March 14, 2009

New England Prep Hockey All Goaltenders 2008-09

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesGAASV%
30 Colin Stevens Albany Academy So '93 144015212705.70.893
1 Michael Condon Belmont Hill Sr 1550679632.33.935
31 Branden Komm Northfield Mt. Hermon Jr '91 1453879323.23.915
33 Alex Vazzano Frederick Gunn School Jr 1701718882.25.926
30 Max Fenkell Exeter Jr '91 1536548201.90.938
33 Joe Papa BB&N Sr 1204838003.72.906
31 Andrew Boyce Kingswood Oxford Sr 814887435.84.894
31 Charles Corsi Westminster Sr '90 1287637402.64.922
35 Sal Tecci Thayer Jr 1100666263.24.905
1 Jamie MacMillan Millbrook Sr '90 11601066264.93.855
30 Brad Barone Roxbury Latin Sr 1103406121.96.939
30 Nick BonDurant Choate Jr '91 1042666093.42.902
1 David Grilk Holderness Sr '90 763716085.02.895
30 Dillon Pieri Rivers So 990716003.87.894
30 Thomas Tysowsky Milton Sr 1120485992.31.926
29 Casey DeSmith Deerfield Jr '91 1053535972.72.919
1 Glenn Stowell Andover Sr '91 1244505842.17.921
1 Zeke Testa Berkshire Sr '90 1343555832.21.914
31 Tyler Stillings Brooks So 904745834.42.887
1 Jake Smith St. Mark's Jr 772905766.30.865
29 Craig Naclerio Loomis Chaffee Sr '90 728695685.12.892
20 Pat Dunn New Hampton Sr 989355601.91.941
35 Philip Kagstedt Brewster Academy Sr 919535473.11.912
30 Matt Walsh Lawrence Academy Sr '90 1273635382.67.895
1 Kevin Green Dexter So 1115445372.13.924
1 Trevor Leahy Pingree Sr 981555323.03.906
1 TJ Bowse St. Paul's Sr '90 915455282.66.922
1 Nick Betti Tabor Sr '90 978565253.09.904
30 Ben Coulthard Pomfret Sr '90 815605253.98.897
30 Dominic Malerba Governor's Sr 1050675223.45.886
29 Josh Dionne Avon Old Farms Jr 948545193.08.906
1 Nico Candelmo Worcester Academy Sr 767495143.45.913
33 Craig Ryan Hebron Sr '90 1026414892.16.923
30 Ben Meisner Winchendon Sr 887484872.92.910
33 B Hammatt Portsmouth Abbey Sr 622644805.56.882
32 Cab Morris Hotchkiss Jr '91 881404762.45.923
29 Andy Iles Salisbury Jr 1092374671.83.927
30 Don McGuirl St. Sebastian's So '92 1080684623.40.872
29 Zach Kizitaff Trinity-Pawling So '92 841514613.27.900
30 Austin Erney Vermont Academy Sr 848534603.38.897
30 Mike Furlong Brunswick Sr '91 930634453.66.876
33 Marcus Calvanico Cushing Jr '90 973604443.33.881
30 Marco De Filippo Kent Jr '90 884404322.44.915
30 Sam Locke South Kent So 1024554292.90.886
35 Shaun Millerick Berwick Jr 750504243.60.895
31 Dale Adams Groton Jr '91 947344221.94.925
30 Brian Taptick Canterbury Sr '91 757584184.14.878
1 Zach Arnold Middlesex So '92 633434003.67.903
1 Paul Roche St. George's So 810493973.27.890
28 Conor Systrom Proctor Sr 835683974.40.854
30 Brian Fleming Kents Hill Sr 644313952.60.927
30 Bobby Bowden Williston Northampton Jr 653473873.89.892
1 matt mule' Loomis Chaffee Pg '90 490453744.96.893
30 Gene Lane Noble & Greenough Jr 900513723.06.879
1 Steve Racine Taft Jr '91 725403672.98.902
1 Tim Corey Rivers Jr 576643376.00.840
33 Jeff Wasson Holderness Jr '91 508263222.76.925
30 Nick Drew Tilton Pg 615413193.60.886
1 Steve Mastalerz Kimball Union So '92 638313112.62.909
1 Anthony Jacaruso Brewster Academy Jr 522303073.10.911
31 Mark Bushy Williston Northampton Jr 540462834.60.860
25 Alex Burdekin Trinity-Pawling So '92 445402734.85.872
31 Tyler Piercy North Yarmouth Academy So 507312703.30.897
35 Al Endres Canterbury So 530362693.67.882
35 Derick Roy St. Paul's So '91 481282553.14.901
30 Mike Petchonka Taft Jr '91 562242502.31.912
30 Mke Reed Cushing Jr '90 645432483.60.852
33 Billy Burchill Noble & Greenough Jr 612362433.18.871
29 David Brassard Hoosac Jr 564282382.68.895
1 Chris Turney Pomfret Sr 466272273.13.894
27 Frankie McCormick Proctor So '92 439402274.92.850
31 Casey Harvey St. Mark's So 311502268.68.819
33 Matt Madrazo Kent Jr '91 416192252.47.922
31 Martin Ouellette Kimball Union So '91 447282203.38.887
29 Rob Sassone Pomfret Jr '91 397372155.03.853
1 Aaron Hebert Albany Academy So '93 326442117.29.828
1 Luc Montoni Governor's Jr 452312083.70.870
1 Jason Bellonio South Kent Pg 478282043.16.879
29 Alex Bolduc North Yarmouth Academy So 446211882.54.900
1 Matt Mosca Tilton Jr 354261883.97.879
30 Alex Layton St. George's Sr 440171842.09.915
1 John Jackson Avon Old Farms So '92 316251774.27.876
33 Tim Cooney Millbrook So 347231733.58.883
1 Max Bigler Williston Northampton Sr '90 370301714.38.851
1 Nick Ponzo Hoosac Sr 337181602.88.899
1 Alex Devine Berwick So 307131582.29.924
1 Adrrien Morin Winchendon Pg 314251504.30.857
30 Ryan Dillon Northfield Mt. Hermon Sr '90 347211493.27.877
1 Dan Rivellini Choate Jr '91 260181443.74.889
31 Michael Baldino Milton Sr 318181433.06.888
30 Aimahd Sabky Middlesex Jr '90 285231414.36.860
33 Niko Langlois Hoosac Sr 323181403.01.886
31 Brian Walters Albany Academy Jr '92 245291386.39.826
30 Chris Tasiopoulos Thayer So 233221335.10.858
31 Robert Kang Tabor Jr 190161324.55.892
1 Mike Vaughan New Hampton Jr 306171313.00.885
1 Anthony Moccia BB&N Jr 245201284.41.865
33 Jay Williams Hotchkiss Fr '93 26991251.81.933
29 Joey Cimaglia Canterbury Jr 250271245.83.821
30 Connor Wilson Berkshire Jr '91 299201223.61.859
30 Brian Lynch Worcester Academy Jr 203191145.05.857
1 Austin Keiser Kents Hill Jr 19181052.26.929
30 Colin Taylor Hebron Jr '91 162171005.67.855
29 Mac Haight Lawrence Academy So '92 24413852.88.867
1 James Pantano St. Sebastian's Sr '89 17212843.77.875
35 Jake Cockrell Kents Hill Jr 17312803.75.870
1 Dan Cassidy Brunswick Sr 1959752.49.893
1 Ebby Gerry Proctor Sr '90 16218736.00.802
1 Trevor White Hebron Pg '89 20410702.65.875
25 Gordon Donnelly St. Sebastian's Fr '93 1799632.72.875
1 Ryan Farmer Brooks Fr 6210588.71.853
23 Alex Eckhardt Winchendon Jr 1447552.63.887
30 Scott Caradonna Pingree Fr 10410535.19.841
31 Simon Brandt Winchendon Jr 998484.36.857
35 Jack Saba Holderness Jr '91 9214478.22.771
1 Ryan Manseau Hotchkiss So 864462.51.920
30 Max Lindemann Groton So '92 1428443.04.846
1 Mike Lespasio Vermont Academy So 1624431.33.915
35 Andrew Jankowski Exeter Sr '90 1018434.28.843
1 Jeremy Bellino Lawrence Academy Jr '92 1043401.56.930
31 Zack Guarino Pingree Sr 758405.76.833
30 Zach Frish Proctor Sr '90 747375.11.841
29 Tom O'Connor South Kent Jr 11014366.87.720
30 Kieran Grogan Trinity-Pawling Sr 603352.70.921
30 Doug Margison Avon Old Farms Sr '91 724333.00.892
1 Mike Tyrrell Trinity-Pawling Sr 614333.54.892
35 Eric Yoon Andover So 853321.91.914
30 Ian Richter Hoosac Jr 904302.40.882
35 Jon Gillies North Yarmouth Academy Fr 456307.20.833
2 B Savoie Portsmouth Abbey Jr 452282.40.933
14 R Andrews Portsmouth Abbey Sr 456277.20.818
29 Gryphon Richardson Brunswick Fr '93 602261.80.929
30 Grant Dennis Deerfield Sr '89 444234.91.852
30 Nick Thompson Westminster So 365217.50.808
30 R Lohuis Portsmouth Abbey Jr 302203.60.909
1 Evan Casamento Salisbury Jr '91 540180.001.000
35 Sam Parker BB&N So 351171.54.944
35 Chris Harrington Dexter So 563162.89.842
35 Owen Clark Cushing Sr 543163.00.842
31 Sam Hodgkinson Berkshire Jr '91 281131.93.929
33 Lennie Foss Tilton Jr 561130.96.929
1 Zach Greenberg Noble & Greenough Sr 291131.86.929
33 Kyle Argo Worcester Academy Sr 1741212.71.750
31 Derek Metcalfe Belmont Hill Jr '92 173119.53.786
1 Bobby Segin Frederick Gunn School So 180100.001.000
30 Alex Harvey Millbrook Jr '91 6189.00.889
35 Steve Michalek Loomis Chaffee So 18070.001.000
28 Jake Abrahams Exeter Jr '91 102610.80.750
0 Joe Uglietto Governor's So 13154.15.833
1 Joe Blundo Exeter Sr '91 16153.38.833
31 Greg Jenkins Exeter Jr '90 14257.71.714
32 Thomas Evans St. George's Sr 184512.00.556
1 Brooks Berry Roxbury Latin Jr 6139.00.750
30 Josh Kanter Tabor Jr '91 14237.71.600
33 Derek Lavigne Berwick Jr 4010.001.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.