March 13, 2016

New England Prep Hockey All Goaltenders 2015-16

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
1 Josh Bolding Vermont Academy Sr '97 146690927.912
29 Matt Schoen Andover Sr '97 126494907.906
33 Bailey Strangis Portsmouth Abbey Jr '98 101082883.915
30 Matt Efros Groton Sr '97 135071830.921
29 David Altman Pomfret Sr '97 138690813.900
33 Joey Halstrom Cushing Jr '98 170485781.902
1 Matt Kenneally Berwick Pg '97 109696764.888
1 Jeremy Thelven North Yarmouth Academy Jr '98 133971756.914
30 Ryan Ferland St. Mark's Sr '98 148952739.934
31 Andrew Farrier Taft Jr '97 120862738.923
1 Tim Birarelli Loomis Chaffee Sr '97 140357736.928
35 Derek Goguen Middlesex Sr '97 110858692.923
29 Owen Zdunski Lawrence Academy Jr '98 131378682.897
1 Sam Best Governor's Jr '98 114569672.907
1 Shane Mason Williston Northampton Sr '97 107970665.905
1 Mike Royer Thayer Sr '97 145268661.907
1 Zachary Hoffman Kingswood Oxford Sr '98 102261655.915
35 Tim Decker Canterbury Sr '97 111164654.911
29 Brian Ketchabaw Brunswick Sr '97 122447643.932
1 Joey Lazzaro Exeter Pg '97 149352642.925
31 Trevin Kozlowski Gunnery Sr '97 132240626.940
1 Aidan Murphy Dexter Jr '98 137665615.904
1 Jeremie Forget Tabor Jr '97 130562609.908
1 Aidan Porter Rivers So '99 161353602.919
35 Leo Saraceno St. Paul's Jr '98 106869598.897
30 Sam Merrill Berkshire Sr '97 111054590.916
35 Billy McLaughlin Kents Hill Sr '96 100380589.880
1 Johnny Trotto Brooks Jr '97 138559582.908
30 Alexander Gerasimenko Tilton Sr '97 101851580.919
1 Brandon Sherman Moses Brown G8 '01 87683569.873
30 Jacob Burhans New Hampton Sr '98 109864565.898
1 Sihak Lee BB&N Sr '97 101269556.890
30 Alex Zafonte St. Sebastian's Jr '99 120551554.916
1 Ethan Domokos Milton Jr '98 123650548.916
1 Matt Suny Pingree Jr '99 86770536.885
1 Thomas McLarnon New Hampton Jr '99 95871535.883
1 Cole Hayward Millbrook Jr '98 101950525.913
1 Peter Negron Kent Jr '98 91749496.910
30 Logan Bateman Holderness Jr '98 95063484.885
30 Bryan McGrath Roxbury Latin Jr '98 112040480.923
29 Justin Lampert Trinity-Pawling Jr '98 82541474.920
31 Eeti Rikkonen Hebron Sr '98 91560461.885
30 Elijah Harris Kimball Union Sr '97 101641459.918
32 Kyle St. Denis Hotchkiss Sr '96 79253453.895
30 Connor Simpson Proctor Sr '96 109176450.856
39 Giancarlo Ventre Albany Academy Sr '98 93233430.929
1 Devin Barresi Worcester Academy So '99 66444413.904
1 Stephen Gasior Westminster Sr '97 76439396.910
29 Connor Hopkins Belmont Hill Fr '00 100146387.894
31 Brandon Graf Winchendon Jr '99 77546379.892
29 Matt Ladd Avon Old Farms Sr '98 93435375.915
1 Cal Stewart Choate So '99 75338374.908
1 Colin Seeley St. George's Sr '98 76038371.907
33 Nick Scarpa Deerfield Pg '97 72541369.900
1 Ville Lassonen Proctor Jr '97 80953368.874
31 Chris Moniz Pingree So '99 61445362.889
31 Payton Porter Kimball Union Sr '97 76927357.930
30 Nick Sanford Westminster Sr '96 72631356.920
35 Alex Reissis Brewster Academy Pg '96 60453356.870
30 Avery Gobbo Northfield Mt. Hermon Pg '97 55931354.920
35 Shane Conlon St. George's Jr '99 64430351.921
1 Jacob Acton Albany Academy Jr '98 75330343.920
1 Jordan White Brewster Academy Sr 52533343.912
1 Nick Sorgio Salisbury Jr '98 74532329.911
31 David Nicholson Holderness Jr '98 59664324.835
1 Josh George Winchendon Jr '98 60850315.863
35 Eric Green Northfield Mt. Hermon So '99 49638300.888
30 Harry Sherman Noble & Greenough Jr '98 79644295.870
30 Simeon Pincomb Canterbury Jr '98 50330291.907
31 Vincent Rousseau Hoosac Pg '97 52234290.895
29 Samuel Vigneault Deerfield Jr '99 61038287.883
33 Austin Bonasia Noble & Greenough Sr '97 69347284.858
30 Olof Djurberg Worcester Academy Jr '97 51235283.890
33 Matthew Barrow Belmont Hill Sr '97 69031281.901
30 Jaxon Friedman Kents Hill So '99 52334281.892
1 Sam Mix Hoosac Jr '98 47926278.915
30 Kurt Moss Choate Pg '97 53526266.911
1 Carter Pearen Hotchkiss So '99 48241261.864
33 Zachary Robbins Hebron Pg '97 46331241.886
30 Jonah Capriotti Salisbury Jr '98 62616236.937
1 Zach McWhinnie Tilton Jr '98 48731236.884
33 Owen Johansson Millbrook Sr '97 48127226.893
23 Joe Benedetto Brewster Academy Jr '98 32426223.896
31 Brandon Schellin Avon Old Farms Jr '98 52717222.929
35 Gavin FitzPatrick BB&N G8 '02 43323220.905
30 Jacob Hough Trinity-Pawling Sr '98 45137220.856
1 Carson McKinnon St. Paul's So '99 36225203.890
30 Strauss Mann Brunswick Jr '98 42110197.952
33 Jackson Norris Kent Sr '97 39128195.874
71 Connor Bitterman Moses Brown So '99 26030194.866
35 Rafe Gaughan Berwick So '00 39731188.858
30 Zak Kinard Gunnery So '99 51033188.851
31 Jimmy Graham Berkshire Sr '97 40118181.910
31 Donnie Battimelli Williston Northampton Jr '97 30825166.869
1 Danny Lassman Hebron Sr '97 24618127.876
29 Brandon McDonald Vermont Academy So '99 1587105.938
29 Ryan Bonnvie Tilton Jr '98 23918104.853
30 Ben McLean Tabor Sr '97 2529103.920
30 hunter Gervais Moses Brown So '00 1421797.851
31 Nick Moore Exeter Jr '98 258994.913
35 Alexandre Daccord Andover So '99 1471292.885
29 Adin Farhat Loomis Chaffee Jr '98 188782.921
30 Alex MacMillan Thayer Fr '01 2101975.798
1 Jimmy Scannell St. Sebastian's So '99 193673.924
33 William Friend Governor's So '99 191869.896
30 CJ McKennitt Dexter So '99 152665.916
35 Henry Dennee Vermont Academy Jr '99 112557.919
31 Xander Kostelnik North Yarmouth Academy Fr '01 1901157.838
1 Hugo Turcotte Kimball Union So '98 84449.925
30 Casim Shaikh Hoosac Jr '99 1341448.774
1 Luke Strechenbach Roxbury Latin Fr '01 126447.922
34 Caleb Hannon Taft So '99 1031343.768
1 Will Corman Groton Sr '98 108540.889
1 Peyton Durand Pomfret Fr '00 109439.907
32 Cam Andersen Portsmouth Abbey So '99 56429.879
33 Peter Ciccarelli Rivers Sr '97 89729.806
31 Will Fitzpatrick Milton Sr '97 90128.966
31 Charlie Mosse St. Mark's So '00 1181028.737
1 Luc Fox Lawrence Academy So '99 35623.793
33 Jonathan Scotto Albany Academy Jr '98 72216.889
33 Ryan Strickland Vermont Academy Sr '97 36516.762
35 Liam Moore Dexter Jr '98 52214.875
34 Lamont Turner Lawrence Academy Fr '00 18113.929
33 Jeff Lee Andover Sr '98 23412.750
29 Clayton Sequeira St. Paul's Sr '97 18091.000
30 Chris Eno Berwick Fr '01 1819.900
1 Liam Van Herwarde Holderness Jr '98 1827.778
25 Will Coleman Holderness Sr '96 1827.778
1 Joey Teresi Trinity-Pawling Sr '97 6061.000
1 Esa Maki Kents Hill Jr '99 926.750
31 Chris Dalton Kingswood Oxford Fr '01 1826.750
30 Thomas Brant Portsmouth Abbey '99 2051.000
1 Dan Seitz Canterbury Jr '97 715.833
1 Andrew Engel Cushing Fr '00 814.800
30 Kristian Hansen Pomfret Jr '98 8031.000
35 Gavin Dykeman Cushing Sr '98 1823.600
30 William Varsano Pingree So '99 212.667
29 Kofi Yankey BB&N Sr '98 1011.000
33 Eli Curry New Hampton So '00 7011.000
1 Teddy Donnelly Deerfield Jr '99 100.000
30 Ben Joiner Rivers So '99 500.000
32 Tomer Yaron Groton '99 810.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.