March 14, 2018

New England Prep Hockey All Goaltenders 2017-18

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
33 Eric Green Northfield Mt. Hermon Sr '99 175657915.941
1 Dylan Regan Vermont Academy Jr '99 121769827.923
1 Joe Stanizzi Middlesex Jr '00 114356820.936
30 C.J McKennitt St. Mark's Sr '99 149470815.921
31 Jake Horoho Portsmouth Abbey Sr '98 102292813.898
31 Nathan Pickett Worcester Academy Sr '99 139875792.914
1 Shea Grant Pingree So '01 114287779.900
30 Matt Sayles New Hampton Jr '00 161782758.902
31 Henry Wilder Hotchkiss So '01 123473757.912
31 Justus Kujala Hebron Sr '99 1234102736.878
35 Anthony Cusano Canterbury Sr '99 119179728.902
33 Connor Androlewicz Holderness Jr '00 126777726.904
29 Joe Sharib Cushing So '01 137259718.924
30 Dan Dachille Brunswick Jr '00 151060710.922
1 JP Mella Gunnery '00 153965701.915
1 Ian Graiff Lawrence Academy Jr '00 142565690.914
29 Andy Beran St. Paul's Jr '00 111052676.929
1 Aidan Porter Rivers Sr '99 160734666.951
29 Connor Hopkins Belmont Hill Jr '00 119057666.921
31 James Corcoran Winchendon Pg '98 111052662.927
1 Cal Stewart Choate Sr '99 116971657.903
41 Charlie Archer Andover So '01 106784653.886
35 Rafe Gaughan Berwick Sr '00 101462649.913
1 Evan Ruschil Trinity-Pawling Jr '99 108547638.931
29 Peyton Durand Pomfret Jr '00 128877635.892
20 Max Cichanowicz North Yarmouth Academy Jr '00 99260617.911
30 Thomas Draper Berkshire Sr '99 136260617.911
1 Sean Dynan Kimball Union Sr '99 140448613.927
35 Derek Mullahy Dexter Jr '01 133548602.926
1 Erik Voloshin Milton Jr '00 119349600.925
30 Jaxon Friedman Kents Hill Sr '99 106765600.902
33 Thomas Gale Deerfield Jr '00 104859590.909
35 Alex Aslanidis Avon Old Farms Jr '01 134557577.910
30 Alex Contey Kent Jr '00 100054547.910
33 Cam Fernandez Millbrook Jr '00 103449523.914
39 Arthur Leibowitz Albany Academy Pg '99 90657523.902
31 Raphael Provencher Brewster Academy Jr '00 83371520.880
35 Ryan Welch Exeter So '00 112640502.926
1 Drew Commesso St. Sebastian's So '02 111444491.918
1 Patrick Pugliese Loomis Chaffee Sr '99 107647486.912
1 Tristan Mecenas Groton Fr '02 90446481.913
29 Brandon McDonald Vermont Academy Sr '99 73433480.936
33 William Friend Governor's Sr '99 78269478.874
34 Caleb Hannon Taft Sr '99 79041457.918
30 Ian Shane Westminster So '00 100046453.908
30 Kyle Myer Tabor Jr '01 77748453.904
30 Bryan McGrath Salisbury Pg '98 103133443.931
31 Olivier Lacroix Hoosac Sr '98 73761419.873
30 Matt Lane Noble & Greenough Sr '00 95644414.904
31 Xander Kostelnik North Yarmouth Academy Jr '01 60548412.896
1 Greg Iverson Williston Northampton Jr '00 83433404.925
1 Ryan Wilson Proctor Jr '00 62935378.915
33 John Day BB&N Jr '99 62859377.865
35 Gavin Fitzpatrick Thayer So '02 94144366.893
31 Mikey Jones Roxbury Latin So '01 65135356.911
1 Brandon Sherman Tabor So '01 58043344.889
29 Devin Barresi Proctor Sr '99 53738325.895
30 Jakob Wepman Tilton Jr '00 67846283.860
33 Xander Rogers Williston Northampton Sr '99 62430274.901
1 Drake Wheelden Governor's So '01 43342260.861
29 Sean Keegans Tilton Pg '99 63936258.878
1 Jimmy Scannell Thayer Sr '99 61937258.875
33 Jonathon Scotto Albany Academy Pg '99 60339252.866
30 Greg Brassard Millbrook Sr '99 57430250.893
31 Spencer Pierce Brooks Jr '99 38528243.897
30 Gianni Rodriguez St. George's Jr '00 43130241.889
1 Julien Cholette Brooks So '01 43422239.916
35 Owen Hipple St. George's Fr '02 59142238.850
29 Will Douthit Exeter Sr '99 64318236.929
39 Keenan Alnahas Holderness So '00 41020235.922
30 Alex Ramsay Berwick So '02 42524229.905
1 Danny Santiano Kents Hill Pg '99 46627224.892
1 Marc Smith Noble & Greenough So '01 51723216.904
29 Connor Cherry Canterbury Jr '99 36426195.882
35 Alexandre Daccord Andover Sr '99 29522189.896
31 Hugo Turcotte Kimball Union Sr '98 55514187.930
1 Alex Gadowski Westminster Sr '99 36114183.929
31 Henry Cabot Pingree So '01 30027168.862
33 Blaine Moore Kent So '00 27115158.913
29 Jonathan Carafotes Brooks So '02 33020157.887
1 Gabriel Pigeon Hoosac Jr '01 30326150.852
30 Tyler McDermott Deerfield So '01 26113145.918
1 Jared Levine Salisbury Jr '00 38315144.906
1 Chris Dalton Brewster Academy Jr '01 25721143.872
1 Jack Eselius Belmont Hill Sr '99 31214137.907
29 Kohl Reddy Loomis Chaffee Jr '00 32014136.907
1 Wyatt Courchaine Taft So '01 30313129.909
30 John McLaughlin Kingswood Oxford So '02 13522129.854
33 Patrick McGuane Hoosac Sr '99 23913126.907
30 Mitch Bown Trinity-Pawling Jr '00 26814125.899
30 Thomas Steere Groton Sr '99 24417125.880
1 Alexander Rohlf Brunswick So '02 31016120.882
1 Luke Strechenbach Roxbury Latin Jr '01 26221120.851
33 Giuliano Latella Hebron Jr '00 24213115.898
1 Robert Repenning BB&N Fr '03 17222108.831
31 Kevin Clark Groton So '00 23523104.819
33 Andrew Engel New Hampton Sr '00 2081892.836
1 Topias Maki Winchendon Jr '99 207888.917
30 Tim Kiley St. Sebastian's Sr '99 226582.943
33 Max Caouette Cushing So '01 2461176.874
1 Eli Curry New Hampton Sr '00 194572.935
1 Charlie Murphy St. Paul's So '01 1521471.835
35 Jackson Elkins Choate Sr '99 144870.897
1 Curtis Wirbal Berwick Sr '99 166966.880
29 Ben Litchman Lawrence Academy Jr '00 155865.890
31 Nicholas Vankka Gunnery Sr '99 176861.884
1 Henry Dinapoli Worcester Academy So '02 70648.889
35 Marc Valence Kents Hill Jr '99 99645.882
30 Nick Toth Canterbury Sr '00 56638.864
1 Jack McMahon Dexter Jr '00 43133.971
1 Dan Zajkowski North Yarmouth Academy So '02 59631.838
30 Noah Sweet Proctor Sr '99 44328.903
30 Lucas LaRoche Worcester Academy So '02 34225.926
30 Finn Wimberly Middlesex Jr '00 170191.000
32 Alex Cardonick St. Mark's Jr '01 600191.000
30 Ben Joiner Rivers Sr '99 430181.000
30 Andrew Rodriguez Northfield Mt. Hermon Fr '02 39218.900
30 Robert Westwater Milton Jr '00 51318.857
30 Ian Uyeda Pomfret Jr '01 40217.895
30 Alex MacMillan Thayer Jr '01 290141.000
31 Jed Baliotti Berkshire Fr '02 32114.933
40 Abi Seigel Governor's Jr '00 36614.700
24 Abigail Fernald Kingswood Oxford Fr '03 270131.000
32 Ryan Porter Portsmouth Abbey Fr '01 32112.923
1 Kenny Mills Hebron So '01 15411.733
1 Pat Aalto Cushing So '01 17081.000
30 Carmine Andranovich Gunnery So '02 34081.000
31 Charlie Mosse St. Mark's Sr '00 1638.727
34 Lamont Turner Lawrence Academy Jr '00 2717.875
33 Anthony DeVellis Belmont Hill Sr '99 17061.000
35 Corey Sarazin Middlesex Jr '00 615.833
30 Leo LaPata Holderness So '00 10041.000
1 Nate Carr Albany Academy Jr '00 1524.667
29 Declan Colberg Salisbury Sr '99 8031.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.