December 16, 2018

USA/Canada Hockey Scoring Leaders

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
19 Brandon Avezov FPortledge Jr '01457123.00
7 Brian Nelson FThe Hun School Sr '016116172.83
16 Jeremy Wilmer FPortledge So '03446102.50
_ Ryan Giles FLandon _ _4
_ Michael Balzarotti FDelbarton _ _8____
_ James Mettler DHarvey _ _9____
_ Sammy Ross FHarvey _ _7____
_ Tyler Sedlak RWDon Bosco Prep _ _6____
_ James Falivene FDelbarton _ _8____
_ Aidan McDowell DThe Hun School _ _6____
_ Liam McLinskey CDon Bosco Prep _ _6____
_ Matt Argentina FThe Hun School _ _6____
_ Sam Lipkin FLa Salle College HS _ _8____
_ Daniel Sambuco FLa Salle College HS _ _8____
_ Joey Graham FLandon _ _4____
_ Hunter Rossi FPortledge _ _4____
_ Tyler Lunny FDHarvey _ _3____
_ Max Williams FDelbarton _ _8____
_ Michael Casey FLa Salle College HS _ _8____
_ Will Lawrence FLandon _ _4____
_ Will Jarrett FLandon _ _4____
_ Nick Khramtsov FLandon _ _4____
_ Evan Brown FCBA _ _7____
_ Nikita Nesterenko FLawrenceville _ _8____
_ Jacob Ross FHarvey _ _9____
_ Brock Weimer FHill School _ _9____
_ Thomas Schweighardt DDon Bosco Prep _ _6____
_ Eddie Evaldi DThe Hun School _ _6____
_ Jake Cohen DLandon _ _3____
_ Jake Davidson FLandon _ _4____
_ Ville Wilpola DHill School _ _9____
_ Luke Baumgartner FHarvey _ _9____
_ Giovanni Crepaldi CCBA _ _6____
_ Felix Turcotte FThe Hun School _ _6____
_ Kyle Contessa FCBA _ _7____
_ Harley Cohen FHarvey _ _9____
_ CJ Duvall FHill School _ _9____
_ Sean Chisholm FStanstead College _ _11____
_ Cole Huckins FStanstead College _ _11____
_ Gabe Shipper FHill School _ _9____
_ Ryan Long FHill School _ _9____
_ Garett Silverman CCBA _ _7____
_ Damien Carfagna DDon Bosco Prep _ _6____
_ Evan Orloff DSt. Albans _ _4____
_ Jack Irwin FSt. Albans _ _4____
_ Matthew Gunty DSt. Albans _ _4____
_ Smith Mohler FSt. Albans _ _4____
_ Tommy Krisztinicz FGonzaga College HS _ _4____
_ Ethan Ouyang FSt. Albans _ _4____
_ Matt Brille FLandon _ _4____
_ Kyle Radimer FLandon _ _4____
_ Sean Metzger FCalvert Hall _ _3____
_ Spence Evans FDPortledge _ _3____
_ Lapointe Greg FStanstead College _ _11____
_ Andrew Amousse FStanstead College _ _10____
_ Owen McLaughlin FHill School _ _9____
_ Mike Rocco FLawrenceville _ _8____
_ Lachlan Getz DLawrenceville _ _8____
_ Logan Heroux DCBA _ _7____
_ William Welburn DHarvey _ _7____
_ Will Fortescue DDon Bosco Prep _ _6____
_ Peter Vallebuona DCBA _ _6____
_ Devon Devries FStanstead College _ _11____
_ JP Nolan DDelbarton _ _8____
_ Ben Conrod FDelbarton _ _8____
_ Jan Olenginski FDLa Salle College HS _ _8____
_ Danny Mullennex DGonzaga College HS _ _4____
_ Oscar Smink FLandon _ _4____
_ Alex Tilton FSt. Albans _ _4____
_ Kurt Bruun FDGonzaga College HS _ _4____
_ Luca Docking FDGonzaga College HS _ _4____
_ Max Thiessen FGonzaga College HS _ _4____
_ Brian Cicero DHarvey _ _4____
_ Alex Kiviniemi FHill School _ _4____
_ Farrell Dinn FGonzaga College HS _ _4____
_ Sean Kilcullen DGonzaga College HS _ _4____
_ Olivier Fizet FBishop's College School _ _4____
_ Brendan McCarthy FStanstead College _ _11____
_ Maxime Beauchamp LWAcadémie Saint-Louis _ _18____
_ Patrick McHugh FCBA _ _7____
_ Bryan Ayers LWAcadémie Saint-Louis _ _17____
_ Dalton Karl FWyoming Seminary _ _9____
_ Alexis Landry DThe Hun School _ _6____
_ Olivier Roy CAcadémie Saint-Louis _ _14____
_ Gabriel Jodoin FWyoming Seminary _ _11____
_ Alex Vouras CBishop O'Connell _ _8____
_ Fabrizio Mazzarelli FDLa Salle College HS _ _8____
_ Eric Ford FLa Salle College HS _ _8____
_ Trey Croddick FLawrenceville _ _8____
_ Sean Ostrowski CBishop O'Connell _ _8____
_ Matt Manahan FLawrenceville _ _8____
_ Nicky Wallace FCBA _ _5____
_ Luke Potter FHarvey _ _5____
_ Joshua Scharf FCBA _ _7____
_ Ross Morrison FHill School _ _9____
_ Frédérick Routhier LWAcadémie Saint-Louis _ _18____
_ Benjamin Potvin DAcadémie Saint-Louis _ _18____
_ Jack Ahlstrom RWBishop O'Connell _ _8____
_ J.R. Cagnassola FDelbarton _ _8____
_ Ben Gibbons LWBishop O'Connell _ _8____
_ Jack McLaughlin FHill School _ _8____
_ Kieran Kraus DDelbarton _ _8____
_ Brendan Mrotchek DThe Hun School _ _6____
_ Jérémie Laflamme DAcadémie Saint-Louis _ _6____
_ Hunter McGee LWDon Bosco Prep _ _6____
_ Michael Forgione FDon Bosco Prep _ _6____
_ Tanner Kontir FHill School _ _6____
_ Jake Howard DDon Bosco Prep _ _6____
_ Nico McCurrach FHill School _ _9____
_ Zachary Wagnon FCBA _ _7____
_ George Egournov RWBishop O'Connell _ _7____
_ Mason Marcellus FRice Memorial _ _12____
_ William Châteauvert LWAcadémie Saint-Louis _ _17____
_ Alexandre St-Onge FAcadémie Saint-Louis _ _18____
_ Anthony Masse CAcadémie Saint-Louis _ _18____
_ Emilio D'Azevedo DAcadémie Saint-Louis _ _13____
_ Thomas Crawford FAcadémie Saint-Louis _ _16____
_ Frederic Labbe FLawrenceville _ _8____
_ James Monahan FDDelbarton _ _8____
_ Jacob Smith LWBishop O'Connell _ _8____
_ Michael Rockovich FHill School _ _8____
_ Josh Waters FNorthwood Junior _ _8____
_ Kyle Leverone LWBishop O'Connell _ _8____
_ Kazuma Matsuo DLawrenceville _ _8____
_ Carter Thompson LWBishop O'Connell _ _8____
_ Toby Webster FLawrenceville _ _8____
_ Jack Benitez DDelbarton _ _8____
_ Ethan Chase FLawrenceville _ _8____
_ Alex Lindroos FStanstead College _ _11____
_ Pierce Phillips FWyoming Seminary _ _11____
_ Samuel Willets DStanstead College _ _11____
_ Trey Leo FWyoming Seminary _ _11____
_ Eetu Maki-Soini FRice Memorial _ _12____
_ Julien Blouin FRice Memorial _ _12____
_ Philip Rose DAcadémie Saint-Louis _ _18____
_ Richard Hall DStanstead College _ _11____
_ Vincent Maurice FWyoming Seminary _ _11____
_ Brendan Ma FWyoming Seminary _ _11____
_ Frederic Nicolas FRice Memorial _ _12____
_ Mackenzie Miller FRice Memorial _ _12____
_ Oliver Gignoux DRice Memorial _ _12____
_ Matiss Petrovics DRice Memorial _ _12____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.