March 13, 2020

New England Prep Hockey All Goaltenders 2019-20

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
35 Mason Kucenski Vermont Academy Jr '02 12141441175.891
41 Charlie Archer Andover Sr '01 137991905.909
35 Ryan Welch Exeter Sr '00 160070878.926
_ Alex Ramsay Berwick _ _ 1242
_ Sam Livecchi Brewster Academy _ _ 1244___
_ Connor Hasley Northfield Mt. Hermon _ _ 1305___
_ Andrew Shearson Pomfret _ _ 1515___
_ Carmine Andranovich Gunnery _ _ 1568___
_ Nate Hopkins Portsmouth Abbey _ _ 1064___
_ Gavin Fitzpatrick Thayer _ _ 1304___
_ Marc Smith Noble & Greenough _ _ 1372___
_ Christophe Beluse Wyoming Seminary _ _ 1007___
_ Tristan Mecenas Governor's _ _ 1233___
_ Charlie Murphy St. Paul's _ _ 1278___
_ Jed Baliotti Berkshire _ _ 1259___
_ Kevin Chandler Hoosac _ _ 745___
_ Mathew Gover Tabor _ _ 845___
_ Kyle Chauvette Loomis Chaffee _ _ 1265___
_ Jack Byrne Worcester Academy _ _ 1032___
_ Stefan Kulhanek North Yarmouth Academy _ _ 1116___
_ Chris DeMers Milton _ _ 958___
_ Evan Plunkett Holderness _ _ 992___
_ Alexander Rohlf Brunswick _ _ 1270___
_ Jordan Busner Middlesex _ _ 783___
_ Robbie Farrell New Hampton _ _ 899___
_ Connor Callaghan Avon Old Farms _ _ 1368___
_ Veeti Kohvakka Kimball Union _ _ 999___
_ Jackson Irving Cushing _ _ 1175___
_ Henry Wilder Hotchkiss _ _ 1052___
_ Cal Skwara Canterbury _ _ 855___
_ Kevin Clark Groton _ _ 1048___
_ Owen Hains Millbrook _ _ 1179___
_ Lucas Brine New Hampton _ _ 860___
_ Matt Cusolito Pingree _ _ 846___
_ Cam Brown Pingree _ _ 700___
_ Max Caouette Winchendon _ _ 836___
_ Will Bundy St. Mark's _ _ 1088___
_ Cole Chingris Proctor _ _ 1005___
_ Luke Garrity St. Sebastian's _ _ 1209___
_ Andrew Palena Albany Academy _ _ 891___
_ Tomas Horak Choate _ _ 840___
_ Trevor Corsello Williston Northampton _ _ 718___
_ Xavier Lapierre Kents Hill _ _ 809___
_ Michael Hauswirth Belmont Hill _ _ 953___
_ Justin Lee Tilton _ _ 886___
_ Davvid O'Keefe Trinity-Pawling _ _ 742___
_ Casen Janko Rivers _ _ 1080___
_ Zak Brice Kimball Union _ _ 905___
_ Mikey Jones Roxbury Latin _ _ 798___
_ Tomas Pientka Lawrence Academy _ _ 821___
_ Dylan Silverstein Dexter _ _ 1130___
_ Mikey Roberts Taft _ _ 750___
_ Joey Purtell Kent _ _ 670___
_ Brandon Sherman Tabor _ _ 598___
_ Bennett Ostern Westminster _ _ 841___
_ Peter Papadopoulos Canterbury _ _ 661___
_ Emile Savoie Williston Northampton _ _ 570___
_ Justin Prete Deerfield _ _ 752___
_ Nicholas Haas Salisbury _ _ 816___
_ Colin Freitas St. George's _ _ 584___
_ Jeremy Siegel Kent _ _ 727___
_ Jonathan Carafotes Brooks _ _ 554___
_ James Donaldson Taft _ _ 562___
_ David Mallio BB&N _ _ 416___
_ Justin Katz Deerfield _ _ 642___
_ A.J. Finta Middlesex _ _ 522___
_ Cam Carroll Trinity-Pawling _ _ 596___
_ Jake Cardonick Milton _ _ 496___
_ Max Macchioni Kents Hill _ _ 448___
_ Jake Fillion Winchendon _ _ 394___
_ Max Donoso Salisbury _ _ 642___
_ Jake Inzirillo Brooks _ _ 405___
_ Tommy Giroux Groton _ _ 508___
_ Michael Libutti Vermont Academy _ _ 274___
_ Mason Rosado Brewster Academy _ _ 372___
_ Gabriel Marcoux BB&N _ _ 265___
_ Charlie Lambert Belmont Hill _ _ 501___
_ Drake Wheelden Governor's _ _ 454___
_ Ryan Kazmouz Dexter _ _ 425___
_ Brandon Milberg Lawrence Academy _ _ 433___
_ Jake Hugessen Millbrook _ _ 480___
_ Ethan Roberts Loomis Chaffee _ _ 423___
_ Nathan Loisel North Yarmouth Academy _ _ 421___
_ Crosby Smith Berwick _ _ 284___
_ Ben Hathaway Hebron _ _ 315___
_ Jack Gatie Albany Academy _ _ 329___
_ Tristan Neubart Albany Academy _ _ 348___
_ Aiden Belt Holderness _ _ 296___
_ Lucas LaRoche Worcester Academy _ _ 270___
_ Colin Ronan Cushing _ _ 414___
_ Greyson Pane Westminster _ _ 317___
_ Conor Sullivan Rivers _ _ 428___
_ Ryan Hennigan Williston Northampton _ _ 210___
_ Michael Gilerman Proctor _ _ 388___
_ Tyler McDermott Choate _ _ 259___
_ Brendan Holahan Brunswick _ _ 379___
_ James Dunne Choate _ _ 256___
_ Emmett Grover Hebron _ _ 217___
_ Andy Heinze Brooks _ _ 239___
_ Cameron Smith Hotchkiss _ _ 323___
_ Gavin Kiley Tilton _ _ 314___
_ Joe Raspante Tilton _ _ 198___
_ Gavin Belton Hoosac _ _ 156___
_ Dan Zajkowksi Gunnery _ _ 291___
_ Henry Dinapoli Worcester Academy _ _ 223___
_ Owen Hipple St. George's _ _ 206___
_ Tatu Kryönlahti Wyoming Seminary _ _ 205___
_ Kellen Beauton Pomfret _ _ 187___
_ Maxymilian Banoun Wyoming Seminary _ _ 200___
_ Jackson O'Brien Hebron _ _ 203___
_ Liam Kilgallen Winchendon _ _ 171___
_ Adam Costley St. Mark's _ _ 265___
_ Sam Woessner Berkshire _ _ 245___
_ Dominik Bovan Kents Hill _ _ 161___
_ Ryan McNamara Holderness _ _ 224___
_ Aidan Plant North Yarmouth Academy _ _ 143___
_ Pat Aalto Cushing _ _ 129___
_ Shane Shelest Andover _ _ 94___
_ Rocco Bryant St. Paul's _ _ 131___
_ Andrew Sayles New Hampton _ _ 128___
_ Nate Crozier Middlesex _ _ 67___
_ Matthew McCarey Northfield Mt. Hermon _ _ 73___
_ Nolan McKenna Roxbury Latin _ _ 54___
_ Adam Becht St. Mark's _ _ 88___
_ Kieran McCabe Roxbury Latin _ _ 50___
_ Andrew Capasso Avon Old Farms _ _ 76___
_ Matthew Tombaugh Loomis Chaffee _ _ 60___
_ Charlie Tait Choate _ _ 36___
_ John Blair Gunnery _ _ 69___
_ Ben Clarke Noble & Greenough _ _ 60___
_ Cooper Steinborn Lawrence Academy _ _ 60___
_ Jack Schroeder Westminster _ _ 54___
_ Chris Cataldo St. Sebastian's _ _ 108___
_ Joe Mansi Governor's _ _ 27___
_ Andrew Rodriguez Northfield Mt. Hermon _ _ 54___
_ Jesse Pelletier Worcester Academy _ _ 18___
_ Hunter Cunningham Hoosac _ _ 24___
_ Gus Ackerman Tabor _ _ 27___
_ David Palandjian Governor's _ _ 26___
_ Mark Madeja Vermont Academy _ _ 6___
_ Mark Peracchia Exeter _ _ 18___
_ Connor Valios Thayer _ _ 41___
_ Matt Pierce Winchendon _ _ 10___
_ Will Collins Exeter _ _ 18___
_ Nate Cohen Dexter _ _ 7___
_ Mark Segalla Salisbury _ _ 5___
_ Cristian Fahey Pomfret _ _ 6___
_ Jack Kerrigan BB&N _ _ 3___
_ Alex Takoudes Hotchkiss _ _ 4___
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.