February 21, 2017

USA/Canada Hockey Scoring Leaders

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
15 JJ Harding FAustin Prep Jr '98201622381.90
4 Cam Peritz FPope Francis Sr '98191521361.89
6 Blake Brown FThe Hun School Sr '99232220421.83
_ Jack Malone FDelbarton _ _25
_ Kyle Mandleur FThe Hun School _ _20____
_ Richard Lyons FAustin Prep _ _20____
_ Louis Finocchiaro FAustin Prep _ _20____
_ Brandon Picard FHill School _ _27____
_ Nicholas Cafarelli FAustin Prep _ _20____
_ Ross Mitton FPortledge _ _14____
_ Alec Taillon CBishop's College School _ _14____
_ Tanner Preston DThe Hun School _ _23____
_ Joshua Stanley FBishop's College School _ _14____
_ Fred Allaire FWyoming Seminary _ _18____
_ Kyle Hentosh FSt. John's Prep _ _18____
_ William Winship RWCentral Catholic _ _15____
_ Matthew Mutkoski FHarvey _ _20____
_ Cian Keohane FHarvey _ _22____
_ Jude Brower DHarvey _ _22____
_ Tsubasa Konishi FDon Bosco Prep _ _9____
_ Mark Benemerito FDelbarton _ _25____
_ Nick Siffringer FDelbarton _ _25____
_ Eric Lester FCentral Catholic _ _20____
_ Andrew Bosland FDelbarton _ _25____
_ David Hill FHill School _ _25____
_ Sean Brown FCentral Catholic _ _20____
_ Dawson Mercer FBishop's College School _ _14____
_ Jon Tavella FPope Francis _ _18____
_ Micky Burns FDon Bosco Prep _ _9____
_ Tyler Coffey FPrinceton Day School _ _16____
_ Brian Carrabes FSt. John's Prep _ _18____
_ Brendan Nehmer FPope Francis _ _19____
_ Danny Colon FDelbarton _ _25____
_ Tyler Paquette FHill School _ _27____
_ Corey Andonovski FSt. Andrew's College _ _30____
_ Dean DiFazio FCBA _ _21____
_ Kevin Urquhart FAustin Prep _ _20____
_ Spence Evans FDPortledge _ _15____
_ Tyler Sedlak FDon Bosco Prep _ _9____
_ Makem Demers FPope Francis _ _19____
_ Trevor Crawford FPope Francis _ _17____
_ Lucas Thorne FSt. Andrew's College _ _30____
_ Thomas Kramer FBC High _ _15____
_ CJ Duvall FHill School _ _27____
_ Gilford Daley FHill School _ _27____
_ Cam Hillis FSt. Andrew's College _ _30____
_ Corey Clifton CCBA _ _20____
_ Derek Contessa RWCBA _ _20____
_ Salamon Nicholas FStanstead College _ _20____
_ Thomas Manty FCentral Catholic _ _19____
_ Jacob King DPope Francis _ _19____
_ Ryan Farrow FSt. John's Prep _ _18____
_ Ryan McLinsky FDon Bosco Prep _ _9____
_ Troy Ladka FBC High _ _15____
_ Jalen Kaplan DDelbarton _ _25____
_ Charles-Antoine Rousseau FWyoming Seminary _ _18____
_ Michael Gordon DDelbarton _ _25____
_ Danny O'Connell FBC High _ _15____
_ Zachary Bennett DBishop's College School _ _14____
_ Morgan Barron FSt. Andrew's College _ _23____
_ Steve Senese FNichols _ _13____
_ Alexander Lazier FWyoming Seminary _ _17____
_ Ian Zyvith FPrinceton Day School _ _21____
_ Will Egbert CCBA _ _21____
_ Russell Friedman FPrinceton Day School _ _21____
_ Nicolas Dietrich FDCBA _ _21____
_ Alex Maffeo FAustin Prep _ _20____
_ Aidan Curran FAustin Prep _ _20____
_ Charles Stahley FCentral Catholic _ _20____
_ Ryan Lisk FPrinceton Day School _ _20____
_ Sal Kacoyannakis FPope Francis _ _19____
_ Jeremy Reiser DPope Francis _ _19____
_ Buster Larsson FStanstead College _ _22____
_ Jack Mascali FPrinceton Day School _ _22____
_ Liam Stagg FStanstead College _ _22____
_ Coby Auslander FPrinceton Day School _ _22____
_ Scotty Osani FPortledge _ _11____
_ Tyler Lunny FDHarvey _ _18____
_ Richard Zemanek DWyoming Seminary _ _18____
_ Hunter Macy DDelbarton _ _25____
_ John Cernero RWCBA _ _21____
_ Noah Jankowski FCentral Catholic _ _20____
_ Timmy Grable DCBA _ _20____
_ Colby Audette FRice Memorial _ _36____
_ Johansson Eric FStanstead College _ _19____
_ Pito Walton DLawrenceville _ _28____
_ Logan Stanislas FRice Memorial _ _36____
_ Alex Kiviniemi FHill School _ _27____
_ Ville Wilpola DHill School _ _27____
_ John D'Aniello LWCBA _ _21____
_ Nicholas Lidondici FCBA _ _21____
_ Matty Tighe FSt. John's Prep _ _18____
_ Tim Usalis DSt. John's Prep _ _18____
_ James Sexton FBC High _ _15____
_ Ryan Campbell DBC High _ _15____
_ Michael Ball FBC High _ _15____
_ Gabriel Picard FBishop's College School _ _14____
_ Marshall Warren DPortledge _ _14____
_ Jared Katz FLawrenceville _ _25____
_ Musa Ibrahim FHarvey _ _21____
_ Tony Levesque FHill School _ _26____
_ Filip Steussloff FBishop's College School _ _13____
_ Matt Gasuik FNichols _ _13____
_ Christian Kukas DSt. John's Prep _ _18____
_ Regan Kimens FSt. Andrew's College _ _30____
_ Sean Heffron FAustin Prep _ _20____
_ Eddie Evaldi FThe Hun School _ _24____
_ Brian Wiles FPope Francis _ _19____
_ Kyle Contessa FCBA _ _21____
_ Pascal Valcourt CBishop's College School _ _14____
_ Nick Mauriello FPortledge _ _14____
_ Bayard Hall DDelbarton _ _25____
_ Dylan Roebuck FWyoming Seminary _ _18____
_ Shawn Thomson FSt. John's Prep _ _18____
_ Mathew Sacco FAustin Prep _ _20____
_ Sean Healy DBC High _ _15____
_ Nicolas Peturolo DPrinceton Day School _ _17____
_ Oula Suutarinen FRice Memorial _ _36____
_ Jonathan Caux FCentral Catholic _ _19____
_ Matt Manahan FLawrenceville _ _29____
_ Ian MacLean FSt. Andrew's College _ _30____
_ Billy Fairweather FSt. John's Prep _ _18____
_ Paul Edson DSt. John's Prep _ _16____
_ Nikita Nesterenko FLawrenceville _ _29____
_ Michael Balzarotti FDelbarton _ _25____
_ Philippe Morin FDAcadémie Saint-Louis _ _17____
_ Evan McIntyre DSt. Andrew's College _ _30____
_ Eric Sherman DPrinceton Day School _ _20____
_ Joseph Biddle DCentral Catholic _ _20____
_ Ryan O'Connell DSt. Andrew's College _ _29____
_ Jay Luce DHill School _ _27____
_ Adrian Nabuurs DSt. Andrew's College _ _27____
_ David Sacco FSt. John's Prep _ _18____
_ Nicholas Iliopoulos CWyoming Seminary _ _18____
_ Nicholas Canade FSt. Andrew's College _ _30____
_ Matthew MacDougal FSt. Andrew's College _ _30____
_ Matthew McKim FSt. Andrew's College _ _30____
_ Liam Noonan CCBA _ _21____
_ Matthew Lane FCentral Catholic _ _19____
_ Joey Salvon DPope Francis _ _19____
_ Paulius Macijauskas FDRice Memorial _ _36____
_ Steve Bray FLawrenceville _ _29____
_ Keith Asplundh FPrinceton Day School _ _22____
_ Kyle DePalma DThe Hun School _ _20____
_ Peter Burke DLawrenceville _ _28____
_ Scott Mueller DRice Memorial _ _36____
_ Sam Weber DCBA _ _21____
_ Liam Fitzgerald DThe Hun School _ _24____
_ Robert Cranston DSt. Andrew's College _ _30____
_ Brian Cicero DHarvey _ _22____
_ Brian Nelson FThe Hun School _ _22____
_ Aleksi Talvikunnas FRice Memorial _ _36____
_ Jake Neeb FLawrenceville _ _26____
_ Ryder Griffith FLawrenceville _ _29____
_ Noah Lugli DSt. Andrew's College _ _30____
_ Will McHenry FSt. Andrew's College _ _30____
_ Ryan Long FHill School _ _27____
_ Jack Chapel FThe Hun School _ _24____
_ Brett Reed FGilmour Academy _ _28____
_ Nick Hawkins FGilmour Academy _ _28____
_ Juuso Koopikka DRice Memorial _ _36____
_ Michael Rockovich FHill School _ _27____
_ Isaac Emon FSt. Andrew's College _ _27____
_ Daniel Menges FGilmour Academy _ _28____
_ Conor McDonough FLawrenceville _ _29____
_ Mohammed Diakite FLawrenceville _ _29____
_ Luke St. John DSt. Andrew's College _ _30____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.