March 14, 2013

New England Prep Hockey All Goaltenders 2012-13

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
30 Anthony Giordano Kingswood Oxford Sr '94 98689971.916
30 Chris Devito Pingree So '96 1329106926.897
33 Alex Bitsakis Hebron Sr '94 122367824.925
29 Gryphon Richardson Brunswick Sr '93 141967819.924
29 Danny Tirone Loomis Chaffee Sr '94 125357796.933
1 Brendan McMenimen Governor's Sr '95 134476794.913
33 Connor Rodericks Portsmouth Abbey Jr '95 105482741.900
1 Zac Hamilton Westminster Jr '95 134664711.917
1 Anthony Kuhnreich Millbrook Sr '94 133775694.903
29 Merrick Madsen Proctor Sr '95 117173692.905
31 Tim Keegan Williston Northampton Sr '93 103783692.893
1 Dawson Sprigings Gunnery Sr 157461666.916
30 Ryan Colena Rivers So '96 139161658.915
32 Will Silverstein St. George's Sr 118672657.901
30 Joseph Noonan Tabor Sr '94 121393649.875
30 Matt Pompa Groton Jr '95 111466631.905
33 Ryan McConnell Belmont Hill Jr '95 138855622.919
31 Michael Lackey Exeter So '97 134364612.905
30 Tim Ernst Berkshire Sr '94 126146610.930
1 Alex Joyce Pomfret Sr '94 104665607.903
39 Max Ciovacco Albany Academy Jr '95 91563604.906
33 Brenden Cain Tilton Pg 132849598.924
31 Conor O'Brien Northfield Mt. Hermon So '97 95971592.893
30 Connor Carew Worcester Academy Sr '94 90875590.887
30 Drew Hotte Milton So '96 129056585.913
1 Jeremy Sylvain North Yarmouth Academy Sr '95 88180579.879
30 Pat Fraser Dexter Jr '95 139163572.901
1 Simon Leiva Vermont Academy Jr '95 86453564.914
29 Greg Harney Trinity-Pawling Jr '95 104665560.896
1 Max Motew Berwick Sr '94 108161546.900
30 Sam Tucker Choate So '96 96245545.924
33 Guillaume Therien-Belanger New Hampton Sr '94 80351545.914
35 Austin Essery Canterbury Sr '93 93661538.898
29 Michael Pinios St. Paul's Sr '94 97959534.901
33 Connor Maher Noble & Greenough Sr 101269528.884
30 Tedy Loughborough St. Sebastian's Jr '95 112065522.889
33 Mike Dion Cushing Sr '95 119665518.889
30 Callum Booth Salisbury So '97 120041500.924
31 Simon Jasmin Winchendon Sr '94 93649496.910
35 Rob McGovern Thayer Jr '95 94535478.932
35 Jonathan Marchetti Roxbury Latin Jr '95 69761442.879
1 Josh Egan Albany Academy Jr '96 73750441.898
30 Charlie Fennell Kent Sr 97838435.920
29 Cody Doyle Avon Old Farms Jr '95 98936432.923
35 Bailey MacBurnie Brewster Academy Jr 75257430.883
33 Ross Bendetson Andover Sr 88545424.904
31 Ryan Ferland St. Mark's Fr '98 80448412.896
30 Derek Williams Middlesex Sr '94 82242380.901
33 Alex Atsaidis Hoosac So '96 60850378.883
1 Andrew Lux Hotchkiss Sr '94 70061377.861
30 John Musciano Holderness Sr 83469377.845
31 Colin Langham Brooks Sr 100239366.904
29 John Stratton Lawrence Academy Jr '95 85248361.883
35 Matt DeLuccia BB&N Sr 78150341.872
33 Jake Thoubboron Deerfield Sr '94 67939340.897
1 Ben Eddolls Kents Hill Jr '94 90539330.894
35 Kyle Porter Kents Hill Jr 98650328.868
35 Derek Goguen Middlesex Fr '97 63733317.906
1 Drew Michals Lawrence Academy Jr 62342306.879
30 Christian Short Canterbury Jr '95 52532297.903
31 Ryan Lund Kimball Union Sr '94 75420288.935
1 David Poirier Holderness Jr 60332283.898
30 Tim Sestak New Hampton Jr 43622279.927
33 Louis-Philippe De Courcy Hotchkiss So '95 56841269.868
30 Eric Bogart Kimball Union Sr '95 66716268.944
30 Adam Ellison Deerfield Sr '94 52425268.915
1 Marc Schiller Taft Sr '93 48325267.914
35 Andrew Tucci Choate So '96 49124265.917
1 Ben Csiernik Northfield Mt. Hermon Sr '94 50826264.910
35 Joey Daccord Cushing So '96 52619239.926
1 Ryder Garnsey Brewster Academy Jr '95 43734237.875
33 Ryan Coon Taft Sr '94 48721234.918
1 Tucker Weppner Avon Old Farms So '96 50626230.898
1 Stephen Morrissey Kent Jr '95 55021221.913
1 Max Prawdzik Brooks So '97 60520215.915
31 Jarred Davis North Yarmouth Academy Jr '95 37924215.900
1 Danny Higgins St. Sebastian's So '96 38822207.904
30 Mason Pulde Noble & Greenough Sr 40325205.891
1 Nathan Colannino St. Paul's So '96 41429204.876
1 Beau Collins Proctor So '96 36635202.852
1 Mike Royer Thayer Fr '97 41733201.859
33 Matt Beliveau Williston Northampton Sr '94 25938201.841
30 Conor Friend Moses Brown Jr 40438194.836
29 Eric Alexander Vermont Academy Sr '93 39839194.833
30 Felix Marcotte-Hetu Trinity-Pawling So '96 34221162.885
30 Erik Wurman Andover So '96 34220158.888
33 Steven Grinsztein BB&N Jr '95 52017153.900
30 Ethan Ufland Pomfret Sr '94 20620134.870
31 George Blinick Berkshire Jr '95 31911119.915
30 Oscar Forell Winchendon Jr '95 23113112.896
30 Joseph Lissak Taft So '96 24111111.910
35 Joseph Lazzaro Berwick So '97 32911107.907
1 Matthew Kosicki Tabor Sr 16916106.869
1 Patrick Jordan Winchendon Pg 2268103.928
1 Matt Faye Tilton Sr 2331199.900
31 Chris Carley Kingswood Oxford So '96 912496.800
30 Billy Reid St. George's So '96 1872690.776
1 Jack Parsons Exeter Jr '95 195787.926
36 Liam Moore Governor's Fr '98 1791287.879
1 Jean-Francois Boucher Williston Northampton Sr '94 1711783.830
1 Jack Moore Worcester Academy Fr '97 1592082.804
30 Miikka Majava Hoosac Sr '94 1351577.837
30 Matt Kricheli Millbrook So '97 229576.938
30 Austin Wildes Hebron Jr '96 168976.894
31 Leo Feneley Hoosac Fr '97 1201272.857
1 Robert Labonte St. Mark's Jr '94 197969.885
1 Mike Cuozzo Salisbury Sr '94 198465.942
30 Kanoa Cook Tilton Jr '95 126959.868
31 Will Richardson Groton So '95 140557.919
31 Riley Whitham Belmont Hill Jr '95 136657.905
29 Branden Mueller Salisbury Sr '94 186756.889
33 Anton Frondelius Gunnery Sr 108645.882
33 Peter Ciccarelli Rivers Fr '97 158342.933
30 Matteo Esposito Brunswick So '97 120542.894
30 Ben Veres Exeter Sr '95 77341.932
35 Joe Kelly Dexter Jr '95 122138.974
1 Sihak Lee BB&N Fr '97 79238.950
30 Bryan McGrath Roxbury Latin G8 '98 90837.822
29 T.J. Ajello Holderness Sr 87934.791
1 Paul Leger Kimball Union Jr '16 117332.914
1 Andreas Graham Milton Sr '94 791030.750
35 Harrison Zamborano Portsmouth Abbey So '97 43727.794
1 Zach Hoffman Kingswood Oxford Fr '98 36827.771
1 Jamey Cox Loomis Chaffee Jr '96 87423.852
35 Jake Pelton Andover Jr '95 81121.955
29 David Altman Pomfret Fr '97 36421.840
1 Brian Nazzaro New Hampton Jr '95 540201.000
33 Marcus Mitchell Vermont Academy So '97 54120.952
31 Stephen Gasior Westminster Fr '97 54220.909
31 Jared Rogers Pingree So 22917.654
33 Calum Hepburn Worcester Academy So '97 23413.765
30 Tim Nowacki Avon Old Farms Jr '94 640121.000
29 Anton Zemba Moses Brown So '96 24410.714
2 Jackson Parker Hebron Jr '95 10081.000
1 Theo Woodbury Cushing Sr 2028.800
30 Alex Connal Westminster So '96 54061.000
33 Dan DeMaria Albany Academy So '96 3031.000
1 Jake Kahler Deerfield So '96 18021.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.