March 13, 2012

New England Prep Hockey All Goaltenders 2011-12

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
30 Anthony Giordano Kingswood Oxford Jr '94 11371141048.902
29 Nick Ellis Pomfret Jr '94 1323941026.916
30 Anthony Kuhnreich Millbrook Jr '94 158082829.910
35 Andrew Munroe Holderness Sr '94 168074827.918
29 Michael Pinios St. Paul's Jr '94 145059826.933
33 Connor Rodericks Portsmouth Abbey So '95 909100816.891
29 Gryphon Richardson Brunswick Jr '93 151354741.932
34 Nathaniel Heilbron Lawrence Academy Sr '93 167059723.925
1 Gordon Donnelly St. Sebastian's Sr '93 123862679.916
30 Patrick Spano Westminster Sr 123568656.906
30 Pat Feeley Berkshire Sr 152572635.898
33 Alec Mansfield Albany Academy Pg '92 110866633.906
30 Dylan Cleary Roxbury Latin Sr 80073633.897
35 Austin Essery Canterbury Jr '93 112173632.897
30 Fredrik Melander Trinity-Pawling Sr '93 95967630.904
1 Ben Csiernik Northfield Mt. Hermon Jr '94 107764618.906
33 Brendon Leeming Vermont Academy Sr '93 94686617.878
33 David Cunningham Belmont Hill Sr '93 126637615.943
32 Daniel Viger Hotchkiss Sr '94 119282610.882
30 Ryan Colena Rivers Fr '96 135060608.910
30 Michael Santaguida Avon Old Farms Sr '93 112735607.946
31 Tim Keegan Williston Northampton Jr '93 95973591.890
1 Dawson Sprigings Gunnery Jr 121357589.912
33 Connor Maher Noble & Greenough Jr 129665579.899
1 Liam Moorfield-Yee Cushing Sr '93 93555548.909
31 Simon Jasmin Winchendon Jr '94 100165519.889
33 Alex Bitsakis Hebron Jr '94 90141515.926
30 Sam Tucker Choate Fr '96 101738505.930
1 Marc Schiller Taft Jr '93 85653504.905
27 Merrick Madsen Proctor So '95 74880499.862
1 Scott Caradonna Pingree Sr 76552491.904
30 Jay Finch Berwick Pg '93 94351479.904
30 Nick Devine Kents Hill Sr 102557477.893
1 Cam Poussard Brewster Academy Pg 107657472.892
33 Chris Hemhauser Worcester Academy Pg 70861467.885
30 Matt Pompa Groton So '95 75648464.906
1 Brendan McMenimen Governor's Jr '95 82249462.904
30 Justin Nichols Salisbury Jr '95 105326457.946
1 Matt Faye Tilton Jr 99953452.895
30 Pat Fraser Dexter So '95 99251450.898
23 Nolan Daley Exeter Pg '93 92036437.924
26 Stephen Tomaro New Hampton Jr '94 69063405.865
31 Andreas Graham Milton Jr '94 115866403.859
35 Matt DeLuccia BB&N Jr 82462380.860
35 Michael Pigula Middlesex Sr '94 67438375.908
39 Cody Billig Hoosac Sr 64757374.868
30 Cole Franklin New Hampton Jr 48838373.908
1 Shane Joyce Tabor Sr '93 67744370.894
30 Eric Bogart Kimball Union Jr '95 102734355.913
33 Jake Thoubboron Deerfield Jr '94 64840352.898
30 Adam Ellison Deerfield Jr '94 68635351.909
29 Nick Commesso Governor's Sr '92 75138348.902
31 Colin Langham Brooks Jr 81242345.892
29 Danny Tirone Loomis Chaffee Jr '94 43529342.922
1 Beau Collins Proctor Fr '96 65154342.864
35 Tyler Kirsch Andover Sr 73649341.874
35 Chad Hardy Cushing Sr '93 66244335.884
1 Will Silverstein St. George's Jr 56338334.898
33 Ross Bendetson Andover Jr 63439334.895
31 Dan Prawdzik Pingree Sr 55832323.910
30 Connor Carew Worcester Academy Jr '94 55229317.916
33 Kevin Dluhy Kent Sr 68436305.894
35 Jeremy Doyle North Yarmouth Academy Pg '93 46646304.869
30 Alex Hope St. George's Sr 51642293.875
33 Tim Cooney Exeter Pg 67631287.903
30 Nick Stasack Loomis Chaffee Sr '93 43947284.858
30 Joseph Noonan Tabor Jr '94 50535259.881
33 Steven Grinsztein BB&N So '95 63236257.877
29 Eric Alexander Vermont Academy Jr '93 41461257.808
35 Gianluca Vallini South Kent Pg '93 52338255.870
1 Robert Labonte St. Mark's So '94 59428250.899
31 Tanner McPhee St. Mark's Jr 44220234.921
31 Conor O'Brien Northfield Mt. Hermon Fr '97 42627224.892
33 Zac Asa Tilton Sr 59337223.858
34 Jeremy Sylvain North Yarmouth Academy Jr '95 36635219.862
29 Max Prawdzik Brooks Fr '97 60523214.903
30 Christian Short Canterbury So '95 37830213.877
31 Ryan Lund Kimball Union Jr '94 56115212.934
30 Derek Williams Middlesex Jr '94 49620211.913
30 Charlie Fennell Kent Jr 52020210.913
1 Jamey Cox Loomis Chaffee So '96 26132201.863
1 Aaron Hebert Albany Academy Pg '93 43524200.893
29 Greg Harney Trinity-Pawling So '95 37923185.889
1 Zachary Carrano South Kent Pg '93 38224185.885
35 Joe Kelly Dexter So '95 52226182.875
30 Frederick Giroux Winchendon Sr '93 40020181.901
30 Guillaume Belanger-Therien Hebron Jr '94 33823179.886
1 Max Motew Hebron Jr '94 25721178.895
33 Matt Beliveau Williston Northampton Jr '94 38424176.880
1 Tim Ernst Salisbury Jr '94 43413163.926
1 Ryan McConnell Belmont Hill So '95 32413135.912
33 Ryan Coon Taft Jr '94 31320135.871
33 Anton Frondelius Gunnery Jr 34712132.917
1 Alex Joyce Choate Jr '94 42323122.841
30 Tedy Loughborough St. Sebastian's So '95 26614119.895
35 Kyle Porter Kents Hill So 30416117.880
1 Aaron Hickey New Hampton So '96 17121117.848
1 Stephen Morrissey Kent So '95 25912111.902
1 JJ Dunn Milton So 23827104.794
39 Daniel Petroccione Albany Academy Sr '94 21512102.895
30 Peter Tolles Portsmouth Abbey Sr '94 14018102.850
1 Joseph Lazzaro Berwick Fr '97 2041695.856
30 Chris Devito Pingree Fr '96 1991593.861
31 Spencer Corkery Hoosac Sr 2011292.885
1 Ben Freiberg Avon Old Farms Sr '93 275791.929
23 Ryder Garnsey Brewster Academy So '95 211990.909
1 Zac Hamilton Westminster So '95 198786.925
1 Mason Pulde Noble & Greenough Jr 2341380.860
25 Nick Kamm Loomis Chaffee So '95 1041075.882
30 Joseph Dibrigida St. Mark's Jr 178968.883
1 Ben Eddolls Kents Hill So '94 207565.929
37 Max Ciovacco Albany Academy Jr '95 126255.965
35 Jonathan Marchetti Roxbury Latin So '95 991654.771
1 Ben McLean Groton G8 '97 1141353.803
30 Miika Majava South Kent Jr '94 62248.960
31 George Blinick Berkshire So '95 146644.880
33 Mike Dion Cushing Jr '95 89442.913
1 Ryan Farmer Brooks Sr 117641.872
3 Guillaume Belec Hoosac So '95 54539.886
30 Kanoa Cook Tilton So '95 84435.897
1 Omeed Alidadi Brunswick Jr '95 115735.833
1 Andrew Lux Hotchkiss Jr '94 85433.892
30 John Musciano Holderness Jr 59833.805
20 Tyler Graf Proctor Sr '94 54530.857
35 Edward Franz Hoosac Jr 691430.682
1 Jack Parsons Exeter So '95 82329.906
1 Jean-Francois Boucher Williston Northampton Jr '94 58228.933
1 Sihak Lee BB&N G8 '97 36426.867
33 Dylan Cronin Millbrook Sr '93 72425.862
1 Jack Sullivan Kingswood Oxford So '96 391025.714
30 Conor Jordan Hoosac Sr 54523.821
31 Charlie Vallee Taft Jr '95 540171.000
30 Ethan Ufland Pomfret Jr '94 34317.850
30 Ben Veres Exeter Jr '95 22216.889
1 Michael Titcomb Lawrence Academy Sr '93 29313.813
1 Adam Reid Rivers 430121.000
24 Nick Miceli Loomis Chaffee Jr '94 18212.857
35 Evan Russell Kimball Union Sr '93 740111.000
29 Cody Doyle Avon Old Farms Jr '95 44091.000
1 Bobby Stanley Dexter Jr 12051.000
30 Ted Steinberg Noble & Greenough Sr 4051.000
1 Kollin Handler Vermont Academy Sr '93 1815.833
29 Jake Calder Salisbury Sr '94 26041.000
35 Harrison Zamborano Portsmouth Abbey Fr '97 414.800
35 Keenan Roche Choate Sr '93 8031.000
1 Trent Holmes St. Paul's Sr '93 3031.000
35 Liam Garrity-Rokous St. Paul's Jr '93 4031.000
1 Paul Leger Kimball Union So '16 1423.600
35 Josh Robinson Northfield Mt. Hermon Sr '93 5011.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.