March 14, 2014

New England Prep Hockey All Goaltenders 2013-14

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
1 Christian Short Canterbury Sr '95 134171857.924
30 Chris Devito Pingree Jr '96 1289101794.887
1 Joe Lazzaro Berwick Jr '97 141982754.902
35 Joey Daccord Cushing Jr '96 144262740.923
1 Nathan Colannino St. Paul's Jr '96 159384737.898
31 Mark Michaels Holderness Jr '96 134088736.893
1 Simon Leiva Vermont Academy Sr '95 123866733.917
33 Connor Rodericks Portsmouth Abbey Sr '95 82661664.916
31 George Blinick Berkshire Sr '95 128450662.930
30 Pat Fraser Dexter Sr '95 141554652.924
1 Josh Davies Millbrook Pg '95 128065649.909
31 Max Prawdzik Brooks Jr '97 160565648.909
30 Matt Pompa Groton Sr '95 124646646.934
30 Tim Sestak New Hampton Sr 114978645.892
1 Stephen Morrissey Kent Sr '95 127553637.923
31 Conor O'Brien Northfield Mt. Hermon Jr '97 107950616.925
29 John Stratton Lawrence Academy Sr '95 105058616.914
1 Jack Parsons Exeter Sr '95 149065604.903
1 Brendan Cytulik Noble & Greenough So '96 141877602.887
1 Jake Kahler Deerfield Jr '96 119269600.897
31 Tim Nowacki Williston Northampton Sr '94 107848585.924
1 Zac Hamilton Westminster Sr '95 120857584.911
33 Ryan McConnell Belmont Hill Sr '95 117252570.916
30 Drew Hotte Milton Jr '96 119561563.902
1 Beau Collins Proctor Jr '96 115670557.888
30 Mitchell Datz Salisbury Sr '95 136845553.925
30 Erik Wurman Andover Jr '96 116554531.908
33 Louis-Philippe De Courcy Hotchkiss Jr '95 88566520.887
1 Paul Leger Kimball Union Sr '16 120242519.925
1 Mark Siegel Harvey Jr '97 82262510.892
1 Mack Burton Governor's Jr '95 93476506.869
33 Josh Egan Albany Academy Sr '96 71162505.891
1 Matthew Schneider Gunnery Sr '95 120445497.917
33 Austin Wildes Hebron Sr '96 103464494.885
30 Oscar Forell Winchendon Sr '95 93665488.883
31 Chris Carley Kingswood Oxford Jr '96 55873481.868
29 Nick Desimone Loomis Chaffee Jr '96 87534476.933
30 Ryan Ferland St. Mark's So '98 99741471.920
1 Chris Johnson Pomfret Sr '95 79953469.899
1 Jordan Davis Worcester Academy Pg '95 71865435.870
29 Matthew Michals Trinity-Pawling Sr '95 87355433.887
30 Joseph Lissak Taft Jr '96 76249430.898
1 Ryder Garnsey Brewster Academy Sr '95 81752424.891
35 Derek Goguen Middlesex So '97 75649423.896
1 Jeremy Thelven North Yarmouth Academy Fr '98 71061421.873
30 Colin Seeley St. George's So '98 68661418.873
30 Riley Whitham Tabor Jr '95 90445412.902
30 Matteo Esposito Brunswick Jr '97 90760409.872
1 Danny Higgins St. Sebastian's Jr '96 71539401.911
30 Sam Tucker Choate Jr '96 76336397.917
35 Jonathan Marchetti Roxbury Latin Sr '95 70741394.906
35 Andrew Tucci Choate Jr '96 77120373.949
29 Andrew Herrmann Tilton Jr '97 80550373.882
30 Ryan Colena Rivers Jr '96 126958373.865
30 Ben Eddolls Kents Hill Sr '94 64533350.914
35 Shane Conlon St. George's Fr '99 55745345.885
30 Gavin Nieto Kimball Union Jr '96 74629343.922
29 Cody Doyle Avon Old Farms Sr '95 64035342.907
35 Tucker Weppner Avon Old Farms Jr '96 64542342.891
33 Kanoa Cook Tilton Sr '95 78039338.897
30 Tedy Loughborough St. Sebastian's Sr '95 59130324.915
29 David Altman Pomfret So '97 43938323.895
35 Rob McGovern Thayer Sr '95 76231315.910
31 Andrew Farrier Taft Fr '97 56529304.913
30 Conor Friend Moses Brown Sr 43237301.891
31 Jarred Davis North Yarmouth Academy Sr '95 45454297.846
33 Steven Grinsztein BB&N Sr '95 80840294.880
30 Nick Bridges Kingswood Oxford Jr '97 42945292.867
35 Billy McLaughlin Kents Hill So '96 50927282.913
30 Tristan Collins Middlesex So '96 51525280.918
1 Kyle Redmond Northfield Mt. Hermon Pg '95 54817279.943
32 Alex Connal Brunswick '96 51030250.893
1 Jake Watson Albany Academy Jr '96 35829243.893
30 Eric Herbst Rye Country Day Sr '95 58945242.843
30 Felix Marcotte-Hetu Trinity-Pawling Jr '96 47322241.916
1 Sihak Lee BB&N So '97 67025236.904
36 Liam Moore Governor's So '98 44553227.811
39 Max Ciovacco Albany Academy Sr '95 34425215.896
33 Brian Nazzaro New Hampton Sr '95 39426209.889
1 Mike Royer Thayer So '97 48017194.919
30 Nick Kamm Loomis Chaffee Sr '95 38120194.907
1 Andrew Walters Tabor So '97 45025193.885
30 Connor Simpson Proctor So '96 51727188.874
31 Michael Mossman Rye Country Day Sr '95 40733174.841
35 Kevin Lacroix Brewster Academy Jr '96 27819171.900
30 Matthew Barrow Belmont Hill So '97 35520163.891
30 Jordan Elwood Hoosac Jr '96 32330162.844
31 Leo Feneley Hoosac So '97 27324153.864
30 Matt Kricheli Millbrook Jr '97 42520152.884
1 Sebastian Hogye Kents Hill So '97 30123152.869
29 Anton Zemba Moses Brown Jr '96 16619148.886
31 Tyler Morrel Winchendon Pg '96 31817147.896
33 Olof Djurberg Cushing So '97 31814131.903
33 Griffin Cady North Yarmouth Academy Jr '97 21620131.868
30 Luke Tremblay Hebron Pg '95 30517127.882
32 Kyle St. Denis Hotchkiss So '96 26314117.893
35 Jack Moore Worcester Academy So '97 18118115.865
30 Carlin Testa Pomfret Jr '96 17917114.870
1 Jamey Cox Loomis Chaffee Sr '96 19814109.886
35 Chris Krotz Canterbury Jr '96 23719109.852
1 Shane Mason Williston Northampton So '97 25416108.871
1 Robert Labonte St. Mark's Sr '94 2281195.896
1 Spencer Cookson Berkshire Jr '96 216794.931
31 Will Richardson Groton Jr '95 1521074.881
29 Nick Sorgio Salisbury Fr '98 233673.924
30 Max Barr Exeter '96 245872.900
35 Joe Kelly Dexter Sr '95 150471.947
1 Tyler Petrone King-Low So 107868.895
31 Stephen Gasior Westminster So '97 185866.892
33 Marcus Mitchell Vermont Academy Jr '97 153863.887
1 Dario Latessa Lawrence Academy Fr '98 901263.840
35 Jake Pelton Andover Sr '95 1891261.836
31 Trevin Kozlowski Gunnery So '97 180359.952
1 Devin Sadovnick Hebron Jr '96 1221059.855
1 Matt Suny Pingree Fr '99 981458.806
37 Giancarlo Ventre Albany Academy So '98 901153.828
30 Calum Hepburn Worcester Academy Jr '97 75844.846
1 Callen Pyfer St. Thomas More Sr 541144.800
33 Peter Ciccarelli Rivers So '97 179539.886
1 Eddie Massaro Rye Country Day Fr '98 1291039.796
35 David Voigt King-Low So 55238.950
1 Jake Burchill Milton Jr '97 80438.905
30 Aidan Cain Portsmouth Abbey Jr '96 93536.878
31 Marcus Plummer Harvey Jr '96 95635.854
30 Bryan McGrath Roxbury Latin Fr '98 53432.889
1 Caleb Tse-Lalonde Hotchkiss Jr '96 64928.757
1 Zach McWhinnie Tilton Fr '98 72327.900
33 Austin Bonasia Noble & Greenough So '97 55925.735
30 John Gnan Kent Jr '96 81124.960
1 Bogdan Chedenko Winchendon Fr '97 32621.778
35 Matt Cucinotta BB&N Fr '99 42420.833
1 Nolan Callahan Avon Old Farms Sr '95 540121.000
1 Zach Hoffman Kingswood Oxford So '98 54111.917
29 Bailey Strangis Portsmouth Abbey Fr '98 28210.833
29 William Lopez-Balboa St. Paul's Sr '96 19310.769
33 Beau Lewis Governor's Sr '96 1829.818
1 Nick Lanni Dexter Jr '97 9071.000
29 Samuel Vigneault Deerfield Fr '99 3617.875
1 Will Corman Groton So '98 13061.000
30 Logan Bateman Holderness Fr '98 1836.667
35 Sam Parizeau Noble & Greenough Jr '96 724.667
30 Harry Sherman Noble & Greenough Fr '98 2031.000
22 Sterling Weatherbie Exeter Jr '96 613.750
35 Ryan Carey Northfield Mt. Hermon So '96 613.750
35 Matteo Napolitano Berwick Fr '98 4021.000
30 Brian Horner Berwick Sr '96 512.667
30 Matt Legler Canterbury Jr '96 1011.000
31 Griffin Starkey St. Mark's Sr '96 5011.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.