March 13, 2020

New England Prep Hockey Scoring Leaders 2019-20

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
10 Danny Ciccarello FSt. Mark's Sr '01293436702.41
19 Marcus Joughin FNew Hampton Sr '01351663792.26
12 Alex Jefferies FGunnery Sr '01323336692.16
_ Tomas Mazura FKimball Union _ _35
_ Sullivan Mack FKimball Union _ _34____
_ Brendan Driscoll FPingree _ _28____
_ Sasha Teleguine FThayer _ _26____
_ Ian Driscoll FPingree _ _27____
_ Luke Beckstein FGroton _ _30____
_ Casey Severo FNoble & Greenough _ _27____
_ Aidan Connolly FDexter _ _22____
_ Brendan Gibbons FSt. Mark's _ _29____
_ Isaac MacLeod FNew Hampton _ _35____
_ Aidan Thompson FBerkshire _ _29____
_ Jack Seymour FTilton _ _26____
_ Jack Dempsey FDexter _ _30____
_ Kyle Heath FMiddlesex _ _26____
_ John Gelatt FTrinity-Pawling _ _25____
_ Marc Borghi FGroton _ _30____
_ David Jacobs FNoble & Greenough _ _27____
_ David Sacco FLawrence Academy _ _24____
_ Tyler Gaulin FBerwick _ _29____
_ Michael Young FExeter _ _31____
_ Ian Moore DSt. Mark's _ _28____
_ Riley Duran FLawrence Academy _ _27____
_ Cody Hoban FLoomis Chaffee _ _23____
_ Doug Grimes FDexter _ _30____
_ Kyle Tomaso FPomfret _ _32____
_ Mark D'agostino FGunnery _ _35____
_ Tucker Hartmann DSt. Mark's _ _23____
_ Tabor Heaslip FAvon Old Farms _ _27____
_ Briggs Gammill FBerkshire _ _29____
_ David Chen CMilton _ _28____
_ Jake Percival FMillbrook _ _30____
_ Mike Stenberg FThayer _ _27____
_ Jake Black FWinchendon _ _27____
_ Andon Cerbone FBrunswick _ _31____
_ David Andreychuk FGunnery _ _35____
_ Joe Solimine FNorthfield Mt. Hermon _ _28____
_ Niko Rexine FMillbrook _ _31____
_ Liam Connors FSt. Sebastian's _ _28____
_ Danny Colon FExeter _ _29____
_ Ronan Doherty FGroton _ _30____
_ Maxwell Cocchi FTilton _ _26____
_ Trevor O'Brien CSt. Mark's _ _29____
_ Chris Dowd DBerwick _ _27____
_ Anthony Cipollone FLoomis Chaffee _ _32____
_ Matt Copponi FDexter _ _30____
_ Brendan Dumas FSt. Sebastian's _ _28____
_ Gavin Puskar FHotchkiss _ _26____
_ Adam Fantilli FKimball Union _ _26____
_ Danny Cavanagh FWinchendon _ _27____
_ Joe Schubert FSt. Paul's _ _27____
_ Lucas Mercuri FSalisbury _ _28____
_ Max Dorrington FCushing _ _34____
_ Brendan Ma FWyoming Seminary _ _23____
_ Jeffrey Lee FDMilton _ _26____
_ Carson James FBerwick _ _29____
_ Hazen Pike FPingree _ _29____
_ Jack Cronin FNoble & Greenough _ _27____
_ Blake Humphrey FLawrence Academy _ _27____
_ Reese Ramirez FExeter _ _31____
_ Jake Quillan FSalisbury _ _28____
_ Colin Craig FMiddlesex _ _25____
_ Mason Alderson-Biddulph FBerwick _ _23____
_ Dane Dowiak FGunnery _ _33____
_ John Turner FAvon Old Farms _ _27____
_ Lukas Gustafsson DCushing _ _34____
_ John Fusco DDexter _ _24____
_ Reese Farrell FNorthfield Mt. Hermon _ _28____
_ Ryan McGuire FBelmont Hill _ _30____
_ Connor Wood FCushing _ _34____
_ James Tepper FProctor _ _27____
_ Tyler Bourque FPomfret _ _32____
_ Alex Krause FLoomis Chaffee _ _32____
_ Nicholas LeClaire FNorthfield Mt. Hermon _ _28____
_ Peter Kramer LWThayer _ _24____
_ Jack Musa FTrinity-Pawling _ _24____
_ Joseph Kramer FThayer _ _26____
_ Conor Lovett FLawrence Academy _ _27____
_ JT Halliday FSt. Paul's _ _27____
_ Shane Albert FMillbrook _ _27____
_ Joey Ryan FRoxbury Latin _ _23____
_ Morgan Winters FTabor _ _23____
_ Luca Fantilli DKimball Union _ _35____
_ Matthew McGroarty FBrunswick _ _31____
_ Jake Hughes FPomfret _ _32____
_ Timur Alishlalov FAvon Old Farms _ _27____
_ Ronan Walsh FProctor _ _27____
_ Brendan Williams FAvon Old Farms _ _27____
_ Connor Joyce FSt. Sebastian's _ _28____
_ Jake Hewitt FCushing _ _34____
_ Culin Wilson FDexter _ _30____
_ Parker Sondag FBrooks _ _25____
_ James Cates FTilton _ _26____
_ Aidan Cobb FKent _ _26____
_ Skate Skalde FWyoming Seminary _ _20____
_ Tyler Crist FMilton _ _28____
_ Matthew DeBoer FSalisbury _ _28____
_ Jac Cordeiro FWorcester Academy _ _28____
_ Bobby Luca FRoxbury Latin _ _23____
_ Owen Fowler FGovernor's _ _32____
_ Taylor Ewing FTrinity-Pawling _ _24____
_ Paul Dore FKimball Union _ _33____
_ Manuel Cabral FHoosac _ _25____
_ Ryan Mahlmeister FNew Hampton _ _35____
_ Nolan McDonough FWinchendon _ _27____
_ Matt Cormier FRivers _ _29____
_ Dom Murphy FSt. Mark's _ _29____
_ Jon Tavella FTilton _ _21____
_ Jack Ring FNew Hampton _ _34____
_ Zach Whitehead FKimball Union _ _35____
_ Mike Tersoni FTilton _ _26____
_ Holt Oliphant FLawrence Academy _ _27____
_ Paden Hicks FWinchendon _ _27____
_ Damien Carfagna DLawrence Academy _ _27____
_ William Van der Veen DMilton _ _28____
_ Timmy Delay FSt. Sebastian's _ _28____
_ Kevin Urquhart FProctor _ _28____
_ Nick Traggio DHotchkiss _ _14____
_ Michael Dimascolo FSt. George's _ _29____
_ Andrew Kimball FMillbrook _ _32____
_ Jarod Harrington FDeerfield _ _24____
_ Charlie Alcorn FBrooks _ _25____
_ Nick Roukounakis FThayer _ _26____
_ Alex Robert FDeerfield _ _26____
_ Owen Sweet FSt. Paul's _ _27____
_ Ethan Mistry DMilton _ _27____
_ Carter Rose DHolderness _ _28____
_ Jackson Coutu FSt. Mark's _ _29____
_ John McElaney FDexter _ _30____
_ Rory White FWorcester Academy _ _30____
_ Jakub Teply FBrunswick _ _31____
_ Jude Brower DBrunswick _ _31____
_ Zach Bookman DMillbrook _ _32____
_ Nick Rheaume FCushing _ _34____
_ Cole Hipkin FNew Hampton _ _33____
_ Brendan Fitzgerald DGovernor's _ _32____
_ Michael Salandra FBrunswick _ _30____
_ Michael Adamson DDexter _ _30____
_ Michael Gethings FWorcester Academy _ _28____
_ Cooper Rice FProctor _ _28____
_ Cam Joslin FProctor _ _28____
_ Phillip Tresca FRivers _ _28____
_ Ryder Kunin FWyoming Seminary _ _27____
_ Karsen Dorwart FHotchkiss _ _26____
_ Stephen Willey FTrinity-Pawling _ _24____
_ Oliver Flynn FLoomis Chaffee _ _24____
_ Kyle Folkerson FWyoming Seminary _ _22____
_ Jason Kleinhans FKent _ _19____
_ Luke Khozozian FBelmont Hill _ _30____
_ Atticus Roop FWorcester Academy _ _30____
_ Tim Manning FHolderness _ _28____
_ Grant Porter FProctor _ _27____
_ Pavel Akmaev FMiddlesex _ _26____
_ Jon Horn FHotchkiss _ _26____
_ Zack Tonelli FTaft _ _25____
_ Frank Djurasevic DTrinity-Pawling _ _21____
_ Jacob Banks FCushing _ _34____
_ Cam Lund FCushing _ _34____
_ Thomas Dempsey DGroton _ _30____
_ Collin Patterson FSt. George's _ _29____
_ Tommy Harty FWilliston Northampton _ _28____
_ Brendan Gorman FSt. Sebastian's _ _28____
_ Dapa Conneely FAndover _ _28____
_ Michael McEachern FRivers _ _14____
_ Cooper Flinton FSt. Paul's _ _27____
_ Declan Loughnane DThayer _ _27____
_ Bryan McLachlan DGroton _ _27____
_ Henry Cohen FMiddlesex _ _25____
_ Henry Molson FTaft _ _25____
_ Bauer Morrissey DMillbrook _ _32____
_ Jake Sigal FLoomis Chaffee _ _31____
_ Jack Simon DExeter _ _31____
_ Matt Fusco DDexter _ _30____
_ Shane Mulhern FSt. George's _ _29____
_ Clement Delisle-Blais FNorth Yarmouth Academy _ _29____
_ Coleman Jenkins FTabor _ _28____
_ Nathan Gines FWyoming Seminary _ _27____
_ Jagger Benson DTilton _ _26____
_ Nick Marciano DKent _ _26____
_ Nolan Hayes DCushing _ _34____
_ Billy Norcross CCushing _ _34____
_ Mitch McGinn FGovernor's _ _17____
_ Jake MacKinnon FBrooks _ _25____
_ Jared Buckner FNorth Yarmouth Academy _ _33____
_ Anton Heikari DWyoming Seminary _ _24____
_ JohnO Hoins FPortsmouth Abbey _ _24____
_ Will Molson FGroton _ _29____
_ Padraic Condon FBerwick _ _29____
_ Alex Latkovski FWilliston Northampton _ _28____
_ Jake Sacratini FWilliston Northampton _ _28____
_ Grady Friedman FNorthfield Mt. Hermon _ _21____
_ Matt Carlson FAlbany Academy _ _34____
_ Owen Stadheim FSt. Paul's _ _27____
_ William Hughes FAndover _ _27____
_ Alton Machen FDeerfield _ _26____
_ Zach Vandale FChoate _ _26____
_ Ned Blanchard DWestminster _ _25____
_ Jake Cady FTabor _ _23____
_ Shane White FBerwick _ _28____
_ John Goldowski FAlbany Academy _ _33____
_ Roman Tacelli FNoble & Greenough _ _27____
_ Kyle Furey DLawrence Academy _ _27____
_ John Russo FChoate _ _26____
_ Adam Shuchart DNew Hampton _ _35____
_ Will Hilfiker DNew Hampton _ _35____
_ Matt Monopoli FWorcester Academy _ _30____
_ Jackson Dorrington DCushing _ _34____
_ Von Mabbs FDSt. Mark's _ _29____
_ Shane LaChance FTabor _ _28____
_ John Riggins FLawrence Academy _ _23____
_ Jeremi Tremblay FHolderness _ _27____
_ Colin Marks FAndover _ _27____
_ Brett Daubert FBrewster Academy _ _31____
_ Tae Lee FTilton _ _26____
_ Sam Murray FPingree _ _26____
_ Max Pineo FTilton _ _26____
_ Eamon Doheny DDeerfield _ _26____
_ Brady Hoff FBrewster Academy _ _30____
_ Karim Garifulin FWorcester Academy _ _30____
_ Tyler Rubin DBelmont Hill _ _30____
_ Teddy Griffin DKimball Union _ _34____
_ Darion Benchich FWestminster _ _25____
_ Tristan Fasig FTaft _ _25____
_ Paul Davey FAvon Old Farms _ _25____
_ Jacob Monroe FWestminster _ _25____
_ Shane O'Leary FGovernor's _ _32____
_ Adam Martin FLoomis Chaffee _ _32____
_ Massimo Gentile FGovernor's _ _28____
_ Andrew Mancini DCanterbury _ _28____
_ Samuel Deckhut FSalisbury _ _28____
_ Anthony Persi FWyoming Seminary _ _24____
_ Joe Freeman DMiddlesex _ _24____
_ Gabriel Lamothe FGroton _ _27____
_ Aidan Lyons DNoble & Greenough _ _27____
_ Colby Bailey DNoble & Greenough _ _27____
_ Max Noll FGroton _ _30____
_ Ronan O'Donnell FBelmont Hill _ _30____
_ Wes Turner DGroton _ _30____
_ Jonas Passante FKent _ _26____
_ Brett Lockhart DTilton _ _26____
_ Ryan Nolte FKents Hill _ _29____
_ Connor Guest FDeerfield _ _25____
_ Nate Chickering FProctor _ _25____
_ Sami Hakkarainen FPomfret _ _32____
_ Sean Brown FGovernor's _ _32____
_ Henry Carlson FGovernor's _ _32____
_ Ronny Paragallo FNew Hampton _ _35____
_ Jack Robinson FProctor _ _28____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.