March 14, 2022

USA/Canada Hockey Defensemen Stats 2021-22

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
4 Joseph Blackley DNichols Jr '0359091.80
16 Jordan Jaenisch DHarvey Jr '219114151.67
22 Patrick Reilly DCBA Jr '0421121.00
_ William Yee DLawrenceville _ _29
_ Aidan Holland DSt. John's Prep _ _24____
_ Chris Gentry DPortledge _ _5____
_ Dan D'Alessandro DDelbarton _ _18____
_ Nick Dimatos DThe Hun School _ _19____
_ Timmy Galvin FDDelbarton _ _26____
_ Anthony Galtieri DHarvey _ _14____
_ Brendan Marino FDThe Hun School _ _20____
_ Chase Hannon DLa Salle College HS _ _11____
_ William Tario DStanstead College _ _8____
_ Connor Statton DPrinceton Day School _ _4____
_ Theo Vetere DSt. John's Prep _ _24____
_ Josh Ouellette DThe Hun School _ _18____
_ Ray Berezniak DDelbarton _ _25____
_ Jack O’Brien DThe Hill School _ _32____
_ Conor Griffin DAustin Prep _ _23____
_ Robby McDonald DAustin Prep _ _22____
_ Tiernan O'Rourke DLawrenceville _ _29____
_ Austin Lambert DThe Hill School _ _32____
_ Julian Brown DDelbarton _ _25____
_ Harrison Bylin DLawrenceville _ _29____
_ Anthony DeVito DAustin Prep _ _23____
_ Jeff Melanson DSt. John's Prep _ _23____
_ Daniel Gittleman DHarvey _ _10____
_ Zack Raposa DSt. John's Prep _ _24____
_ Billy Crutchlow DDelbarton _ _25____
_ Spencer Wittman DHarvey _ _11____
_ Nathan Carlson DAustin Prep _ _23____
_ Yoan Torello DStanstead College _ _8____
_ Gar Rudnayi DSt. John's Prep _ _8____
_ Han Shin DPrinceton Day School _ _4____
_ Josh Williams DAustin Prep _ _22____
_ Kenneth Baek FDLawrenceville _ _27____
_ Aksel Jalojarvi DStanstead College _ _9____
_ Nick Brandano DSt. John's Prep _ _23____
_ Odin Ford DPortledge _ _5____
_ Tyler Mills DPortledge _ _5____
_ Dante Rodriguez DDelbarton _ _22____
_ Gavin O'Connell DLa Salle College HS _ _11____
_ Fisher Niehaus DAustin Prep _ _23____
_ Lucas Robin DLawrenceville _ _29____
_ Tom Tillas DSt. John's Prep _ _24____
_ AJ Saadeh DBishop's College School _ _6____
_ Anton Helin DBishop's College School _ _6____
_ Joel Pakarinen DBishop's College School _ _6____
_ Gregor Jennersjo DBishop's College School _ _6____
_ Michael Kapral DThe Hill School _ _32____
_ Jesse Corser-James DThe Hill School _ _32____
_ Ming Yuan FDThe Hun School _ _20____
_ Thomas Fabbo DAustin Prep _ _23____
_ Caden Olenczak DThe Hill School _ _32____
_ Mike Shyjan DSt. John's Prep _ _24____
_ Elmeri Mikkola DStanstead College _ _8____
_ Kyle Baek DLawrenceville _ _29____
_ Matthew Giordano DLa Salle College HS _ _11____
_ Will Gregorio DLa Salle College HS _ _11____
_ Michael Padula DDelbarton _ _23____
_ Matthew Egelberg FDHarvey _ _12____
_ Vincent Gregoire DThe Hun School _ _19____
_ Christian Clover DThe Hun School _ _19____
_ Brandon Shaffer DDelbarton _ _19____
_ Jack Doherty DSt. John's Prep _ _21____
_ Leo Drazan FDLawrenceville _ _29____
_ Henry Lord DThe Hill School _ _30____
_ Gavin Lissebeck DBishop's College School _ _6____
_ Zachary Masse DAcadémie Saint-Louis _ _2____
_ Jason Andreyev DCBA _ _2____
_ Matthew Johnson DGilmour Academy _ _0____
_ Damon Pirko DLandon _ _0____
_ Dominic Mauretti DLawrenceville _ _23____
_ Will Brown DPrinceton Day School _ _4____
_ Justin Thies DRice Memorial _ _0____
_ Liam Steele DStanstead College _ _7____
_ Thierry Lizotte DBishop's College School _ _6____
_ Louis-Philippe Lalande DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Vincent Stafford DGilmour Academy _ _0____
_ Thomas Doucet DLa Salle College HS _ _11____
_ Arthur Smink DLandon _ _0____
_ Cole Fenton DPrinceton Day School _ _4____
_ Callum Chaye DRice Memorial _ _0____
_ Liam Carrol DStanstead College _ _7____
_ Paul Dumas DThe Hun School _ _20____
_ Mathis Guay-Gagné DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Zachary Gaudette DGilmour Academy _ _0____
_ Ryan Warner DLa Salle College HS _ _11____
_ Aaron Aaltio DRice Memorial _ _0____
_ Thibaut Sapelkine DBishop's College School _ _6____
_ Louis Poulin DAcadémie Saint-Louis _ _0____
_ Matthew Sutter DBishop O'Connell _ _0____
_ Davis Longlade DGilmour Academy _ _0____
_ Liam Donahue FDLa Salle College HS _ _11____
_ Levente Pakozdi FDRice Memorial _ _0____
_ Nick Hunter DBishop O'Connell _ _0____
_ Aidan Cosgrove DGilmour Academy _ _0____
_ Oliver Clarke DLawrenceville _ _25____
_ Patrik Bruna DNorthwood Junior _ _2____
_ Maxim Guche DPrinceton Day School _ _4____
_ David Shidlovskii DRice Memorial _ _0____
_ Rihito Hamano DStanstead College _ _7____
_ Ludovic Forest DBishop's College School _ _6____
_ Drew Lemire DGilmour Academy _ _0____
_ Kareem Al-Azem DLandon _ _0____
_ Troy Carson DRice Memorial _ _2____
_ William Desaulniers DAcadémie Saint-Louis _ _2____
_ Thomas Atanacio DCBA _ _2____
_ Max Treppo DGilmour Academy _ _0____
_ Jacob Hookman-Vassa DLandon _ _0____
_ Lucas Van Mullen DRice Memorial _ _0____
_ Jonathan Nteziyaremye DAcadémie Saint-Louis _ _2____
_ Michael Gravina DCBA _ _2____
_ Dalton Mayes DGilmour Academy _ _0____
_ Ben Greenberg DThe Hill School _ _32____
_ Aidan Mann DLa Salle College HS _ _10____
_ Ethan Goldman DLandon _ _0____
_ Alejandro De Blois DRice Memorial _ _0____
_ Goroway Bret DThe Hun School _ _2____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.