March 13, 2004

New England Prep Hockey All Goaltenders 2003-04

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
1 Andy Murison Holderness Jr '86 144078822.913
1 Andrew Piekos Exeter Pg '85 146874784.914
1 Nate Pellegrino Gunnery So 1395113728.866
1 Cory Schneider Andover Sr '86 125731726.959
30 Stephan Ritter Tabor Jr '86 148777702.901
1 Jeff Hill South Kent Sr 127867645.906
30 Keith Longo Cushing Sr 129350641.928
33 Zane Kalemba Hotchkiss Jr '85 107146625.931
30 Mike Coskren St. Sebastian's Sr 123276607.889
30 Jamie DiGiulio Tilton So '87 91099582.855
26 Andrew Ricci Pingree Jr 90137566.939
1 John Taylor Kingswood Oxford Sr 59056509.901
30 Kevin Robar Proctor Pg 118465493.884
30 Tristen Favro Choate Jr 101085493.853
1 Arawn Garbutt Millbrook Sr 66645490.916
29 Trevor Pieri Pomfret Sr 101147488.912
29 Jon Quick Avon Old Farms Jr 115536481.930
1 Rob Dorr Kimball Union Sr 89161464.884
1 Ted Levine Westminster Sr 82454461.895
1 Tim Schoen Northfield Mt. Hermon Jr '86 77542439.913
35 Rob Horgan Noble & Greenough Sr 77139391.909
33 Anthony Scola Worcester Academy Sr '86 58043355.892
30 Don Wieczorek Governor's Sr '86 92356352.863
31 Chris Drobnicki Albany Academy Jr 51042327.886
29 Christopher Muscatello Lawrence Academy So '88 61855320.853
1 Andrew Lisi Trinity-Pawling Sr 53925315.927
1 Dan Beauregard Thayer Sr 71535312.899
1 Andrew Tucci Tilton Jr '86 50447312.869
30 Rick Redmond Deerfield Jr 67126310.923
30 Jeff Mack Salisbury Jr '86 66827275.911
33 Marc Pulde BB&N So 41136267.881
30 Matt Crowson Berkshire Jr '87 62247261.847
28 Cory Gershon Salisbury Jr '87 61822243.917
30 Nick Naso Kimball Union Jr 42529230.888
1 Casey Tuttle Kents Hill Sr '86 36822228.912
1 Ryan Comerford Worcester Academy Jr '85 44927222.892
1 Christopher Mannix Belmont Hill Sr '86 47315212.934
29 Issa Azat Berkshire Sr '84 49037194.840
31 Mike Wenning Pomfret So 45623193.894
1 Ian Stearns Milton So 37230193.866
30 Bryce Shattie Westminster So 39722189.896
30 Ryan Van schoick Northfield Mt. Hermon Pg '85 34621187.899
1 Ryan Simpson St. Paul's Fr 35627177.868
35 Jason Zuck Canterbury Jr '85 29521175.893
30 Max Kennedy Millbrook So 23823174.883
29 Skylar Nipps St. Paul's Jr 26817164.906
31 Dan Galajda Governor's Jr '86 43118163.901
35 Nick Smith St. Paul's 36125159.864
1 Alex Kremer Taft So '87 32914156.918
1 ryan lafferty Brewster Academy Jr 20722151.873
33 Chris Toomer Deerfield Sr 37120149.882
1 Jeff Steer Proctor Jr 36918148.892
30 Reid Tozier Williston Northampton Sr 16122133.858
31 Wesley Vesprini Belmont Hill So '88 28015118.887
30 Bryan Lobato Canterbury Sr 26816111.874
35 Erik Bently Berkshire Sr '85 24417101.856
30 Charlie Kirchen Brunswick So '87 3441899.846
27 Franco Reda Hebron Jr '87 1761695.856
31 Steve Belle-Isle Kents Hill Pg '85 194586.945
30 Jared Demichiel Avon Old Farms Sr 288685.934
30 Simone Parent Hebron Jr '86 140583.943
1 Ben Chase Brunswick Jr '87 2392079.798
35 Richard Bachman Cushing So '87 154669.920
29 Conor Toomey St. Sebastian's Fr 1681362.827
1 Mike Albert Pomfret Jr '85 1461161.847
30 Mike Palladino Taft Sr 161856.875
30 Andrew Destadler Milton Jr 107652.897
29 Alexander Baumgartner South Kent Fr 921152.825
1 Scott Barchard Rivers So 45750.877
32 Matt Ward Andover So '87 123348.941
2 Adam Zippin Millbrook So 1041248.800
28 Grant Wheeler Proctor Sr 2151443.754
1 P.J. Hoynoski Williston Northampton Jr 801140.784
1 Sam Mathey Pingree Sr 64139.975
1 Ted Stanowski Albany Academy Sr 82638.864
30 Derek Missert Brooks So 53337.925
30 Travis Clarke BB&N Jr 83737.841
28 Brendan Rimmer Pingree Fr 51136.973
29 Drew Witherspoon Kents Hill Jr '85 102434.895
30 Dan Jewell South Kent Jr 1050331.000
24 J.f. Boucher Milton Sr 54433.892
30 Evan Johnson Pomfret So 119532.865
1 Greg McCarriston Brooks Sr 48430.882
1 Tyler Low Noble & Greenough Jr 69529.853
35 Cj Vincent Holderness So '88 69528.849
1 Walt Seidel Salisbury Sr '85 84327.900
1 Ryan Donovan Avon Old Farms Sr 90327.900
20 Nick LoVasco Pingree So 48226.929
31 Kevan Fitzgerald Worcester Academy So '88 82124.960
30 Adam Brown Albany Academy So 54623.793
29 J.p. O'connell Trinity-Pawling Jr 54321.875
2 JD Korepta Williston Northampton Sr 54220.909
30 Mike Morancy Brewster Academy So 35420.833
1 R. Alex Harbison Lawrence Academy Jr '86 35419.826
32 Rory Coster Hotchkiss Sr '86 42215.882
33 Zach Fittro Kimball Union Jr 54315.833
1 Mike Siket Cushing Sr '84 26112.923
29 Evan Bailey Brunswick Sr '86 40112.923
30 Kyle Devivo Kingswood Oxford G8 45111.917
35 Colin Edge Holderness So '87 1019.900
1 Adam Dudek Choate Jr 1629.818
35 John Kaleczyc Northfield Mt. Hermon Jr '86 1818.889
30 Dennis Bergen Gunnery So 1438.727
26 Dan Mcginness Hebron Pg '84 1536.667
33 Josh Seeley Kents Hill Fr '88 30051.000
30 Matt Whitney Worcester Academy Fr '89 15031.000
31 Brian Wright Tabor Sr '85 6021.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.