March 14, 2015

New England Prep Hockey All Goaltenders 2014-15

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
31 Conor O'Brien Northfield Mt. Hermon Sr '97 151684976.921
1 Joe Lazzaro Berwick Sr '97 139882843.911
29 Anton Zemba Moses Brown Sr '96 1265117819.875
1 Josh Bolding Vermont Academy Jr '97 1509102772.883
30 Riley Whitham Tabor Sr '95 156765743.920
29 Mike Robinson Lawrence Academy Jr '97 122980738.902
30 Chris Devito Pingree Sr '96 119682703.896
30 Ryan Ferland St. Mark's Jr '98 161565701.915
1 Sihak Lee BB&N Jr '97 125380697.897
1 Mack Burton Governor's Sr '95 120391688.883
30 Erik Wurman Andover Sr '96 129266687.912
1 Nathan Colannino St. Paul's Sr '96 141381685.894
35 Bryan Botcher Exeter Pg '96 156447676.935
1 Shane Mason Williston Northampton Jr '97 126776675.899
30 Drew Hotte Milton Sr '96 124468671.908
31 Mark Michaels Holderness Sr '96 116795657.874
35 Joey Daccord Cushing Sr '96 141347655.933
1 Danny Higgins St. Sebastian's Sr '96 136968652.906
31 Max Prawdzik Brooks Sr '97 150439647.943
33 Matthew Barrow Belmont Hill Jr '97 145763642.911
30 Jacob Burhans New Hampton Jr '98 109471637.900
31 Trevin Kozlowski Gunnery Jr '97 140351626.925
29 David Altman Pomfret Jr '97 81954605.918
39 Giancarlo Ventre Albany Academy Jr '98 106659591.909
30 Bryan McGrath Roxbury Latin So '98 129955584.914
33 Bailey Strangis Portsmouth Abbey So '98 69360573.905
1 Jeremy Thelven North Yarmouth Academy So '98 96457563.908
35 Tucker Weppner Avon Old Farms Sr '96 115270543.886
30 Matt Efros Groton Jr '97 88848538.918
1 Tim Birarelli Loomis Chaffee Jr '97 121241534.929
30 Felix Marcotte-Hetu Trinity-Pawling Sr '96 106960531.899
1 Brendan Cytulik Noble & Greenough Jr '96 122044519.922
1 Devin Sadovnick Hebron Sr '96 95352504.907
1 Jake Kahler Deerfield Sr '96 94561499.891
1 Bailey MacBurnie Salisbury Sr '95 117435490.933
35 Tim Decker Canterbury Jr '97 88356480.896
1 Spencer Cookson Berkshire Sr '96 100251471.902
1 Cole Hayward Millbrook So '98 85665471.879
1 Mike Royer Thayer Jr '97 116556465.893
1 Beau Collins Proctor Sr '96 99364460.878
29 Brian Ketchabaw Brunswick Jr '97 90336432.923
35 Billy McLaughlin Kents Hill Jr '96 67454426.888
35 Kevin Lacroix Brewster Academy Sr '96 74756426.884
33 Louis-Philippe De Courcy Hotchkiss Sr '95 87235423.924
30 Tristan Collins Middlesex Jr '96 71949420.896
29 Andrew Herrmann Tilton Sr '97 89649418.895
30 Sam Tucker Choate Sr '96 77821413.952
33 Owen Johansson Millbrook Jr '97 82848406.894
30 Jordan Elwood Hoosac Sr '96 62243402.903
1 Josh George Winchendon So '98 75044394.900
35 Shane Conlon St. George's So '99 63137393.914
1 Oscar Flory Kimball Union Pg '95 91024388.942
31 Chris Carley Kingswood Oxford Sr '96 53550374.882
1 Peter Negron Kent So '98 73539369.904
30 Joseph Lissak Taft Sr '96 70844367.893
1 Nick Lanni Dexter Sr '97 93623366.941
35 Andrew Tucci Choate Sr '96 76628366.929
30 Matteo Esposito Brunswick Sr '97 83634354.912
30 Connor Simpson Proctor Jr '96 78056350.862
31 Andrew Farrier Taft So '97 60032349.916
31 Brandon Graf Winchendon So '99 62542344.891
1 Stephen Gasior Westminster Jr '97 78342343.891
30 Nick Bridges Kingswood Oxford Sr '97 56663336.842
1 Thomas McLarnon New Hampton So '99 67349319.867
1 Devin Barresi Worcester Academy Fr '99 66338293.885
1 Jake Watson Albany Academy Sr '96 52631291.904
1 Chris Krotz Canterbury Sr '96 57343291.871
30 Logan Bateman Holderness So '98 44745283.863
35 Liam Moore Dexter So '98 67635282.890
1 Aidan Porter Rivers Fr '99 83336275.884
30 Carlin Testa Pomfret Sr '96 49620266.930
33 Jackson Norris Kent Jr '97 50127258.905
30 Ryan Colena Rivers Sr '96 69827246.901
30 Aidan Cain Portsmouth Abbey Sr '96 31426235.900
33 Alex Benetos Hebron Jr '97 43021233.917
1 Colin Seeley St. George's Jr '98 51724232.906
30 Nick Sanford Westminster Jr '96 62626232.899
30 Alexander Gerasimenko Tilton Jr '97 56628216.885
35 Derek Goguen Middlesex Jr '97 44728216.885
30 Elijah Harris Kimball Union Jr '97 50419208.916
27 Ben McLean Groton Jr '97 38829208.878
1 Matt Suny Pingree So '99 35026193.881
29 Samuel Vigneault Deerfield So '99 38325179.878
1 Zach McWhinnie Tilton So '98 39819163.896
33 Griffin Cady North Yarmouth Academy Sr '97 37724154.865
29 Justin Lampert Trinity-Pawling So '98 33119153.890
1 Jordan White Brewster Academy Jr 28221146.874
33 Akseli Isotalo New Hampton Jr '97 28423138.857
35 Matt Cucinotta BB&N So '99 22629137.825
33 Ryan Strickland Vermont Academy Jr '97 32216134.893
31 Peyton Porter Kimball Union Jr '97 29410116.921
30 Jaxon Friedman Kents Hill Fr '99 21610116.921
1 Caleb Tse-Lalonde Hotchkiss Sr '96 2128110.932
30 Sam Merrill Berkshire Jr '97 25614108.885
33 Joey Halstrom Cushing So '98 2889100.917
30 Toby Sandblom Thayer Sr '96 1941186.887
31 Eeti Rikkonen Hebron Jr '98 1761286.878
32 Kyle St. Denis Hotchkiss Jr '96 1961183.883
29 Adin Farhat Loomis Chaffee So '98 227782.921
1 Sebastian Hogye Kents Hill Jr '97 2191582.845
1 Brandon Schellin Avon Old Farms So '98 204881.910
1 Sam Mix Hoosac So '98 140977.895
1 Zach Hoffman Kingswood Oxford Jr '98 1261470.833
29 Nick Sorgio Salisbury So '98 2321066.868
31 Jimmy Graham Berkshire Jr '97 144961.871
1 Jack Eselius Belmont Hill So '99 144549.907
33 Eric Green Northfield Mt. Hermon Fr '99 78245.957
30 Matt Legler Canterbury Sr '96 103645.882
30 Harry Sherman Noble & Greenough So '98 91541.891
31 Jake MacLennan North Yarmouth Academy So '98 90940.816
1 Johnny Trotto Brooks So '97 115137.974
33 Tripp Hutchinson Andover So '98 92837.822
25 Sam Russell Brewster Academy So '14 50736.837
30 John Gnan Kent Sr '96 131836.818
33 Austin Bonasia Noble & Greenough Jr '97 93135.972
1 Nick Moore Exeter So '98 96335.921
33 Elie Small Williston Northampton Sr '96 90134.971
33 William Friend Governor's Fr '99 64933.786
1 Zak Kinard Gunnery Fr '99 108431.886
33 Peter Ciccarelli Rivers Jr '97 113130.968
1 Will Corman Groton Jr '98 521029.744
35 Leo Saraceno St. Paul's So '98 96628.824
31 Will Richardson Groton Sr '95 35526.839
33 Dan Pino BB&N Sr '96 24623.793
30 Cam Hubbard Vermont Academy Sr '97 42222.917
1 Jake Burchill Milton Sr '97 26121.955
1 Zack Weimer Pomfret Sr '95 30520.800
31 Donnie Battimelli Williston Northampton So '97 41818.692
20 Sam Parizeau Noble & Greenough Sr '96 16116.941
31 Charlie Mosse St. Mark's Fr '00 24112.923
30 Alex Zafonte St. Sebastian's So '99 250111.000
1 Gavin Dykeman Cushing Jr '98 26111.917
34 Zach May Lawrence Academy So '97 1829.818
30 Ed Bowen Millbrook Jr '96 2149.692
30 CJ McKennitt Dexter Fr '99 1828.800
29 Maclean Dorr Avon Old Farms So '99 2558.615
30 Sam Keehn Salisbury Sr '96 2316.857
25 Will Coleman Holderness Jr '96 1046.600
31 Hunter Chaisson Westminster Fr '99 1715.833
30 Caleb Rudniki Loomis Chaffee Sr '96 9041.000
1 David Kandel Moses Brown Sr '97 3041.000
35 Rafe Gaughan Berwick Fr '00 614.800
30 Dylan Rose Brooks Jr '97 6021.000
35 Alexandre Daccord Andover Fr '99 8021.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.