March 15, 2022

New England Prep Hockey Top Goaltenders 2021-22

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesGAASV%
31 Aaron Matthews Belmont Hill Sr '04 36051160.75.959
31 Jake Inzirillo Brooks Sr '03 1066285971.42.955
31 Conor Callaghan Avon Old Farms Pg '03 1398335981.27.948
_ Kellen Beauton Pomfret _ _ 1280
_ Matthew DellaRusso St. George's _ _ 368____
_ Evan Plunkett Holderness _ _ 1180____
_ Cole O'Donnell Berkshire _ _ 440____
_ Adam Costley St. Mark's _ _ 613____
_ Michael Salvatore Exeter _ _ 1425____
_ Samuel Scopa Belmont Hill _ _ 917____
_ Mason Rosado Northfield Mt. Hermon _ _ 671____
_ Jake Cardonick Milton _ _ 739____
_ Dan Heroux Kimball Union _ _ 1337____
_ Rorke Applebee Portsmouth Abbey _ _ 940____
_ Max LaCroix Governor's _ _ 863____
_ Patrick McDevitt Portsmouth Abbey _ _ 356____
_ Conor Sullivan Rivers _ _ 1062____
_ Colby Boyce Kimball Union _ _ 465____
_ Jacob Osborne Westminster _ _ 1332____
_ Ben Plotner Worcester Academy _ _ 805____
_ Jackson Irving Cushing _ _ 1035____
_ Austin McNicholas Salisbury _ _ 882____
_ Nick Bevilacqua Northfield Mt. Hermon _ _ 583____
_ Gus Ackerman Tabor _ _ 583____
_ David Palandjian Governor's _ _ 661____
_ Aidan Hopewell Kent _ _ 925____
_ Mikey Roberts Taft _ _ 919____
_ Jake Fillion Deerfield _ _ 856____
_ Callum Welch St. Paul's _ _ 978____
_ Andrew Palena Salisbury _ _ 486____
_ Ryder Shea St. George's _ _ 829____
_ Tyler Bloomfield Noble & Greenough _ _ 336____
_ Liam Choquette Tabor _ _ 696____
_ Tommy Giroux Groton _ _ 872____
_ Luc Gagnon Lawrence Academy _ _ 430____
_ Matthew Choi St. Sebastian's _ _ 387____
_ Andrew Heinze Loomis Chaffee _ _ 800____
_ Jake Hugessen Millbrook _ _ 1051____
_ Brendan Holahan Brunswick _ _ 1229____
_ Matt Pierce Winchendon _ _ 755____
_ Matt Cusolito Pingree _ _ 884____
_ Conor Waldron Tilton _ _ 367____
_ Aidan Healey Vermont Academy _ _ 765____
_ Harrison Fogel Kent _ _ 601____
_ Ryan Kazmouz St. Sebastian's _ _ 797____
_ Danick Leroux Berkshire _ _ 700____
_ A.J. Finta Middlesex _ _ 764____
_ Charles Watson St. Mark's _ _ 640____
_ Colin Androlewicz New Hampton _ _ 932____
_ Jack Curran Kents Hill _ _ 668____
_ Thatcher Bernstein Noble & Greenough _ _ 964____
_ Jake Henry Williston Northampton _ _ 306____
_ Will Baker Brunswick _ _ 378____
_ Joey Lovullo Frederick Gunn School _ _ 888____
_ Patrick Green Brewster Academy _ _ 1119____
_ Mitch Stenger Canterbury _ _ 463____
_ Ryan Crowshaw Frederick Gunn School _ _ 950____
_ Shane Shelest Andover _ _ 1354____
_ Dan Gerts Canterbury _ _ 815____
_ Ryan Hennigan Williston Northampton _ _ 890____
_ Gary Mandia Kents Hill _ _ 318____
_ Beau Lane Thayer _ _ 937____
_ Colin Ronan Cushing _ _ 326____
_ Nate Zerrenner New Hampton _ _ 728____
_ Alex Mickanin Dexter _ _ 803____
_ Caleb Allen Loomis Chaffee _ _ 530____
_ Evan Zhang Roxbury Latin _ _ 526____
_ Maccoy Barry Hotchkiss _ _ 575____
_ Trey Thompkins Hoosac _ _ 336____
_ Harrison Brown Milton _ _ 310____
_ Donald McCarthy Proctor _ _ 407____
_ Ryan Melia Tilton _ _ 668____
_ Primo Baldassarre Choate _ _ 782____
_ Caden Pasqualone Proctor _ _ 662____
_ Ben Williams Hoosac _ _ 354____
_ Aidan Farion North Yarmouth Academy _ _ 836____
_ Jared Treat Hebron _ _ 378____
_ Rocco Bryant St. Paul's _ _ 301____
_ Garrett Simpson Trinity-Pawling _ _ 412____
_ Jesse Pelletier Worcester Academy _ _ 332____
_ John Angelino BB&N _ _ 676____
_ Jared Swisher Berwick _ _ 1035____
_ Grant Kloeber Hotchkiss _ _ 464____
_ Ethan Fehrenbaker Trinity-Pawling _ _ 502____
_ Tommy Martin Vermont Academy _ _ 652____
_ Nate Crozier Middlesex _ _ 413____
_ Dylan Brand Hebron _ _ 324____
_ Luke Marinelli Pingree _ _ 394____
_ David Mallio BB&N _ _ 570____
_ Kyle Harvey Brewster Academy _ _ 382____
_ Adam Casper Albany Academy _ _ 394____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.