March 14, 2019

New England Prep Hockey Defensemen Stats 2018-19

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
3 Jayden Struble DSt. Sebastian's Jr '01281030401.43
4 Tucker Hartmann DSt. Mark's Jr '0231532371.19
2 Ian Moore DSt. Mark's So '17311620361.16
_ Cooper Moore DBrunswick _ _28
_ Joe Biddle DHolderness _ _31____
_ Jeffrey Lee FDMilton _ _21____
_ Jagger Benson DTilton _ _30____
_ Luke Krys DSalisbury _ _30____
_ Braden Doyle DLawrence Academy _ _28____
_ John Murray DNoble & Greenough _ _29____
_ Mike Kennedy DNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Chris Dowd FDBerwick _ _29____
_ Jimmy Rayhill DGunnery _ _31____
_ Ben Meehan DDexter _ _30____
_ Cade Webber DRivers _ _29____
_ Julien Menes FDSt. Paul's _ _28____
_ Tim Rego DWilliston Northampton _ _27____
_ Nolan Moore FDSt. Mark's _ _31____
_ Bobby Pearl DDexter _ _30____
_ Phip Waugh DTrinity-Pawling _ _24____
_ Carson James FDBerwick _ _29____
_ James Davenport DSt. Sebastian's _ _29____
_ Jake Flynn DThayer _ _28____
_ John Fusco DDexter _ _20____
_ Christian Jiminez DTaft _ _19____
_ Owen Nolan DMillbrook _ _29____
_ Kevin Craig DProctor _ _32____
_ Ned Blanchard DWestminster _ _26____
_ Ian Pierce DKent _ _26____
_ Kyle Penney FDKimball Union _ _37____
_ Thomas Dempsey DGroton _ _29____
_ Carter Rose DHolderness _ _28____
_ Von Mabbs FDSt. Mark's _ _31____
_ Brad Zona DCushing _ _31____
_ Andrius Kulbis- Marino DAlbany Academy _ _33____
_ James Perullo DBelmont Hill _ _26____
_ Drew Gardner DKents Hill _ _26____
_ Lenny Brochu FDBrewster Academy _ _29____
_ Henry Andres DMiddlesex _ _25____
_ Alex Coady DGunnery _ _31____
_ Eamon Doheny DDeerfield _ _27____
_ Noah de la Durantaye DDeerfield _ _27____
_ Nick Bisson DHebron _ _27____
_ Aidan Lyons DNoble & Greenough _ _29____
_ Peter Frates DRoxbury Latin _ _23____
_ Devan Newhook DKimball Union _ _37____
_ Tony Andreozzi DRivers _ _31____
_ Tyler Harvey DTabor _ _28____
_ Michael Hayes FDBelmont Hill _ _30____
_ Clay Korpi DSalisbury _ _30____
_ Emmet Powell DMilton _ _21____
_ Will Gilson DWestminster _ _26____
_ Will Murphy DRoxbury Latin _ _23____
_ Christian Felton DKimball Union _ _33____
_ Drew Bavaro DLawrence Academy _ _27____
_ Billy Dobensky DTaft _ _22____
_ Zane Cowans DSt. George's _ _29____
_ Charlie Spence DAndover _ _29____
_ Ryan Bell FDRivers _ _31____
_ Malik Alishlalov DWestminster _ _26____
_ Adam Shuchart DNew Hampton _ _35____
_ Connor Derby DBerwick _ _28____
_ Brian Wiles FDTabor _ _28____
_ Jack Murphy DThayer _ _28____
_ Bayard Hall DSalisbury _ _30____
_ Nolan Hayes DThayer _ _27____
_ Trey Whitehead DGroton _ _29____
_ Peirce Kenney DNoble & Greenough _ _29____
_ Brett Lockhart DTilton _ _24____
_ Alex Suny DPingree _ _28____
_ David Paluch DCanterbury _ _29____
_ Hunter Sansbury DGunnery _ _31____
_ Kevin MacKay DDexter _ _30____
_ Gabe Blanchard DTrinity-Pawling _ _22____
_ Victor Malzahn DAndover _ _18____
_ Gray Betts DExeter _ _4____
_ Paddy Mangan DExeter _ _31____
_ Jake LaChance DBerkshire _ _27____
_ Cooper Swift DChoate _ _25____
_ Brandon Slawaska DGroton _ _23____
_ Connor Berg DRoxbury Latin _ _23____
_ Tyler Drummond DHoosac _ _21____
_ Reese Popkin DExeter _ _32____
_ Brett Bliss DBelmont Hill _ _30____
_ Alex Grade DGovernor's _ _30____
_ Michael Adamson DDexter _ _30____
_ Matt Hulse FDPingree _ _28____
_ Jacob Iida DTilton _ _13____
_ Teddy Griffin DKimball Union _ _37____
_ Nick Traggio DHotchkiss _ _24____
_ Curtis Birthwright DPortsmouth Abbey _ _22____
_ Jarod Crespo DSalisbury _ _29____
_ Will Elias DSt. Sebastian's _ _29____
_ Michael O'Brien DBerwick _ _29____
_ Michael Hughes DBrooks _ _25____
_ Nicholas Foderaro DExeter _ _32____
_ PJ Garrett DExeter _ _32____
_ Kevin Demore DRoxbury Latin _ _23____
_ Nate Schuman DPomfret _ _30____
_ Olle Akermark DGovernor's _ _30____
_ Patrick Keegan DCushing _ _33____
_ Moe Acee DAvon Old Farms _ _26____
_ Drew Tsakounis DAvon Old Farms _ _26____
_ Chris Sullivan DProctor _ _31____
_ Andrew Mancini DCanterbury _ _29____
_ Mark Meinecke DAndover _ _29____
_ Landon Krekorian DPomfret _ _29____
_ Matt Connor DLawrence Academy _ _27____
_ Pierce Patterson DDeerfield _ _27____
_ Cody Sealey DCushing _ _30____
_ Jasper Sanders DNorth Yarmouth Academy _ _30____
_ Chris Throndson DNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Ben Friedman DMiddlesex _ _25____
_ Kennedy O'Connor DLoomis Chaffee _ _25____
_ James Hatzepetros DNew Hampton _ _28____
_ Teddy McElaney DSt. Paul's _ _28____
_ Joe Freeman DMiddlesex _ _23____
_ Adam McNabney DHolderness _ _31____
_ Mason Parks DNorth Yarmouth Academy _ _31____
_ Richard Colarusso DHoosac _ _21____
_ Steven Ardagna DNew Hampton _ _32____
_ Colby Bailey DNoble & Greenough _ _24____
_ Zach Milton DDeerfield _ _27____
_ Andrew Ebersol DTaft _ _22____
_ Cullen Young DAvon Old Farms _ _25____
_ Henry Hill DBrunswick _ _28____
_ Bryson Russell DSt. Paul's _ _28____
_ Connor Sullivan DBrunswick _ _28____
_ Stuart Martin DMillbrook _ _28____
_ Kyle Furey DLawrence Academy _ _28____
_ Nolan Cunningham DKents Hill _ _26____
_ Mitch Nenninger FDBrooks _ _26____
_ Pete Stanger DBrewster Academy _ _29____
_ Robert Radochia DBelmont Hill _ _29____
_ Mark Blaney DTilton _ _29____
_ Lukas Gustafsson DCushing _ _33____
_ Will Killoran DBelmont Hill _ _30____
_ Alex Berg DWilliston Northampton _ _27____
_ Stephen Perez DTrinity-Pawling _ _24____
_ Ryan Prewitt DWorcester Academy _ _24____
_ Aidan Metcalfe DBerkshire _ _28____
_ Thomas Martin DLoomis Chaffee _ _25____
_ Peter Kenerson DTaft _ _22____
_ Junior Delgado DProctor _ _32____
_ David Ciancio DMillbrook _ _29____
_ Anthony Santosuosso DVermont Academy _ _29____
_ Jonathan Shaw FDBrooks _ _26____
_ Rex Mabbs DMiddlesex _ _13____
_ Dante Cuzzi DRoxbury Latin _ _23____
_ Zachary Mouzakes DAlbany Academy _ _33____
_ Chris Verstandig DPomfret _ _30____
_ Ryan Kosinski DPomfret _ _30____
_ John Jammers DSt. George's _ _30____
_ Samuel Tetreault DHebron _ _27____
_ Ryan McGowan DWorcester Academy _ _17____
_ Jake Oblak DSt. Mark's _ _31____
_ Bennett Blake DWinchendon _ _28____
_ TJ Beaver DProctor _ _32____
_ David Netburn DProctor _ _32____
_ Bauer Swift DChoate _ _25____
_ Brendan O'Donnell DCushing _ _33____
_ Jack Clarner DKimball Union _ _37____
_ Ryan Pineault DWestminster _ _26____
_ Tyler Rubin DBelmont Hill _ _30____
_ Cale DuBrul DNew Hampton _ _34____
_ Chase Ramsay DAvon Old Farms _ _23____
_ Ian Gindhart DTabor _ _27____
_ Anthony Toto DHebron _ _27____
_ Niklas Aropelto DWinchendon _ _27____
_ Max Dumas DSt. Paul's _ _27____
_ Dan McHugh DHebron _ _27____
_ Josh Soucy DNorth Yarmouth Academy _ _31____
_ Sam Amato DRivers _ _31____
_ Ryan Rahbany DRivers _ _31____
_ Andrew McDonough DWinchendon _ _28____
_ Cole Hernon FDBerwick _ _24____
_ Rasmus Metsola DVermont Academy _ _24____
_ Ray Galasso DAndover _ _12____
_ John Guay DVermont Academy _ _29____
_ Zac Garneau DPomfret _ _29____
_ Parker Schaarschmidt DNew Hampton _ _29____
_ Mike Gallagher DAndover _ _29____
_ Anish Deena DChoate _ _25____
_ Max Cassella DMilton _ _21____
_ Ryan Buckley DSt. George's _ _30____
_ Noah Heisler DNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Jack Hughes DDexter _ _30____
_ Tucker Hill DBrooks _ _26____
_ CJ Beals DBB&N _ _26____
_ Sam Silich DChoate _ _22____
_ Julian Etauri DNorth Yarmouth Academy _ _31____
_ Pat Lawn DRivers _ _31____
_ Mike Kwiecinski DKent _ _27____
_ Nicholas DeGaetani DMillbrook _ _27____
_ Josh Stich DKent _ _27____
_ Matthew McVeigh DMiddlesex _ _18____
_ Will Holland DDeerfield _ _23____
_ Andrew Noel DKimball Union _ _37____
_ Justin Greenberg DTilton _ _28____
_ Jude Brower DBrunswick _ _28____
_ Chris Picard DTabor _ _28____
_ Cam Mannion DThayer _ _28____
_ Gus Butler DWorcester Academy _ _28____
_ Bryce Montgomery DCushing _ _33____
_ Conner Chalmers DKimball Union _ _19____
_ Jack Kane DHotchkiss _ _24____
_ Jack Ferguson DHotchkiss _ _24____
_ Thomas Messineo DSt. Sebastian's _ _29____
_ Will Hilfiker DNew Hampton _ _29____
_ Dima Piskun DSt. George's _ _30____
_ Kyle Sanborn DChoate _ _25____
_ Cam Partridge DLoomis Chaffee _ _25____
_ Chris Avallone DLoomis Chaffee _ _25____
_ Cade Alami DBerkshire _ _5____
_ Joey Schiavone DGroton _ _26____
_ Cooper O'neil DHoosac _ _21____
_ John DiNovi DNoble & Greenough _ _21____
_ William Van der Veen DMilton _ _21____
_ Jacob Matthews DExeter _ _32____
_ Quinn McClelland DNew Hampton _ _32____
_ Tyler Varin DWilliston Northampton _ _27____
_ Nick Marciano DKent _ _27____
_ Nolan Towne DAlbany Academy _ _33____
_ Max O'Brien DBerkshire _ _28____
_ Matt Fusco DDexter _ _28____
_ Tyler McGoldrick DPingree _ _28____
_ Dylan Murtagh DWinchendon _ _28____
_ Nick Donaldson DBerkshire _ _28____
_ Ridge Hubbard DLawrence Academy _ _23____
_ Matt Veneri FDAndover _ _29____
_ Brian Haywood DHotchkiss _ _24____
_ Ryan Levis DHebron _ _24____
_ Simon-Charles Lafrenniere DHebron _ _24____
_ Niko Ioannou DGunnery _ _31____
_ Jackson Carroll DAlbany Academy _ _31____
_ Brendan Bolduc FDNorth Yarmouth Academy _ _31____
_ Garrison Gagnon DHolderness _ _31____
_ Mathieu Schneider DLoomis Chaffee _ _25____
_ Nate Shirley DTilton _ _25____
_ Ryan Corbett FDWorcester Academy _ _19____
_ Nick Young DAvon Old Farms _ _26____
_ Sean Conlon DAlbany Academy _ _33____
_ Julian Leonhardt DHotchkiss _ _20____
_ Shayne Alexander DHebron _ _27____
_ CJ Foley DThayer _ _28____
_ Mike Gorham DWinchendon _ _28____
_ John Pratt DBerkshire _ _28____
_ Harrison Sweet DSt. Paul's _ _28____
_ Ronald Bregante DHoosac _ _21____
_ Seth Robinson DHoosac _ _21____
_ Eamon McNamara DGroton _ _29____
_ Ryan MacDermott DSt. Sebastian's _ _29____
_ Nick Wyman FDGroton _ _29____
_ George Gatzoulis DBerwick _ _29____
_ Ryan Roskey DGovernor's _ _30____
_ Corey Popowcer DPomfret _ _30____
_ Jamie Kellogg DPomfret _ _30____
_ Jacob Lapp DAndover _ _15____
_ Zander Lizotte DGunnery _ _31____
_ Bryson Martin DProctor _ _32____
_ Charlie Brigham DExeter _ _32____
_ Cam Grillo DTrinity-Pawling _ _24____
_ Tim Kippenberger DCushing _ _33____
_ Andrew Carmody DChoate _ _25____
_ Ryan Armstrong DLoomis Chaffee _ _25____
_ Joey Morgan DWorcester Academy _ _25____
_ Brendan Kelly FDPortsmouth Abbey _ _17____
_ Reid Shafer DAvon Old Farms _ _26____
_ Domenic Morelli DRivers _ _26____
_ John Crehan DPingree _ _26____
_ Ben Tardiff FDKimball Union _ _35____
_ Mitchell Hansen DWilliston Northampton _ _27____
_ Nic Dallaire DTabor _ _27____
_ Devon Carlstrom DCanterbury _ _27____
_ Zac Gmerek DWilliston Northampton _ _27____
_ Wes Turner DGroton _ _9____
_ Jonne Ijas DVermont Academy _ _28____
_ Chris Sauvageau DWinchendon _ _28____
_ Reilly Cepuritis FDHolderness _ _28____
_ Riley McCauley DBrewster Academy _ _29____
_ Harry Concannon DBrewster Academy _ _29____
_ Will Gould DPomfret _ _30____
_ Matt Richards DSt. George's _ _30____
_ Bobby Metz DSalisbury _ _30____
_ Erik Widenborg DGunnery _ _31____
_ Charlie McFadden DCushing _ _21____
_ Josh Plumb DPortsmouth Abbey _ _21____
_ Keith Moss DExeter _ _32____
_ Toby Oliveira DPortsmouth Abbey _ _22____
_ Matt Hynes DHolderness _ _22____
_ Grady Pierce DPortsmouth Abbey _ _22____
_ Shayan Farjam DBrunswick _ _23____
_ Andrew Kessing DCanterbury _ _23____
_ Marcus Eldredge DTrinity-Pawling _ _24____
_ Christian Colantonio DTrinity-Pawling _ _24____
_ James O'Connor FDNoble & Greenough _ _24____
_ Chris Pickreign FDNoble & Greenough _ _24____
_ Henry Dale DBrunswick _ _25____
_ Mikey Roberts DKents Hill _ _26____
_ Alex Murtsef DCanterbury _ _26____
_ Alex Hone DKimball Union _ _27____
_ Kaleb Rathbun DAlbany Academy _ _27____
_ Nate Baker DDeerfield _ _27____
_ Matthew Perryman DKent _ _27____
_ Charles-Olivier Gagnon DVermont Academy _ _28____
_ Jake Sullivan DSt. Paul's _ _28____
_ Griffin Delaney DLawrence Academy _ _28____
_ Elias Cohen DBerkshire _ _28____
_ AJ Casperson DSalisbury _ _29____
_ Marco Gianconti DBrewster Academy _ _29____
_ Tyler Shelgren FDBerwick _ _29____
_ Matt Ursini DMillbrook _ _29____
_ Brandon Boulos DGovernor's _ _30____
_ Joseph Dee DNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Michael Dunderdale DNorthfield Mt. Hermon _ _30____
_ Jake McGonagle DPingree _ _30____
_ Robbie Carpentier DPingree _ _30____
_ Rhys Jones FDNew Hampton _ _15____
_ Connor Guyette DTabor _ _15____
_ Nolan Joyce DSt. Sebastian's _ _17____
_ Jatan Desai DKents Hill _ _17____
_ Max Willard DTaft _ _17____
_ Henry Johnson DTabor _ _18____
_ Carter Giampietro DAndover _ _19____
_ Taisei Akasaka FDTaft _ _20____
_ Ben Goddard DMilton _ _21____
_ Chen Zadik DHoosac _ _21____
_ Patrick Mclean DTaft _ _22____
_ John Garvey DTrinity-Pawling _ _22____
_ Mike Pratt DPingree _ _22____
_ Jake Mullahy DDexter _ _22____
_ Bobby O'Grady FDRoxbury Latin _ _23____
_ Cam Knowles DKents Hill _ _24____
_ Joe Strabley DLoomis Chaffee _ _24____
_ Nico Bowden DGroton _ _24____
_ Greg Ross DHotchkiss _ _24____
_ John Buckholtz DChoate _ _24____
_ Walker Stevens DWestminster _ _24____
_ Ricky Zhao DAvon Old Farms _ _25____
_ Michael Amador DLoomis Chaffee _ _25____
_ Tom Goguen DBelmont Hill _ _26____
_ Tim Donovan DBB&N _ _26____
_ Thomas Sheft DBB&N _ _26____
_ Zach Papapetros DWestminster _ _26____
_ Colin Elliott DBrooks _ _26____
_ Adhit Desai DKents Hill _ _26____
_ Raianeráhstha Diome-Deer DSt. Paul's _ _27____
_ Jack Griffin DBrunswick _ _27____
_ Hunter Wilson DWilliston Northampton _ _27____
_ Oliver King DWorcester Academy _ _28____
_ Noah Kader DGroton _ _28____
_ Joe Harney DSt. Sebastian's _ _29____
_ Grant Litchfield DBelmont Hill _ _29____
_ Will Friedman DNoble & Greenough _ _29____
_ Liam Murphy DSt. Sebastian's _ _29____
_ Zachary List DCanterbury _ _29____
_ Ryan Matarese DSt. George's _ _29____
_ Ryan Muse DBerwick _ _29____
_ Kyle Collins DPingree _ _30____
_ Dillon Passero DGovernor's _ _30____
_ Nicholas Ferullo FDPingree _ _30____
_ Michael Fisher DSt. Mark's _ _31____
_ Reed Dolph DGunnery _ _31____
_ Felix-Antoine Lesperence DNorth Yarmouth Academy _ _31____
_ John Woernle DTilton _ _11____
_ Peter Sanger DWestminster _ _25____
_ Cameron Plants DCanterbury _ _24____
_ Cole Lehouiller DHolderness _ _22____
_ Leo Arbitman DKent _ _27____
_ Aaron Peroni DMiddlesex _ _24____
_ Noah Cannon FDNorth Yarmouth Academy _ _25____
_ Hudson Ramirez DSt. Mark's _ _31____
_ Brett Collins DThayer _ _26____
_ Andrew Nordman DTilton _ _1____
_ Patrick Ogden DVermont Academy _ _28____
_ Henry Grabowski DBB&N _ _26____
_ Owen Borek DBrooks _ _13____
_ Luca Matts DKent _ _27____
_ Will Moore DNoble & Greenough _ _6____
_ Henry Bergeron FDNorth Yarmouth Academy _ _15____
_ Brian Marinelli FDPingree _ _23____
_ Harry Connelly DPortsmouth Abbey _ _21____
_ Riley Drew DSt. Paul's _ _28____
_ Jake Peluso FDTabor _ _27____
_ Austin Gatesman DAvon Old Farms _ _2____
_ Nate Garrett DMilton _ _21____
_ Nick Hemenway DNorth Yarmouth Academy _ _31____
_ Calvin May DRivers _ _6____
_ Walker Oberg DRoxbury Latin _ _20____
_ Eddie Girardi DSalisbury _ _23____
_ Alex Lavigne FDSt. Paul's _ _24____
_ John Tully DWorcester Academy _ _22____
_ Noah Camin DBrooks _ _13____
_ Duar Kozhemzharov DHoosac _ _19____
_ Cole Nye DMiddlesex _ _11____
_ Ben Gohh DNorthfield Mt. Hermon _ _29____
_ Axel Keller DPortsmouth Abbey _ _14____
_ James Patrick DSalisbury _ _18____
_ Jack Hepp DSt. Paul's _ _0____
_ Drew Naylor DVermont Academy _ _13____
_ Brendan Campbell DWorcester Academy _ _12____
_ John Burdett DBrunswick _ _19____
_ Will Pond DKents Hill _ _21____
_ Jimmy Aube FDLoomis Chaffee _ _25____
_ Ethan MacDougall DMiddlesex _ _19____
_ Nolan Wolfe DWorcester Academy _ _14____
_ Ben Heinze DBrooks _ _23____
_ Aidan MacRitchie DExeter _ _30____
_ Emmett Hoins DGovernor's _ _29____
_ Jerry Wang DHolderness _ _2____
_ Anthony Mandravellos DMiddlesex _ _8____
_ Brian Glennon FDMilton _ _19____
_ Greg Oakes DPortsmouth Abbey _ _21____
_ Thomas Belcastro DPortsmouth Abbey _ _2____
_ Hunter Healy FDBrewster Academy _ _26____
_ Daniel Lim DChoate _ _20____
_ Jacob Turenne DHoosac _ _21____
_ Zach Popiel FDNoble & Greenough _ _22____
_ Matthew Shapiro FDNorthfield Mt. Hermon _ _0____
_ Gordon Ogden FDSt. George's _ _30____
_ David Romaine DThayer _ _28____
_ Garrett Lowry DVermont Academy _ _28____
_ Ben Huisman DWestminster _ _25____
_ Eli Wheeler DWinchendon _ _26____
_ Owen Hebert DAlbany Academy _ _33____
_ Jack Rorick DBB&N _ _25____
_ Fritz Wright DBrooks _ _26____
_ Cullen Mulhern DCanterbury _ _11____
_ Frank Viacek DCushing _ _11____
_ Sam Mackenzie DDeerfield _ _16____
_ Addison Azar DPomfret _ _30____
_ Luke O'Reilly DPortsmouth Abbey _ _12____
_ Kam Miller DRoxbury Latin _ _21____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.