Sommers FKent Sr '862774110.41
17 Mark Rinaldi FGovernor's Jr '862756110.41
27 David Earl DWestminster Jr 2738110.41
9 Chris Talbert DHolderness Sr '862738110.41
15 Joe Rosano FThayer Jr '873084120.40
8 Mike Griffin FThayer So 3057120.40
10 Corey Griffin FThayer Sr '8630210120.40
9 Stephen Zorkers DPomfret So 30210120.40
21 AJ Meyer DChoate Jr '8725010100.40
21 Thomas Kessler FGunnery Pg 3157120.39
20 Luke Arnold FBelmont Hill So 2664100.38
12 Barry Gallup FBelmont Hill Jr '872637100.38
14 Broc Little FCushing Jr '883458130.38
6 Matt Corona FKingswood Oxford Fr 162460.38
12 Brett Moore RWLawrence Academy Jr '872773100.37
9 Charlie Daniel RWWestminster Sr 2764100.37
4 Joe Debello DAvon Old Farms Sr 2728100.37
6 Jake Edwards DAndover Jr '872719100.37
10 Mike Migliaro FDChoate Sr 255490.36
24 Brett Hextall FMilton So '88254590.36
8 Michael White DWorcester Academy So 253690.36
19 Tyler Dewdney LWKimball Union Jr '882891100.36
6 Brian Zwicker RWKimball Union Pg 2846100.36
21 Brooks Riley DKimball Union Sr 2846100.36
19 Ian McAllister FSt. Paul's Jr 266390.35
9 Chris Debaere FBelmont Hill Sr '87265490.35
18 Greg Valenski FSt. Paul's Sr 264590.35
19 Jon Silver FMillbrook Jr '86263690.35
15 Matt McCollem FBelmont Hill So 262790.35
4 Evan Seely DSt. Paul's Jr 261890.35
12 Evan Dube RWWinchendon Pg 2946100.34
4 A.J. Dopud DWinchendon Sr 2928100.34
4 Kyle Mills DCanterbury Sr '8633110110.33
23 David Ramsay DExeter Pg '853073100.33
17 Ned Granara FPomfret Sr 3037100.33
15 Kevin Czepiel RWNorthfield Mt. Hermon So '88276390.33
22 Shane Fanini RWWestminster Pg '86275490.33
10 Matt Richards RWLawrence Academy Sr '85274590.33
8 Nick Clark FGovernor's Sr '86273690.33
11 John Coutts FKent Pg '86273690.33
16 Jesse Fehr LWWestminster Jr '87273690.33
6 Jeoff Jarnot DAvon Old Farms Sr 272790.33
4 Brett O'Neill DKent Sr '86272790.33
19 Mike Blunden DKent Jr '87272790.33
5 Eric Quinlan DAvon Old Farms Sr '86270990.33
6 Greg Cairns DVermont Academy Fr '89211670.33
22 Dave Casey FBB&N Jr 284590.32
10 Steve Bartlett DWorcester Academy Sr '85254480.32
2 Drew Wadsworth DTabor Jr '86253580.32
25 Vincent Giambrocco DWorcester Academy Sr 252680.32
16 Robert Valentine FWorcester Academy Sr 251780.32
10 Jay Anctil FProctor Sr 3237100.31
9 Matt Ohlheiser FKingswood Oxford So 161450.31
21 Eric Daddario FSouth Kent So '88294590.31
3 Sean Mcfadden DSouth Kent So '88293690.31
19 Matt Balke DSouth Kent Sr '86292790.31
3 Michael Devine DWinchendon Pg 291890.31
16 Mark Dube FBelmont Hill So '88264480.31
12 Patrick Moore FMillbrook Jr 262680.31
11 Nick Handforth DMillbrook Jr 261780.31
14 Bill Widi FBerwick So '88234370.30
8 Kyle Riffe FBerwick Fr '90232570.30
3 Jack Christian DTaft Sr 231670.30
16 Peter Boldt DTaft Sr '87231670.30
11 Sean Sylvester FSalisbury Jr '87274480.30
17 Tyler Quinn FSalisbury Sr '86274480.30
14 Chris Macphee FGovernor's Sr '86274480.30
7 Nick Carpenito CLawrence Academy Jr '87274480.30
8 Marc Trostle FKent Jr '87274480.30
21 Zachary Wissman FNorthfield Mt. Hermon Sr '86272680.30
3 Ryan Crapser DNorthfield Mt. Hermon Jr '87272680.30
5 Andrew Maxwell DSt. Sebastian's Jr 271780.30
3 Zachary Samson DGovernor's Jr '87270880.30
14 A.J. Grimm FBerkshire Jr '863473100.29
17 Vincent Amigone FTrinity-Pawling Jr 244370.29
13 Tim Welsh DTrinity-Pawling Sr 241670.29
4 Jean-Francois Paquette FWilliston Northampton Sr 286280.29
8 Jeff Dunkle CKimball Union Jr 281780.29
15 John Shaddock FWilliston Northampton Pg '86281780.29
7 Jason Reahlander DBrunswick Sr '86212460.29
11 Michael Bourque FProctor Pg '86327290.28
16 Tom Breslin DProctor Sr 322790.28
22 Kevin Donahue FTabor Sr '85255270.28
6 Ben Heersink DChoate Pg '86253470.28
9 Justin Mitchell FDChoate Jr 253470.28
7 Jared Livingston FTabor Jr '86251670.28
2 Pasko Skarica DMilton Jr '87250770.28
18 Shane Shepard DWinchendon Pg 294480.28
17 Patrick Kelly FWinchendon Pg 293580.28
13 Lou Lozzi FSouth Kent Jr '87290880.28
15 Warren Garceau DCanterbury Jr '87331890.27
21 Nick Williams FMillbrook So '88264370.27
11 Charlie Kenney FBelmont Hill Jr 264370.27
14 Taylor Vit FMillbrook So '87262570.27
22 David Antonelli FBelmont Hill Jr '87262570.27
15 Matt Lentini FDeerfield Sr 262570.27
5 Jack Kinder DDeerfield Sr 261670.27
12 Steve Keady DThayer Sr '87304480.27
4 Kyle Koziara DCushing Sr 344590.26
18 Tim Noonan FBerwick Sr '87233360.26
6 Brendan Reich DTaft So '88233360.26
4 Miles Winter FNorthfield Mt. Hermon Jr '88275270.26
20 Steven Cody FGovernor's Jr '88272570.26
9 Matt Ahern FGovernor's Sr '85272570.26
17 Nick Dupuis DNorthfield Mt. Hermon Jr '87272570.26
19 Joe Sides FAvon Old Farms Sr 272570.26
5 Jean-Philippe Binette DKent Jr '87271670.26
13 Mike Walsh DSalisbury Sr '85271670.26
7 Kyle Krulac FHolderness Fr '89271670.26
21 Femi Amurawaiye DHolderness Sr '86271670.26
7 Jordan Lalor DSt. Sebastian's Jr '88270770.26
26 Sass Schirmer RWKimball Union Jr 285270.25
20 Angelo Ruffolo CKimball Union Jr 284370.25
21 Ryan Colwell FWilliston Northampton So '88283470.25
3 Pete Nowd FBB&N Jr 283470.25
9 Ryan Schille DWilliston Northampton Sr '85281670.25
16 Brendan Smith FTrinity-Pawling Sr 244260.25
2 Phil Bardsley FTrinity-Pawling Sr 243360.25
14 Weston Kingsley FTrinity-Pawling Sr 241560.25
5 Charles Moroni DLoomis Chaffee Jr 240660.25
24 Paul Glover FKingswood Oxford Sr 161340.25
18 Jimmy Powers FDCanterbury Sr '87331780.24
11 Alex Olson FWinchendon Pg 292570.24
21 Dan Lane DWorcester Academy Pg 252460.24
7 Mike Fitoussi FMilton Jr '87252460.24
15 Reid MacLean DVermont Academy Jr '86211450.24
9 Austin DeLonge FVermont Academy Jr '87211450.24
2 Jacob Marcus DPomfret Pg 305270.23
4 Ryan Joyce DThayer Sr '87304370.23
18 Nick McDonough FDPomfret Pg 303470.23
2 Sean Ryan FExeter Jr 303470.23
6 Matt Harrington FThayer Sr 300770.23
5 Patrick Choules DMillbrook Sr 264260.23
6 Mark Barry FMillbrook Sr 263360.23
11 Ben Fields DDeerfield Sr 261560.23
24 Jason Adams FGunnery Jr 314370.23
20 Oliver Drake FNorthfield Mt. Hermon Jr 275160.22
22 Garett Ince FSalisbury So '88273360.22
3 Joe Furnari CAndover Pg '86273360.22
4 Tim Corcoran DSt. Sebastian's So '88272460.22
8 Gus Smith CWestminster Sr 272460.22
16 Justin Williams FKent Jr '87272460.22
8 Jared Melillo CNorthfield Mt. Hermon Pg '86272460.22
9 Matt Gerald FNorthfield Mt. Hermon Sr '86272460.22
28 Danny Galella FSalisbury Jr '86272460.22
12 Todd Davis FSt. Sebastian's Jr '87272460.22
5 Anthony Christiano DAndover Jr '87272460.22
15 Zach Cherney DSalisbury Jr '87271560.22
6 Ben Cook FKent Jr '87271560.22
26 Adrian Allatt DLawrence Academy Sr '85271560.22
12 Matt Pope FBerwick So '89234150.22
22 Nick Liotta FDTaft So '88232350.22
20 Patrick Gwyther DBerwick So '89230550.22
3 Dave Doucette DKimball Union Pg 283360.21
24 Jon Moynihan FBB&N Jr 281560.21
9 JT Fine FTrinity-Pawling Jr 243250.21
17 Joe Albano FLoomis Chaffee Jr 243250.21
21 Chris Martin DLoomis Chaffee Sr 240550.21
14 Josh Reinhold FSouth Kent Jr '87291560.21
16 Ryan Duff FCushing Jr '87344370.21
77 Pat Beckwith DBerkshire So '87342570.21
10 Scott Soborowski FCushing Jr '88342570.21
8 Andrew Trask FExeter Sr '86303360.20
24 Scott Simpson DThayer Sr '86303360.20
20 Kyle Mcdonnell FChoate Sr 252350.20
12 Cam Friscia FChoate Sr 251450.20
20 Timothy Hulbert DWorcester Academy Jr 250550.20
14 Rocky Romanella FGunnery Jr 313360.19
25 Matthew Dyer DGunnery So 311560.19
17 Cory Usmail FGunnery Sr 310660.19
25 Andrew Dostie FDSt. Paul's Jr 260550.19
16 RJ Crai FBrunswick Sr '86212240.19
12 Jake Preissler FKingswood Oxford Jr 162130.19
7 Derek Niziankiewicz DKingswood Oxford Fr 160330.19
12 Bill Siers FAvon Old Farms Sr '86275050.19
14 Mike Hoban FSt. Sebastian's Fr 273250.19
8 Jordan Fine FSt. Sebastian's Fr 272350.19
7 Brock Bosacker LWWestminster Jr 272350.19
12 Khaki Burke LWAndover Jr '87272350.19
21 Eric Lake FSt. Sebastian's So 272350.19
23 Nick Mongeon FDKent Sr '86271450.19
17 Matt Reddish FSt. Sebastian's So '89271450.19
18 Colin Roth RWWestminster Sr 271450.19
16 Phil Paquet DSalisbury Sr '87271450.19
6 Don Maloney FCanterbury Jr '88330660.18
12 Pat Bambery FKents Hill Pg 284150.18
16 Matt Tarpey FWilliston Northampton Jr '88282350.18
20 Sean Coughlin DCushing So '87343360.18
2 Kevin Kessler DCushing Sr 343360.18
21 Benton Ewing FCushing Jr '87343360.18
15 Tom Carroll DBerkshire Sr 343360.18
7 Eric Baier DTaft So '88231340.17
14 Nick Downer FExeter Jr '88302350.17
16 Michael Gately FPomfret Jr 301450.17
4 Wade Houston DExeter Jr '87301450.17
18 David Baratta DExeter Sr '85300550.17
26 James Lang DLoomis Chaffee Sr 242240.17
27 Anthony Barela DLoomis Chaffee Sr 241340.17
2 J. Andrew Wein DGunnery Jr 312350.16
18 Ryan Horgan DGunnery Jr 311450.16
6 Zac Feiden FTabor So '88252240.16
4 Ryan Corcoran DChoate So '88250440.16
3 Keith Bombaugh DTabor So 250440.16
24 Daniel Gallagher FWorcester Academy Jr 250440.16
5 Ryan Doherty FProctor Pg '86322350.16
24 Michael Murray CNoble & Greenough Jr 321450.16
24 Mike Arnold DMillbrook Jr '87263140.15
15 Anton Knapp FMillbrook Sr '87263140.15
10 Scott Arnold FMillbrook So '89262240.15
21 Adam Boardman FDeerfield So 262240.15
4 PJ Santora DMillbrook Sr '85261340.15
3 Jason Snyder DCanterbury Sr 333250.15
2 Tyler Slomkowski FKent Jr '87272240.15
2 Joe Ennis DSt. Sebastian's So '88272240.15
21 Andrew Hutton CLawrence Academy Sr '85272240.15
10 Brendan Lavery FKent Sr '86271340.15
14 Chris Adams LWNorthfield Mt. Hermon Sr '86270440.15
10 Dustin Mones DNorthfield Mt. Hermon Pg '86270440.15
2 John Muse DHolderness Sr '86270440.15
3 Tad Skelley DHolderness So '87270440.15
6 Phil Lamy FKents Hill Pg 281340.14
7 Joe Wold FWilliston Northampton Jr 281340.14
9 Mike Power DBB&N So 280440.14
23 Jeff Dorman DWilliston Northampton Jr 280440.14
19 Tucker Dougherty FBrunswick Fr '89212130.14
17 Matt Ferrer DBrunswick Sr '86212130.14
4 Kyle Marquis DSouth Kent Sr 292240.14
12 Dillon O'hara DSouth Kent So 292240.14
21 Andy Wombold FPomfret Sr 302240.13
21 Brett Hughes DExeter Jr '87301340.13
13 Austin Collins DThayer So 301340.13
4 David Berard DPomfret Jr '86301340.13
7 Matt Robertson FProctor Fr '89323140.13
9 Jay Thornhill FDLoomis Chaffee Sr 240330.13
14 Jesse Leiter FLoomis Chaffee Sr 240330.13
16 James Paldino FKingswood Oxford Fr 162020.13
21 John Clarke FKingswood Oxford Fr 161120.13
4 Tyler Batory DKingswood Oxford So 160220.13
17 Ken DeSimone DKingswood Oxford Fr 160220.13
9 Rob Dinicola FCanterbury So '88331340.12
22 Jason Hine FChoate Sr 251230.12
4 Ben Smith DTabor Jr '87251230.12
18 Bradley Hunnewell FMilton Sr '87251230.12
16 Jamal Sabky FMilton Sr 251230.12
8 Ernie Economides FTabor Jr '86250330.12
15 KC Honeyman DCushing Jr '87341340.12
55 Adam Cavaleri FBerkshire Jr '87340440.12
23 Chad Manista FCushing Jr '86340440.12
11 Kevin Daly FHolderness Sr '86272130.11
7 Ben Weiner RWAndover Jr '88272130.11
2 Stephen Driscoll DAvon Old Farms Jr '86271230.11
18 Mike Bergin DSt. Sebastian's So '89271230.11
16 Jeremy Mau RWAndover Sr '87271230.11
6 Josh Weiner DGovernor's So '88271230.11
5 Michal Gajdos DLawrence Academy Jr '85271230.11
19 Matt Lowe FNorthfield Mt. Hermon Pg '85271230.11
6 Matt McElaney FSt. Sebastian's Sr 270330.11
11 Evan Carriere CWestminster So '88270330.11
2 Chas Gurry DAndover Pg '86270330.11
11 Justin Wissman DNorthfield Mt. Hermon Sr '86270330.11
4 Bryan Dodge DGovernor's Sr '86270330.11
18 James Lavinskas DKent Jr '87270330.11
5 Matt Hale FDKimball Union Sr 282130.11
27 Rob Mcmullen FBB&N Jr 282130.11
19 Marc Cormier FKents Hill So 281230.11
20 Chris Zizza DBB&N So 280330.11
23 Tripp Potter DBB&N Sr 280330.11
16 Justin Beldin CKimball Union Sr 280330.11
26 Andrew Christopher DWinchendon Pg 292130.10
2 Todd Gennings DSouth Kent Sr 292130.10
8 Nathan Seader FSouth Kent Jr '86292130.10
27 John Kelly FSouth Kent Fr '89291230.10
25 Pete Oswald FThayer Fr 302130.10
15 Bobby Sullivan DPomfret So 301230.10
5 Dave Marr DThayer Sr 300330.10
5 Patrick Muse DExeter Pg '85300330.10
22 Tommy Powers DGunnery Pg 311230.10
19 Kyle Roberts DGunnery Sr 310330.10
13 Andrew Atwell FBrunswick Jr '88212020.10
11 Peter Johnson FBrunswick Fr '89211120.10
22 Kit Tierney DBrunswick So '87210220.10
5 Zach Zannino FBrunswick Sr '86210220.10
3 Louis Aronne FBrunswick Jr '88210220.10
11 Nick Resor FNoble & Greenough So 322130.09
9 Ben Shellington RWNoble & Greenough Jr 321230.09
6 Trip Wray DNoble & Greenough So 321230.09
27 Nick Nappi FCanterbury Jr '88330330.09
20 Andrew Higgins FBerkshire Jr '86343030.09
12 Ryan Farrell FBerkshire Sr '86342130.09
5 Elliot Smith DBerkshire So '89341230.09
3 Matt Lawrence DBerwick Fr '89230220.09
20 Tony Maresca FTrinity-Pawling Jr 242020.08
10 Jason Franzone FTrinity-Pawling Sr 241120.08
5 Ryan Simpson DTrinity-Pawling Sr 240220.08
26 Danny Smith FTrinity-Pawling Fr 240220.08
15 Mike Matczak DMilton So '88252020.08
14 Brandon Sinnery FWorcester Academy Fr 251120.08
4 Samuel Gerrity DMilton Jr '87251120.08
2 Joseph Judge DWorcester Academy So 251120.08
22 Timothy Rooney DWorcester Academy Jr 251120.08
23 Matt Ruhnke DMillbrook Sr '85261120.08
16 Bill Grayson DMillbrook Sr 261120.08
7 Roly Morris FSt. Paul's Sr 261120.08
11 Trent Blossom FSt. Paul's Fr 260220.08
5 Bobby Jangro DSt. Paul's So 260220.08
13 Ed Ross FSt. Paul's Sr 260220.08
6 Cheyne Rocha DSt. Paul's Fr 260220.08
5 Kyle Gordon DBelmont Hill So 260220.08
17 John Doble DDeerfield Jr 260220.08
16 Peter Harriman FDHolderness Jr '87272020.07
20 Colin Touhey RWAndover Jr '87272020.07
18 Mike Mcmahon DAndover Jr 271120.07
8 Rob Crane DHolderness Sr '86271120.07
17 Derek Sandberg DWestminster So '88271120.07
20 Will Planer LWWestminster Pg '86271120.07
14 Tom Atkinson FAvon Old Farms So '87270220.07
16 Patrick Bellew LWLawrence Academy Jr '87270220.07
5 Rory Gavin FDHolderness Sr '86270220.07
19 Steve Byrne DSt. Sebastian's Jr '87270220.07
9 Kriss Lans FKent So 270220.07
3 Sean Coffey DSt. Sebastian's So '88270220.07
9 Ben Bolduc RWLawrence Academy Sr '86270220.07
2 Bart Flanagan LWKimball Union Sr 281120.07
15 Shawn Feeny FKents Hill So 281120.07
18 Naughton Sean FKents Hill Pg 281120.07
8 James Collins FBB&N Sr 280220.07
17 David Sullivan FBB&N Jr 280220.07
23 Scott Rivers FDWinchendon Pg 291120.07
9 Sean McAllister DWinchendon Sr 290220.07
28 Colin Goodwin DWinchendon Pg 290220.07
28 Brian Maguire FThayer Fr 302020.07
11 Rich Nolan FGunnery So 312020.06
15 Nick Pruett FProctor Jr 322020.06
17 Matt Milley DProctor So '87320220.06
9 Jon Peden FProctor Jr 320220.06
14 Ian Flanagan FProctor Jr 320220.06
10 Mike Wurzer DKingswood Oxford Jr 161010.06
2 Tom DeSimone DKingswood Oxford G8 161010.06
15 Martin Slawek DKingswood Oxford So 160110.06
14 Jordan Samuels FCanterbury Fr '90332020.06
22 Rob Peterson DCanterbury Pg '86332020.06
12 Patrick Bursee DBrunswick So '89211010.05
14 Wes LeFevre FVermont Academy So '88211010.05
12 Mike Dodge FTaft Pg '86231010.04
19 Jeremy Dwyer FTaft So '88231010.04
2 Drew MacKenzie DTaft Fr '88230110.04
12 Ryan Hennessy DTrinity-Pawling Sr 241010.04
23 Steven Parrillo DLoomis Chaffee Jr 241010.04
20 Mike Gedman FLoomis Chaffee Jr 240110.04
23 Garett Goodman DTrinity-Pawling So 240110.04
4 Matt Rigtrup DTrinity-Pawling Jr 240110.04
14 Jon Sacks FChoate Jr '86251010.04
13 Jay Driscoll FMilton Jr 250110.04
14 Nick Hunnewell FMilton Fr '89250110.04
19 Will Peltz FChoate Sr 250110.04
10 Charles Haydock FMilton Sr '85250110.04
23 Patrick McCarthy DMilton Sr '86250110.04
23 Ryan Smith FMillbrook Jr 260110.04
14 Chip Daugherty FDeerfield Fr 260110.04
3 Scott Macphee DBelmont Hill So 260110.04
0 Ben Hoerner LWAndover Sr '86271010.04
17 Coursen Schneider FAvon Old Farms Sr '86271010.04
10 Tyler Sabens FGovernor's So '89271010.04
20 Christian Scully FSt. Sebastian's Fr 270110.04
15 Josh Bly DKent Sr '86270110.04
25 Jevin MacLellan DSalisbury Jr '87270110.04
14 Ben Waters LWWestminster Sr '86270110.04
17 Joe Ehiorobo FDLawrence Academy Jr '86270110.04
11 Christian Colarusso FDGovernor's Sr '86270110.04
4 Ryan Walford DLawrence Academy Sr '84270110.04
3 Shaun Kelleher DWestminster Sr 270110.04
21 Cam Stalnaker DKents Hill Sr 281010.04
31 David Clark DKents Hill Pg 281010.04
9 Mark DelGiudice LWBrooks Sr '85281010.04
10 Bobby Farnham LWBrooks Fr '89281010.04
38 Ben St. Germain FKents Hill So 281010.04
3 Nate Lavigne FWilliston Northampton Sr '86281010.04
8 Ryan Riffe CBrooks Jr 280110.04
10 Channing Tobey FKents Hill Jr '87280110.04
2 Paul Noonan FBB&N Sr 280110.04
4 Jeffrey Stafford DKents Hill Sr 280110.04
12 Jon Retelle DKents Hill Sr '87280110.04
2 Jon Gurry DBrooks So '88280110.04
24 Mac Johnson DWilliston Northampton Jr 280110.04
25 Chase Castner DBrooks Sr 280110.04
9 Eric Drew DKents Hill Fr 280110.04
12 Dan Mahoney FBB&N So 280110.04
4 Phil Marchessault DBrooks Sr 280110.04
10 Tyler Allen DKimball Union Pg 280110.04
19 Roger Coughlin FWilliston Northampton Sr '86280110.04
24 Matt Daugherty FKents Hill Sr 280110.04
18 Otto Magdanz DBB&N Jr 280110.04
20 Mike Hambelton DThayer Jr 300110.03
5 Cole Winans DPomfret So 300110.03
5 Ben Krall FGunnery Jr 311010.03
4 Stanley Galkin DGunnery Sr 310110.03
10 Rob Owen LWNoble & Greenough So 321010.03
27 Joe Lyle DProctor Sr 320110.03
2 Tyler Violette DProctor Fr '89320110.03
24 Devin Pyne DProctor Jr '87320110.03
3 Curt Alpert FProctor Pg '86320110.03
25 Paul Fritz FDCanterbury Jr '87331010.03
8 Cam Miller FBerkshire Fr '90341010.03
10 Steve Piatelli DBerkshire Jr '87341010.03
17 Justin Torre DBerkshire So '88340110.03
8 Zach Bogosian DCushing Fr '90340110.03
14 Patrick Duane FPomfret So 300000.00
3 Pat Hurrie DThayer Sr 300000.00
5 Kyle Navin DWestminster Sr '86270000.00
6 Adam Berger DWilliston Northampton Fr '89280000.00
18 John Gallagher RWBrooks Fr '89280000.00
26 Rambone Robert FKents Hill Pg 280000.00
8 Greg Szkop DKingswood Oxford Fr 160000.00
13 Peter Dignard RWAndover So '88270000.00
24 Alex Gallen DCushing Fr '89340000.00
4 Chris Gross FDeerfield Jr 260000.00
17 Scott Moffat FKent So '88270000.00
15 Mike Geiling RWKimball Union Sr 280000.00
12 Bill Donahue DMilton So '88250000.00
20 Reed Harris DNoble & Greenough So 320000.00
21 Chris Hartzell FTabor Jr '87250000.00
11 Ben Driver DBerwick So '89230000.00
19 Brooks Goodyear DBrooks Fr '89280000.00
11 Mike Bruno CBrooks Jr 280000.00
28 Peter Finan FBrunswick Sr '87210000.00
16 Keith Maynard FKents Hill Fr 280000.00
9 Aaron Davies FSouth Kent Sr 290000.00
12 Tim Hanrahan FWorcester Academy So '87250000.00
7 McCullough Shriver FDeerfield Fr 260000.00
14 Lukas Andersen David FHolderness Fr '89270000.00
14 Joe Spagna FKent So '88270000.00
17 Ryan Walsh FMilton Sr 250000.00
8 Steve Lanzit FPomfret Sr 300000.00
20 Richie Dart DSalisbury So 270000.00
11 Pat Chambers FSt. Sebastian's Sr '87270000.00
20 Jacob Hoelfer DBrooks Fr '90280000.00
14 Mike Burbank RWBrooks So 280000.00
12 Ransom Gaby FProctor So '88320000.00
4 James Killeen DProctor Sr 320000.00
19 Sam Clifford FWorcester Academy So '88250000.00
5 Matt Maggiore FBB&N So 280000.00
19 Greg Celata DBB&N Sr 280000.00
8 Joe Abate FCanterbury Jr '86330000.00
5 Keith Armstrong DCanterbury So '88330000.00
5 Mike Kelly DChoate Sr '86250000.00
7 Jon Holt DGovernor's Sr '86270000.00
22 David White CNoble & Greenough Sr 320000.00
13 Kyle Linseman FBerwick So '89230000.00
27 Billy Shaheen RWBrooks Sr '87280000.00
16 James Bullock LWBrooks Sr 280000.00
3 Pat Cutrona FVermont Academy Jr '87210000.00
5 John Bath FWorcester Academy So '87250000.00
20 Dave Polk FKent Sr '86270000.00
3 Nolan Jennings FDSt. Paul's So 260000.00
15 Andrew Webb DWestminster So '88270000.00
17 Chris Cook DWilliston Northampton So '88280000.00
22 Jeffrey Priest FWinchendon Jr 290000.00
6 Eric Vachon RWBrooks Jr '86280000.00
28 Phips Smith RWBrooks Jr '88280000.00
17 kevin Izzo DBrooks Jr 280000.00
18 Jack Rosencrans FBrunswick So '88210000.00
8 Derek George DKents Hill Jr 280000.00
14 Jordan Bouthot FKingswood Oxford Fr 160000.00
18 Chris Leach FProctor So '88320000.00
20 Brian Malchoff DAvon Old Farms So '89270000.00
13 Ryan Condon FCanterbury Jr '87330000.00
26 Matt Horan DDeerfield So 260000.00
8 Nick Izzi FGunnery So 310000.00
15 Eli Facchinei FGunnery Sr 310000.00
9 Radek Foukal DGunnery Sr 310000.00
22 Tim Klotz FHolderness So '88270000.00
4 AJ Fitzpatrick LWKimball Union Jr 280000.00
8 Nick Dougherty FMilton So '89250000.00
2 Alec Phillips DNoble & Greenough Sr 320000.00
23 Stephen McKernan DPomfret So 300000.00
12 Greg Carey DWestminster So 270000.00
22 Frank Maguire FWilliston Northampton So '88280000.00
5 Nick Peverada FDBerwick Jr 230000.00
17 Brad Suter FBerwick Fr '89230000.00
22 Paul Dimitruk DBrooks Fr '90280000.00
13 Mike Rubino DWorcester Academy So '86250000.00
24 Garrett Kerr FAvon Old Farms Jr '87270000.00
10 Anthony Zappala FBB&N Fr 280000.00
6 Randy McGregor DGunnery Sr 310000.00
20 Jason Ludwig FMillbrook So '88260000.00
9 Alex Casiano FMilton So '87250000.00
21 John Shepard FMilton So '88250000.00
15 John Nobrega FTabor Sr '86250000.00
4 Gus Thompson DTaft So '88230000.00
2 Drew Tunney FBrunswick Fr '90210000.00
23 John Eric Oberbeck FBrunswick Fr '90210000.00
21 Micha Ehiorobo FKents Hill Fr 280000.00
18 Ricky Hernandez FKingswood Oxford Fr 160000.00
8 Don McCarthy FAvon Old Farms Sr '85270000.00
26 John Dwyer FExeter So '89300000.00
13 Brent Bielinski FGovernor's Jr '88270000.00
13 Adamo Troli DKent So '88270000.00
22 Ryan Bigham FTrinity-Pawling Sr 240000.00
15 James Scully FDBrooks Sr '86280000.00
5 Dan Doherty CBrooks Jr 280000.00
27 Tim Belden DBrunswick So '88210000.00
16 Alex MacKenzie DChoate So '88250000.00
6 Chandler Brewer DExeter Jr '87300000.00
23 Kris Anderson FGunnery So 310000.00
6 LB Haney FLoomis Chaffee Sr 240000.00
28 Zach Miller DLoomis Chaffee Sr 240000.00
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.