March 14, 2022

New England Prep Hockey All Goaltenders 2021-22

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesGAASV%
33 Shane Shelest Andover Sr '03 1354907913.59.898
29 Kellen Beauton Pomfret Sr '03 1280487842.03.942
30 Michael Salvatore Exeter Jr '03 1425537772.01.936
_ Jared Swisher Berwick _ _ 1035
_ Jacob Osborne Westminster _ _ 1332____
_ Dan Heroux Kimball Union _ _ 1337____
_ Tommy Giroux Groton _ _ 872____
_ Ryan Hennigan Williston Northampton _ _ 890____
_ Evan Plunkett Holderness _ _ 1180____
_ Mikey Roberts Taft _ _ 919____
_ Aidan Healey Vermont Academy _ _ 765____
_ Conor Callaghan Avon Old Farms _ _ 1398____
_ Jake Inzirillo Brooks _ _ 1066____
_ Patrick Green Brewster Academy _ _ 1119____
_ Rorke Applebee Portsmouth Abbey _ _ 940____
_ Callum Welch St. Paul's _ _ 978____
_ Colin Androlewicz New Hampton _ _ 932____
_ Brendan Holahan Brunswick _ _ 1229____
_ Jack Curran Kents Hill _ _ 668____
_ Primo Baldassarre Choate _ _ 782____
_ Conor Sullivan Rivers _ _ 1062____
_ Dan Gerts Canterbury _ _ 815____
_ Matt Cusolito Pingree _ _ 884____
_ Max LaCroix Governor's _ _ 863____
_ Jake Hugessen Millbrook _ _ 1051____
_ Beau Lane Thayer _ _ 937____
_ John Angelino BB&N _ _ 676____
_ Jake Fillion Deerfield _ _ 856____
_ Jackson Irving Cushing _ _ 1035____
_ Ben Plotner Worcester Academy _ _ 805____
_ Liam Choquette Tabor _ _ 696____
_ Caden Pasqualone Proctor _ _ 662____
_ Matt Pierce Winchendon _ _ 755____
_ Aidan Hopewell Kent _ _ 925____
_ Tommy Martin Vermont Academy _ _ 652____
_ A.J. Finta Middlesex _ _ 764____
_ David Palandjian Governor's _ _ 661____
_ David Mallio BB&N _ _ 570____
_ Gus Ackerman Tabor _ _ 583____
_ Joey Lovullo Frederick Gunn School _ _ 888____
_ Nate Zerrenner New Hampton _ _ 728____
_ Aidan Farion North Yarmouth Academy _ _ 836____
_ Jake Cardonick Milton _ _ 739____
_ Ryan Crowshaw Frederick Gunn School _ _ 950____
_ Ryder Shea St. George's _ _ 829____
_ Andrew Heinze Loomis Chaffee _ _ 800____
_ Ryan Kazmouz St. Sebastian's _ _ 797____
_ Thatcher Bernstein Noble & Greenough _ _ 964____
_ Austin McNicholas Salisbury _ _ 882____
_ Ryan Melia Tilton _ _ 668____
_ Nick Bevilacqua Northfield Mt. Hermon _ _ 583____
_ Samuel Scopa Belmont Hill _ _ 917____
_ Maccoy Barry Hotchkiss _ _ 575____
_ Mason Rosado Northfield Mt. Hermon _ _ 671____
_ Danick Leroux Berkshire _ _ 700____
_ Evan Zhang Roxbury Latin _ _ 526____
_ Charles Watson St. Mark's _ _ 640____
_ Harrison Fogel Kent _ _ 601____
_ Ben Williams Hoosac _ _ 354____
_ Grant Kloeber Hotchkiss _ _ 464____
_ Mitch Stenger Canterbury _ _ 463____
_ Alex Mickanin Dexter _ _ 803____
_ Luc Gagnon Lawrence Academy _ _ 430____
_ Ethan Fehrenbaker Trinity-Pawling _ _ 502____
_ Patrick McDevitt Portsmouth Abbey _ _ 356____
_ Trey Thompkins Hoosac _ _ 336____
_ Adam Costley St. Mark's _ _ 613____
_ Luke Marinelli Pingree _ _ 394____
_ Caleb Allen Loomis Chaffee _ _ 530____
_ Garrett Simpson Trinity-Pawling _ _ 412____
_ Cole O'Donnell Berkshire _ _ 440____
_ Kyle Harvey Brewster Academy _ _ 382____
_ Jared Treat Hebron _ _ 378____
_ Matthew DellaRusso St. George's _ _ 368____
_ Adam Casper Albany Academy _ _ 394____
_ Donald McCarthy Proctor _ _ 407____
_ Gary Mandia Kents Hill _ _ 318____
_ Will Baker Brunswick _ _ 378____
_ Colby Boyce Kimball Union _ _ 465____
_ Conor Waldron Tilton _ _ 367____
_ Matthew Choi St. Sebastian's _ _ 387____
_ Jake Henry Williston Northampton _ _ 306____
_ Rocco Bryant St. Paul's _ _ 301____
_ Will Mizenko Albany Academy _ _ 294____
_ Dylan Brand Hebron _ _ 324____
_ Euan Martin North Yarmouth Academy _ _ 270____
_ Nate Crozier Middlesex _ _ 413____
_ Tyler Bloomfield Noble & Greenough _ _ 336____
_ Andrew Palena Salisbury _ _ 486____
_ Harrison Brown Milton _ _ 310____
_ Colin Ronan Cushing _ _ 326____
_ Jesse Pelletier Worcester Academy _ _ 332____
_ Aaron Matthews Belmont Hill _ _ 360____
_ Ryan Rosenau Portsmouth Abbey _ _ 247____
_ Ethan Swanson Holderness _ _ 249____
_ Ryder Holloway Choate _ _ 152____
_ Jude Ayling Hoosac _ _ 131____
_ Dario Cantini Trinity-Pawling _ _ 197____
_ Marc-Andrew Caron Wyoming Seminary _ _ 156____
_ Vincent Lamberti Lawrence Academy _ _ 160____
_ Caleb Waterman North Yarmouth Academy _ _ 269____
_ Gavin Geraghty Trinity-Pawling _ _ 212____
_ Rudy Guimond Taft _ _ 157____
_ Greg Lahr Winchendon _ _ 211____
_ Clem Labillois Tilton _ _ 158____
_ Tyler Spokane Millbrook _ _ 160____
_ John Tolve Deerfield _ _ 158____
_ Dereck Namlick Berwick _ _ 122____
_ Caleb Chabot Wyoming Seminary _ _ 121____
_ Zach Bloxam Pomfret _ _ 132____
_ Flynn Martin Berwick _ _ 101____
_ Cooper Steinborn Lawrence Academy _ _ 108____
_ Michael Corrado Deerfield _ _ 151____
_ Matthew Spera Wyoming Seminary _ _ 90____
_ Ernest Irnazarov Kents Hill _ _ 95____
_ Max Gatti Dexter _ _ 165____
_ Braden Clifford Worcester Academy _ _ 100____
_ Tyler Moschella Thayer _ _ 99____
_ Pelle Russo St. Sebastian's _ _ 89____
_ Jack Shapiro Proctor _ _ 66____
_ Jeevan Anand St. Mark's _ _ 114____
_ Luke Rizzello Cushing _ _ 104____
_ Demetri Condolios Canterbury _ _ 54____
_ Ben Ashton Tilton _ _ 77____
_ Ethan Hodgson Choate _ _ 52____
_ Jason Delehoy Rivers _ _ 131____
_ Brendan Nee Rivers _ _ 82____
_ Cameron Courtney Williston Northampton _ _ 69____
_ Luca Ciccolo Dexter _ _ 112____
_ Chase Anderson Andover _ _ 37____
_ Matteo De Luca Westminster _ _ 45____
_ Mike Pelletier Groton _ _ 36____
_ Lucas Brown Andover _ _ 83____
_ Gabe Vassallo Millbrook _ _ 63____
_ Harlan Jackson St. Mark's _ _ 81____
_ Ben Singer Holderness _ _ 32____
_ Gabriel Marrcoux Exeter _ _ 34____
_ Leo Kaplan Taft _ _ 26____
_ Ollie Lamadieu Noble & Greenough _ _ 54____
_ Tyler Bowden Groton _ _ 18____
_ Jack Lambros Salisbury _ _ 28____
_ Wells Masterson Avon Old Farms _ _ 40____
_ Mark McGuire Roxbury Latin _ _ 18____
_ Will Gephart Exeter _ _ 14____
_ Luke Laurino Northfield Mt. Hermon _ _ 36____
_ Kolin Belliveau Holderness _ _ 22____
_ Connor Lee Pomfret _ _ 5____
_ Andrew Melly Brewster Academy _ _ 18____
_ Declan Ginty Vermont Academy _ _ 18____
_ Matthew Angelino BB&N _ _ 4____
_ Wii Prince Avon Old Farms _ _ 12____
_ Owen Bedrosian Brooks _ _ 3____
_ Joost de Koning Loomis Chaffee _ _ 3____
_ Caio Bernardini Middlesex _ _ 6____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.