March 15, 2003

New England Prep Hockey Scoring All 2002-03

#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
17 Eric Lafreniere FExeter Sr '84303827652.17
22 John Halverson FExeter Sr '84303329622.07
3 Brian Boyle FSt. Sebastian's Sr '84313231632.03
19 Chris Bourque FCushing So 303126571.90
24 Sam Bowles FHotchkiss Sr '85262622481.85
12 Torrey Mitchell FHotchkiss Jr '85261632481.85
3 Phillip Farrow FHolderness Jr '85312828561.81
3 Jt Sixsmith FCanterbury Sr 362737641.78
16 Nick Coskren FSt. Sebastian's So '86312926551.77
21 James Russo FCushing Jr 302726531.77
6 Ken Roche FSt. Sebastian's Sr '84312529541.74
35 Paul Englehardt FAndover Fr '87272423471.74
10 Bryan Ewing FCushing So 302428521.73
7 Michael Atkinson FSalisbury So '85261827451.73
28 Carter Lee FCanterbury Jr 363921601.67
10 Alan Thompson CHolderness Jr '84311931501.61
14 Billy Ryan FCushing So 301433471.57
4 Dan Travis FDeerfield Sr 251425391.56
8 Peter Lenes FTabor So '86272318411.52
9 Jim Tselikis FExeter Sr '84301232441.47
18 Joe Adams FAndover Pg '84271920391.44
16 Jared Silver FTabor Sr '84271326391.44
16 Mike Cohen FBerkshire Sr '85342128491.44
10 Dave Germain LWNorthfield Mt. Hermon Pg '84301329421.40
22 Dan Shribman FDeerfield Sr 251222341.36
20 Casey Carr FHolderness Sr '84311824421.35
6 Ben Smith CWestminster Fr 231120311.35
9 Alex Meintel CTaft Jr 261619351.35
8 Matt Rafuse FPomfret Pg '83281720371.32
17 John Sales FDeerfield Sr 251617331.32
10 Kolin Ozonian FHotchkiss Sr '84261024341.31
10 Peter Ferraro RWAvon Old Farms Sr 251319321.28
20 Chris Murray DCushing Sr 30731381.27
9 Patrick Rutherford FSt. Paul's Sr 231316291.26
4 Sean Sullivan DSt. Sebastian's Sr '8431930391.26
17 Mike Arciero CAvon Old Farms Jr 251417311.24
22 Robby Bellamy FBerkshire Jr '85342220421.24
2 Eric Yeager DExeter Sr '8430730371.23
10 Tyler Reinhardt FCanterbury Sr 361627431.19
10 Tom Maregni FSt. Sebastian's Jr '85311522371.19
8 John Geverd CLawrence Academy Sr '8416712191.19
10 Chris Pike FPomfret Sr '83281617331.18
7 Matt Germain CNorthfield Mt. Hermon So '86301322351.17
4 Jerry Pollastrone FSalisbury So '86261218301.15
15 Raymond Ortiz FBelmont Hill Sr '8413105151.15
19 Greg Osborne FPomfret Sr '84281616321.14
21 Adam Ladd FPomfret Sr '84281517321.14
12 Doug Hardiman RWWestminster Sr 23917261.13
16 Ryan Mcdonald FAvon Old Farms Sr 251414281.12
21 Vinny Rinaldi FSalisbury Sr '84261117281.08
9 Chris Fontas FCushing Sr 301121321.07
21 Chris Obrien FBerkshire Sr '83341125361.06
19 Chris Myers FSalisbury Pg '83261215271.04
7 Christopher Potts FTabor So '86271513281.04
9 Chris Murphy FSt. Sebastian's So '87311022321.03
3 Keith Yandle DCushing Fr 30426301.00
20 Matthew Cook FTabor So '86271017271.00
21 Al Stevenson FSt. Paul's Sr 231112231.00
8 Jotdan Topor FMillbrook Jr 20614201.00
18 Patrick Kimball CLawrence Academy So '8616115161.00
12 Tim Dancey FBerkshire Jr '84342112330.97
5 Mike Shaw LWNorthfield Mt. Hermon Pg '84301514290.97
5 Mark Mulhern DPomfret Jr '84281017270.96
12 Brian Mcguirk FGovernor's Jr '8526196250.96
19 Todd Johnson FTaft Jr 261015250.96
9 Bob Burns FDeerfield Sr 251311240.96
12 Nick Snow FSt. Paul's Jr 23616220.96
4 Rob Hutchison FTrinity-Pawling Sr 19126180.95
7 Kyle Tyll FTrinity-Pawling Jr 19810180.95
11 Brian Ciborowski FDeerfield Sr 251112230.92
9 John Mori CAvon Old Farms So 251013230.92
8 Sean Backman LWAvon Old Farms So 25914230.92
10 Richard Rice CWestminster Sr 23714210.91
14 Ted Brzek FSt. Sebastian's Jr '85311117280.90
7 Jason Beliveau FMillbrook Sr 20108180.90
20 Chris Cahill FAndover Fr '87271410240.89
21 John Doherty DAndover Sr '84271212240.89
7 Simon Dionne FChoate Sr 23515200.87
18 Chris Kelley FPomfret Jr '85281113240.86
7 Patrick Bowen DPomfret So '8528816240.86
20 Chris Donovan FBerkshire So '85341217290.85
10 Paul Cullen FMillbrook Sr 20116170.85
6 Ryan Mero FMillbrook Jr 20107170.85
16 Brad Gager FMillbrook Jr 20413170.85
21 Jay Verrill FHotchkiss Jr '8526517220.85
20 Andrew Genovese CNorthfield Mt. Hermon Pg '83301114250.83
14 Will Bennett FExeter Sr '8430817250.83
18 Steve Colby RWNorthfield Mt. Hermon So '8630718250.83
14 Jordan Virtue RWWinchendon Pg 331611270.82
19 Barry Mclaughlin FGovernor's Sr '8426129210.81
12 Casey Ftorek FTaft Sr 261110210.81
16 Brian Gallagher FGovernor's Jr '8526714210.81
19 Craig Irwin CAvon Old Farms Sr 25614200.80
14 Jon Rheault FSt. Paul's So 23144180.78
15 Matt Smith FTaft Jr 26911200.77
5 Kevin Kapstad DGovernor's So '8626218200.77
12 Jimmy Nolan RWNorthfield Mt. Hermon Pg '8430194230.77
24 John Landry DNoble & Greenough Sr 21313160.76
19 Derek Melancon FLoomis Chaffee Jr 1666120.75
8 Brian Goldstein FLoomis Chaffee Sr 1648120.75
7 Topher Bevis DLawrence Academy So '861648120.75
10 John Swift RWLawrence Academy Sr '841639120.75
10 Joe Fernald FThayer Sr '84125490.75
8 Kevin Colwell FThayer Sr 125490.75
19 Drew Ward DAndover Sr '8427515200.74
19 Brendan Byrne FMilton Sr 27515200.74
11 Wyatt Kupperman FSt. Paul's Jr 23413170.74
18 Mike Borisenok FAlbany Academy Fr 1986140.74
6 Jimmy Knowlton FTrinity-Pawling Sr 1977140.74
9 Ryan Collis FTrinity-Pawling Jr 1968140.74
11 Sean Hurley DNorthfield Mt. Hermon Sr '8330715220.73
10 Marc Borden FGovernor's Sr '8426910190.73
21 Brett Smith DCanterbury Pg 36719260.72
18 Augi Dimarzo FAvon Old Farms So 25810180.72
12 Chris Poli FNoble & Greenough Jr 21510150.71
14 Nick Shackford FBerkshire Sr '8534915240.71
5 Joe Buteau FTabor Jr '8527109190.70
2 Andrew Andricopoulos DTabor So '8727811190.70
19 Derek Milkie RWWestminster Jr 2397160.70
14 Duncan Smith DWestminster Jr 23511160.70
5 Billy Maheras FSalisbury Pg '8426810180.69
17 Benn Ferriero FGovernor's So '8726810180.69
13 Pat Tyman FLoomis Chaffee So 1674110.69
14 Derek Gulizia LWLawrence Academy So '851638110.69
15 Patrick Knowlton FTrinity-Pawling So 1985130.68
10 Joe Norman FDeerfield Sr 25710170.68
3 Ryan Monaghan FDNorthfield Mt. Hermon Jr '8530119200.67
3 Greg Goldman DThayer Sr '85120880.67
24 Alex Berry FGovernor's So '8626125170.65
14 Jimmy Trahon FSalisbury Sr '8326107170.65
6 Keith Shattenkirk FTaft Jr 2698170.65
21 Jan Tabak FGovernor's Sr '8326611170.65
16 Dewey Thomson FSt. Paul's So 2387150.65
15 Doug Rogers FSt. Sebastian's Fr '8831713200.65
5 Arthur Fritch DSt. Sebastian's Jr '8531218200.65
2 Mike Roof FDPomfret Jr '8528810180.64
24 Adam Blanchette DAvon Old Farms So 25412160.64
9 Michael Ciardullo FCanterbury Sr 36815230.64
19 Tony King CGunnery Pg 2295140.64
25 Sam D'agostino FCushing So 30910190.63
22 Mike Leveille FAlbany Academy Jr 1975120.63
11 Jonas Svensson FAlbany Academy Sr 1966120.63
24 Kyle Kucharski FAndover So '8727116170.63
19 Joe Keane LWLawrence Academy Jr '851655100.63
13 Kyle Sibley DSalisbury Pg '8426610160.62
5 Brandon Zangel DHotchkiss Sr '8426412160.62
19 Joe Gardner FHotchkiss Jr '8526313160.62
2 Tom Maldonado DTaft Jr 26115160.62
8 Evan Jones FChoate Sr 2377140.61
3 Bill Leclerc DSt. Paul's Sr 23410140.61
14 Matt Lowell FPomfret Jr '852889170.61
12 Craig Sanders FPomfret Pg '8428611170.61
5 Patrick Forshner LWAvon Old Farms Jr 2596150.60
23 James Guay FDeerfield Jr 2587150.60
16 Mike Collins FDeerfield So 25510150.60
11 Chris Davis RWAvon Old Farms So 25510150.60
23 Jonathon Smith FMillbrook Sr 20210120.60
16 Matt Haddock RWGunnery Fr 2258130.59
4 Matt Torti DCanterbury Pg 36417210.58
12 Andrew Peters DAlbany Academy Jr 1965110.58
11 Todd Ogiba CTaft Sr 2678150.58
18 Timmy Trahon FSalisbury Jr '852669150.58
21 Darwin Hunt FDeerfield Jr 2595140.56
15 Scott Bartlett FDeerfield Jr 2568140.56
12 Alex Lussier CWinchendon Pg 33117180.55
12 Chris Hill FKimball Union Jr 2257120.55
9 William Wallace DHotchkiss Pg '832686140.54
6 Pat Mclaughlin FHotchkiss So '852677140.54
22 Cliff Starke FSalisbury Sr '8326410140.54
10 John Murphy FBelmont Hill Sr '85133470.54
11 Mike Ottariano FExeter Sr '843079160.53
2 Conor Petter DAlbany Academy Pg 1928100.53
7 Matt Nelson FNoble & Greenough So 2174110.52
4 Dave Macdonald DSt. Paul's Sr 23111120.52
18 Brian Kolb FTabor Jr '842768140.52
23 Andrew Brennan DTabor So '8527311140.52
13 Zachary Ball FWinchendon Pg 3389170.52
4 Peter Watson DWinchendon Sr 33611170.52
16 Daniel Milisi FWinchendon Pg 33413170.52
24 Ian Goodwin DCanterbury Fr 36414180.50
4 Tim Holland DBerkshire Sr '8334512170.50
12 Matt Crum FDSalisbury Jr '842676130.50
15 Brett Shirreffs DHotchkiss Pg '832658130.50
28 Brad Macdonald DSalisbury Sr '832649130.50
22 Jocko Decarolis DHotchkiss Sr '8426310130.50
18 Bryan Thompson FKimball Union Sr 2265110.50
15 Brenton Stafford DKimball Union Sr 2238110.50
3 Tom Sullivan DKent Sr 186390.50
14 Greg Mcconnell FKent Sr 184590.50
7 David Lapointe DHolderness Sr '833169150.48
15 John Burns DTabor Jr '8527211130.48
15 Kris Desmarais FSt. Paul's Sr 2365110.48
8 Chris Oetting RWWestminster Jr 2338110.48
4 Adam Marino FNoble & Greenough Jr 2155100.48
15 Chris Trovato FNoble & Greenough Jr 2155100.48
8 Bryan Blair FAlbany Academy Sr 194590.47
20 Stephen Coon DAlbany Academy Jr 193690.47
19 Kevin Armstrong FCanterbury Jr 3689170.47
11 Vin Ciardullo FCanterbury So '8536611170.47
7 Ed Naessens FBerkshire Sr '8434106160.47
24 Ryan Klein DBerkshire Jr '8534313160.47
10 Bobby Kneeland FExeter Sr '843095140.47
24 Wiley Dornseif FExeter Sr '833086140.47
4 Kyle Koziara DCushing Jr 3068140.47
21 Zach Wissman LWNorthfield Mt. Hermon So '863059140.47
16 Devin Petito FExeter Sr '843059140.47
12 Aaron Moore FBelmont Hill Sr '85135160.46
14 Joseph Whitney FBelmont Hill G8 '88132460.46
3 Robert Himberg LWWinchendon Pg 3378150.45
9 Chris Connelly FMillbrook Sr 204590.45
22 Zach Firlotte DMillbrook So 201890.45
23 Scott Halpern FCanterbury Fr 36106160.44
23 Garrett Vaslet FAndover Pg 2748120.44
15 Tom Dignard DAndover Fr '872748120.44
11 Mike Macdonald FKent Sr 182680.44
12 Tobias Salmelainen LWAvon Old Farms Jr 2565110.44
13 Dillon Rioux DAvon Old Farms So 2565110.44
7 Paul Baier DDeerfield Jr 25110110.44
4 Mike Cortese FLoomis Chaffee Sr 165270.44
4 Kevin Dwyer FChoate Sr 2373100.43
14 Tim Nussbaum FChoate Sr 2346100.43
11 Ben Loss DWestminster Sr 2346100.43
9 Sean Reilly RWWestminster Sr 2337100.43
22 Chris Sabo FCushing Jr 3067130.43
4 Michael Polsenetti FDPomfret Sr '842839120.43
9 Erik Pridham FNoble & Greenough Jr 216390.43
21 T.j. Kelley FTaft Jr 2674110.42
10 Stanton Kensinger FSalisbury Sr '832665110.42
22 Jake Davis FTaft So 2665110.42
4 Marc Bastarache DGovernor's Sr '842638110.42
2 Taso Kapernekas DGovernor's Sr '842629110.42
11 Scott Schaub FTrinity-Pawling Sr 193580.42
2 Jamie Fritsch DCanterbury Jr 36213150.42
2 Greg Collins FThayer So '86124150.42
4 Pierce Norton FThayer So 123250.42
10 Mike Zuzevich FKimball Union Sr 227290.41
17 Carl Ellis FKimball Union Sr 223690.41
26 Chris Kelley DDeerfield Sr 2519100.40
24 Ryan Blossom FSt. Paul's So 234590.39
6 Kurt Carter FChoate Sr 232790.39
22 Frank Divittorio FChoate Jr 232790.39
23 Kurt Hertzog CTaft Jr 2664100.38
15 Brian Morrissey FGovernor's So '862646100.38
13 Rory Shepard CTaft Jr 2646100.38
2 Michael Gershon DSalisbury Jr '842619100.38
9 Tyler Carlbom FBerkshire Jr '8534310130.38
5 Ian Willets FBerkshire Sr '8434211130.38
6 David Norton DBerkshire Sr '8434112130.38
20 Phil Mcdavitt DNoble & Greenough Jr 213580.38
13 Gian Talarico FMilton Jr 2755100.37
21 Mike Barrett FAlbany Academy Jr 193470.37
23 Mike Hines DExeter Sr '843047110.37
28 Andrick Deppmeyer DWinchendon Sr 3348120.36
16 Oliver Olinyk FCanterbury Pg 3667130.36
7 Joe Cucci DAvon Old Farms Jr 250990.36
17 Mark Latter FDPomfret Pg '842855100.36
24 Colin Young DSt. Sebastian's Fr 3138110.35
7 Alex Dipietro DSt. Sebastian's Sr '8531110110.35
17 Steve Giannone FMillbrook So 203470.35
16 Derek Davidson FChoate Jr 235380.35
14 Chris Macphee FGovernor's So '86264590.35
13 Ben Wahler FCushing Jr 3055100.33
77 Andy Gale DExeter Jr '853028100.33
3 Colin Greenhalgh DNoble & Greenough Sr 212570.33
24 Mike Morris DKent Sr 182460.33
32 Matt Harrington FThayer So 123140.33
7 Anthony Aiello DThayer So 121340.33
16 Nick Payeur FHolderness Sr '833164100.32
14 Rene George CHolderness So '863155100.32
12 Kevin Hughes DSt. Sebastian's Jr '8531010100.32
3 Pat Haley FKimball Union Jr 224370.32
4 Cameron Ruhl FKimball Union Sr 223470.32
7 Fredrik Bender DAlbany Academy Sr 191560.32
3 David Riley FTrinity-Pawling Sr 191560.32
9 Brandon Malloy FDLoomis Chaffee Sr 162350.31
22 Walter Wright RWLawrence Academy Jr '84162350.31
5 Chris Schnappinger FLoomis Chaffee Pg 162350.31
7 Steve Martorana DLoomis Chaffee Sr 162350.31
13 Jarred Gagnon RWLawrence Academy Sr '84160550.31
4 Will Reycraft DTaft Jr 261780.31
19 Gregory Oconnell FBelmont Hill Jr '84131340.31
7 Jim New FCanterbury Sr 3647110.31
2 Nick Jones DSt. Paul's Jr 231670.30
7 Anthony Jackson FWinchendon Pg 3355100.30
8 Taylor Evans FExeter Sr '84302790.30
4 Brian Strait DNorthfield Mt. Hermon Fr '88301890.30
4 Ron Smith DMillbrook Sr 202460.30
18 Matt Hickling FMillbrook Jr 202460.30
10 Matt Tommasiello FBerkshire Jr '853446100.29
9 Chris Talbert DHolderness So '86312790.29
10 Matt Dalton FNoble & Greenough Sr 214260.29
3 Marek Krowka DAvon Old Farms Sr 251670.28
20 Dan Meyer FCanterbury Sr 3655100.28
4 Dan Mckeen FDKent Pg 181450.28
9 Paul Driscoll FDKimball Union Sr 224260.27
16 Justin Wissman DNorthfield Mt. Hermon So '86302680.27
66 Ryan Clauson FExeter Sr '84301780.27
9 Matt Gerald CNorthfield Mt. Hermon Jr '86301780.27
11 Tom Harrison DBerkshire Jr '85344590.26
22 Peter Macgregor FTrinity-Pawling Sr 194150.26
26 Mike Szpiech FAlbany Academy Jr 194150.26
17 Mike Ashley FAlbany Academy Fr '87192350.26
2 Eric Greene DTrinity-Pawling Sr 190550.26
10 Gregg Adamo FChoate Jr 233360.26
7 Fred Dirkes DWestminster Jr 231560.26
19 Boo White FChoate Sr 231560.26
8 Chris Simpson FSt. Paul's Jr 231560.26
8 Andrew Baird DMilton Jr 273470.26
14 Alex Jaffe DLoomis Chaffee Jr 163140.25
4 Ryan Walford DLawrence Academy So '84162240.25
12 Brian Collins FLoomis Chaffee Fr 162240.25
15 Ryan Merritt DLawrence Academy Sr '84161340.25
24 B.j. Mackasey DDeerfield Sr 252460.24
22 Matt Smalley CAvon Old Farms Jr 251560.24
3 Will Boardman DDeerfield Jr 251560.24
19 Jon Wilson RWNorthfield Mt. Hermon So '86305270.23
16 Michael Rego FCushing So 302570.23
15 John Butler DCushing Jr 301670.23
8 Steve Bruch FHotchkiss Jr '85265160.23
26 Steve Lunau DSalisbury Sr '84263360.23
18 Chris Genovese FDGovernor's So '85263360.23
10 Tanner Fogarty CTaft Pg 261560.23
7 Alex Minicucci FTaft Sr 260660.23
20 Chris Debaere FBelmont Hill So '87132130.23
8 Daniel Neczypor DBelmont Hill Jr '85131230.23
13 Calder Gage FKimball Union Jr 224150.23
21 Derek Raimo DKimball Union Sr 223250.23
18 Bobby Noonan RWGunnery Jr 222350.23
11 Joe Ahern FKimball Union Sr 221450.23
8 Chris Orlando DCanterbury Jr 361780.22
2 Matt Burke DMilton Jr 273360.22
10 Leonard Badeau FTabor Jr '85272460.22
5 Alden Cook FDKent Jr 181340.22
9 Jesse Mattson FChoate Jr 233250.22
18 Gregory Camarco DChoate Sr 232350.22
3 David Sloane DChoate Jr 231450.22
3 Evan Boyle FWestminster Pg 231450.22
15 Griffen Pate FChoate Jr 231450.22
6 Brendan Harrison FPomfret Jr 283360.21
8 Benjamin Cournoyer DWinchendon Pg 332570.21
19 Evan Affleck FWinchendon Pg 332570.21
10 Zach Bedwell FTrinity-Pawling Sr 191340.21
17 Jason Pagotto FBerkshire Jr '85341670.21
19 Robbie Witkop FExeter Sr '84302460.20
7 Mike Rust FCushing Jr 301560.20
14 Chaz De sousa LWNorthfield Mt. Hermon Jr '85300660.20
2 Justin Bacon LWAvon Old Farms Jr 251450.20
4 Joe Debello DAvon Old Farms Jr 251450.20
20 Matt Moran FDAvon Old Farms Jr 250550.20
19 Nate Smith CHolderness Jr '85313360.19
4 Weston Lea FHolderness Sr '84313360.19
22 K.c. Honeyman FDHolderness Fr '87312460.19
24 Evan Williams FHolderness Jr '84311560.19
21 Femi Amurawaiye DHolderness So '86311560.19
20 Chris Pettit FTaft Sr 264150.19
11 Tee Cahill FHotchkiss Jr '85263250.19
3 Brendan Milnamow DTaft Jr 261450.19
10 Kevin Olson FLoomis Chaffee Pg 163030.19
16 Jim Herbert CLawrence Academy Jr '85162130.19
9 Tim Lamare CLawrence Academy Jr '84162130.19
21 Zach Miller DLoomis Chaffee So 161230.19
22 Kevin Donahue FTabor So '85273250.19
10 Charlie Haydock FMilton Jr 273250.19
11 Ben Hoerner FAndover So '86273250.19
12 Stephen Turro FAndover Jr '85272350.19
9 Tom Kennedy FAndover Sr '84271450.19
5 Andrew O'connor DMilton Sr 271450.19
23 Jeffrey Grenier LWWinchendon Pg 333360.18
24 Greg Smith FWinchendon Pg 333360.18
29 Trevor Rainville FKimball Union Sr 222240.18
8 Cj Demmons FKimball Union Sr 222240.18
22 Bryant Harris DKimball Union Jr 221340.18
20 Kc Kauffman LWGunnery Sr 220440.18
22 Simone Couturier FPomfret Jr '85281450.18
23 Josh Rich FPomfret So '85281450.18
2 Shaun Kelleher DBerkshire So 340660.18
8 Matt Buono FCushing Sr 301450.17
13 Ryan Driscoll FThayer Fr 120220.17
24 Kevin Plant FThayer Jr '85120220.17
6 Ryan Feldhoff DThayer Jr 120220.17
6 Justin Simon FHolderness Jr '84311450.16
6 Dan Malloy FAvon Old Farms Jr 253140.16
19 Merrick Thomson DAlbany Academy Pg 192130.16
8 Seth Goodrich DTrinity-Pawling So 191230.16
4 Brian Hanley DAlbany Academy Sr 190330.16
21 Eddie Sargent DTrinity-Pawling Sr 190330.16
9 Drew Hursa DAlbany Academy So 190330.16
16 Scott Follett DTrinity-Pawling Jr 190330.16
17 Mike Verderame FDTrinity-Pawling Jr 190330.16
16 Daryl Veltman DSalisbury Jr '85262240.15
13 Jay mike Mondrick FHotchkiss Pg '84262240.15
22 Michael Ferrick FGovernor's Jr '84260440.15
17 Brian Leslie DBelmont Hill Sr '84132020.15
21 Darren Gallup FBelmont Hill Sr '84131120.15
5 Gregory Obrien DBelmont Hill Sr '85131120.15
13 Matthew Tosto DBelmont Hill Jr '86130220.15
16 Richard Fahey DBelmont Hill Sr '85130220.15
3 Tim Daniels FMilton Jr 271340.15
12 Jeff Marr FMilton Jr 271340.15
6 Hunter Thunell DAndover Fr '87271340.15
5 Dean Boylan DAndover Sr '84270440.15
19 Chris Beckett FBerkshire Sr '84344150.15
9 Kevin West FDPomfret Sr '85280440.14
19 Peter Harris DNoble & Greenough Sr 211230.14
22 John Silvestro FCanterbury So 361450.14
17 Matt Whitney LWGunnery Pg 223030.14
33 Duncan Rollason FDGunnery Pg 222130.14
10 Matt Vredenburgh CGunnery Jr 221230.14
16 Bryan Frates FKimball Union Jr 220330.14
15 Justin Sherman FDGunnery Jr 220330.14
18 Daniel Silhavey FCushing Jr 304040.13
18 David Baratta DExeter So '85302240.13
2 Kevin Kessler DCushing So 301340.13
22 Rory Kain DNorthfield Mt. Hermon Jr '85301340.13
24 John Frey FCushing So 301340.13
8 Aaron Glenney FDNorthfield Mt. Hermon Sr '85301340.13
12 Jayson Lee DCushing Fr 300440.13
6 Mike Stuart DSt. Paul's So 231230.13
4 Sean Navin DWestminster Sr 230330.13
22 Brendan Moses FSt. Sebastian's So '86312240.13
12 Jim Pryzbylowicz DLawrence Academy Jr '85160220.13
6 Rick Poulack LWLawrence Academy '85160220.13
17 Ronnie Dupler LWLawrence Academy Jr '85160220.13
15 Anthony Barela DLoomis Chaffee So 160220.13
17 Mario Villani FWinchendon Pg 331340.12
19 Mike Butler FDeerfield Jr 251230.12
8 Mike Walsh DDeerfield Jr '85250330.12
14 John Hennessey DDeerfield Sr 250330.12
3 Robert Bracho DHotchkiss Jr '85261230.12
18 Sam Driver DTaft Jr 261230.12
15 Tommy Hughes DSalisbury Sr '84260330.12
16 Jack Christian DTaft So 260330.12
4 Corey Toy DHotchkiss Fr '88260330.12
8 Bryan Dodge DGovernor's So '86260330.12
3 Mickey Dudley DGovernor's Fr '87260330.12
15 Michael Migliaro DCanterbury So 362240.11
14 Anthony Rowella FCanterbury So 360440.11
13 Paul Chiozzi FAndover Sr '84272130.11
6 John Pope FMilton Jr 271230.11
7 Jon Brestoff FDMilton Jr 271230.11
2 Ben Ernst DAndover Jr '85271230.11
4 Tim Geverd DMilton Fr 271230.11
6 Taylor Mckenna FKent Pg 182020.11
15 Brian Liamero FKent Sr 182020.11
19 Harry Edwards DKent Jr 181120.11
11 Paul Mazzapica FPomfret Jr '85281230.11
3 Michael Robinson DPomfret Jr '85280330.11
19 Sean Gleeson FTrinity-Pawling Sr 192020.11
5 John Sullivan FAlbany Academy Fr 190220.11
27 Chris Piatelli DAlbany Academy Sr 190220.11
26 Patrick Giesecke FTrinity-Pawling Sr 190220.11
15 Oliver Bushnell DExeter Sr '84300330.10
23 Tom Bardis FCushing Fr 300330.10
2 P.j. Santora DMillbrook So 200220.10
11 Zach Sobie DMillbrook Sr 200220.10
12 Dan Hale FHolderness Jr '84313030.10
19 Richard Carolan DSt. Sebastian's Jr '85310330.10
11 Peter Defalco FSt. Sebastian's Jr '85310330.10
26 Andrew Usas DWinchendon Pg 331230.09
2 Aaron Townsend RWGunnery Jr 222020.09
2 Chris Colvin DKimball Union Sr 221120.09
12 Cody Obuhanick CGunnery Sr 220220.09
4 Stanley Galkin DGunnery So 220220.09
6 Ryan Spillane DKimball Union Sr 220220.09
5 Jasen Bange LWGunnery So 220220.09
7 Shane Murphy RWGunnery So 220220.09
8 Steve Wilson DGunnery Sr 220220.09
3 Joe Arciuolo DBerkshire So '86340330.09
20 Erik Woelber FSt. Paul's Jr 232020.09
22 Joe Thompson FWestminster Jr 231120.09
11 Dane Evans FChoate So 231120.09
2 Brady Greco DWestminster Pg 231120.09
20 Brock Bosacker DWestminster Fr 231120.09
19 Roly Morris FSt. Paul's So 231120.09
5 Jacob Obrien LWWestminster Jr 231120.09
13 Stephen Healy LWWestminster Jr 231120.09
23 Jon Peros DSt. Paul's Jr 230220.09
16 Mike Peraza RWWestminster Pg 230220.09
13 Nick Travers FSt. Paul's Sr 230220.09
25 Matt Lombardi FThayer Fr '87121010.08
5 Trevor Marshall DThayer Jr 121010.08
21 Mike Ernst FThayer Jr 120110.08
17 Miles Kass FHotchkiss Jr '85261120.08
3 Scott Hampe FDSalisbury Pg '84260220.08
8 Jay Alspach CTaft Sr 260220.08
6 Chris Campbell FGovernor's Jr '85260220.08
17 Ryan Ahearn DTaft Sr 260220.08
9 James Balben FBelmont Hill Sr '84130110.08
22 Peter Mckeown FBelmont Hill Sr '84130110.08
6 Ryan Higgins FBelmont Hill Sr '83130110.08
24 J.f. Boucher DMilton Jr 272020.07
19 Jason Polcaro FTabor Jr '86271120.07
11 Tucker Prudden FTabor Sr '84271120.07
17 Ryan Walsh FMilton So 270220.07
4 Ben Smith DTabor Fr '87270220.07
20 John Delgiudice FExeter Sr '83301120.07
15 Ben Ellsworth DNorthfield Mt. Hermon Pg '84300220.07
4 Ryan Wright DExeter Sr '85300220.07
17 Andrew Woodford DCushing So 300220.07
17 Erik Hood DHolderness Jr '85311120.06
20 Todd Davis FSt. Sebastian's Fr '87311120.06
23 Brock Hopkins DHolderness So '86310220.06
2 Eli Levinowitz FLoomis Chaffee So 161010.06
6 L.b. Haney FLoomis Chaffee So 161010.06
2 John Greenwood DLawrence Academy Jr '84160110.06
21 Andrew Hutton RWLawrence Academy So '85160110.06
18 Chris Atwell FLoomis Chaffee Jr 160110.06
15 John Powers DWinchendon Pg 330220.06
8 Adam Levine FBerkshire Pg 342020.06
15 Tom Carroll DBerkshire So 340220.06
16 Matt Dipasquale FKent Jr 181010.06
2 Brandon Polk FKent So 181010.06
21 Frank Laghezza FKent So 180110.06
14 Donny Reagan DTrinity-Pawling Sr 191010.05
15 Andrew Hasselbach FAlbany Academy So 190110.05
5 Ryan Mckinney FTrinity-Pawling Jr 190110.05
13 Tim Welsh DTrinity-Pawling So 190110.05
23 Adam Gardner DTrinity-Pawling Jr 190110.05
20 James Weimar FTrinity-Pawling Jr 190110.05
15 Dolan Knapp FMillbrook Sr 201010.05
5 Nicholas Handforth DMillbrook Fr 200110.05
14 (?) Oakford FMillbrook Jr 200110.05
16 Ned Swanson DNoble & Greenough Sr 211010.05
8 Andrew Delorey FNoble & Greenough So 211010.05
17 Mathew Rhone FNoble & Greenough Fr 210110.05
11 Joe Cappellano DNoble & Greenough Jr 210110.05
6 Ryan Broderick CGunnery So 221010.05
5 Sean Smith DKimball Union Jr 220110.05
7 Brandt Nelson DKimball Union Jr 220110.05
15 Dj Dreyer DWestminster Fr 231010.04
20 Kyle Mcdonnell FChoate So 231010.04
17 Will Peltz FChoate So 230110.04
2 Jeff White DChoate Jr 230110.04
12 Kyle Silver DChoate Sr 230110.04
21 A.j. Myer FChoate Fr 230110.04
7 Elliot Olson DSt. Paul's Jr 230110.04
21 Brandon Bosacker DWestminster Pg 230110.04
25 Pat Harris FDeerfield So 251010.04
21 Jeoff Jarnot DAvon Old Farms So 251010.04
7 Scott Gourlay FHotchkiss Jr '85261010.04
7 Jon Holt DGovernor's So '86260110.04
14 Chris Minnock DHotchkiss Sr '84260110.04
11 Christian Colarusso FGovernor's So '86260110.04
11 Peter Columbo FMilton Jr 271010.04
17 Artie Mittnacht FAndover Jr '86270110.04
18 Sam Gerrity DMilton Fr 270110.04
21 Brad Hunnewell FMilton So 270110.04
3 Matt Fram FAndover Jr '86270110.04
17 Erik Waryas FTabor Sr '85270110.04
6 Pat Kelley CNorthfield Mt. Hermon Sr '84301010.03
26 Daniel Rohrer FExeter Jr '84301010.03
17 Devin Desousa LWNorthfield Mt. Hermon Sr '83301010.03
18 Christopher Reilly DWinchendon Jr 330110.03
6 Jason Snyder DCanterbury So 361010.03
17 Lou Volpe FCanterbury Pg 361010.03
12 Marty Schnurr FCanterbury Jr 360110.03
23 Brandon Drellos FAlbany Academy Sr 190000.00
6 Mike Mcmahon DAndover Fr 270000.00
25 Rence Coasain FChoate Fr 230000.00
5 Dan Schmidt FHolderness Sr '85310000.00
12 Brian Pecchia DMillbrook Sr 200000.00
21 Jon Blanksteen FMillbrook Sr 200000.00
15 Jon Grant DPomfret Jr '85280000.00
9 Mike Greeley DThayer Jr 120000.00
16 David Sienko FAlbany Academy Jr 190000.00
24 Garrett Smith DAlbany Academy Jr 190000.00
8 Peter Smith FAndover Pg '84270000.00
18 John Balben FBelmont Hill So '85130000.00
7 Ben Matone FKent Pg 180000.00
18 Ryan Mckinney DKent Pg 180000.00
8 Paul Connors FSt. Sebastian's Sr '84310000.00
23 Brad Archibald FThayer Sr 120000.00
18 Jack Kinder DDeerfield So 250000.00
13 Phil Richardson DGunnery So 220000.00
21 James Walsh LWGunnery Jr 220000.00
8 Scott Parkin DKent Sr 180000.00
3 Scott Crasnick DLawrence Academy Fr 160000.00
22 Nick Petrangelo DLoomis Chaffee Fr 160000.00
17 Tyler Quinn FSalisbury So '86260000.00
10 Nick Mazzolini FAndover Sr '84270000.00
14 Dan Mattleman DGunnery So 220000.00
22 Brendan Carey DGunnery So 220000.00
8 Mike O'neil DHolderness Jr '85310000.00
10 Adrian Sosenko FKent Jr 180000.00
24 Jason Ruiz DLoomis Chaffee Pg 160000.00
24 Richard Leahy DMillbrook Sr 200000.00
14 Ryan Joyce DThayer So '87120000.00
17 Jon Wolter DWestminster Fr 230000.00
27 Tony Ruschioni FWinchendon Jr 330000.00
2 Brian Mccafferty DBelmont Hill So '86130000.00
5 Ryan Macphee DChoate Jr 230000.00
13 Jason Hine FChoate So 230000.00
5 Phil Negus FExeter Fr '87300000.00
22 Jeff Nordaas FKent Jr 180000.00
24 Will Wallace FDLoomis Chaffee Jr 160000.00
22 Joe Cruise FMilton Sr 270000.00
15 Corey Griffin FThayer So '86120000.00
28 Jared Harrell FThayer Jr 120000.00
18 Chris Dejohn CWestminster Fr 230000.00
12 Jeremiah Bayer DDeerfield So 250000.00
2 Justin Ciampini DHolderness Pg '84310000.00
12 Marc Bucks FKent So 180000.00
26 Adam Lutheran FLoomis Chaffee Pg 160000.00
16 Jimmy Pierce FThayer Sr 120000.00
9 Robert Caruolo FWinchendon Sr 330000.00
0 Ross Glynn FAlbany Academy Sr 190000.00
26 Spike Cataldo FCanterbury Jr 360000.00
23 William Copp DChoate Jr 230000.00
11 Walter Larson FDHolderness Pg '83310000.00
16 Brandon Jackmuff FHotchkiss Jr '84260000.00
19 Colin Steele-norton DMillbrook Jr 200000.00
2 Danny Mcgoff FNoble & Greenough Jr 210000.00
28 Robert Owen FNoble & Greenough G8 210000.00
13 Casey Turner DPomfret Sr '84280000.00
19 Greg Hanson FThayer Sr 120000.00
11 Matthew Nadeau DWinchendon Pg 330000.00
14 John Ray FAlbany Academy Sr 190000.00
7 Matthew Gordon FBelmont Hill Fr '87130000.00
27 Donnie Horner DCanterbury Pg 360000.00
24 Mike Kelley DChoate So 230000.00
9 Mike Hurley DGunnery 220000.00
3 Brett Serrell FMillbrook So 200000.00
20 Bill Grayson DMillbrook So 200000.00
14 Jay Driscoll FMilton Fr 270000.00
14 Michael Shemkus FNoble & Greenough Jr 210000.00
6 David Berard DPomfret Fr '86280000.00
25 Jonny Bates DSalisbury Jr '85260000.00
14 J.d. Mccabe DTaft Jr 260000.00
20 Mike Hambelton DThayer Fr 120000.00
11 Bill Grillo DTrinity-Pawling Sr 190000.00
20 Scott Kukis FWinchendon Jr 330000.00
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.