January 22, 2019

New England Prep Hockey Top Goaltenders

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
1 Joe Stanizzi Middlesex Sr '00 67724429.947
29 Andy Beran St. Paul's Sr '00 79629512.946
35 Derek Mullahy Dexter Sr '01 92624388.942
_ Spencer Pierce Brooks _ _ 637
_ Kevin Clark Groton _ _ 348___
_ Brandon Milberg Lawrence Academy _ _ 398___
_ Jed Baliotti Berkshire _ _ 622___
_ Connor Hasley Northfield Mt. Hermon _ _ 831___
_ Mikey Jones Roxbury Latin _ _ 461___
_ Tristan Mecenas Groton _ _ 521___
_ Thomas McAleer Taft _ _ 523___
_ Veeti Kohvakka Kimball Union _ _ 526___
_ Peyton Durand Pomfret _ _ 946___
_ Justin Lee Tilton _ _ 261___
_ Ian Shane Westminster _ _ 668___
_ Alex Aslanidis Avon Old Farms _ _ 639___
_ Owen Cuddyer Tilton _ _ 467___
_ Ian Graiff Lawrence Academy _ _ 335___
_ Zach Paputsakis Kimball Union _ _ 538___
_ Charlie Archer Andover _ _ 842___
_ Henry Wilder Hotchkiss _ _ 586___
_ Thomas Gale Deerfield _ _ 772___
_ Ryan Welch Exeter _ _ 1007___
_ Marc Smith Noble & Greenough _ _ 868___
_ John Day BB&N _ _ 628___
_ Brandon Sherman Tabor _ _ 285___
_ Kyle Myer Tabor _ _ 540___
_ Cole Chingris Proctor _ _ 674___
_ Cam Fernandez Millbrook _ _ 823___
_ Joe Sharib Cushing _ _ 839___
_ Jack Moffat St. Sebastian's _ _ 316___
_ Kyle Penton Albany Academy _ _ 1003___
_ Will Bundy St. Mark's _ _ 281___
_ Evan Ruschil Trinity-Pawling _ _ 532___
_ Gianni Rodriguez St. George's _ _ 576___
_ Owen Hains Millbrook _ _ 203___
_ Cal Skwara Canterbury _ _ 408___
_ Max Macchioni Kents Hill _ _ 658___
_ Erik Voloshin Milton _ _ 483___
_ JP Mella Gunnery _ _ 794___
_ Charlie Lambert Belmont Hill _ _ 232___
_ Topias Maki Winchendon _ _ 217___
_ Michael Gilerman Proctor _ _ 333___
_ Dan Dachille Brunswick _ _ 683___
_ Kohl Reddy Loomis Chaffee _ _ 405___
_ Max Caouette Winchendon _ _ 570___
_ Connor Cherry Canterbury _ _ 550___
_ Alex Contey Kent _ _ 547___
_ Gavin Fitzpatrick Thayer _ _ 819___
_ Dylan Regan Vermont Academy _ _ 663___
_ Connor Androlewicz Holderness _ _ 415___
_ Jarod Boudreau Hebron _ _ 623___
_ Gabriel Pigeon Hoosac _ _ 270___
_ Cam Brown Pingree _ _ 459___
_ Casen Janko Rivers _ _ 457___
_ Keenan Alnahas Holderness _ _ 403___
_ Connor Sullivan Rivers _ _ 477___
_ Nicholas Haas Salisbury _ _ 512___
_ Luke Garrity St. Sebastian's _ _ 515___
_ Alex Cardonick St. Mark's _ _ 426___
_ Lucas Brine New Hampton _ _ 355___
_ Alex Ramsay Berwick _ _ 855___
_ Stefan Kulhanek North Yarmouth Academy _ _ 203___
_ Jack McGee Brewster Academy _ _ 597___
_ Alexander Rohlf Brunswick _ _ 324___
_ Kyle Chauvette Loomis Chaffee _ _ 394___
_ Blaine Moore Kent _ _ 265___
_ Drake Wheelden Governor's _ _ 502___
_ Steven Turner Vermont Academy _ _ 285___
_ Tyler McDermott Choate _ _ 593___
_ Michael Hauswirth Belmont Hill _ _ 671___
_ Ryan Porter Portsmouth Abbey _ _ 570___
_ Xander Kostelnik North Yarmouth Academy _ _ 471___
_ Matt Sayles New Hampton _ _ 705___
_ Trevor Corsello Williston Northampton _ _ 407___
_ Kenny Burgess Berkshire _ _ 316___
_ Jared Levine Salisbury _ _ 427___
_ Ben Hathaway Hebron _ _ 212___
_ Kyler Breland Williston Northampton _ _ 447___
_ Lucas LaRoche Worcester Academy _ _ 348___
_ Henry Cabot Pingree _ _ 252___
_ Henry Dinapoli Worcester Academy _ _ 260___
_ Chris Dalton Brewster Academy _ _ 208___
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.