March 14, 2019

New England Prep Hockey Scoring Leaders 2018-19

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
9 John Farinacci FDexter Sr '01161221332.06
14 Alex Laferriere FKent Jr '01271934531.96
12 Alex Jefferies FGunnery Jr '01312730571.84
_ Tim Manning FHolderness _ _29
_ Isaiah Fox FHolderness _ _31____
_ Kevin Pitts FHolderness _ _31____
_ Robert Cronin FGunnery _ _31____
_ Jack Luca FRoxbury Latin _ _23____
_ Justin Hryckowian FSalisbury _ _26____
_ Sam Colangelo FLawrence Academy _ _28____
_ Michael Posma FKent _ _27____
_ Danny Ciccarello FSt. Mark's _ _30____
_ Devan Tongue FNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Phillip Tresca FRivers _ _31____
_ Christian Hayes FThayer _ _28____
_ B Jenkinson FSt. George's _ _30____
_ Brendan Driscoll FPingree _ _30____
_ Liam Gorman FSt. Sebastian's _ _24____
_ Jack Seymour FTilton _ _28____
_ Nick Capone FSalisbury _ _30____
_ Mac Carso FAndover _ _29____
_ Ian Driscoll FPingree _ _30____
_ Jack Cronin FNoble & Greenough _ _29____
_ Thomas Manty FAndover _ _29____
_ Lucas Mercuri FSalisbury _ _30____
_ Charles Shaffer FBrunswick _ _28____
_ Ryan Stevens FNoble & Greenough _ _14____
_ Liam Connors FSt. Sebastian's _ _29____
_ Tomas Mazura FKimball Union _ _37____
_ Chase McInnis FDexter _ _30____
_ Jayden Struble DSt. Sebastian's _ _28____
_ Tyler Young FLawrence Academy _ _28____
_ Myles Abbate FProctor _ _32____
_ Jack Quinn FNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Nick Cafarelli CCushing _ _33____
_ Matt Cormier FRivers _ _31____
_ Jason Ruszkowski FMillbrook _ _29____
_ Casey Severo FNoble & Greenough _ _29____
_ Ronan Walsh FProctor _ _32____
_ Spencer Ryall CHebron _ _27____
_ Michael Holland FDeerfield _ _25____
_ Jake Gagnon FMillbrook _ _29____
_ Matthew Toporowski FSt. Mark's _ _13____
_ Luke Beckstein FGroton _ _20____
_ Christian Powers FAndover _ _20____
_ Vito Visconti FPingree _ _27____
_ Tommy Lyons FSt. Sebastian's _ _28____
_ John Peloso FVermont Academy _ _28____
_ Sullivan Mack FKimball Union _ _37____
_ Kodi Legassie FHebron _ _27____
_ Morgan Winters FTabor _ _27____
_ Ryan St. Louis FBrunswick _ _28____
_ John McElaney FDexter _ _16____
_ Nick Rashkovsky FVermont Academy _ _29____
_ Will Torriani FGroton _ _29____
_ Tyler Gaulin FBerwick _ _29____
_ Quinton Fox FMilton _ _21____
_ Michael Dimascolo FSt. George's _ _30____
_ Kyle Tomaso FPomfret _ _30____
_ Eric Sinson FSt. Paul's _ _27____
_ Liam Walsh FKents Hill _ _23____
_ Drew Burke FGroton _ _29____
_ Owen Fowler FGovernor's _ _30____
_ Jonah Gold FGroton _ _15____
_ Tucker Hartmann DSt. Mark's _ _31____
_ Jonathan Assayag FAndover _ _28____
_ John Kondub FVermont Academy _ _28____
_ James Cates FTilton _ _30____
_ Ian Moore DSt. Mark's _ _31____
_ Michael McEachern FRivers _ _31____
_ David Sacco FLawrence Academy _ _25____
_ Stefan Miklakos CAvon Old Farms _ _26____
_ Isaac MacLeod FNew Hampton _ _35____
_ Devin Moran FWinchendon _ _28____
_ Tyler Bourque FPomfret _ _30____
_ Riley Brennan FGunnery _ _31____
_ Michael Pitts FExeter _ _32____
_ Mitch McGinn FGovernor's _ _24____
_ Alex Rivet FMiddlesex _ _25____
_ Kyle Heath FMiddlesex _ _25____
_ Marcus Joughin FNew Hampton _ _35____
_ Jake Cady FTabor _ _28____
_ Cooper Moore DBrunswick _ _28____
_ Kevin Urquhart FVermont Academy _ _29____
_ David Jacobs FNoble & Greenough _ _29____
_ Jake Quillan FSalisbury _ _30____
_ Brendan Gibbons FSt. Mark's _ _31____
_ Joe Biddle DHolderness _ _31____
_ Jeffrey Lee FDMilton _ _21____
_ Sean McAvoy FDeerfield _ _21____
_ Anthony Bono FAlbany Academy _ _33____
_ Ryan Colwell FTaft _ _22____
_ Cody Hoban FLoomis Chaffee _ _25____
_ Jordie McKenna FWestminster _ _26____
_ Matt Coronato FSalisbury _ _30____
_ Jagger Benson DTilton _ _30____
_ Luke Krys DSalisbury _ _30____
_ Joey Musa FTrinity-Pawling _ _24____
_ Tabor Heaslip FAvon Old Farms _ _26____
_ Connor Tobin FTabor _ _27____
_ Cam Mariani FWilliston Northampton _ _27____
_ Braden Doyle DLawrence Academy _ _28____
_ Connor Joyce FSt. Sebastian's _ _29____
_ Niclas Rosenberg FBrewster Academy _ _29____
_ Brendan Sjostedt FTilton _ _30____
_ Aidan Connolly FDexter _ _30____
_ Ben Raymond FDexter _ _30____
_ Will Halecki FPingree _ _29____
_ Dane Dowiak FKent _ _27____
_ Brendan Nehmer FWilliston Northampton _ _27____
_ Ignat Belov FWestminster _ _26____
_ Alex Krause FLoomis Chaffee _ _25____
_ Ronny Paragallo FHoosac _ _21____
_ Tyler Crist FMilton _ _21____
_ Aidan Thompson FBerkshire _ _20____
_ Jacob Monroe FWestminster _ _20____
_ Danny Colon FExeter _ _32____
_ Ryan McGuire FBelmont Hill _ _30____
_ Culin Wilson FDexter _ _30____
_ Shawn Leslie FTilton _ _30____
_ Marc Borghi FGroton _ _29____
_ John Murray DNoble & Greenough _ _29____
_ Stavros Rigas FHebron _ _27____
_ Jake Hughes FWorcester Academy _ _25____
_ Jared Arnold FMiddlesex _ _25____
_ Paul Dore FKimball Union _ _37____
_ Luke Khozozian FBelmont Hill _ _30____
_ Mike Kennedy DNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Chris Dowd FDBerwick _ _29____
_ Riley Duran FLawrence Academy _ _28____
_ Liam Devlin FSt. Sebastian's _ _28____
_ Michael Bencivengo FBrooks _ _25____
_ Liam Quinlivan FAlbany Academy _ _33____
_ Jake Hewitt FCushing _ _32____
_ Garrett Foster FExeter _ _32____
_ Paddy Bogart FExeter _ _32____
_ Jared Buckner FNorth Yarmouth Academy _ _31____
_ Jackson Coutu FSt. Mark's _ _31____
_ Mark D'agostino FGunnery _ _31____
_ Jimmy Rayhill DGunnery _ _31____
_ Ben Meehan DDexter _ _30____
_ Cade Webber DRivers _ _29____
_ Julien Menes FDSt. Paul's _ _28____
_ Reilly Moran FThayer _ _28____
_ Reese Farrell FNorthfield Mt. Hermon _ _28____
_ Tim Rego DWilliston Northampton _ _27____
_ Aidan Cobb FKent _ _27____
_ Zach Whitehead FKimball Union _ _35____
_ Tyler Boucher FAvon Old Farms _ _26____
_ Anthony Cipollone FLoomis Chaffee _ _25____
_ Patrick Borella FCushing _ _33____
_ Jason Kleinhans FKent _ _24____
_ James Tepper FProctor _ _31____
_ Joey Ryan FRoxbury Latin _ _23____
_ Aidan Lovett FRoxbury Latin _ _23____
_ Bobby Luca FRoxbury Latin _ _23____
_ Ean Small FNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Brian Carrabes FKimball Union _ _37____
_ Zack Tonelli FTaft _ _22____
_ Jack Hughes FSt. Sebastian's _ _29____
_ Dara Canavan FBrewster Academy _ _29____
_ Tae Lee FTilton _ _29____
_ Cory Morris FNew Hampton _ _35____
_ Paul Davey FBrunswick _ _28____
_ Tomas Zourikian FDeerfield _ _26____
_ Andrew Seaman FExeter _ _32____
_ Jake Dunlap FNew Hampton _ _32____
_ Nolan Moore FDSt. Mark's _ _31____
_ Arlo Merritt FKimball Union _ _36____
_ Bobby Pearl DDexter _ _30____
_ Stephen Willey FTrinity-Pawling _ _24____
_ Phip Waugh DTrinity-Pawling _ _24____
_ Carson James FDBerwick _ _29____
_ Ethan Abraham FMillbrook _ _29____
_ James Davenport DSt. Sebastian's _ _29____
_ Jordan Ehrensperger FHotchkiss _ _23____
_ Nolan Fitzpatrick FThayer _ _28____
_ Sasha Teleguine FThayer _ _28____
_ Ethan Bastien FLawrence Academy _ _28____
_ Sami Hakkarainen FPomfret _ _28____
_ Jake Flynn DThayer _ _28____
_ Connor Sweeney FLawrence Academy _ _28____
_ Jacob Banks FCushing _ _33____
_ Finn Walker FTaft _ _22____
_ Alex Giummo FKent _ _27____
_ Troy Ladka FProctor _ _32____
_ Sean Clarke FWestminster _ _26____
_ Damon Dulac FNorth Yarmouth Academy _ _31____
_ Ryan Harrigan FTilton _ _30____
_ Matt Tartaglio FSt. George's _ _30____
_ Shane Mulhern FSt. George's _ _30____
_ Alex Duncan FGovernor's _ _30____
_ Jack Almeida FSt. George's _ _30____
_ Manuel Cabral FHoosac _ _20____
_ Mike Stenberg FThayer _ _20____
_ John Fusco DDexter _ _20____
_ Kyle Neudorf FMillbrook _ _29____
_ Nick Roukounakis FThayer _ _19____
_ Christian Jiminez DTaft _ _19____
_ Jack Ring FNew Hampton _ _33____
_ Connor Wood FCushing _ _33____
_ Matt Monopoli FWorcester Academy _ _28____
_ Kevin Cafeo FWorcester Academy _ _28____
_ James Belleavoine FWilliston Northampton _ _27____
_ Joe Schubert FSt. Paul's _ _27____
_ Tristan Fasig CTaft _ _22____
_ Theo Hembre FNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Grant Sikich FBrewster Academy _ _29____
_ Jack Haley FTilton _ _29____
_ Owen Nolan DMillbrook _ _29____
_ Drew Bennett FKimball Union _ _37____
_ Kevin Craig DProctor _ _32____
_ Owen Rudicus FTabor _ _28____
_ Alex Mozian FHotchkiss _ _24____
_ Andrew Holland FBelmont Hill _ _20____
_ Jake Sacratini FWilliston Northampton _ _27____
_ Cam Joslin FProctor _ _27____
_ Alex Robert FDeerfield _ _27____
_ Hazen Pike FPingree _ _30____
_ Ned Blanchard DWestminster _ _26____
_ Ian Pierce DKent _ _26____
_ Kyle Penney FDKimball Union _ _37____
_ Sean O'Connell FAndover _ _29____
_ Sean Brown FGovernor's _ _29____
_ Thomas Dempsey DGroton _ _29____
_ Seth Stadheim FKimball Union _ _36____
_ Sean Dennehy FChoate _ _25____
_ Greg Peterson FNew Hampton _ _35____
_ Kasey O'Brien FWinchendon _ _28____
_ Brett Daubert FBrewster Academy _ _28____
_ Carter Rose DHolderness _ _28____
_ Simon Delden FHoosac _ _21____
_ Nate Chickering FProctor _ _31____
_ Von Mabbs FDSt. Mark's _ _31____
_ Brad Zona DCushing _ _31____
_ Alec Grace FNew Hampton _ _34____
_ Mike Macchioni FKents Hill _ _27____
_ David Novotny FWilliston Northampton _ _27____
_ Jack Swarbrick FProctor _ _30____
_ Michael Cameron FSalisbury _ _30____
_ Andrius Kulbis- Marino DAlbany Academy _ _33____
_ Colin Voloshin FBrooks _ _26____
_ Henry Foster FBrunswick _ _26____
_ James Perullo DBelmont Hill _ _26____
_ Drew Gardner DKents Hill _ _26____
_ Cam Ryan FTilton _ _29____
_ William Hughes FAndover _ _29____
_ Lenny Brochu FDBrewster Academy _ _29____
_ Cooper Rice FProctor _ _32____
_ Karim Garifulin FWorcester Academy _ _25____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.