March 14, 2006

New England Prep Hockey Scoring All 2005-06

#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
9 Christian Oberbeck CBrunswick Jr '89232341642.78
27 Justin Letizia LWBrunswick Jr 234511562.43
9 Bryan Kriner FPortsmouth Abbey Jr 233520552.39
8 Ryan Riffe LWBrooks Sr 262536612.35
10 Bobby Farnham RWBrooks So '89263722592.27
11 Neil Ruffini FProctor Jr 333040702.12
8 Ben Smith CWestminster Sr 262035552.12
19 Jordan Krusch FHebron Sr '87344229712.09
15 Doug Rogers FSt. Sebastian's Sr '88282433572.04
17 Matt Pedemonti FHebron Jr '88343237692.03
16 Jeff Fanning FBB&N Sr 283224562.00
10 Christian Ebert FMiddlesex Jr 222023431.95
13 Mike Vaskivuo FSouth Kent Pg 282826541.93
7 Matt Robertson FProctor So '89331943621.88
21 Brian Flynn FPomfret Jr '88293122531.83
18 Tony Morrone FSouth Kent Sr 281633491.75
11 Nick Bonino FAvon Old Farms Jr '88262124451.73
12 Sean Driscoll FPomfret Sr 291634501.72
16 Kevin Gilroy FBrewster Academy Sr 273016461.70
8 Bryan Abraham FPortsmouth Abbey So 231524391.70
21 Eric Lake FSt. Sebastian's Jr 282027471.68
19 Joe Whitney LWLawrence Academy Jr '88302525501.67
7 Kyle Hardy DHoosac Sr 231919381.65
20 John Eric Oberbeck RWBrunswick So '90231325381.65
17 Sy Nutkevitch FHoosac Jr 231325381.65
14 Ian Flanagan FProctor Sr 332529541.64
23 Mark Arcobello FSalisbury Sr '88282520451.61
15 Kevin Czepiel CNorthfield Mt. Hermon Jr '88271132431.59
10 MIKKO PELTOMAKI FNorth Yarmouth Academy So 262714411.58
8 Jason Schneider CLawrence Academy Sr '87301829471.57
12 Matt Czerkowicz FKent Sr 251524391.56
15 Jason Butler FHebron Pg '8734845531.56
18 Eric Satim FMillbrook Jr '88332130511.55
16 Jonathan Silver FMillbrook Sr '86331932511.55
2 Harrison Biggs CSt. Mark's Sr 221816341.55
25 Anthony Longo FSt. George's Sr 221717341.55
10 Joe Pereira FSouth Kent Jr 282517421.50
15 Leland Fidler FBB&N Sr 281626421.50
7 Michael Doherty FExeter Jr '87281428421.50
9 Chris Bower FTabor Sr '87261821391.50
4 Brandon Goodnow FWorcester Academy Sr '86211516311.48
12 Chris Downer FExeter Sr '88281823411.46
8 John Cavanagh FSalisbury Sr '87281328411.46
13 JESSE OSTRING FNorth Yarmouth Academy So 261622381.46
4 Josh Rabbani FBerkshire Jr '88353417511.46
14 Nick Quagliani FWinchendon Pg 332622481.45
28 Chris Huxley DNoble & Greenough Sr 291824421.45
14 Broc Little FCushing Jr '88363319521.44
15 Sammy Demerling FNew Hampton Jr 271920391.44
18 Ryan Fitzpatrick FNew Hampton Jr 271821391.44
19 Jamie Jelinek FTabor Jr '87261918371.42
21 Ryan Kupperman FCanterbury Sr '87311727441.42
15 Jeff Ryan FSt. George's Fr 221318311.41
5 Zach O'Donnell FMiddlesex Sr 221219311.41
6 Patrick Aldridge FKent Sr 251421351.40
14 Nick Downer FExeter Sr '88281128391.39
8 Alex Curran FCushing Pg '87361832501.39
22 Nick Pitsikoulis LWWestminster Jr 261620361.38
3 Cam Atkinson FAvon Old Farms So '89261521361.38
7 Bobby Barrett FWorcester Academy Sr '85211217291.38
11 Mike Bruno LWBrooks Sr 26926351.35
4 Ryan Maguire CNoble & Greenough Sr 291920391.34
14 Andrew Glass LWNoble & Greenough So 291524391.34
21 Kenny Torsey FNew Hampton Sr 271125361.33
11 J.T. Leary FWorcester Academy Pg '88211711281.33
10 Will Ortiz FSalisbury Sr '86282413371.32
6 Zach Feiden FTabor Jr '88261222341.31
12 Tom Bardis FCushing Sr 361631471.31
23 John Simpson CLawrence Academy Jr '87301524391.30
4 Miles Winter FNorthfield Mt. Hermon Sr '88271817351.30
16 Kevin Crane DExeter Sr '8828729361.29
10 Yuri Bouharevich FSt. Paul's Jr '87251616321.28
23 Francois Brisebois FSt. Paul's Jr '88251121321.28
10 Brendan Marlow FBrewster Academy Jr 271618341.26
11 Mike Ashley FBerkshire Sr '8735638441.26
26 Michael Biega FSalisbury Jr '89281520351.25
77 Kevin McCarthy DExeter Pg '87281421351.25
12 Patrick Moore FMillbrook Sr 332120411.24
6 Austin Smith FGunnery So 342319421.24
22 Chris Wieland FAvon Old Farms So '88261319321.23
21 Rob Turner FPortsmouth Abbey Jr 231117281.22
22 Shawn Sacco FHoosac Jr 23820281.22
19 David Vandenberg FSt. George's Sr 221511261.18
16 Kevin Erving FSt. Mark's Jr 22917261.18
14 Peter Massar FHotchkiss So '88241612281.17
15 Pat Kenney FChoate Sr '86241018281.17
18 Sam Bozoian FChoate Sr 24820281.17
16 Max Pacioretty FTaft Jr '8826525301.15
2 Dan Rainer FBerkshire Jr '88351426401.14
19 Josh Franklin CNoble & Greenough Jr 292013331.14
17 Matt Rhone RWNoble & Greenough Sr 291221331.14
23 Nick Carro FSt. George's Sr 22718251.14
17 Rence Coassin CChoate Sr 241017271.13
10 Michael Del Mauro FDeerfield Jr 251117281.12
10 Patrick McGuirk FAvon Old Farms Pg '86261118291.12
10 Will O'Neill DTabor Jr '8826524291.12
11 Brian Gibbons FVermont Academy So 271812301.11
9 Steve Rogers FSt. Sebastian's Fr '9028922311.11
13 Justin Kemmerer FDPomfret Sr 291616321.10
17 Brad Malone FCushing Jr '8936930391.08
8 Christopher Wood FDeerfield Sr 251116271.08
9 Alex Higgins FKent Sr 25918271.08
19 Marc Levangie FBerwick Sr '87261810281.08
7 Steve Scott FBerwick Jr '8926919281.08
8 Mike Kelly FExeter Pg '86281020301.07
19 Jeremiah Cunningham FSalisbury Sr 28723301.07
12 Jimmy Hayes LWNoble & Greenough So 291813311.07
20 Aki Uola FHolderness Jr 29922311.07
5 Mark Fayne DNoble & Greenough Sr 29922311.07
12 Brett Moore FLawrence Academy Sr '87301022321.07
3 Kurt Garceau FDCanterbury Sr '87311815331.06
20 Michael Genovese FWinchendon Pg 331520351.06
13 Mike Schiavi FHoosac Jr 23159241.04
2 Brad Warner DHoosac Sr 23321241.04
18 Matthew Lovejoy DDeerfield Jr 25422261.04
22 Greg Collins FSalisbury Sr '86281019291.04
6 Niko Uola FHolderness Jr 291911301.03
19 Keith Nelson FMilton Sr '87291317301.03
8 Marc Pilon FWinchendon Sr 331717341.03
19 Aaron Bogosian FCushing Sr '87362017371.03
8 Ryan Joyce DPomfret Pg '8729623291.00
16 Mike Allport FVermont Academy Jr '88271017271.00
21 Trevor Bradley CAvon Old Farms Sr 261214261.00
14 DAN DEARING FNorth Yarmouth Academy Sr 26818261.00
11 Jesse Estok FPortsmouth Abbey Jr 23716231.00
14 Andrew Smith FSt. Mark's Jr 22517221.00
6 John Spatola FRoxbury Latin Sr 201010201.00
9 Pat Noonan FDCanterbury Pg '8631822300.97
7 Mike Fitoussi FMilton Sr '87291216280.97
3 Alex Biega DSalisbury Sr '88281017270.96
2 Jamie Armstrong FVermont Academy Jr 271610260.96
21 Phil Tuttle FBrewster Academy Sr 27917260.96
24 Joseph Perry FBerwick Jr '8826187250.96
17 John paul Martignetti FAndover Sr '8726178250.96
22 Joe Smith FAndover Jr '8826817250.96
16 Cameron Lanoue FSt. Paul's So '89251014240.96
10 Trevor Hilson FHoosac Sr 23148220.96
12 Patrick Bursee DBrunswick So '8923517220.96
20 Scooter Dudley FMiddlesex So 22129210.95
25 Michael Pearce FMiddlesex Jr 22129210.95
6 Tom Blake FMiddlesex Jr 221110210.95
5 Dave Warsofsky DCushing Fr '9036826340.94
10 Scott Arnold FMillbrook Jr '89331615310.94
15 Matthew McCollem FBelmont Hill Jr 281511260.93
17 Nick Dupuis DNorthfield Mt. Hermon Sr '8727916250.93
10 Andrew Balysky FTaft So '89261212240.92
17 Ryan Liebel FAvon Old Farms Jr '87261212240.92
9 Paul Scola FAndover Pg '86261014240.92
17 Kevin Kaiser FSt. Paul's Sr 251112230.92
20 Patrick Wikstrand FHoosac Jr 23714210.91
7 Joseph Hurley FWinchendon Pg 331416300.91
2 Max Foster RWGroton Sr 21109190.90
19 Tristan Spaulding LWGroton Sr 21910190.90
16 Ryan Miniaci DCanterbury Jr '88311414280.90
21 Paul Carey FSalisbury So '88281411250.89
3 Ryan Crapser DNorthfield Mt. Hermon Sr '87271014240.89
19 Steffan Kollevoll FVermont Academy Sr '8627816240.89
16 Jayson Saraceno CWestminster Jr 261211230.88
21 Jason DeGiovanni FSt. Paul's Jr 251111220.88
7 Adam Kaiser FHotchkiss Jr '8824615210.88
13 Daniel Cohen CChoate Jr '8824516210.88
17 Joe Pavone FCanterbury Sr '8731918270.87
24 Ian Goodwin FDCanterbury Sr 31621270.87
16 Mark Dube FBelmont Hill Jr '88281212240.86
9 Zach Miller CGroton Sr 21810180.86
24 Stephen Keogh FBrewster Academy Jr 271310230.85
5 John Sullivan RWAlbany Academy Sr 271013230.85
19 Oliver Drake FNorthfield Mt. Hermon Sr 27914230.85
13 Sean McCarthy FRoxbury Latin So 20710170.85
10 Chris Leach FProctor Jr '8833919280.85
21 Jack Downing FTaft Jr '89261012220.85
20 Chris Cahill FAndover Sr '87261012220.85
2 Jon Wolter DWestminster Sr 26814220.85
8 Peter Child DSt. Paul's Jr 25318210.84
21 Atte Uola FHolderness Sr 29915240.83
15 Ryan Zemel FHolderness Sr '8729816240.83
21 Derrick Pallis DNoble & Greenough So 29717240.83
11 Scott Evans FHoosac Jr 23217190.83
10 Adam Houli FGunnery Jr 341810280.82
22 Phil Negus FExeter Sr '87281310230.82
10 Kevin McNamara DBelmont Hill Jr '8828716230.82
9 Evan Crosby FExeter Sr '8728617230.82
7 Kevin Quick DSalisbury Jr '8828320230.82
14 Taylor Vit FMillbrook Jr '8733819270.82
7 David Webb DSt. George's Sr 22216180.82
6 Joe Trimboli DNew Hampton Sr 27616220.81
8 Jerome Wallace FTaft Sr '8626813210.81
22 Ryan Boucher DBerwick Jr '8926714210.81
19 Brian Smith FCanterbury Sr '8731619250.81
16 Merrick Friedman FDeerfield So 251010200.80
8 Brandon Nunn FMilton Jr 291211230.79
15 Brandon Castro FWinchendon Pg 331412260.79
4 Nick Jaskowiak DSalisbury Jr '8928418220.79
11 Anthony Ferri FLoomis Chaffee Sr 23126180.78
12 Joe Bonner FBrewster Academy Sr 27912210.78
17 kevin Izzo DBrooks Sr 26218200.77
12 Paul Kirtland FHolderness So '8829913220.76
9 Steven Anthony FHolderness Fr 29616220.76
23 Ryan Smith FMillbrook Sr 331213250.76
16 Richie Iskra FRoxbury Latin So 20312150.75
3 Pat Cullity DBerkshire Sr '8735719260.74
21 Kevin Bunting FKingswood Oxford So 23107170.74
21 John Harvey CBrunswick Sr '882398170.74
9 Jamy Lapointe FHoosac Sr 2389170.74
11 Chris Freeman FKingswood Oxford So 2389170.74
8 Bobby Lane FLoomis Chaffee Jr 23611170.74
6 Eric Vachon RWBrooks Sr '8626109190.73
14 Doug Jones FTaft Sr '8726910190.73
4 Steve Capraro DAvon Old Farms Sr '8626613190.73
12 Ken Trentowski DAvon Old Farms Jr '8826415190.73
2 Regnars Alksnis DKent Jr 25315180.72
14 Greg Malley FThayer Sr '87281010200.71
12 Wil Hartigan FBB&N Jr 28614200.71
3 Pete Nowd FBB&N Sr 28218200.71
16 Erik Rousseau FHebron Sr '86341212240.71
11 Aleksey Koval LWAlbany Academy Pg 27136190.70
9 Austin DeLonge FVermont Academy Sr '8727118190.70
21 Tom DiDonato FNorthfield Mt. Hermon So 27118190.70
18 Ryan Ruddock FProctor So 331211230.70
20 Sean Coughlin DCushing Jr '8736718250.69
2 Drew Wadsworth DTabor Sr '8626414180.69
21 Adam Boardman FDeerfield Jr 2589170.68
19 Mike Blundon DKent Sr 25314170.68
13 Jason Silvia FBelmont Hill So 28145190.68
7 Nick Lampson FSouth Kent Jr 28910190.68
11 Sean Sylvester FSalisbury Sr '8728613190.68
8 Jeff Dunkle FKimball Union Sr 31813210.68
24 Jason Adams FGunnery Sr 34149230.68
13 Oleksandr Romanenko DHebron Jr '8734617230.68
21 Nick Williams FMillbrook Jr '88331012220.67
17 Joseph Ehiorobo RWLawrence Academy Sr 30812200.67
12 Justin Aquino FVermont Academy Jr '8827126180.67
18 David Orlowitz CGroton Jr 2186140.67
14 William Widi FBerwick Sr '8826413170.65
6 Anthony Paquette FHoosac Sr 23123150.65
18 Christian Cyr FHoosac Pg 23105150.65
13 David Gal FLoomis Chaffee Jr 2396150.65
2 Joe Queno DPortsmouth Abbey Sr 23114150.65
20 Wayne Shepherd FRoxbury Latin Jr 2058130.65
9 Mike Turk FHebron Sr '8734148220.65
21 Evan Dietz FGunnery Jr 34715220.65
18 Ben Ketchum FSalisbury Jr '872899180.64
12 Todd Davis FSt. Sebastian's Sr '8728711180.64
7 Sean Tuohy DKent Jr 25214160.64
22 Kristopher Conte FWinchendon Pg 331011210.64
24 Devin Pyne DProctor Sr '8733615210.64
2 Scott Chanelli FSt. George's Fr 2268140.64
10 Stevie Bergin DLawrence Academy Jr 30613190.63
19 Andrew April FBrewster Academy Sr 27710170.63
10 Cory Korchin FHotchkiss Sr '872478150.63
11 Sean Carty FTaft Sr '872697160.62
15 Tom Dignard DAndover Sr '8726610160.62
4 Russell Franey DBerwick Jr '8926016160.62
12 Jake Preissler FKingswood Oxford Sr 2359140.61
7 Derek Niziankiewicz DKingswood Oxford So 23410140.61
14 Kelly Cannon FKingswood Oxford Fr 23311140.61
26 John Tague FSouth Kent So '882898170.61
8 Paul Golden FThayer Jr 28611170.61
9 Colin Moore FBelmont Hill So 28314170.61
3 Keith Bombaugh DLawrence Academy So 30513180.60
18 Ben Albertson FSt. Paul's So '8925510150.60
17 Bill Neelon FRoxbury Latin Sr 2057120.60
19 Joey Piper FNew Hampton Sr 27610160.59
9 Brandon Barry FMiddlesex So 2249130.59
4 Colin Smith DSt. Mark's Jr 22211130.59
20 Ben Jessome FHebron Sr '8634146200.59
23 Colby Macdonald FPingree Jr '8829611170.59
25 Peter Roundy FKimball Union Pg 31108180.58
14 Myles Miller RWWestminster Pg 26312150.58
4 Mike Arnold DMillbrook Sr '8733811190.58
9 Ryan Fanning DMillbrook Jr '8833118190.58
19 Jake Moscatel FBelmont Hill Jr 28106160.57
14 Ryan Young FBelmont Hill Sr '8828610160.57
19 Ryan Driscoll FThayer Sr 28511160.57
21 Steven Whitney RWLawrence Academy Fr 30710170.57
23 Ryo Miyazaki FHoosac Jr 2358130.57
15 Chris Thompson FPortsmouth Abbey So 2358130.57
22 John Feitelberg FPortsmouth Abbey Sr 23310130.57
17 Charles Daugherty FDeerfield So 2577140.56
11 Milton Lyles FDeerfield Jr 2559140.56
9 Pat Capella FGunnery Sr 34910190.56
13 Damen Nisula FCushing Sr 36812200.56
7 Kyle Hearns CAlbany Academy Jr 2778150.56
20 Sebastian Kimmel FCanterbury Jr '8831413170.55
16 Liam Chatterton DSt. George's Sr 2239120.55
11 AJ Ferraro FChoate Jr '882485130.54
7 Ryan Stewart DChoate Sr 2458130.54
12 Trevor Pawliczka FTabor So '8926122140.54
5 Dan Doherty CBrooks Sr 2677140.54
15 Josh Richards FBerwick Fr '902659140.54
20 Patrick Gwyther FBerwick Jr '8926410140.54
23 Brian Gibbons FThayer Jr '882896150.54
9 Jim Capulli FWilliston Northampton Pg '872896150.54
10 Ben Tsujiura FExeter Jr '892869150.54
8 Mike Corbelle DGunnery Sr 34315180.53
18 Aaron Blades FCushing Sr '8736910190.53
2 Sean Whitney DCushing So '8936811190.53
23 Jon Schanke FKent So 2594130.52
11 Nic Teixeira FBrewster Academy Pg 2768140.52
6 Brian O'Malley FNorthfield Mt. Hermon Pg 2759140.52
4 Grant Gosselin DBrewster Academy Jr 27311140.52
23 John Bellotti FDMilton So 29105150.52
6 Trip Wray CNoble & Greenough Jr 29411150.52
19 Tyler Dewdney FKimball Union Sr '883197160.52
2 Mike Perl FMillbrook Jr '873389170.52
5 Alex Milley DProctor So 33215170.52
25 Matt Dyer DGunnery Jr 34512170.50
24 Josh Taylor DHebron Sr '8734314170.50
19 Zach Croy FBB&N Jr 2877140.50
12 Tom Anderson FWilliston Northampton Pg '872877140.50
2 David Cavanagh DSalisbury Sr '8628212140.50
24 Colin Young DSt. Sebastian's Sr 28113140.50
15 Evan Ellbogen FTabor So '8826103130.50
9 Cam Clark FBerwick Jr '892676130.50
23 Corey Griffin FTaft Pg '862667130.50
16 Mike Jangro FTabor So '892658130.50
23 Charlie Svoboda DTabor Jr '882649130.50
18 Woody Redpath FTaft Pg '8726310130.50
12 Greg Manz FChoate Jr '882484120.50
10 Anthony Depietto FChoate Jr '882466120.50
19 Wiley Wilson DMiddlesex Sr 2238110.50
3 Brendan Kelly FRoxbury Latin Sr 2028100.50
11 Robert Duhoski FMillbrook Pg '8733610160.48
2 Joshua Boissoneau FKimball Union Pg 3169150.48
16 Mike Borrelli FKimball Union Pg 3169150.48
15 Ben MacLaughlin FPingree So '902968140.48
9 Peter Gustavson FPomfret Pg '862959140.48
18 Tarek Bashir FVermont Academy Sr '862776130.48
9 Taylor Bergeron FSt. Paul's Sr 2548120.48
22 Kit Tierney DBrunswick Sr '872338110.48
3 Zach Bogosian DCushing So '9036116170.47
11 Rich Nolan FGunnery Jr 34610160.47
9 Tim Bigelow CRivers Sr 2675120.46
20 Bobby Kramer FTaft Jr '882639120.46
8 Sam Sabky CChoate Jr '872465110.46
19 Leonard Verrilli FHotchkiss Sr '862447110.46
23 Spencer Noyes FBerkshire Sr '863579160.46
6 Eric Blewett FWinchendon Pg 3378150.45
17 Neil Adams DMiddlesex Jr 2246100.45
7 Tom Scott DMiddlesex Sr 2219100.45
18 Rob Dinicola FCanterbury Jr '883168140.45
5 Pat Morris FRoxbury Latin So 205490.45
9 Phil Matson FNew Hampton Jr 2784120.44
10 Brett McCarthy FTrinity-Pawling Sr 2565110.44
2 Nick Petrangelo FDLoomis Chaffee Sr 2346100.43
2 Drew Tunney LWBrunswick So '902346100.43
17 Joe Albano FLoomis Chaffee Sr 2337100.43
5 Charles Moroni DLoomis Chaffee Sr 2337100.43
8 Will O'Brien FKingswood Oxford Fr 23010100.43
22 Dave Casey FBB&N Sr 2875120.43
22 Nick Handforth DMillbrook Sr 33212140.42
11 Andrew Cox FAndover So '892674110.42
22 Nick Liotta FTaft Jr '882665110.42
21 Chris Hartzell FTabor Sr '872656110.42
3 Brian Curran DTaft Jr '882656110.42
22 THAN WELLIN FDNorth Yarmouth Academy Jr 2647110.42
19 Jeff Sullivan LWRivers Jr 2638110.42
4 Ben Smith FDTabor Sr '872629110.42
21 AJ Meyer DChoate Sr '872437100.42
9 Justin Mitchell FDChoate Sr 2437100.42
11 Geoff Mucha FMilton So 2957120.41
14 Chris Rogers FPomfret Pg '862957120.41
10 Kyle Mountain FMilton Fr 2939120.41
7 Kyle Tobin DHebron Sr '8734410140.41
21 Dmytro Naida DHebron Jr '8734014140.41
13 Dan Simonds FSt. George's Jr 226390.41
17 Nick Carrellas FSt. George's So 224590.41
24 Brett Lyall FSt. George's Jr 221890.41
17 Mike Donnellan DVermont Academy Jr '892729110.41
28 Parker McKee FBerkshire Sr '873577140.40
15 Sean Buckley RWLawrence Academy Jr 3048120.40
9 Andrew Mancini FDeerfield Jr 2528100.40
12 Ryan Whooley FRoxbury Latin So 205380.40
24 Dan Findley FRoxbury Latin Fr 203580.40
15 Nick Pruett FProctor Sr 3376130.39
18 Adam Delgado FWinchendon Pg 3349130.39
8 Ryan Hegarty DBelmont Hill Fr 2856110.39
12 Dillon O'hara DSouth Kent Jr 2847110.39
5 Scott Wolfe DSouth Kent Sr 2838110.39
19 Lou Lozzi FSouth Kent Sr '872829110.39
15 Matt Chase LWBrunswick Fr 235490.39
12 Brian Collins FLoomis Chaffee Sr 234590.39
5 Kyle Biddick DPortsmouth Abbey Sr 231890.39
10 Shane Mandes FLoomis Chaffee Sr 230990.39
9 John Frey FCushing Sr 36311140.39
20 Angelo Ruffolo FKimball Union Sr 3139120.39
23 JJ McGregor FAndover So '892673100.38
24 Garrett Kerr FAvon Old Farms Sr '872664100.38
7 Eric Baier DTaft Jr '882655100.38
8 Hunter Thunell DAndover Sr '872637100.38
10 Casey Fazekas DWestminster Sr '882637100.38
9 GRAHAM BARTLETT FNorth Yarmouth Academy So 2628100.38
2 Drew MacKenzie DTaft So '8826010100.38
12 Sean McKevitt FGunnery Sr 3458130.38
3 Matt Helderman DGunnery Jr 3458130.38
12 Roman Lao-Gosney FHebron Jr '893449130.38
6 Chris Lange FPingree Jr 2974110.38
15 Mike Matczak DMilton Jr '882956110.38
8 Mike Griffin RWNoble & Greenough So 2938110.38
25 Andrew Irving FHotchkiss Jr '88244590.38
5 Gavin Carson DHotchkiss Sr '86241890.38
10 Shannon Harlow FVermont Academy Sr '862773100.37
7 Colin Downey FNorthfield Mt. Hermon So 2755100.37
14 Steve Gallo FNew Hampton So 2755100.37
22 Chris Melanson DBrewster Academy So 2728100.37
9 Jon Peden FProctor Sr 3366120.36
3 Dana Lucenta DProctor Jr 33111120.36
3 Ben Thurston FDSt. Mark's Jr 225380.36
4 Whitney Curtin DSt. George's So 221780.36
11 Chris Fogg DSt. George's So 220880.36
14 Jason Bourgea FSt. Paul's So '89257290.36
17 Clark DeGeer FTrinity-Pawling So 254590.36
23 James Whalen FSouth Kent Jr 2828100.36
4 Westleigh Stephanian DBelmont Hill Sr 2819100.36
15 Warren Garceau DCanterbury Sr '873165110.35
25 Steve Kelley FRoxbury Latin Fr 203470.35
16 Fran Briand FLoomis Chaffee Jr 233580.35
19 Tim Revell FHoosac Sr 232680.35
14 Eli Leino DPortsmouth Abbey Sr 230880.35
11 Jon McClendon FBerwick Pg '87264590.35
7 Teddy Economides FTabor Jr '87263690.35
8 MIKE LE BLANC FNorth Yarmouth Academy So 263690.35
18 Patrick Keenan DBerwick Pg '88262790.35
13 Joey Coffin FTabor So '89262790.35
20 Brian Malchoff DAvon Old Farms Jr '89261890.35
19 Brendan Cox FAndover Pg '87261890.35
6 Craig Serino DAvon Old Farms Sr '87260990.35
19 Matt Serino CAvon Old Farms Sr '87260990.35
3 Rory Cosgrove FPomfret Jr '882973100.34
22 Nicky Resor RWNoble & Greenough Jr 2964100.34
16 Ryan Duff FCushing Sr '873657120.33
12 Ransom Gaby FProctor Jr '883347110.33
23 William Strain FWinchendon Pg 3347110.33
4 Erik Trahan DWinchendon Pg 33110110.33
7 Igor Yegorychev FBrewster Academy So 275490.33
7 Fred DiRico FDNew Hampton Sr 273690.33
16 Nick Jackson FDNew Hampton Sr 273690.33
15 Joe Buicko FHotchkiss Jr '89244480.33
20 Joe Colaianni FHotchkiss Jr '88242680.33
19 Jamie Nudy FChoate So '89242680.33
5 Jamie Schmidt FKimball Union So 3155100.32
7 Matthew Gordon FBelmont Hill Sr '87285490.32
22 David Antonelli FBelmont Hill Sr '87284590.32
9 Garett Ince FSalisbury Jr '88283690.32
2 Jamie LeSage FWilliston Northampton Pg '86282790.32
5 Dan Reed DSalisbury Jr '88282790.32
3 Mike Daly DSt. Paul's So '89250880.32
9 Chase Uhlein FSt. George's So 224370.32
7 Chadd Hippensteel DSt. Mark's Sr 223470.32
21 Patrick Lydon FMiddlesex Fr 223470.32
20 Matt Drew FSt. Mark's So 222570.32
22 Pat Beckwith DBerkshire Jr '8735110110.31
24 Mike Murray CNoble & Greenough Sr 296390.31
20 Shawn McCloud FPomfret Jr 295490.31
12 Dan Gale FPingree Jr 294590.31
6 Thomas Regan FPomfret So 291890.31
21 Ollie Koo RWWestminster So '90265380.31
18 Jon Higginbotham FAvon Old Farms Jr '88265380.31
7 James Chamness FAvon Old Farms So '89264480.31
8 Ernie Economides FTabor Sr '86263580.31
2 Steve Driscoll DAvon Old Farms Sr 262680.31
19 Jeremy Dwyer FTaft Jr '88262680.31
25 Josh Bernard FCushing So '893638110.31
11 KC Honeyman DCushing Sr '873629110.31
6 James Libutti FPortsmouth Abbey So 233470.30
4 Colin O'Rourke DHoosac Jr 231670.30
7 Tim Belden DBrunswick Sr '88230770.30
27 William Newman FProctor So 3373100.30
21 Nolan Burns DWinchendon Pg 3328100.30
11 Chris Liu DRoxbury Latin Jr 201560.30
3 Brian Wolowodiuk FDBrewster Academy Sr 273580.30
8 Matt Magiera DVermont Academy Jr '88272680.30
5 Joe Cubellis DNew Hampton Sr 270880.30
22 Charlie Pens DHebron Jr '883437100.29
8 Pasha Kozhokin DCanterbury Jr '87316390.29
11 Tony Klonowski FCanterbury Jr '87313690.29
88 Colin Murphy FExeter Pg '87286280.29
22 Trevor Moss FWilliston Northampton Pg '86285380.29
17 Dan Jackson FSouth Kent Sr 284480.29
20 John Hennessy DThayer Jr 284480.29
26 Jon Dwyer FExeter Jr '89284480.29
2 Scott MacKenzie DExeter Pg '87282680.29
7 Jordan Lalor DSt. Sebastian's Sr '88281780.29
10 Kevin Mortimer FWorcester Academy So '89214260.29
12 Brandon Sinnery FWorcester Academy So 212460.29
8 Sean LaLiberte DGroton Fr 212460.29
16 Ian Brennick DGroton So 210660.29
16 Brett Pimental FTrinity-Pawling Sr 255270.28
5 Ben Cook FKent Sr '87254370.28
8 Marc Trostle FKent Sr '87253470.28
4 Evan Seely DSt. Paul's Sr 250770.28
24 Ryan Bourque FCushing Fr '913637100.28
19 Eric Sweeney FPingree Jr 296280.28
10 Ben Kirtland FHolderness Sr '86293580.28
22 Mike Collins DPingree Jr 293580.28
17 Craig Leach DHolderness So 292680.28
7 Kyle Krulac FHolderness So '89292680.28
21 Robin Morgus FSt. George's So 221560.27
18 Jake Hardy DMiddlesex Sr 220660.27
9 Rick Longobardi FAvon Old Farms So '89264370.27
5 Bobby Torney DTaft Jr '87263470.27
5 Patrick Mullane FAvon Old Farms Fr '90262570.27
3 NIC LOLAR FNorth Yarmouth Academy Jr 262570.27
19 SEAN LYNCH DNorth Yarmouth Academy Sr 261670.27
2 Sean Wadland DAndover Pg '86261670.27
5 Mike O'Brien DTabor Sr '87260770.27
2 Tyler Batory DKingswood Oxford Jr 233360.26
3 Jake Domos FPortsmouth Abbey Fr 232460.26
19 Pierce King FPortsmouth Abbey So '89232460.26
9 Fraser Desmond FBrewster Academy Sr 273470.26
8 Ben Lindgren CNorthfield Mt. Hermon Jr 272570.26
13 Kris Clement FDBrewster Academy Sr 272570.26
8 Matt Lopes DBrewster Academy Sr 271670.26
15 Andrew Ochalek DVermont Academy Pg 270770.26
12 Donny Maloney FCanterbury Sr '88314480.26
26 Sass Schirmer DKimball Union Sr 314480.26
22 Jordan Samuels FCanterbury So '90312680.26
19 Matt Berard FBerkshire Pg '87356390.26
17 Chris Buonomo FBerkshire So '88355490.26
18 Ben Johnson FBerkshire Pg '87352790.26
15 Kevin Miller DBerkshire Sr '87352790.26
20 Artem Gumenyuk FSouth Kent Jr 284370.25
6 Jason Molle FBB&N So '90284370.25
17 Matt Reddish FSt. Sebastian's Jr '89283470.25
21 Ryan Colwell FWilliston Northampton Jr '88283470.25
14 Michael Hoban FSt. Sebastian's So '89283470.25
11 Charlie Kenney FBelmont Hill Sr 282570.25
20 Luke Arnold FBelmont Hill Jr 282570.25
5 Andrew Maxwell DSt. Sebastian's Sr 282570.25
11 Tommy Clayton FExeter So '89281670.25
13 Chris Powers FExeter Pg '87281670.25
14 Ryan Grimshaw DSalisbury So '90281670.25
8 Nathan Seader FSouth Kent Sr '86281670.25
5 Kyle Gordon DBelmont Hill Jr 281670.25
20 Sam Doxsey DWilliston Northampton Pg '87280770.25
2 Scott Jenks DChoate Jr '89240660.25
4 Ryan Corcoran DChoate Jr '88240660.25
9 Ben Shellington LWNoble & Greenough Jr 294370.24
7 Thomas Kader DPingree So '89292570.24
14 Lukas Andersen David FHolderness So '89292570.24
18 Bill Silengo DHolderness Jr 291670.24
5 JT Fine FTrinity-Pawling Sr 254260.24
7 McCullough Shriver FDeerfield So 254260.24
9 Roman Krivda FTrinity-Pawling Jr 254260.24
19 Maks Podkosov FTrinity-Pawling Jr 254260.24
16 Justin Williams FKent Sr '87253360.24
7 Chris LaBella DTrinity-Pawling Sr 251560.24
18 James Lavinskas DKent Sr '87251560.24
12 Conor Robinson CGroton Fr '91213250.24
10 Jono Turchetta RWGroton Fr 211450.24
11 Evan Carriere CWestminster Jr '88264260.23
8 Kyle Riffe FBerwick So '90264260.23
22 Billy Macnamara LWRivers Jr 264260.23
7 Ben Weiner FAndover Sr '88263360.23
5 Nick Peverada FBerwick Sr 263360.23
14 Paul Engelhardt FAndover Sr '87263360.23
14 Mike Burbank CBrooks Jr 262460.23
13 Lee Moffie DAvon Old Farms Fr '90261560.23
22 Paul Dimitruk DBrooks So '90260660.23
12 AJ Grimm FBerkshire Sr '86355380.23
26 Steve Piatelli DBerkshire Sr '87352680.23
17 Michael Armstrong FSt. Mark's Sr 221450.23
27 Nick Nappi FCanterbury Sr '88315270.23
15 Frankie Pires FKimball Union Pg 314370.23
12 Evan Roberts DKimball Union Jr 313470.23
17 Adam Rankin DKimball Union Pg 310770.23
21 Charlie Zieserl DCushing Sr '86362680.22
2 Brain Lashoff DAlbany Academy So 273360.22
3 Justin DeLuca FNew Hampton Jr 273360.22
5 Zack Dornan FVermont Academy Jr 273360.22
7 Nick Hinkley FVermont Academy Pg 272460.22
17 Tucker Daugherty LWBrunswick So 234150.22
14 Yannick Potvin DHoosac Sr 234150.22
20 Graig Angarella FPortsmouth Abbey Fr 232350.22
16 Jay Ahern DHoosac Jr 232350.22
4 Tom DeSimone DKingswood Oxford Fr 231450.22
4 Jonny Valcour DPortsmouth Abbey Jr 231450.22
10 Alex Radmin FWilliston Northampton Jr '88284260.21
21 Brett Hughes FExeter Sr '87284260.21
24 Jon Moynihan FBB&N Sr 283360.21
18 Mike Bergin DSt. Sebastian's Jr '89282460.21
8 Jordan Fine FSt. Sebastian's So 281560.21
18 Joe Tierney FBelmont Hill So 281560.21
9 Mike Power DBB&N Jr 280660.21
2 Jake Vitali DSouth Kent Jr 280660.21
22 Brian Fry DHotchkiss Sr '87243250.21
6 Kent Graham DChoate Pg '87242350.21
12 Matt Bruch FHotchkiss Sr '87242350.21
10 Stephen Zorkers DPomfret Jr 292460.21
14 Rocky Romanella FGunnery Sr 342570.21
18 Ryan Horgan DGunnery Sr 340770.21
10 Adam Cavaleri FBerkshire Sr '87352570.20
27 Rich Pallai FBerkshire Fr '90352570.20
5 Elliot Smith DBerkshire Jr '89351670.20
16 Pat Bellew LWLawrence Academy Sr 304260.20
22 Robbie Veriker FKent Jr 252350.20
18 Jon Esposito DTrinity-Pawling Jr 252350.20
21 Billy Sabia FTrinity-Pawling Jr 252350.20
4 Matt Rigtrup DTrinity-Pawling Sr 251450.20
6 Daniel Bartus DDeerfield So 251450.20
12 Teemu Toivanen FTrinity-Pawling Jr 251450.20
10 Ryan Flanigan FCushing Jr '88363470.19
10 Stephen Bury FAndover So '89264150.19
10 Evan O'brien RWRivers Sr '87263250.19
12 Tommy Cantwell FTaft So '89263250.19
17 Charlie Townsend FTaft Sr '87262350.19
14 Tom Atkinson FAvon Old Farms Jr '87262350.19
13 Kyle Linseman FBerwick Jr '89262350.19
15 JAMES HANSEL DNorth Yarmouth Academy Sr 262350.19
12 Augie Perrigo CWestminster Jr 261450.19
17 Jared Livingston FDTabor Sr '86261450.19
17 Brad Suter DBerwick So '89261450.19
18 Mike Mcmahon DAndover Sr 260550.19
24 Alex Anderson RWWestminster Jr 260550.19
20 Tim Hulbert DWorcester Academy Sr '87210440.19
5 Brian Giroux FBrewster Academy Sr 273250.19
18 Kurt Fairless DNorthfield Mt. Hermon Jr 271450.19
13 Kyle Taylor FDVermont Academy Pg 271450.19
21 Dylan Robichaud DAlbany Academy So 271450.19
17 Doug Trude DNew Hampton So 270550.19
2 Tyler Violette DProctor So '89331560.18
16 Ryan Bergeron FDWinchendon Pg 330660.18
17 Matt Milley DProctor Jr '87330660.18
5 Stephen Messina DMillbrook Jr '87330660.18
14 John Dehm FMiddlesex So 223140.18
9 Marc Langelier DSt. Mark's Sr 222240.18
5 Rich Ribaya FSt. Mark's Sr 222240.18
13 Nick Ciccolo FSt. Mark's So 221340.18
11 Casey Vece FWilliston Northampton Jr '88285050.18
13 Pete Oswald FThayer So 284150.18
6 Chris Brown FSt. Sebastian's Fr '90283250.18
10 Joe Rosano FThayer Sr '87283250.18
21 Eric Daddario FSouth Kent Jr '88282350.18
10 Tucker Donohoe DSt. Sebastian's So '89282350.18
21 Richie Crowley DThayer Fr 282350.18
19 Phil Bronner FWilliston Northampton So '89281450.18
2 Austin Collins DThayer Jr 281450.18
4 David Potofsky DWilliston Northampton Jr '88281450.18
4 Chris Zizza DBB&N Jr 280550.18
20 Anthony Dercole DGunnery Sr 342460.18
7 Adam Barba FLoomis Chaffee Fr 232240.17
13 Andrew Atwell RWBrunswick Sr '88231340.17
4 Mike Bienkowski DLoomis Chaffee Sr 231340.17
16 James Paldino FKingswood Oxford So 231340.17
4 Bryce Fitzpatrick DBrunswick So 230440.17
21 Mike Gedman FDLoomis Chaffee Sr 230440.17
4 Brian Adam DPingree Jr 293250.17
16 Michael Gately FPomfret Sr 293250.17
22 Tim Klotz FHolderness Jr '88292350.17
24 Brendan Collins FHolderness Jr '87292350.17
3 Matt MacDonald FPingree Fr 292350.17
11 Bobby Sullivan DPomfret Jr 291450.17
12 Billy Donahue FDMilton Jr 291450.17
7 Garrett Guiles FPomfret Jr '87291450.17
22 Jim Crowley FDPomfret Jr '88291450.17
7 Chris Steele DNoble & Greenough So '89291450.17
5 Nick Dougherty FMilton Jr '89290550.17
9 TJ Flynn FLawrence Academy Jr 303250.17
4 Brandon Hew DHotchkiss So '89242240.17
14 Connor Goggin FDChoate So '88242240.17
23 Brendan Deblois FHotchkiss Jr '88241340.17
9 Miles Wallace FHotchkiss Sr '87241340.17
14 Brent Bourgois FKimball Union So 315050.16
10 Dylan Huckstein FKimball Union Sr 313250.16
6 Kevin Harrigan DCanterbury Sr '87313250.16
11 Brian Holland DKimball Union Pg 310550.16
22 Evan Dugdale FDeerfield Fr 252240.16
20 Kriss Lans DKent Jr 252240.16
11 Trent Blossom FSt. Paul's So 252240.16
21 Peter Bontempo DKent Jr 251340.16
3 Malcolm Lyles DDeerfield So 250440.16
2 John Doble DDeerfield Sr 250440.16
6 Cheyne Rocha DSt. Paul's So 250440.16
26 Matthew Horan DDeerfield Jr 250440.16
19 Chris Dejohn RWWestminster Sr 263140.15
23 Joseph Napolitano LWBrooks Fr '91263140.15
21 Colin Touhey FAndover Sr '87263140.15
2 Brian McNulty CRivers So 262240.15
9 Aric Forfar RWWestminster Pg 261340.15
10 Derek Billings FBerwick Pg '87261340.15
13 Peter Dignard FAndover So '88261340.15
15 Sam Ward DAvon Old Farms Jr '88260440.15
2 Jake Hoefler DBrooks So '90260440.15
17 Cory Tobey FWinchendon Pg 334150.15
5 Jay Silvestro FDWinchendon Pg 331450.15
26 Christophe Ratte DWinchendon Sr 330550.15
19 Shayne Anderson DRoxbury Latin Fr 202130.15
4 Jake Joyce DRoxbury Latin Jr 200330.15
9 Matt Tyksinski FAlbany Academy Jr 273140.15
23 Ryan Farnan FAlbany Academy So 273140.15
9 Tyler Gloski FNorthfield Mt. Hermon Jr 270440.15
23 Brendan Weckbacher DNew Hampton Pg 270440.15
4 Reaid MacLean DVermont Academy Sr 270440.15
12 Walter Baum FDNorthfield Mt. Hermon Sr 270440.15
3 Greg Cairns DVermont Academy So '89270440.15
14 Cameron Lao-Gosney FHebron Jr '89342350.15
19 Kris Anderson FGunnery Jr 341450.15
9 Andrew Higgins FBerkshire Sr '86351450.14
6 Chandler Brewer DExeter Sr '87282240.14
16 Sean Sullivan FSt. Sebastian's So '84282240.14
15 Zach Cherney DSalisbury Sr '87282240.14
8 Eric Dore FWilliston Northampton Jr '88282240.14
23 Mark Seager FExeter Jr '88282240.14
23 Ian Casey FBB&N Fr 281340.14
5 Brian Maguire FThayer So 280440.14
15 Ernie McAlister FThayer Sr 280440.14
19 Steve Byrne DSt. Sebastian's Sr '87280440.14
8 Billy Fitzgerald DBB&N G8 280440.14
14 Tom Zoller LWGroton Sr 212130.14
7 John McNamara RWGroton Jr 211230.14
4 Todd Rothlisberger DGroton Jr 211230.14
24 John Bath FWorcester Academy Jr '87211230.14
17 Dennis White FWorcester Academy Fr '90211230.14
21 Collin Hackett DWorcester Academy Pg '87211230.14
15 Torin Snydeman FCushing Fr '90362350.14
2 Todd Davis DHolderness Jr 292240.14
8 Tad Skelley DHolderness Jr '87292240.14
10 Mark Gormley FDNoble & Greenough Jr 291340.14
15 Mark Hourihan LWNoble & Greenough G8 291340.14
11 Paul Roebothan FHolderness Jr 291340.14
4 Sam Gerrity DMilton Sr 291340.14
14 Matt Spurling DPingree So '89290440.14
5 Reed Branton DHolderness Jr 290440.14
11 Reed Harris FDNoble & Greenough Jr 290440.14
18 Dan Roberts DSt. Mark's Jr 221230.14
10 Justin Williams DSt. Mark's Sr 221230.14
22 Thomas Growney FSt. George's Fr 220330.14
12 Connor Compton FSt. Mark's Sr 220330.14
4 Micah Williams DLawrence Academy Fr 301340.13
11 Charlie Carkin DLawrence Academy So 301340.13
19 John Clarke FKingswood Oxford So 232130.13
18 Ricky Hernandez FKingswood Oxford So 232130.13
18 Jonathan Jaxtimer DPortsmouth Abbey So 231230.13
5 Matt Corona FKingswood Oxford So 230330.13
10 Paul Fritz FDCanterbury Sr '87312240.13
8 Mark Znutas DHotchkiss Jr '88242130.13
21 Ram Sivalingam FHotchkiss Pg '86242130.13
11 Matt Walters DHotchkiss Sr '88242130.13
16 Will Compton FProctor Fr 333140.12
20 Jason Ludwig DMillbrook Jr '88330440.12
23 Garret Goodman DTrinity-Pawling Jr 252130.12
15 Benjamin Dennis FDeerfield So 252130.12
24 Tim O'Leary DKent Sr 252130.12
14 David Mantentuto FTrinity-Pawling Jr 251230.12
25 Andrew Dostie FSt. Paul's Sr 251230.12
20 Tony Maresca FTrinity-Pawling Sr 251230.12
7 John Cronin DSt. Paul's So '90250330.12
22 Nick Izzi FGunnery Jr 343140.12
18 David Woods FHebron Jr '88342240.12
2 Loren Joyce DHebron Pg '86341340.12
3 Jason Sabo DHebron Pg '87340440.12
15 Shane Gorman FGunnery Fr 340440.12
18 John Gallagher RWBrooks So '89262130.12
5 Ryan Shamshoum DWestminster Jr 262130.12
12 Kevin Burke FAndover Sr '87261230.12
4 Chris Halloran DBrooks Jr '88261230.12
18 Jesse Fehr LWWestminster Sr '87261230.12
24 Jake Edwards DAndover Sr '87260330.12
6 Brendan Reich DTaft Jr '88260330.12
8 Cam Miller FBerkshire So '90352240.11
14 Matt Rappaport FBerkshire So '89352240.11
24 Dean Moore DBerkshire So '89351340.11
17 Tyler Collins DBrewster Academy Sr 271230.11
20 Chris Kuzyk FBrewster Academy Pg 271230.11
22 Chris Riccio CAlbany Academy So 271230.11
10 Jesse Dietrick FNorthfield Mt. Hermon Fr 270330.11
15 Alex Aube DAlbany Academy Jr 270330.11
27 Rob Mcmullen DBB&N Sr 282130.11
13 Dominic Jancaterino FSt. Sebastian's Fr '90282130.11
25 Nick Wiggins FThayer Jr 282130.11
28 Ryan Urso FThayer So 281230.11
14 Eric Cook FWilliston Northampton Jr '88281230.11
27 Daniel Pelletier FSouth Kent Fr 281230.11
5 Matt Maggiore FBB&N Jr 280330.11
6 Justin Guttek DSalisbury Jr '88280330.11
18 Otto Magdanz DBB&N Sr 280330.11
3 Grady Vigneau DHolderness Pg 292130.10
29 Andrew Morgan FKimball Union So 312130.10
4 Justin Wright DKimball Union Fr 310330.10
19 Scott Rosenthal FWorcester Academy Fr '90212020.10
5 Cory O'Brien RWGroton Fr '91210220.10
4 Adam Bloomstone FProctor Fr 330330.09
19 Andrew Ensor FSt. Mark's So 221120.09
8 Alex Duplessis FSt. Mark's Jr 221120.09
12 Ethan Latour FMiddlesex So 220220.09
6 Carmen Boscia DSt. George's Fr 220220.09
13 Jason Hardy DMiddlesex So 220220.09
10 Peter Hahn DSt. George's So 220220.09
6 Scott Crasnick DSt. Mark's Sr 220220.09
7 Patrick Beerman FGunnery Sr 342130.09
10 Cameron Laurie FHebron So '89341230.09
23 J. Andrew Wein DGunnery Sr 341230.09
4 Ben Hall FHebron Pg '87341230.09
8 Louis Aronne RWBrunswick Sr '88232020.09
9 Matt Ohlheiser DKingswood Oxford Jr 231120.09
6 John Barr DBrunswick Fr 231120.09
14 Brian Petchers FLoomis Chaffee Sr 231120.09
18 Jack Rosencrans CBrunswick Sr '88230220.09
6 Steve Parrillo DLoomis Chaffee Sr 230220.09
5 Jarrod Wilson DHoosac Sr 230220.09
7 Chad Manista FCushing Sr '86362130.08
6 Alex Gallen DCushing So '89360330.08
20 Jon Kuchar FChoate Jr '87240220.08
2 Jared Osborne DHotchkiss Sr '87240220.08
19 Ian McAllister FSt. Paul's Sr 252020.08
4 Christopher Grosse FDeerfield Sr 251120.08
14 Michael Redmond DDeerfield Jr 250220.08
5 Bobby Jangro DSt. Paul's Jr 250220.08
3 Patrick O'Brien DWestminster Jr 262020.08
23 Brad Peltz FAvon Old Farms Fr '89262020.08
27 David Earl DWestminster Jr 261120.08
4 COLIN GEIGER FNorth Yarmouth Academy Jr 261120.08
4 Tim Carman DRivers Jr 261120.08
3 Sean Patterson DWestminster Sr 261120.08
17 ROBIN KLASEK DNorth Yarmouth Academy Jr 260220.08
28 Phips Smith RWBrooks Sr '88260220.08
5 Tony Christiano DAndover Sr '87260220.08
23 MATT WARD DNorth Yarmouth Academy Fr 260220.08
17 Ben Woodruff RWRivers Jr 260220.08
15 Andrew Webb LWWestminster Jr '88260220.08
12 TREVOR BRAUN FNorth Yarmouth Academy G8 '92260220.08
23 Dean Williams DBrewster Academy Sr 270220.07
14 Nate Silvera RWAlbany Academy Sr 270220.07
6 Alex Feest DVermont Academy Jr 270220.07
27 Janis Stals DAlbany Academy Jr 270220.07
20 Darren Candello FVermont Academy Jr 270220.07
20 Shawn Manning FSalisbury So '89282020.07
28 Thomas Dalton FSalisbury Jr '88281120.07
15 Anthony Indelicato DWilliston Northampton Jr '88281120.07
18 Wes Chaput FExeter Sr '88281120.07
20 Christian Scully FSt. Sebastian's So 281120.07
2 Joe Ennis DSt. Sebastian's Jr '88281120.07
7 Mike Baran DThayer Jr 281120.07
9 Justin Harnett FThayer Jr '89280220.07
23 Jeff Dorman DWilliston Northampton Sr 280220.07
6 Andy Davis DBelmont Hill Jr 280220.07
9 John Kelly FSouth Kent So '89280220.07
3 Scott Kessler DWilliston Northampton So 280220.07
14 Josh Reinhold FDSouth Kent Sr '87280220.07
17 David Sullivan FBB&N Sr 280220.07
22 Ryan Harrity FSt. Sebastian's So '89280220.07
18 Patrick Duane FPomfret Jr 291120.07
13 Ryan Sebastian DMilton Sr 290220.07
4 David Berard FDPomfret Sr '86290220.07
2 Walter McCarthy DMilton So 290220.07
9 John Shepard FMilton Jr '88290220.07
15 Derek Whitney DPomfret Pg '86290220.07
18 Bryan Glynn CLawrence Academy Fr 301120.07
7 Richie Dart DLawrence Academy Jr 300220.07
26 Logan Gillis FLawrence Academy So 300220.07
2 Chris Cerbino FCanterbury Fr '90312020.06
21 Ross Jones FKimball Union So 311120.06
5 Paul Doran DCanterbury Jr '88310220.06
6 Andrew Fiore DMillbrook So '89332020.06
6 Shawn Unis DProctor Fr 330220.06
2 David Sagnella DWinchendon Pg 330220.06
8 Chris Fitzgerald FProctor Jr 330220.06
4 Colin Thompson DGunnery Jr 341120.06
8 Josh Shanbaum FHebron Jr '88340220.06
11 Bert Marston DHebron Pg '87340220.06
6 Jon Jessome FDHebron Jr '88340220.06
44 Justin Torre DBerkshire Jr '88351120.06
28 Zach Markell DRoxbury Latin G8 200110.05
2 Joe Judge FDWorcester Academy Jr '85211010.05
3 Ben Sargent DGroton Fr 210110.05
5 Brian Reynolds DWorcester Academy Fr '91210110.05
14 Tim Hanrahan FWorcester Academy So '87210110.05
17 Colby Mattheson LWGroton So 210110.05
15 Ted McBride FSt. Mark's Sr 221010.05
11 Ryan Williams FMiddlesex Fr 220110.05
8 Charlie Kreitler DMiddlesex So 220110.05
19 Michael Shattuck DLoomis Chaffee Sr 231010.04
12 Arvin Sandy FHoosac Fr 230110.04
13 Michael Behan DPortsmouth Abbey So 230110.04
21 Jed Jones FHoosac G8 230110.04
13 Martin Slawek DKingswood Oxford Jr 230110.04
9 Charles Mildrum FLoomis Chaffee Sr 230110.04
16 Andrew Palombaro DHotchkiss Jr '88240110.04
3 Mark Nemec DChoate Jr '88240110.04
3 Joe Belger FKent So 251010.04
15 Josh Brooks FTrinity-Pawling So '89251010.04
10 Andrew Rodriguez FKent So 251010.04
4 Jean-Phillipe Binette DKent Sr 250110.04
2 Pat Beath DTrinity-Pawling Jr 250110.04
11 Joe Spagna FKent Jr '88250110.04
3 Kyle Moyher FTrinity-Pawling So 250110.04
26 Danny Smith FTrinity-Pawling So 250110.04
19 Geoffrey Curfman FDeerfield Sr 250110.04
6 Greg Carey DWestminster Jr 261010.04
4 Gus Thompson FDTaft Jr '88261010.04
21 Frank Conway FDBrooks So '90261010.04
17 Derek Sandberg DWestminster Jr '88260110.04
7 Brock Bosacker CWestminster Sr 260110.04
19 Brooks Goodyear DBrooks So '89260110.04
12 Matt Pope FBerwick So '89260110.04
14 Dylan McCarthy DRivers Jr 260110.04
21 Tim Costello DRivers So 260110.04
8 Jon Gurry DAvon Old Farms Jr '88260110.04
21 HENRY GERRITY FNorth Yarmouth Academy Jr 260110.04
6 Sean Gillies FDAlbany Academy Pg 271010.04
20 Demitrije Nadaski FAlbany Academy Jr 271010.04
10 Tyler Gustafson DAlbany Academy Sr 270110.04
10 Chad DeLuca FNew Hampton Jr 270110.04
4 Andrew Stokl FDAlbany Academy Sr 270110.04
18 Jesse Meyer FAlbany Academy Jr 270110.04
14 Robert Gannon DNorthfield Mt. Hermon Pg 270110.04
44 Jacob Treptow DExeter Pg '87281010.04
20 Ryan Vaupshas DExeter Sr '86281010.04
7 Joe Wold FWilliston Northampton Sr 280110.04
12 Barry Gallup FBelmont Hill Sr '87280110.04
17 Judd Smith DThayer Sr 280110.04
4 Kevin Signorelli FThayer Sr 280110.04
10 Anthony Zappala FBB&N So 280110.04
6 Shane Caffrey FThayer Sr 280110.04
2 Scott Macphee DBelmont Hill Jr 280110.04
4 Tim Corcoran DSt. Sebastian's Jr '88280110.04
10 Adam Rimmer DPingree 291010.03
2 Cole Winans FPomfret Jr 291010.03
6 Corbin Brown FMilton Jr 291010.03
17 Ryan Scully FPomfret So '89291010.03
14 Nick Hunnewell FMilton So '89290110.03
16 Peter Harriman FDHolderness Jr '87290110.03
24 Andy Gianeomenico FMilton Jr 290110.03
11 Risto Laaksonen FPingree 290110.03
20 Jason Hostetter FPingree Jr 290110.03
2 Josh Patry DLawrence Academy Fr 300110.03
26 Sam Duehring DKimball Union Jr 310110.03
4 Keith Armstrong DCanterbury Jr '88310110.03
6 Matt Parker FKimball Union So 310110.03
17 Jeong Hwan Roh FDMillbrook Jr '87331010.03
12 Scott Rivers DWinchendon Pg 330110.03
11 Jason Zalomski FWinchendon Pg 330110.03
25 Michael Chekemian DWinchendon Sr 330110.03
23 Greg Harrington FHebron Pg '87340110.03
21 Dan Katz FBerkshire Sr '87350110.03
7 Ryan Saltzman DBerkshire Jr '88350110.03
22 Brian Troy FCushing Fr '90360110.03
2 Cody Southier FKents Hill Fr 00000.00
17 Ken DeSimone FKingswood Oxford So 230000.00
7 George Jenkins FNew Hampton Jr 270000.00
24 Toby Sullivan FNew Hampton So 270000.00
5 Quentin Leahy DPingree So 290000.00
19 Mark Gerrish LWAlbany Academy Pg 270000.00
5 Geoff Anderson FChoate Sr '87240000.00
19 Joe Levorone FHolderness Sr 290000.00
16 Wilson Zinnurov FNorthfield Mt. Hermon Jr 270000.00
1 Ronald Baia DWinchendon Pg 330000.00
12 Drew Noiles DKents Hill So 00000.00
10 Dan Morgan FKingswood Oxford Fr 230000.00
6 Jordan Bouthot FKingswood Oxford So 230000.00
10 Eric Spalt DNew Hampton Sr 270000.00
13 Ted Fitts FPingree So 290000.00
8 Eric Sheehan DRoxbury Latin So 200000.00
16 Ryan Petersen FAvon Old Farms Jr '88260000.00
22 Joe Montini FChoate Jr '88240000.00
18 Tom Harris DLoomis Chaffee Fr 230000.00
12 Conor Leary DThayer Jr 280000.00
32 Kyle McAlister DThayer So 280000.00
6 Adam Berger FDWilliston Northampton So '89280000.00
3 Micah Ehiorobo FKents Hill So '9000000.00
11 Tyler Willson DNew Hampton Sr 270000.00
8 Andrew Castraberti FPingree 290000.00
10 Andrew Berry FRoxbury Latin Fr 200000.00
2 Mike Joyce DRoxbury Latin So 200000.00
15 Rob O'Coin DWorcester Academy So '89210000.00
13 Mike Rubino FDWorcester Academy Jr '86210000.00
20 Stefan Modzelewski FBB&N Sr 280000.00
5 Brendan Cawley DDeerfield So 250000.00
3 Corey Newman DLoomis Chaffee So 230000.00
20 Troy Gloski DNorthfield Mt. Hermon Fr 270000.00
3 Frank Hawkins RWBrooks Sr '88260000.00
15 Shawn Feeney FKents Hill Jr '8800000.00
22 Will Baribault FKingswood Oxford Fr 230000.00
2 Jamie Atkins DMiddlesex Sr 220000.00
18 Fitzpatrick Ryan FNew Hampton Sr 270000.00
9 John Haddad DRoxbury Latin So 200000.00
18 Paul Berry LWRoxbury Latin Sr 200000.00
14 Mark Mareau FVermont Academy Jr 270000.00
6 Zack Johnson DAndover So '89260000.00
2 Greg Tang FBB&N Fr 280000.00
17 Tom Chiappetta FGunnery Sr 340000.00
24 Emerson Eichler FHotchkiss Jr 240000.00
13 Kevin Machnik FKimball Union Pg 310000.00
6 Jim Geraghty LWLawrence Academy So 300000.00
20 Anthony Ciardelli FDLoomis Chaffee Sr 230000.00
15 George Hughes DTaft So '88260000.00
3 Matt Gregg DThayer Sr 280000.00
17 Chris Cook FWilliston Northampton Jr '88280000.00
10 Mark Natalizia FWinchendon Pg 330000.00
21 Cam Chasse DBerwick Fr '90260000.00
9 Eric Drew DKents Hill So 00000.00
3 Eric Olshaw DMiddlesex So 220000.00
15 Noah Beatty FMiddlesex So 220000.00
19 Andrew Spalt FNew Hampton Jr 270000.00
2 Jason Kramer DPingree So 290000.00
16 Anthony Sardo FPingree Fr 290000.00
21 Eric Talbot FRoxbury Latin Fr 200000.00
5 Joe Woermer DGunnery Jr 340000.00
21 Matt O'Sullivan FDMilton So 290000.00
8 Jonathan Finkle DTrinity-Pawling Sr 250000.00
5 Frank Maguire FDWilliston Northampton Jr '88280000.00
9 Jimmy Herter DBrooks Jr '88260000.00
5 Peter Castine DBrunswick Fr 230000.00
33 Ben St. Germain FKents Hill So 00000.00
2 Kevin Hurlbut DNew Hampton Sr 270000.00
20 Dan Sullivan FDNew Hampton Sr 270000.00
18 Matt Machiros FPingree Fr 290000.00
3 Neil Fachini DSouth Kent Fr 280000.00
8 Eric Rubino FWorcester Academy Fr '91210000.00
33 Damian DeSousa DAndover So 260000.00
7 Chris Griffin DBB&N Fr 280000.00
3 Sam Cooper DExeter Pg '87280000.00
16 Matt Maher DGunnery So 340000.00
11 Nathan Oh FDNorthfield Mt. Hermon Jr 270000.00
3 Aaron Harris FBerwick Fr '91260000.00
12 Brad Forgetta RWBrooks Fr '90260000.00
6 John Zacharias DGroton Jr 210000.00
5 Carmine Zegarelli DHebron Jr '88340000.00
18 Josh Goellner FKents Hill So 00000.00
14 Keith Maynard FKents Hill So 00000.00
2 Jon Derby DNew Hampton Sr 270000.00
3 Kyle Stewardson FNew Hampton Jr 270000.00
22 James Galante FNew Hampton Sr 270000.00
9 Tom Smith FPingree So 290000.00
22 Tim Norton DRoxbury Latin Fr 200000.00
7 Kevin Mannering DRoxbury Latin Sr 200000.00
4 Patrick Crowley DSouth Kent So 280000.00
22 Ryan Doliner FDWorcester Academy So 210000.00
17 Mike Rosati LWAlbany Academy Sr 270000.00
24 Filip Mirkovic DAlbany Academy Jr 270000.00
35 Jonathan Lee DExeter Jr '88280000.00
6 Kevin Infante FHotchkiss So '89240000.00
7 Andrew Richardson DKimball Union So 310000.00
22 Eric Clemmenson FTabor So '89260000.00
24 Kenny Simon FThayer So 280000.00
24 Mac Johnson DWilliston Northampton Sr 280000.00
16 Thomas Hay FBerwick Fr '91260000.00
2 Trip Finneran DBrewster Academy So 270000.00
33 Mike McDougal DHebron Pg '86340000.00
6 James Hoeg DKents Hill So 00000.00
19 Marc Cormier FKents Hill Jr 00000.00
15 Mike Wurzer DKingswood Oxford Sr 230000.00
5 Trevor Hogan FNew Hampton Sr 270000.00
23 Andrew Voytek FDNew Hampton Sr 270000.00
14 Steve Nangeroni FRoxbury Latin So 200000.00
12 Peter Smith FDeerfield Pg 250000.00
5 Crandon Leahy FDNorthfield Mt. Hermon Pg 270000.00
20 Colin Prather FSt. Paul's So '88250000.00
22 Brandon Turner DTrinity-Pawling Jr 250000.00
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.