March 14, 2019

New England Prep Hockey All Goaltenders 2018-19

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
33 John Day BB&N Sr '99 12271081299.923
41 Charlie Archer Andover Jr '01 153388964.916
30 Alex Ramsay Berwick Jr '02 1348103932.901
_ Andy Beran St. Paul's _ _ 1378
_ Joe Stanizzi Middlesex _ _ 1311___
_ Peyton Durand Pomfret _ _ 1536___
_ Connor Androlewicz Holderness _ _ 1258___
_ Ryan Welch Exeter _ _ 1709___
_ Thomas Gale Deerfield _ _ 1426___
_ Joe Sharib Cushing _ _ 1543___
_ Ian Shane Westminster _ _ 1368___
_ Marc Smith Noble & Greenough _ _ 1467___
_ Dylan Regan Vermont Academy _ _ 985___
_ Cam Fernandez Millbrook _ _ 1205___
_ Spencer Pierce Brooks _ _ 1083___
_ Kyle Penton Albany Academy _ _ 1672___
_ Connor Cherry Canterbury _ _ 997___
_ Connor Hasley Northfield Mt. Hermon _ _ 1483___
_ Derek Mullahy Dexter _ _ 1549___
_ Kyle Myer Tabor _ _ 971___
_ Ryan Porter Portsmouth Abbey _ _ 893___
_ Jarod Boudreau Hebron _ _ 1036___
_ Cole Chingris Proctor _ _ 1086___
_ Gavin Fitzpatrick Thayer _ _ 1448___
_ Evan Ruschil Trinity-Pawling _ _ 1006___
_ Gianni Rodriguez St. George's _ _ 1110___
_ Lucas LaRoche Worcester Academy _ _ 1001___
_ Matt Sayles New Hampton _ _ 1194___
_ Cam Brown Pingree _ _ 858___
_ Alex Cardonick St. Mark's _ _ 1256___
_ Alex Aslanidis Avon Old Farms _ _ 1043___
_ JP Mella Gunnery _ _ 1335___
_ Erik Voloshin Milton _ _ 735___
_ Max Macchioni Kents Hill _ _ 987___
_ Alex Contey Kent _ _ 993___
_ Veeti Kohvakka Kimball Union _ _ 1098___
_ Henry Wilder Hotchkiss _ _ 1062___
_ Dan Dachille Brunswick _ _ 1004___
_ Tyler McDermott Choate _ _ 1021___
_ Kyler Breland Williston Northampton _ _ 988___
_ Mikey Jones Roxbury Latin _ _ 920___
_ Jack McGee Brewster Academy _ _ 759___
_ Max Caouette Winchendon _ _ 763___
_ Tristan Mecenas Groton _ _ 888___
_ Thomas McAleer Taft _ _ 889___
_ Jed Baliotti Berkshire _ _ 1005___
_ Luke Garrity St. Sebastian's _ _ 1045___
_ Drake Wheelden Governor's _ _ 836___
_ Kyle Chauvette Loomis Chaffee _ _ 787___
_ Michael Hauswirth Belmont Hill _ _ 1067___
_ Owen Cuddyer Tilton _ _ 844___
_ Steven Turner Vermont Academy _ _ 549___
_ Xander Kostelnik North Yarmouth Academy _ _ 525___
_ Kevin Clark Groton _ _ 690___
_ Brandon Milberg Lawrence Academy _ _ 709___
_ Jared Levine Salisbury _ _ 806___
_ Zach Paputsakis Kimball Union _ _ 836___
_ Casen Janko Rivers _ _ 973___
_ Lucas Brine New Hampton _ _ 618___
_ Gabriel Pigeon Hoosac _ _ 468___
_ Chris Dalton Brewster Academy _ _ 584___
_ Henry Cabot Pingree _ _ 504___
_ Cal Skwara Canterbury _ _ 507___
_ Ian Graiff Lawrence Academy _ _ 717___
_ Michael Gilerman Proctor _ _ 567___
_ Brandon Sherman Tabor _ _ 487___
_ Kohl Reddy Loomis Chaffee _ _ 551___
_ Nicholas Haas Salisbury _ _ 669___
_ Keenan Alnahas Holderness _ _ 429___
_ Conor Sullivan Rivers _ _ 665___
_ Kenny Burgess Berkshire _ _ 480___
_ Blaine Moore Kent _ _ 486___
_ Alexander Rohlf Brunswick _ _ 482___
_ Chris DeMers Milton _ _ 284___
_ David Palandjian Governor's _ _ 390___
_ Justin Lee Tilton _ _ 421___
_ Trevor Corsello Williston Northampton _ _ 461___
_ Topias Maki Winchendon _ _ 326___
_ Jack Moffat St. Sebastian's _ _ 478___
_ Joe Mansi Governor's _ _ 343___
_ Charlie Lambert Belmont Hill _ _ 485___
_ Connor Callaghan Avon Old Farms _ _ 347___
_ Henry Dinapoli Worcester Academy _ _ 300___
_ Owen Hains Millbrook _ _ 314___
_ Xavier Lapierre Kents Hill _ _ 309___
_ Jonathan Carafotes Brooks _ _ 244___
_ Ben Hathaway Hebron _ _ 288___
_ Stefan Kulhanek North Yarmouth Academy _ _ 221___
_ Davvid O'Keefe Trinity-Pawling _ _ 272___
_ Jakob Wepman Tilton _ _ 315___
_ James Dunne Choate _ _ 311___
_ Will Bundy St. Mark's _ _ 299___
_ Charles Drolet Winchendon _ _ 181___
_ Cameron Smith Hotchkiss _ _ 216___
_ Gavin Belton Hoosac _ _ 179___
_ Mikey Roberts Taft _ _ 205___
_ Carmine Andranovich Gunnery _ _ 318___
_ Owen Hipple St. George's _ _ 229___
_ Crosby Smith Berwick _ _ 186___
_ Christian Ajo Hebron _ _ 80___
_ Hunter Cunningham Hoosac _ _ 103___
_ Jesse Pelletier Worcester Academy _ _ 64___
_ Pat Aalto Cushing _ _ 109___
_ Charlie Murphy St. Paul's _ _ 120___
_ Jack McMahon Dexter _ _ 92___
_ Andrew Rodriguez Northfield Mt. Hermon _ _ 117___
_ Luke Strechenbach Roxbury Latin _ _ 107___
_ Ben Litchman Lawrence Academy _ _ 126___
_ James Donaldson Taft _ _ 68___
_ Nathan Loisel North Yarmouth Academy _ _ 36___
_ Mike Penna Albany Academy _ _ 82___
_ Robbie Repenning Noble & Greenough _ _ 75___
_ Nate Crozier St. Mark's _ _ 105___
_ Rio Kauffman Cushing _ _ 90___
_ Jonah Silverman Kimball Union _ _ 34___
_ Mark Peracchia Exeter _ _ 53___
_ Ian Uyeda Pomfret _ _ 68___
_ Connor Valios Thayer _ _ 72___
_ Travis Rathwell Albany Academy _ _ 42___
_ Alex Adams Portsmouth Abbey _ _ 55___
_ Andrew Sayles New Hampton _ _ 45___
_ Peter Papadopoulos Canterbury _ _ 30___
_ Robert Westwater Milton _ _ 20___
_ Finn Wimberly Middlesex _ _ 15___
_ Jeevan Anand Worcester Academy _ _ 27___
_ Justin Prete Deerfield _ _ 22___
_ Jordan Shapiro Worcester Academy _ _ 18___
_ Chris Cataldo St. Sebastian's _ _ 27___
_ Jon Svendsen Tabor _ _ 18___
_ Lucas Brown Andover _ _ 11___
_ Dan Zajkowksi Gunnery _ _ 18___
_ Nat Raudenbush Loomis Chaffee _ _ 4___
_ Matt Cusolito Pingree _ _ 6___
_ James Tait Salisbury _ _ 9___
_ Bennett Ostern Westminster _ _ 27___
_ Jake Inzirillo Brooks _ _ 5___
_ Gabriel Marcoux BB&N _ _ 2___
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.