March 14, 2022

New England Prep Hockey Scoring Leaders 2021-22

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
19 Jameson Alicandro FWorcester Academy Pg '02151617332.20
21 Matthew Hale FTilton Sr '04242723502.08
9 Nathanel Peretz FNorth Yarmouth Academy Sr '03253022522.08
_ Brendan Gorman FSt. Sebastian's _ _25
_ Dom Murphy FSt. Mark's _ _28____
_ Leo Piandes FTilton _ _23____
_ Richard Gallant CSt. Mark's _ _24____
_ Michael Fisher DSt. Mark's _ _28____
_ Nate Palumbo FWorcester Academy _ _15____
_ Jacob Ierfino FPortsmouth Abbey _ _26____
_ Michael Callow FSt. Sebastian's _ _25____
_ Jed Brazo FCanterbury _ _25____
_ Nick Royster LWAndover _ _28____
_ Jonathan Surrette RWAndover _ _28____
_ Tyler Wishart FKimball Union _ _33____
_ Jake Kraft FKent _ _28____
_ Revelin Mack FKimball Union _ _32____
_ Cooper Boulanger FHolderness _ _27____
_ Culin Wilson FDexter _ _24____
_ Max Resnick FKent _ _26____
_ Dylan Hryckowian FSalisbury _ _28____
_ Nolan Joyce DSt. Sebastian's _ _25____
_ Geno McEnery FKent _ _26____
_ Jack Brandt FTabor _ _24____
_ Mike Locke FWorcester Academy _ _15____
_ Jackson Kyrkostas FKimball Union _ _28____
_ Donovan Frias FSt. George's _ _24____
_ Ziv Deener-Chodirker FRivers _ _24____
_ Brock James FNorthfield Mt. Hermon _ _25____
_ Dante Palombo FKent _ _28____
_ Dalton Kane FBrewster Academy _ _28____
_ Jaiden Moriello FKimball Union _ _33____
_ Liam Lucas CVermont Academy _ _26____
_ Kyle LoNigro FTilton _ _24____
_ CJ Foley DThayer _ _22____
_ Ryan Walsh FSalisbury _ _28____
_ Jackson Graber FTrinity-Pawling _ _24____
_ Gavin Cornforth FThayer _ _22____
_ Will Hughes FDexter _ _25____
_ Josh Bonrouhi FPortsmouth Abbey _ _28____
_ Kurt Gurkan FExeter _ _28____
_ Conner Fitzpatrick CAndover _ _28____
_ Jackson Matthews FBrewster Academy _ _28____
_ Michael Patko FPortsmouth Abbey _ _28____
_ Daxton St. Hilaire FNorth Yarmouth Academy _ _28____
_ Matt Kursonis FSt. George's _ _23____
_ Adam Mendelson FWestminster _ _26____
_ James Shannon FBrunswick _ _30____
_ Eli Friedman FBrunswick _ _30____
_ Matt DiMarsico FAvon Old Farms _ _27____
_ Ronan O'Donnell FBelmont Hill _ _24____
_ Grayson Badger FDexter _ _24____
_ Connor Dozois FWorcester Academy _ _15____
_ Ben MacDonald FNoble & Greenough _ _22____
_ Nicholas LeClaire FNorthfield Mt. Hermon _ _23____
_ Hank Cleaves FBrunswick _ _30____
_ Doyle Coughlin FBrewster Academy _ _28____
_ Andrew Gibbons FSt. Mark's _ _28____
_ Ian Olenik FGovernor's _ _29____
_ Brennan Ali CAvon Old Farms _ _27____
_ Julian Frias FSt. George's _ _24____
_ Nick Brennan FTilton _ _24____
_ Michael Dinges FExeter _ _26____
_ Chris Romaine DMilton _ _18____
_ Daniel McKiernan FWilliston Northampton _ _24____
_ Declan Chapman FPomfret _ _26____
_ Nils Forselius CPomfret _ _26____
_ Ryan Kavanagh RWPingree _ _26____
_ Billy Norcross CCushing _ _26____
_ Coleman Jenkins FTabor _ _21____
_ David Hauptvogel FKents Hill _ _21____
_ Lee Parks FSalisbury _ _27____
_ Michael Belleau FNorth Yarmouth Academy _ _27____
_ Michael Hurst FKent _ _27____
_ Jayden Grier FSt. Sebastian's _ _23____
_ Lucas St. Louis DBrunswick _ _30____
_ Oliver Flynn FLoomis Chaffee _ _24____
_ Gavin Havens FWilliston Northampton _ _24____
_ Matthew Spears FPomfret _ _26____
_ Kevin McElaney FKents Hill _ _21____
_ Evan Moore FNew Hampton _ _29____
_ Frankie Hipp FNorthfield Mt. Hermon _ _25____
_ Jack DesRuisseaux FTabor _ _25____
_ Michael Lynch FPingree _ _26____
_ Ethan Davidson FMilton _ _20____
_ William Cannata FMilton _ _11____
_ Jack Pattison RWVermont Academy _ _23____
_ Stephen Cavavan FRivers _ _24____
_ Ethan Gardula FCushing _ _24____
_ Danny Judge FWestminster _ _26____
_ Kodi Dotterer FExeter _ _27____
_ Quinn McCarthy FHolderness _ _27____
_ Brendan Giles FBrunswick _ _30____
_ Drew DellaSalla FBrunswick _ _30____
_ Jason Flaherty FWorcester Academy _ _15____
_ Tyson Scanlon FWorcester Academy _ _15____
_ Fitz Frechette FDexter _ _20____
_ Roman Tacelli FNoble & Greenough _ _20____
_ Owen Leahy FLawrence Academy _ _21____
_ Quinn Moses LWPingree _ _21____
_ Gavin Bloder FTrinity-Pawling _ _22____
_ Mason Kesselring FCushing _ _25____
_ Joe Connor FAvon Old Farms _ _26____
_ Austin Tasca FNoble & Greenough _ _26____
_ Vic Barakett FWestminster _ _26____
_ James Fisher FBelmont Hill _ _27____
_ Sean Senier FHolderness _ _27____
_ Brendan Fennell FAvon Old Farms _ _27____
_ Will Blackburn FKimball Union _ _32____
_ Julian Facchinelli FFrederick Gunn School _ _35____
_ Alex Moeller FNew Hampton _ _30____
_ Ben Poitras FSalisbury _ _27____
_ Aidan O'Connell FHolderness _ _27____
_ Atticus Roop FWorcester Academy _ _24____
_ Landan Resendes FCushing _ _24____
_ Matt Fusco DDexter _ _24____
_ Sam Sibold FSt. Paul's _ _24____
_ Lefty Markonidis FBB&N _ _23____
_ George Proffit DWorcester Academy _ _15____
_ Sean Gibbons FBrunswick _ _30____
_ Christian Maro FExeter _ _28____
_ Dave Brandes DHolderness _ _25____
_ Charlie Gollob FAvon Old Farms _ _25____
_ Sean Keohane DDexter _ _24____
_ Will Rice FBB&N _ _23____
_ Shane Taddia FThayer _ _22____
_ Thomas Ricciardelli FTaft _ _22____
_ JT Halliday FSt. Paul's _ _21____
_ Justin Massa FBerwick _ _20____
_ Carter Patterson DTabor _ _20____
_ Connor Berg DRoxbury Latin _ _17____
_ Kyle Elliott FGovernor's _ _29____
_ Micheal Marchese FGovernor's _ _28____
_ Logan Furlong FPortsmouth Abbey _ _28____
_ Matthew Maltais FKimball Union _ _14____
_ Jim Lyver CSt. Mark's _ _27____
_ Isaac Mitchell FSt. Sebastian's _ _25____
_ Jack Alecia FNorthfield Mt. Hermon _ _24____
_ DJ Walsh FMillbrook _ _24____
_ Teddy Stiga FBelmont Hill _ _23____
_ Ryan Novo FFrederick Gunn School _ _34____
_ Noah Leithman DTilton _ _22____
_ Justin Tremblay FKents Hill _ _21____
_ Josh Halliday FSt. Paul's _ _21____
_ Jacob Pohl FMilton _ _20____
_ Mel Mortarelli FRivers _ _19____
_ Ryan Sordillo FExeter _ _28____
_ Maxime Charbonneau FHolderness _ _27____
_ Nick Messina FHolderness _ _27____
_ Cole Watson FKent _ _26____
_ Nick Capasso FAvon Old Farms _ _26____
_ Xavier Vaillancourt FTabor _ _25____
_ Cole Heintz FCanterbury _ _25____
_ Pat O'Shaughnessy CCanterbury _ _25____
_ Ben Buckely FSt. George's _ _24____
_ Aidan Lyons DNoble & Greenough _ _23____
_ Will Reardon FLoomis Chaffee _ _23____
_ Jake Terra FNew Hampton _ _30____
_ Mason Whitney FTaft _ _22____
_ Cole Eichler FSalisbury _ _28____
_ Daniel Markevych FLawrence Academy _ _21____
_ Seth Robinson DAvon Old Farms _ _27____
_ Aidan D'Urso FPomfret _ _26____
_ Linas Dedinas FCushing _ _26____
_ Henry Cohen FMilton _ _19____
_ Teddy Mutryn FSt. Sebastian's _ _25____
_ Jamey Beaufils FNorth Yarmouth Academy _ _24____
_ Austin Borrgaard FSt. Mark's _ _18____
_ Liam Verdoni FAvon Old Farms _ _23____
_ Anthony Kahl DTrinity-Pawling _ _23____
_ Conner Chalmers DKimball Union _ _33____
_ Duncan Ramsay DKimball Union _ _33____
_ Avan Pyle FProctor _ _22____
_ Connor Brazil FAvon Old Farms _ _22____
_ Trey Deere FSalisbury _ _27____
_ Jared Shimelman DHolderness _ _27____
_ Michael Murtagh FFrederick Gunn School _ _32____
_ David Helledy DNew Hampton _ _31____
_ Ryan Walker FTrinity-Pawling _ _25____
_ Jack Turowsky DNorthfield Mt. Hermon _ _25____
_ Mikka Kelechian FMilton _ _20____
_ Aiden Lindley FFrederick Gunn School _ _34____
_ Tobias Iantorno FTrinity-Pawling _ _24____
_ Bryce Terry FSt. Paul's _ _24____
_ Charlie McGurrin FExeter _ _24____
_ James Papavasiliou DNorth Yarmouth Academy _ _24____
_ Cody Plaza DPingree _ _24____
_ Zach Rizzo DCushing _ _24____
_ Kareem Alazem DKimball Union _ _33____
_ Finn O'Hara FHolderness _ _18____
_ Declan Loughnane DThayer _ _22____
_ Tatum Fitzmaurice FPomfret _ _26____
_ Colin Norton FNoble & Greenough _ _26____
_ Cameron Ferraz DCushing _ _26____
_ Patrick Schultz FRoxbury Latin _ _17____
_ Jake Kloss FCanterbury _ _25____
_ Mike Cataldo FSt. Sebastian's _ _25____
_ Matthew Babineau FNew Hampton _ _28____
_ Patrick Last CAndover _ _28____
_ George Pavlus FChoate _ _24____
_ Gavin Long CCanterbury _ _24____
_ Nathan Stachowiak FFrederick Gunn School _ _35____
_ Sam Court DAvon Old Farms _ _27____
_ Joe Calo FMiddlesex _ _23____
_ John Manzi FAlbany Academy _ _23____
_ Danny Talacci FBB&N _ _23____
_ Bryan Tang FMiddlesex _ _23____
_ Tyler Gwatkin FProctor _ _23____
_ Ryan Buckley DSt. George's _ _23____
_ Alex Keller FKimball Union _ _33____
_ Kaden Freelove FHolderness _ _22____
_ Jack Lucey FPortsmouth Abbey _ _29____
_ Ben Boren FBerkshire _ _25____
_ Pratt Stetson FBerkshire _ _25____
_ Kyle Smyth FFrederick Gunn School _ _35____
_ Joey Sciabarra DKent _ _28____
_ Scott Lagos FNew Hampton _ _31____
_ Cullen Hennessy FMillbrook _ _24____
_ Makai Tarjamo FLoomis Chaffee _ _24____
_ Jeremy Emch FBrooks _ _24____
_ Connor Hagness FWilliston Northampton _ _24____
_ Will Rassier FBrooks _ _24____
_ Caid Cox DSt. Paul's _ _24____
_ Joey DeAngelis FCanterbury _ _17____
_ James Birch FRoxbury Latin _ _17____
_ Ryan Teehan FHebron _ _27____
_ Owen Clifford FDeerfield _ _20____
_ Zach Bye FHotchkiss _ _20____
_ Madden Powers FMilton _ _20____
_ Bobby May DKimball Union _ _33____
_ Austin Jerzak FAlbany Academy _ _23____
_ Ryan Shaw FWestminster _ _26____
_ Matthew Biotti DBelmont Hill _ _26____
_ Daniel Lurie DWestminster _ _26____
_ Josh Swan RWVermont Academy _ _26____
_ Chris Hibson FLoomis Chaffee _ _22____
_ Zave Greene FTaft _ _22____
_ Nick McSorley FBerwick _ _25____
_ Connor Sutherland FDexter _ _25____
_ Hunter Dickey FTrinity-Pawling _ _25____
_ Reed Allen FTabor _ _25____
_ Charlie Andriole DLoomis Chaffee _ _25____
_ Nolan Roche RWAndover _ _25____
_ Aidan Connors DSt. Sebastian's _ _25____
_ Colin Elliott DGovernor's _ _28____
_ Mike Sullo FKimball Union _ _33____
_ Dan Kral FHebron _ _27____
_ Nick Theodos DHebron _ _27____
_ Jordin Palmer DAvon Old Farms _ _27____
_ Robert Corkery DAndover _ _27____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.