February 20, 2018

New England Prep Hockey Top Goaltenders

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
1 Aidan Porter Rivers Sr '99 142831568.948
33 Eric Green Northfield - Mt. Hermon Sr '99 154343783.948
29 Will Douthit Exeter Sr '99 58613218.944
_ Joe Stanizzi Middlesex _ _ 1106
_ Brandon McDonald Vermont Academy _ _ 734___
_ Evan Ruschil Trinity-Pawling _ _ 869___
_ Andy Beran St. Paul's _ _ 1020___
_ Hugo Turcotte Kimball Union _ _ 501___
_ Erik Voloshin Milton _ _ 1026___
_ Keenan Alnahas Holderness _ _ 322___
_ Greg Iverson Williston-Northampton _ _ 673___
_ C.J McKennitt St. Mark's _ _ 1274___
_ James Corcoran Winchendon _ _ 950___
_ Joe Sharib Cushing _ _ 1275___
_ Ryan Welch Exeter _ _ 1019___
_ Derek Mullahy Dexter _ _ 1227___
_ Bryan McGrath Salisbury _ _ 840___
_ Dan Dachille Brunswick _ _ 1259___
_ Connor Hopkins Belmont Hill _ _ 1137___
_ Dylan Regan Vermont Academy _ _ 1002___
_ Caleb Hannon Taft _ _ 731___
_ Ian Graiff Lawrence Academy _ _ 1147___
_ Sean Dynan Kimball Union _ _ 1171___
_ Rafe Gaughan Berwick _ _ 961___
_ Alex Aslanidis Avon Old Farms _ _ 1238___
_ Julien Cholette Brooks _ _ 434___
_ Drew Commesso St. Sebastian's _ _ 947___
_ Ryan Wilson Proctor _ _ 629___
_ Max Cichanowicz North Yarmouth Academy _ _ 876___
_ Henry Wilder Hotchkiss _ _ 1121___
_ Cam Fernandez Millbrook _ _ 874___
_ Nathan Pickett Worcester Academy _ _ 1234___
_ JP Mella Gunnery _ _ 1311___
_ Alex Contey Kent _ _ 893___
_ Mikey Jones Roxbury Latin _ _ 651___
_ Thomas Gale Deerfield _ _ 995___
_ Ian Shane Westminster _ _ 947___
_ Patrick Pugliese Loomis-Chaffee _ _ 911___
_ Thomas Draper Berkshire _ _ 1256___
_ Anthony Cusano Canterbury _ _ 1039___
_ Connor Androlewicz Holderness _ _ 1247___
_ Marc Smith Noble & Greenough _ _ 463___
_ Jared Levine Salisbury _ _ 365___
_ Kohl Reddy Loomis-Chaffee _ _ 320___
_ Arthur Leibowitz Albany Academy _ _ 800___
_ Alex Ramsay Berwick _ _ 425___
_ Tristan Mecenas Groton _ _ 805___
_ Jaxon Friedman Kents Hill _ _ 955___
_ Matt Lane Noble & Greenough _ _ 845___
_ Kyle Myer Tabor _ _ 670___
_ Matt Sayles New Hampton _ _ 1356___
_ Cal Stewart Choate _ _ 1062___
_ Shea Grant Pingree _ _ 915___
_ Jake Horoho Portsmouth Abbey _ _ 1022___
_ Xander Rogers Williston-Northampton _ _ 570___
_ Xander Kostelnik North Yarmouth Academy _ _ 605___
_ Alexandre Daccord Andover _ _ 295___
_ Devin Barresi Proctor _ _ 537___
_ Greg Brassard Millbrook _ _ 520___
_ Alexander Rohlf Brunswick _ _ 286___
_ Spencer Pierce Brooks _ _ 331___
_ Peyton Durand Pomfret _ _ 1177___
_ Gavin Fitzpatrick Thayer _ _ 773___
_ Danny Santiano Kents Hill _ _ 466___
_ Connor Cherry Canterbury _ _ 355___
_ Gianni Rodriguez St. George's _ _ 431___
_ Brandon Sherman Tabor _ _ 580___
_ Jonathan Carafotes Brooks _ _ 330___
_ Sean Keegans Tilton _ _ 585___
_ Charlie Archer Andover _ _ 956___
_ Justus Kujala Hebron _ _ 1121___
_ Raphael Provencher Brewster Academy _ _ 779___
_ William Friend Governor's _ _ 705___
_ Olivier Lacroix Hoosac _ _ 627___
_ Jonathon Scotto Albany Academy _ _ 550___
_ John Day BB&N _ _ 628___
_ Jimmy Scannell Thayer _ _ 511___
_ Henry Cabot Pingree _ _ 299___
_ Jakob Wepman Tilton _ _ 678___
_ Gabriel Pigeon Hoosac _ _ 303___
_ Owen Hipple St. George's _ _ 591___
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.