March 14, 2010

New England Prep Hockey All Goaltenders 2009-10

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
35 Steve Michalek Loomis Chaffee Jr 1121106840.888
1 Branden Komm Northfield Mt. Hermon Sr '91 144880776.907
30 Max Fenkell Exeter Sr '91 150960747.926
33 Alex Vazzano Gunnery Sr 150859745.927
31 Tyler Stillings Brooks Jr 126091744.891
29 Josh Dionne Avon Old Farms Sr 147468741.916
31 Robbie Kang Tabor Sr '91 133478715.902
39 Ben Halford Albany Academy Jr '93 113789698.887
1 Paul Roche St. George's Jr 99671690.907
1 Derick Roy St. Paul's Jr '91 132060676.919
30 Dylan Cleary Roxbury Latin So 948111652.855
30 Brian Lynch Worcester Academy Sr 1008114639.849
30 Anthony Giordano Kingswood Oxford Fr '94 686103618.857
29 Gryphon Richardson Brunswick So '93 143965617.905
1 Eric Yoon Andover Jr 134481615.884
30 Dillon Pieri Rivers Jr 79554612.919
1 Connor Riley Deerfield Pg '91 115858609.913
30 Gene Lane Noble & Greenough Sr 135854604.918
30 Mitch Gillam Berkshire Jr 129172594.892
29 William Flachsbinder Tilton Jr 130250593.922
30 Sam Kurland North Yarmouth Academy Sr 82277571.881
1 Colby Drost Holderness Jr '92 80160569.905
33 Jay Williams Hotchkiss So '93 110869563.891
31 Martin Ouellette Kimball Union Jr '91 146145561.926
35 Carl Maltais-Beland Brewster Academy Pg '90 95868561.892
35 Chad Hardy Cushing So '93 111850528.914
30 Patrick Spano Westminster So 102942524.926
35 Rasmus Reijola South Kent Jr 98961507.893
30 Mike Petchonka Taft Sr '91 100147506.915
30 Bobby Bowden Williston Northampton Sr 84256500.899
31 Sean Dougherty Milton Jr '92 119944493.918
29 Sam Brown Vermont Academy Jr 83282490.857
1 Gabe Antoni Salisbury Jr '92 95335489.933
30 Frankie McCormick Proctor Jr '92 91379484.860
30 Don McGuirl St. Sebastian's Jr '92 99759482.891
1 Luke Montoni Governor's Sr '92 98070476.872
1 Anthony Moccia BB&N Sr 91872475.868
31 Dale Adams Groton Sr '91 107346473.911
1 Derek Metcalfe Belmont Hill Sr '92 112545466.912
29 Sam Gifford Pomfret Pg '90 89455448.891
29 Zach Kizitaff Trinity-Pawling Jr '92 83757447.887
25 Greg Homer Winchendon Pg 90662447.878
30 Marco De Filippo Kent Sr '90 82626445.945
1 Kevin Green Dexter Jr 126534438.928
1 Jason San Antonio Millbrook Pg 69058422.879
35 Alan Endres Canterbury Jr '92 77164415.866
1 Scott Caradonna Pingree So 66672405.849
33 Tim Cooney Millbrook So 70266400.858
1 Tim Corey Rivers Sr 67762392.863
30 Michael Comitini St. Mark's Jr 59246389.894
1 Zach Arnold Middlesex Jr '92 64733388.922
1 Dan Rivellini Choate Sr '91 77831383.925
33 Ryan Lohuis Portsmouth Abbey Sr 58857379.869
1 Michael Vaughan New Hampton Sr 68353359.871
1 Jake Smith St. Mark's Sr 50947338.878
1 Andrew Marks Brewster Academy Pg '90 51728337.923
30 Jordan Nathan Lawrence Academy Jr '92 64136334.903
30 Nick BonDurant Choate Sr '91 69431330.914
20 Sean Mahoney New Hampton Pg 61750318.864
33 Anthony Avitable Hebron Pg '91 68033316.905
1 Alex Devine Berwick Jr 56827301.918
35 Sal Tecci Thayer Sr 59948299.862
31 Mark Bushy Williston Northampton Sr 49750294.855
1 Mike Lespasio Vermont Academy Jr 56947292.861
29 David Brassard Hoosac Sr 62536282.887
31 Brett Galley North Yarmouth Academy So 39951279.846
30 Colin Taylor Hebron Sr '91 64930277.902
39 Mathieu Carpentier Hoosac Sr 56328262.903
31 Rory Burke Governor's Jr '92 57935259.881
1 Paul DeSilva Proctor Jr '91 54933258.887
33 Jeff Wasson Holderness Sr '91 40644256.853
29 Sam Locke South Kent Jr 53433252.884
1 Jeremy Bellino Lawrence Academy Sr '92 52242244.853
33 Josh Holmes Albany Academy Jr '93 33243236.846
33 Matt Madrazo Kent Sr '91 56417235.933
35 Sam Parker BB&N Jr 45434235.874
29 Joseph Cimaglia Canterbury Sr '91 43339229.855
1 Austin Keiser Kents Hill Sr 49331227.880
30 Rob Sassone Pomfret Sr '91 43632225.876
1 Pat Finn Thayer So 37323224.907
1 Gordon Donnelly St. Sebastian's So '93 48522222.910
31 Casey Harvey St. Mark's Jr 37923219.905
35 Jake Cockrell Kents Hill Sr 40335204.854
33 Dave Cunningham Belmont Hill So '93 4418195.961
31 Peter Tolles Portsmouth Abbey So '94 36538186.830
1 Griffin Piper Hebron Pg '90 45920183.902
31 Nick Thompson Westminster Jr 41217176.912
1 Matt Mosca Tilton Sr 42121176.893
31 Simon Brandt Winchendon Sr 28919172.901
30 Davide Ioffredi Canterbury Sr '91 32634172.835
31 Daniel Prawdzik Pingree So 37627166.860
33 Marcus Calvanico Cushing Sr '90 39524159.869
1 Steve Mastalerz Kimball Union Jr '92 32117156.902
30 Aimahd Sabky Middlesex Sr '90 34827148.846
35 Shaun Millerick Berwick Sr 40831145.824
34 Nathaniel Heilbron Lawrence Academy Jr '93 28812138.920
29 Jon Gillies Salisbury Fr '94 33111134.924
35 Jack Saba Holderness Sr '91 21627130.828
30 Chris Tasiopoulos Thayer Jr 25220126.863
25 Alex Burdekin Trinity-Pawling Jr '92 23011122.917
31 Steven Oatway Kingswood Oxford So '94 15726118.819
31 Sam Raphael Berkshire Sr '91 25311106.906
1 Henri Pitkanen Taft So '92 26710102.911
32 john chestnut Loomis Chaffee Sr '91 1531793.846
1 Dan Bowen Milton Jr '93 2671192.893
30 Alex Bolduc Kents Hill Jr 2121291.884
1 Mason Pulde Noble & Greenough Fr 1871188.889
1 Andrew Short Pomfret Jr '91 1491588.854
31 Nik Nugnes Northfield Mt. Hermon So '93 211986.905
1 Kieran Grogan Trinity-Pawling Sr 1471383.865
1 Bobby Segin Gunnery Jr 2171082.891
24 Kyle Chapman Kingswood Oxford Jr '93 1062277.778
30 John Palmieri Winchendon Pg 2061575.833
30 Max Lindemann Groton Jr '92 172872.900
29 Mac Haight Lawrence Academy Jr '92 1781972.791
1 David DeNuccio Williston Northampton Sr 1181366.835
35 Tyler Kirsch Andover So 135563.927
33 Drew Michals BB&N Fr 121963.875
30 Dylan Comerford Vermont Academy Jr 1181460.811
1 Shane Joyce Tabor So '93 108657.905
35 Brooks Berry Roxbury Latin Sr 61548.906
30 Alex Hope St. George's So 90446.920
1 Aaron Hebert Albany Academy Jr '93 801140.784
1 Ryan Manseau Hotchkiss Jr 72633.846
30 Evan Casamento Salisbury Sr '91 106131.969
30 Josh Kanter Tabor Sr '91 53228.933
35 Connor Murray Dexter So 106328.903
29 Harrison McIntyre New Hampton Pg 62528.849
1 Garrett McGlory Worcester Academy So 63627.818
21 Bo Redpath Taft Sr '90 63126.963
1 Ryan Farmer Brooks So 51326.897
35 Michael Pigula Middlesex So '94 69122.957
2 Joey Lancioni Kingswood Oxford Fr 17322.880
1 Greg Jenkins Exeter Sr '90 47622.786
35 Jake Abrahams Exeter Sr '91 54419.826
35 Mike Huber St. Paul's Fr '94 46919.679
33 Lennie Foss Tilton Sr 16317.850
23 AJ Bourdon Pomfret So '92 540161.000
30 Nick Stasack Loomis Chaffee So '93 18315.833
1 Liam Moorfield-Yee Cushing So '93 36214.875
30 Peter Sullivan Deerfield Sr '91 36212.857
31 Max Wopperer Avon Old Farms Sr '91 25512.706
30 Josh Hathaway Avon Old Farms So '93 450111.000
1 John Jackson Avon Old Farms Jr '92 43111.917
24 Alex Joyce Choate Fr '94 21081.000
1 Tom O'Connor South Kent Sr 1118.889
1 John Tormondsen Brunswick Sr '92 1627.778
29 Alex Gettens St. Paul's Jr '93 2567.539
30 Ian Richter Hoosac Sr 1826.750
33 Derek Lavigne Berwick Sr 10051.000
35 Edward Franz Hoosac Fr 54051.000
30 John Gonneville Milton Sr '91 16051.000
30 Bobby Stanley Dexter Fr 10041.000
30 Jon Wells Northfield Mt. Hermon Jr '92 1833.500
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.