February 20, 2018

New England Prep Hockey Scoring Leaders

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
9 Jay O'Brien CThayer Sr '99253833712.84
8 Matthew Fawcett FWinchendon Sr '99252739662.64
7 Ryan Black FWinchendon Pg '99252237592.36
_ Aiden McDonough FThayer _ _24
_ John Farinacci FDexter _ _24____
_ Cameron Gendron FWinchendon _ _25____
_ Matthew Guerra FCushing _ _27____
_ Jake Hughes FWorcester Academy _ _25____
_ Neil Shea FLawrence Academy _ _27____
_ Matthew Schreiner FWorcester Academy _ _25____
_ Mitchell Pelletier FWorcester Academy _ _25____
_ Jack Rathbone DDexter _ _14____
_ Patrick Lavin DWorcester Academy _ _22____
_ Tristan Amonte FThayer _ _25____
_ Vilho Saariluoma FCushing _ _28____
_ Austan Bellefeuille FHoosac _ _23____
_ Greg Koutsomitis FMillbrook _ _27____
_ Zach Taylor FMillbrook _ _24____
_ Tiger Zhang FMilton _ _21____
_ Ian Murphy FDexter _ _25____
_ Jimmy Duffy FRoxbury Latin _ _21____
_ Quinton Fox FMilton _ _21____
_ Matthew Toporowski FSt. Mark's _ _25____
_ Gunnar Fontaine FLawrence Academy _ _27____
_ Devan Tongue FNorthfield - Mt. Hermon _ _29____
_ Jonah Gold FGroton _ _24____
_ Sean O'Connell FDPingree _ _24____
_ Teddy Wooding FRivers _ _28____
_ Jake Gagnon FMillbrook _ _27____
_ Jack Luca FRoxbury Latin _ _22____
_ Brent Rickett FNorth Yarmouth Academy _ _27____
_ Aidan Connolly FDexter _ _25____
_ Jayson Dobay DThayer _ _25____
_ Brett Willits FSalisbury _ _23____
_ Nolan McElhaney DCushing _ _28____
_ Tyler Campbell FMilton _ _21____
_ Lynden Breen FNew Hampton _ _21____
_ Danny Ciccarello FSt. Mark's _ _26____
_ John Kondub FVermont Academy _ _32____
_ Jack Nisbet FDexter _ _25____
_ Gerard Marretta FTilton _ _21____
_ Sam Colangelo FLawrence Academy _ _24____
_ Frank Vitucci FKents Hill _ _30____
_ Michael Pitts FExeter _ _30____
_ Christian Powers FAndover _ _22____
_ Luke Grainger FHebron _ _22____
_ Albert Washco FGunnery _ _28____
_ Alex Rivet FMiddlesex _ _20____
_ Will Crowley FPortsmouth Abbey _ _20____
_ Dan Sliney FPortsmouth Abbey _ _20____
_ Quinn Doyle FAndover _ _23____
_ Kyle Kazeroid FNorthfield - Mt. Hermon _ _29____
_ Bradley Shaw FNew Hampton _ _32____
_ Andranik Armstrong FKimball Union _ _32____
_ Jordan Tonelli FTaft _ _16____
_ Matt Holmes FSalisbury _ _23____
_ Alex Gagnon FHolderness _ _30____
_ Connor Amsley FCanterbury _ _27____
_ Ryan Gaulin FDBerwick _ _17____
_ Joe Dunlap FNew Hampton _ _31____
_ Julien Rudolph FNorth Yarmouth Academy _ _25____
_ Jack Hoey FChoate _ _22____
_ Vito Visconti FPingree _ _19____
_ Peter Lombardi FTabor _ _24____
_ Kevin Cafeo FWorcester Academy _ _24____
_ Noah Dontigny FHoosac _ _24____
_ Matt Beniers FMilton _ _20____
_ Riley Hughes FSt. Sebastian's _ _26____
_ Tommy Lyons FSt. Sebastian's _ _26____
_ Myles Abbate FProctor _ _27____
_ Cole Joslin FProctor _ _23____
_ Ryan Wilson DMilton _ _21____
_ Jeremy Routh FKent _ _21____
_ Lukas Uhler FNew Hampton _ _32____
_ Jericho Petkovich FCanterbury _ _27____
_ Jake Glod FAlbany Academy _ _27____
_ Will Torriani FGroton _ _23____
_ Wyatt Schlaht FSt. Sebastian's _ _23____
_ Christian LeSueur FBrunswick _ _29____
_ Joey O'Leary FKents Hill _ _30____
_ Calvin Moise FVermont Academy _ _31____
_ Evan Googins FThayer _ _25____
_ Jayden Struble DSt. Sebastian's _ _26____
_ Billy Shea FRivers _ _28____
_ Tyler Cooligan FKent _ _21____
_ Ryan Colwell FTaft _ _21____
_ Joe Bisson FHebron _ _21____
_ Julien Menes FDSt. Paul's _ _22____
_ Jay Gallagher FKents Hill _ _30____
_ Eric Sinson FSt. Paul's _ _15____
_ Andrew Lucas DLoomis-Chaffee _ _23____
_ Thomas Manty FAndover _ _24____
_ Drew Burke FGroton _ _24____
_ Jack Studley FBB&N _ _25____
_ Bobby Murray FExeter _ _30____
_ Thomas Albert FNew Hampton _ _30____
_ Tasso Housakos FWestminster _ _20____
_ Ryan Peck FSt. Paul's _ _22____
_ Dante Maribito FAndover _ _24____
_ Briggs Gammill FBerkshire _ _25____
_ Patrick Borella FCushing _ _25____
_ Tony Andreozzi DRivers _ _25____
_ Tyler Young FLawrence Academy _ _27____
_ Michael Kane FNew Hampton _ _29____
_ Nicholas Garneau FKents Hill _ _29____
_ Thomas Samuelsen FKimball Union _ _32____
_ Matt Kirwan FAvon Old Farms _ _16____
_ Brendan Darby FChoate _ _19____
_ Robbie Ferreira FVermont Academy _ _21____
_ Velan Nandhakumaran DMilton _ _21____
_ Nick Capone FSalisbury _ _22____
_ Kyle Tomaso FPomfret _ _23____
_ Kai Duenez FGroton _ _24____
_ Sean Wrenn FNoble & Greenough _ _25____
_ Casey Severo FNoble & Greenough _ _25____
_ Chris DelMastro FWorcester Academy _ _25____
_ Reilly Moran FThayer _ _25____
_ Christian Hayes FThayer _ _25____
_ Liam Gorman FSt. Sebastian's _ _26____
_ Michael Outzen FCushing _ _28____
_ Tyler Gaulin FBerwick _ _29____
_ Sam Stone FExeter _ _30____
_ Luca Marini FCanterbury _ _27____
_ Kevin Wall FSalisbury _ _23____
_ Nick Wildgoose FAvon Old Farms _ _23____
_ Chance Gorman FChoate _ _22____
_ Ryan Doolin FWestminster _ _22____
_ John Fusco DDexter _ _9____
_ Michael Kesselring DNew Hampton _ _33____
_ Nick Rashkovsky FVermont Academy _ _32____
_ Charles Shaffer FBrunswick _ _29____
_ David Cicak FAlbany Academy _ _27____
_ Tanner Derby DBerwick _ _27____
_ Liam Bove FAlbany Academy _ _27____
_ Mike Kennedy DNorthfield - Mt. Hermon _ _27____
_ Brendan Gibbons FSt. Mark's _ _26____
_ Ben Stefanini FNorthfield - Mt. Hermon _ _26____
_ Cole Moore FBrewster Academy _ _26____
_ Jerry Harding FNoble & Greenough _ _25____
_ Trevor Spence DNoble & Greenough _ _25____
_ Christian Dimeglio FPingree _ _24____
_ Kevin Ouellette FAndover _ _24____
_ Zach Milton DRoxbury Latin _ _22____
_ Jackson Sidford FBerwick _ _29____
_ Mark D'agostino FGunnery _ _28____
_ Liam Devlin FSt. Sebastian's _ _26____
_ Cam Ryan FTilton _ _25____
_ Chase McInnis FDexter _ _25____
_ Bobby Pearl DDexter _ _25____
_ Jacques Bouquot FSalisbury _ _23____
_ Nick Hale DSalisbury _ _23____
_ Cam Scott FWestminster _ _22____
_ John Peloso FVermont Academy _ _32____
_ Jordan Harris DKimball Union _ _32____
_ Max Sauve FAvon Old Farms _ _21____
_ Logan Cash FKimball Union _ _31____
_ Garrett Foster FExeter _ _30____
_ Jack Forrest FBrunswick _ _29____
_ Greg Stohrer FBerwick _ _29____
_ Ryan Carmichael DBrunswick _ _29____
_ Luca Ragosta FHoosac _ _19____
_ Joseph Pasquini FAlbany Academy _ _27____
_ Justin Biela FSt. Mark's _ _26____
_ Nolan Moore FDSt. Mark's _ _26____
_ Tucker Hartmann DSt. Mark's _ _26____
_ Matt Iasenza FCanterbury _ _23____
_ Kevin Pitts FHolderness _ _30____
_ Bobby Luca FRoxbury Latin _ _22____
_ Jacob Monroe FWestminster _ _22____
_ Greg McGunigle DHolderness _ _29____
_ Adam Usinger FKent _ _21____
_ John McElaney FDexter _ _21____
_ Troy Ladka FProctor _ _27____
_ Jack Swarbrick FProctor _ _27____
_ William Daniel FHoosac _ _20____
_ Colin Cobb FKent _ _20____
_ Peter Nugent FSt. Mark's _ _26____
_ Liam Connors FSt. Sebastian's _ _26____
_ Michael Holland FDeerfield _ _19____
_ Sean Dunphy DWorcester Academy _ _25____
_ Patrick Daly FTabor _ _24____
_ Brendan Driscoll FPingree _ _24____
_ Ethan Bastien FLawrence Academy _ _18____
_ Jason Siedem FAvon Old Farms _ _23____
_ Noah Furman FPomfret _ _23____
_ Reese Farrell FNorth Yarmouth Academy _ _28____
_ Zach Pellegrino FGunnery _ _28____
_ Cam Berube DCushing _ _28____
_ Aidan Lovett FRoxbury Latin _ _22____
_ Sam Milnes FWilliston-Northampton _ _22____
_ Tyler Forbes FDGroton _ _22____
_ Sasha Shogren FDeerfield _ _22____
_ Marc Gatcomb FGunnery _ _27____
_ Drew Bavaro DLawrence Academy _ _27____
_ Peter Scheschareg FExeter _ _30____
_ Matthew Rickard DWinchendon _ _25____
_ Devin Moran FWinchendon _ _25____
_ Rory Casey FRivers _ _19____
_ Paul Duffy FPingree _ _23____
_ Michael Dimascolo FSt. George's _ _23____
_ Joey Musa FTrinity-Pawling _ _23____
_ Arlo Merritt FKimball Union _ _32____
_ Bryce Dolan DKimball Union _ _32____
_ Grady Friedman FKents Hill _ _27____
_ Milo DeFay FDeerfield _ _22____
_ Jack Cronin FNoble & Greenough _ _22____
_ Max Torrez FWestminster _ _22____
_ Nathan Katzaroff FMilton _ _21____
_ Jesse Lycan FBerkshire _ _25____
_ John Pigott FTilton _ _25____
_ Kyle Penney FKimball Union _ _29____
_ Tim Manning FHolderness _ _28____
_ Andrew Holland FBelmont Hill _ _28____
_ Owen Rudicus FTabor _ _24____
_ Tao Ishizuka FGovernor's _ _24____
_ Connor Sweeney FLawrence Academy _ _27____
_ Curtis Judd DAlbany Academy _ _27____
_ Owen Nolan DMillbrook _ _27____
_ Alex DiPaolo FSalisbury _ _23____
_ B Jenkinson FSt. George's _ _23____
_ Logan Geisness FWilliston-Northampton _ _23____
_ Jackson Coutu FSt. Mark's _ _26____
_ Braden Doyle DLawrence Academy _ _26____
_ Sean McAvoy FDeerfield _ _22____
_ Sam Rand DWinchendon _ _22____
_ John Copeland DBelmont Hill _ _28____
_ Luke Khozozian FBelmont Hill _ _28____
_ Emmet Powell FMilton _ _21____
_ Jack Cusack FAndover _ _24____
_ Robbie Fromm-DeLorme FGovernor's _ _24____
_ Brett Moccia FGovernor's _ _24____
_ Luke Beckstein FGroton _ _24____
_ Ian Moore DSt. Mark's _ _17____
_ Aidan Torres DProctor _ _27____
_ Kyle Jadatz FExeter _ _30____
_ Ethan Abraham FExeter _ _30____
_ Chris Brown FSalisbury _ _23____
_ Billy Berry FPomfret _ _23____
_ Peter Diliberatore DSalisbury _ _23____
_ Connor Berry FSt. Mark's _ _26____
_ Etienne Crousle DKents Hill _ _26____
_ Jack Quinn FNorthfield - Mt. Hermon _ _29____
_ Christian Felton DKimball Union _ _32____
_ Ignat Belov FWestminster _ _22____
_ Rory White FWorcester Academy _ _25____
_ Ben Rice FDNoble & Greenough _ _25____
_ Andrew Seaman FExeter _ _30____
_ Gray Betts DExeter _ _30____
_ JJ Fecteau FAlbany Academy _ _27____
_ Jack Moore FAlbany Academy _ _27____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.