January 28, 2020

New England Prep Hockey Top Goaltenders

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
35 Ryan Kazmouz Dexter So '03 2703109.973
33 Brandon Milberg Lawrence Academy Sr '01 4339186.954
1 Connor Hasley Northfield Mt. Hermon Sr '01 77227459.944
_ Kyle Chauvette Loomis Chaffee _ _ 758
_ Henry Wilder Hotchkiss _ _ 517___
_ Andrew Shearson Pomfret _ _ 865___
_ Xavier Lapierre Kents Hill _ _ 611___
_ Max Donoso Salisbury _ _ 415___
_ Connor Callaghan Avon Old Farms _ _ 834___
_ Lucas Brine New Hampton _ _ 572___
_ Matt Cusolito Pingree _ _ 469___
_ Ryan Welch Exeter _ _ 1012___
_ Marc Smith Noble & Greenough _ _ 827___
_ Ethan Roberts Loomis Chaffee _ _ 225___
_ Jed Baliotti Berkshire _ _ 659___
_ Chris DeMers Milton _ _ 604___
_ Stefan Kulhanek North Yarmouth Academy _ _ 792___
_ Veeti Kohvakka Kimball Union _ _ 606___
_ Kevin Chandler Hoosac _ _ 716___
_ Jackson Irving Cushing _ _ 603___
_ Zak Brice Kimball Union _ _ 541___
_ Luke Garrity St. Sebastian's _ _ 679___
_ Alex Ramsay Berwick _ _ 800___
_ Charlie Archer Andover _ _ 770___
_ Jeremy Siegel Kent _ _ 403___
_ Gavin Fitzpatrick Thayer _ _ 753___
_ Jake Inzirillo Brooks _ _ 210___
_ Nicholas Haas Salisbury _ _ 457___
_ Kevin Clark Groton _ _ 632___
_ Bennett Ostern Westminster _ _ 522___
_ Alexander Rohlf Brunswick _ _ 785___
_ Trevor Corsello Williston Northampton _ _ 525___
_ Tomas Horak Choate _ _ 481___
_ Justin Katz Deerfield _ _ 522___
_ A.J. Finta Middlesex _ _ 233___
_ Evan Plunkett Holderness _ _ 381___
_ Justin Lee Tilton _ _ 480___
_ Michael Hauswirth Belmont Hill _ _ 575___
_ Max Macchioni Kents Hill _ _ 268___
_ Colin Freitas St. George's _ _ 369___
_ Mikey Roberts Taft _ _ 470___
_ Justin Prete Deerfield _ _ 272___
_ Casen Janko Rivers _ _ 376___
_ Aiden Belt Holderness _ _ 296___
_ Robbie Farrell New Hampton _ _ 520___
_ Joey Purtell Kent _ _ 405___
_ Christophe Beluse Wyoming Seminary _ _ 690___
_ Andrew Palena Albany Academy _ _ 461___
_ Cam Brown Pingree _ _ 587___
_ Peter Papadopoulos Canterbury _ _ 488___
_ James Donaldson Taft _ _ 361___
_ Jake Hugessen Millbrook _ _ 372___
_ Jordan Busner Middlesex _ _ 441___
_ Sam Woessner Berkshire _ _ 245___
_ Jake Fillion Winchendon _ _ 239___
_ Jack Byrne Worcester Academy _ _ 531___
_ Dylan Silverstein Dexter _ _ 701___
_ Conor Sullivan Rivers _ _ 374___
_ Jonathan Carafotes Brooks _ _ 436___
_ Tommy Giroux Groton _ _ 276___
_ Brandon Sherman Tabor _ _ 403___
_ Mason Kucenski Vermont Academy _ _ 666___
_ Mikey Jones Roxbury Latin _ _ 424___
_ Carmine Andranovich Gunnery _ _ 944___
_ Owen Hains Millbrook _ _ 745___
_ Tristan Mecenas Governor's _ _ 869___
_ Davvid O'Keefe Trinity-Pawling _ _ 371___
_ Charlie Murphy St. Paul's _ _ 774___
_ Cal Skwara Canterbury _ _ 485___
_ Max Caouette Winchendon _ _ 474___
_ Cole Chingris Proctor _ _ 619___
_ Mathew Gover Tabor _ _ 383___
_ Will Bundy St. Mark's _ _ 386___
_ Charlie Lambert Belmont Hill _ _ 290___
_ Emile Savoie Williston Northampton _ _ 285___
_ Mason Rosado Brewster Academy _ _ 242___
_ Nate Hopkins Portsmouth Abbey _ _ 628___
_ Sam Livecchi Brewster Academy _ _ 942___
_ Jack Gatie Albany Academy _ _ 275___
_ David Mallio BB&N _ _ 254___
_ Cam Carroll Trinity-Pawling _ _ 376___
_ Maxymilian Banoun Wyoming Seminary _ _ 200___
_ Tomas Pientka Lawrence Academy _ _ 269___
_ Jake Cardonick Milton _ _ 306___
_ Ben Hathaway Hebron _ _ 261___
_ Colin Ronan Cushing _ _ 306___
_ Tristan Neubart Albany Academy _ _ 294___
_ Nathan Loisel North Yarmouth Academy _ _ 315___
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.