March 14, 2011

New England Prep Hockey All Goaltenders 2010-11

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
35 Andrew Munroe Holderness Jr '94 14151111032.903
35 Steve Michalek Loomis Chaffee Sr 1203911028.919
30 Michael Comitini St. Mark's Sr 120166855.928
33 Tim Cooney Millbrook Sr 142493816.898
39 Ben Halford Albany Academy Sr '93 140180806.910
1 Shane Joyce Tabor Jr '93 1280105795.883
23 Ryan Colena Rivers G8 '96 116282793.906
1 Derick Roy St. Paul's Sr '91 131174775.913
29 William Flachsbinder Tilton Sr 143848737.939
29 Nick Ellis Pomfret So '94 133081716.898
30 Dylan Cleary Roxbury Latin Jr 86188715.890
1 Steve Mastalerz Kimball Union Sr '92 172352707.932
30 Frankie McCormick Proctor Sr '92 1117105700.870
30 Michael Santaguida Avon Old Farms Jr '93 124450666.930
30 Dave Donzanti Northfield Mt. Hermon Pg '91 119861653.915
30 Jimmy Harrison Taft Jr '93 109759650.917
30 Anthony Giordano Kingswood Oxford So '94 101671642.900
29 Scott Steele Canterbury Pg '92 1044105634.858
30 Patrick Spano Westminster Jr 135649624.927
1 Kevin Green Dexter Sr 122547618.929
29 Max Schwan New Hampton Sr '92 107751597.921
31 Jordan Piccolino Groton So '94 101757576.910
31 Sean Dougherty Milton Sr '92 124843570.930
1 Robert Segin Gunnery Sr 136063568.900
31 Tyler Stillings Brooks Sr 117766561.895
31 Mitch Gillam Berkshire Sr 106853558.913
31 GianLuca Palmieri Williston Northampton Sr '92 92179546.874
31 Rory Burke Governor's Sr '92 111346535.921
29 Gryphon Richardson Brunswick Jr '93 118757532.903
1 Zach Arnold Middlesex Sr '92 88345528.922
1 Ryan Manseau Hotchkiss Sr 75360510.895
1 Alex Devine Berwick Sr 94765508.887
31 Simon Jasmin Winchendon So '94 96178503.866
30 Nick Devine Kents Hill Jr 99260480.889
33 Kevin Dluhy Kent Jr 108452468.900
35 Chad Hardy Cushing Jr '93 97654467.896
1 Gabe Antoni Salisbury Sr '92 116745464.912
33 Brendon Leeming Vermont Academy Jr '93 69054460.895
29 Zach Kizitaff Trinity-Pawling Sr '92 83166457.874
1 Gordon Donnelly St. Sebastian's Jr '93 97749454.903
1 Eric Yoon Andover Sr 81167436.867
30 Chris Tasiopolis Thayer Sr 75956427.884
30 Sal Magliocco Choate Pg '92 94048425.899
1 Ryder Garnsey Brewster Academy Fr '95 72763421.870
35 Sam Parker BB&N Sr 76439413.914
34 Nathaniel Heilbron Lawrence Academy Jr '93 97938392.912
30 Frederick Giroux Winchendon Jr '93 76663389.861
33 Connor Maher Noble & Greenough So 87948387.890
35 Sebastien LeBlanc North Yarmouth Academy Sr '93 70745383.895
30 Ben Veres Exeter So '95 89556371.869
33 Mike Messuri Hebron Pg '91 86437365.908
33 Jake Thoubboron Deerfield So '94 70239364.903
30 Guillaume Belanger-Therien Hebron So '94 77545363.890
30 Chris Staronka Canterbury Jr '93 63268345.835
33 Drew Michals BB&N So 64335339.906
37 Jordan Nathan Lawrence Academy Sr '92 75442334.888
31 Alex Weiss Worcester Academy Pg '92 45354323.857
1 Tim Corey Worcester Academy Pg 46943317.881
35 Gianluca Vallini South Kent Sr '93 69732315.908
1 Peter Geraghty Portsmouth Abbey Jr '94 60446313.872
33 Tim Keegan Williston Northampton So '93 49955313.851
1 Scott Caradonna Pingree Jr 47236302.894
1 Liam Moorfield-Yee Cushing Jr '93 58521293.933
1 Mike Lespasio Vermont Academy Sr 41358286.831
25 Alex Burdekin Trinity-Pawling Sr '92 56431282.901
30 Nick Commesso Governor's Jr '92 54132281.898
29 Paul Roche Exeter Sr '91 59536280.886
30 Alex Hope St. George's Jr 40851276.844
33 Dan Viger Hotchkiss Jr 47136275.884
20 Joseph MacConnell New Hampton Sr '93 50136268.882
33 Connor Rodericks Portsmouth Abbey Fr '95 47932254.888
33 Mathieu Carpentier Hoosac Sr 48625252.910
33 Josh Holmes Albany Academy Sr '93 44116229.935
30 Adam Ellison Deerfield So '94 49430229.884
35 Michael Pigula Middlesex Jr '94 44521223.914
1 Mason Pulde Noble & Greenough So 55231213.873
29 Sam Brown Vermont Academy Sr 35927210.886
33 Donny McGuirl St. Sebastian's Sr '92 49128203.879
1 Nik Nugnes Northfield Mt. Hermon Jr '93 40230195.867
30 Pat Feeley Berkshire Jr 44419190.909
31 Dan Prawdzik Pingree Jr 37822180.891
35 Jonathan Marchetti Roxbury Latin Fr '95 19230157.840
35 Tyler Kirsch Andover Jr 27319156.891
1 Dan Bowen Milton Sr '93 37411150.932
30 Zac Asa Tilton Jr 38912148.925
30 Kory LaBlanc Rivers Fr 25222137.862
1 Alex Joyce Choate So '94 37716128.889
1 Will Silverstein St. George's So 18921117.848
30 Josh Hickey Brewster Academy Jr 19813110.894
30 Matt Pompa Groton Fr '95 26114102.879
39 Cody Billig Hoosac Jr 2161198.899
1 Kyle Chapman Kingswood Oxford Sr '93 1531395.880
1 Marc Schiller Taft So '93 192993.912
1 Spencer Corkery Hoosac Jr 2161892.836
33 Anton Frondelius Gunnery So 2521690.849
30 Charlie Fennell Kent So 2321890.833
1 Nick Stasack Loomis Chaffee Jr '93 1441785.833
25 Tommy McGuckin North Yarmouth Academy Jr '93 105584.944
30 Pat Fraser Dexter Fr '95 234684.933
28 Jacob Caffrey Proctor So '94 1561282.872
30 Curtis Frye Andover So 1421482.854
30 Tim Ernst Salisbury So '94 228581.942
30 Andrew Short Pomfret Sr '91 1591180.879
33 Dave Cunningham Belmont Hill Jr '93 139478.951
1 Pat Finn Thayer Jr 1371078.886
31 Casey Harvey St. Mark's Sr 1361577.837
1 Max Motew Hebron So '94 178473.948
30 Peter Tolles Portsmouth Abbey Jr '94 156973.890
29 Ben Freiberg Avon Old Farms Jr '93 194471.947
33 Connor Carew Worcester Academy So '94 1362671.732
31 Nick Thompson Westminster Sr 207965.878
1 mark smith Proctor Fr '95 761663.798
35 Kyle Porter Kents Hill Fr 111960.870
30 Omeed Alidadi Brunswick So '95 225959.868
99 . . Belmont Hill 110957.864
1 Stephen Morrissey Kent Fr '95 136751.879
33 Mike Dion Cushing So '95 114548.906
34 Finn Hadlock North Yarmouth Academy Sr '92 107548.906
35 Cam Riddle Berwick So 135848.857
31 Ryan Lund Kimball Union So '94 123545.900
31 David Puig Tabor Sr '93 92741.854
35 Joe Kelly Dexter Fr '95 81440.909
33 Ross Bendetson Andover So 83940.816
30 Brendan Madden Holderness Sr 47636.857
1 Aaron Hebert Albany Academy Sr '93 1080351.000
1 Brendan McMenimen Governor's So '95 72635.854
35 Edward Franz Hoosac So 54635.854
1 Matt Faye Tilton So 72132.970
28 Mike Durelli New Hampton Pg 54432.889
29 Alex Gettens St. Paul's Sr '93 79527.844
35 Domenic Sawaia Canterbury Sr '92 39226.929
1 Chris O'Donnell Winchendon So 50725.781
1 Miika Majava South Kent So '94 91523.821
1 Jean-Francois Boucher Williston Northampton So '94 34823.742
30 Ken Eger Millbrook Jr 79522.815
1 Tim Sestak Millbrook Fr 39215.882
31 Ryan Coon Taft So '94 30315.833
35 Geoff Dohrmann Brewster Academy Jr 391115.577
1 Steven Grinsztein BB&N Fr '95 210141.000
29 Alex Pepper Salisbury Sr '92 410131.000
1 Ryan Farmer Brooks Jr 29311.786
1 John Jackson Avon Old Farms Sr '92 1817.875
30 Ted Steinberg Noble & Greenough Jr 2716.857
30 Evan Russell Kimball Union Jr '93 2926.750
31 Steven Oatway Kingswood Oxford Jr '94 515.833
35 Jon Wells Northfield Mt. Hermon Sr '92 1115.833
1 Joseph Dibrigida St. Mark's So 1824.667
1 Spencer Low Rivers Jr 3031.000
27 Stephen Tomaro New Hampton So '94 1133.500
1 Dakota Jankovich Kents Hill Jr 1032.400
35 Keenan Roche Choate Jr '93 611.500
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.