March 14, 2018

ISL Hockey Scoring Leaders 2017-18

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
9 Jay O'Brien CThayer Sr '99182522472.61
27 Neil Shea FLawrence Academy Sr '99191524392.05
23 Quinton Fox FMilton Jr '00161118291.81
_ Tyler Campbell FMilton _ _16
_ Aiden McDonough FThayer _ _18____
_ Jack Luca FRoxbury Latin _ _14____
_ Jonah Gold FGroton _ _15____
_ Teddy Wooding FRivers _ _19____
_ Tiger Zhang FMilton _ _16____
_ Jimmy Duffy FRoxbury Latin _ _14____
_ Jack Studley FBB&N _ _21____
_ Peter Lombardi FTabor _ _17____
_ Matthew Toporowski FSt. Mark's _ _18____
_ Gunnar Fontaine FLawrence Academy _ _19____
_ Jayson Dobay DThayer _ _18____
_ Tristan Amonte FThayer _ _18____
_ Alex Rivet FMiddlesex _ _16____
_ Billy Shea FRivers _ _19____
_ Evan Googins FThayer _ _18____
_ Wyatt Schlaht FSt. Sebastian's _ _17____
_ Ryan Wilson DMilton _ _16____
_ Matt Beniers FMilton _ _15____
_ Tyler Young FLawrence Academy _ _19____
_ Riley Hughes FSt. Sebastian's _ _19____
_ Will Torriani FGroton _ _14____
_ Sam Colangelo FLawrence Academy _ _17____
_ Drew Burke FGroton _ _15____
_ Kai Duenez FGroton _ _15____
_ Tony Andreozzi DRivers _ _16____
_ Danny Ciccarello FSt. Mark's _ _19____
_ Eric Pedro FTabor _ _17____
_ Liam Gorman FSt. Sebastian's _ _19____
_ Christian Hayes FThayer _ _18____
_ Tommy Lyons FSt. Sebastian's _ _19____
_ Nolan Moore FDSt. Mark's _ _19____
_ Velan Nandhakumaran DMilton _ _16____
_ Emmet Powell FMilton _ _16____
_ Rory Casey FRivers _ _10____
_ Sean Wrenn FNoble & Greenough _ _16____
_ B Jenkinson FSt. George's _ _16____
_ Tao Ishizuka FGovernor's _ _19____
_ Brett Moccia FGovernor's _ _19____
_ Patrick Daly FTabor _ _17____
_ Reilly Moran FThayer _ _18____
_ Luke Khozozian FBelmont Hill _ _18____
_ Liam Connors FSt. Sebastian's _ _19____
_ Nathan Katzaroff FMilton _ _15____
_ Michael Dimascolo FSt. George's _ _16____
_ Liam Devlin FSt. Sebastian's _ _19____
_ Brendan Gibbons FSt. Mark's _ _19____
_ Andrew Holland FBelmont Hill _ _18____
_ Joey Ryan FRoxbury Latin _ _15____
_ Matt Toner FSt. George's _ _16____
_ Braden Doyle DLawrence Academy _ _18____
_ John Corrigan DRivers _ _19____
_ Casey Severo FNoble & Greenough _ _16____
_ Trevor Spence DNoble & Greenough _ _16____
_ Tyler Forbes FDGroton _ _14____
_ Michael Bulman FBB&N _ _21____
_ Robbie Fromm-DeLorme FGovernor's _ _19____
_ Zach Milton DRoxbury Latin _ _15____
_ Connor Sweeney FLawrence Academy _ _19____
_ Jackson Coutu FSt. Mark's _ _19____
_ Justin Biela FSt. Mark's _ _19____
_ John Copeland DBelmont Hill _ _18____
_ Tucker Hartmann DSt. Mark's _ _19____
_ Jerry Harding FNoble & Greenough _ _16____
_ Ben Rice FDNoble & Greenough _ _16____
_ Owen Rudicus FTabor _ _17____
_ Tyler Capello FRivers _ _19____
_ Pat Lawn DRivers _ _19____
_ Jayden Struble DSt. Sebastian's _ _19____
_ Max Cantor FMilton _ _16____
_ Drew Bavaro DLawrence Academy _ _19____
_ Peter Nugent FSt. Mark's _ _19____
_ Noah Traylor FBelmont Hill _ _16____
_ Will Zink FNoble & Greenough _ _16____
_ Luke Beckstein FGroton _ _15____
_ James Perullo DBelmont Hill _ _18____
_ Jack Cameron DLawrence Academy _ _19____
_ James Davenport DSt. Sebastian's _ _17____
_ Tommy Miller FRivers _ _19____
_ Phillip Tresca FRivers _ _18____
_ Joe Goguen FBelmont Hill _ _18____
_ Jake Flynn DThayer _ _18____
_ Blake Colman DSt. Sebastian's _ _19____
_ Henry Muller FRivers _ _19____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.