February 22, 2017

New England Prep Hockey Scoring Leaders

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
9 Jay O'Brien CThayer Jr '99282339622.21
2 Reilly Walsh DProctor Sr '99272532572.11
22 Casey Carreau FThayer Sr '98282137582.07
_ Sean Farrell FSt. Mark's _ _26
_ Ben Thomas FWinchendon _ _26____
_ Louis Lemay FKents Hill _ _24____
_ Mike Hardman FWinchendon _ _26____
_ Gunnarwolfe Fontaine FMoses Brown _ _24____
_ Tate Singleton FProctor _ _24____
_ Matthew Fawcett FWinchendon _ _25____
_ Philippe Gilmour FHebron _ _28____
_ Aiden McDonough FThayer _ _28____
_ Dominick Cappadona FPortsmouth Abbey _ _21____
_ Chris Theodore FHotchkiss _ _24____
_ Jimmy Duffy FRoxbury Latin _ _20____
_ Jack Rathbone DDexter _ _19____
_ Johnny Mulera FWinchendon _ _26____
_ Jack Luca FRoxbury Latin _ _23____
_ Lynden Breen FNew Hampton _ _30____
_ Drew Nemirow FKingswood-Oxford _ _15____
_ John Femia FDexter _ _26____
_ Jon Beniers FPomfret _ _24____
_ Dan Sliney FPortsmouth Abbey _ _21____
_ Timmy Kent FLawrence Academy _ _25____
_ Neil Shea FLawrence Academy _ _22____
_ Chris Brown FGroton _ _22____
_ Connor Sweeney FPingree _ _28____
_ Waltteri Rannisto FHebron _ _26____
_ Santeri Hartikainen FGroton _ _24____
_ Jacob Studley FMoses Brown _ _24____
_ Cole Joslin FProctor _ _27____
_ Nick VanBelle FBrunswick _ _28____
_ Sean O'Connell FDPingree _ _28____
_ Nils Janson FKents Hill _ _26____
_ Christian O'Neill FBelmont Hill _ _29____
_ Christian LeSueur FBrunswick _ _27____
_ Brendan Ryan FAndover _ _25____
_ Zack Mitchell FPingree _ _28____
_ Mike Callahan DRoxbury Latin _ _23____
_ Mark Gallant FGroton _ _23____
_ John Madden FAvon Old Farms _ _18____
_ Trevor Zegras CAvon Old Farms _ _24____
_ Kyle Jadatz FExeter _ _28____
_ Ethan Kimball FSt. Mark's _ _14____
_ Mike Lombardi FKimball Union _ _34____
_ Roope Hirvonen FKimball Union _ _28____
_ Tristan Amonte FThayer _ _28____
_ Harrison Piper FNew Hampton _ _25____
_ Joey Cipollone FLoomis-Chaffee _ _22____
_ Brendan Hamblet FRivers _ _28____
_ Luke Grainger FHebron _ _28____
_ Andrew Ray FNorth Yarmouth Academy _ _25____
_ Zach Taylor FMillbrook _ _25____
_ Jake Hughes FWorcester Academy _ _25____
_ Albert Washco FGunnery _ _29____
_ Marshall Rifai DHotchkiss _ _22____
_ Sam Hesler FBelmont Hill _ _30____
_ Gerard Marretta FTilton _ _15____
_ Matt Slick DProctor _ _27____
_ Bobby Young FKimball Union _ _29____
_ Brendan Schneider FAlbany Academy _ _30____
_ Joe Dunlap FNew Hampton _ _30____
_ Callahan Johnson FTilton _ _27____
_ Jayson Dobay DThayer _ _27____
_ Tyce Thompson FSalisbury _ _18____
_ Remy Parker FAlbany Academy _ _32____
_ Andrew Lucas DLoomis-Chaffee _ _23____
_ Kevin Kastholm FAndover _ _25____
_ Jack Nisbet FDexter _ _26____
_ Patrick Moynihan FNoble & Greenough _ _26____
_ Robbie Ferreira FVermont Academy _ _32____
_ Casey Rhodes FAlbany Academy _ _32____
_ Alec Robitaille FAndover _ _16____
_ Bobby Murray FExeter _ _28____
_ Henry Thrun DSt. Mark's _ _26____
_ Frank Ferrara FRivers _ _28____
_ Justin Grillo FLoomis-Chaffee _ _23____
_ John Kondub FVermont Academy _ _32____
_ Phil Satin FPomfret _ _24____
_ RJ Murphy FSt. Sebastian's _ _26____
_ Cameron Gendron FWinchendon _ _26____
_ Scott Newton FTilton _ _27____
_ Chris Connolly FTrinity-Pawling _ _9____
_ Greg Koutsomitis FMillbrook _ _28____
_ Jackson Sidford FBerwick _ _28____
_ Harrison Roy FLoomis-Chaffee _ _19____
_ Michael Kane FNew Hampton _ _30____
_ Max Alsarraf DRoxbury Latin _ _23____
_ Patrick Daly FTabor _ _25____
_ Liam Connors FSt. Sebastian's _ _26____
_ Josh Chapman FAlbany Academy _ _26____
_ Eric Jeremiah DSt. Sebastian's _ _26____
_ Mitchell Pelletier FWorcester Academy _ _28____
_ Bradley Ingersoll FDExeter _ _28____
_ Garth Swason FKingswood-Oxford _ _15____
_ Tyler Campbell FMilton _ _18____
_ Ray Zimmerman FTrinity-Pawling _ _23____
_ Ben Alofsin FPomfret _ _24____
_ Alex Bourhas FHotchkiss _ _24____
_ Kyle Lynch FAndover _ _25____
_ Jerry Harding FNoble & Greenough _ _26____
_ Vito Visconti FPingree _ _28____
_ Alex DiPaolo FSalisbury _ _28____
_ Charles Shaffer FBrunswick _ _28____
_ Matt Danner FGunnery _ _29____
_ Alex Heinritz FKimball Union _ _34____
_ John Peloso FVermont Academy _ _32____
_ Luke Albert DNew Hampton _ _30____
_ Kevin Wall FSalisbury _ _28____
_ Matt Holmes FSalisbury _ _28____
_ Michael Young DRivers _ _28____
_ Alex Gagnon FHolderness _ _28____
_ Charlie Lawerence FRivers _ _27____
_ William Brochu FBrewster Academy _ _25____
_ Christian Powers FAndover _ _23____
_ Misha Mrotchek FTaft _ _22____
_ Jordi Jefferson FTrinity-Pawling _ _16____
_ Cooper Norton FAlbany Academy _ _32____
_ Devan Tongue FNorthfield - Mt. Hermon _ _31____
_ Patrick Lavin DWorcester Academy _ _28____
_ Derek Muse FBerwick _ _27____
_ Matt Boldy CDexter _ _26____
_ Lukas Uhler FNew Hampton _ _26____
_ Michael Kesselring DNew Hampton _ _26____
_ Larry Niland FTilton _ _25____
_ Jay Cote FTabor _ _25____
_ Ed Hannon FTabor _ _24____
_ Jonny Edelson FAndover _ _23____
_ Jack Studley FBB&N _ _23____
_ Jeremie Lavallée FTaft _ _22____
_ Matteo Mangiardi FTaft _ _22____
_ Ryan Colwell FTaft _ _21____
_ Teddy Wooding FRivers _ _20____
_ Andranik Armstrong FKimball Union _ _34____
_ Zach Pellegrino FGunnery _ _29____
_ Jacques Bouquot FSalisbury _ _28____
_ Brendan Parent FPingree _ _28____
_ Charlie Parsons FRivers _ _28____
_ Mike Kennedy DNorthfield - Mt. Hermon _ _28____
_ Elliot McGuire FHolderness _ _28____
_ Myles Abbate FProctor _ _27____
_ Declan Dennehy FHebron _ _26____
_ Ian Murphy FDexter _ _26____
_ Jeremy Routh FKent _ _26____
_ Craig Needham FLawrence Academy _ _25____
_ Jack Hoey FChoate _ _24____
_ Bradley Shaw FNew Hampton _ _24____
_ Jack Flanagan FWestminster _ _24____
_ Michael Holland FDeerfield _ _24____
_ Josh Labonte DPomfret _ _24____
_ Jonah Gold FGroton _ _23____
_ Tommy Lyons FSt. Sebastian's _ _23____
_ Tanner Dalton FVermont Academy _ _32____
_ Peter Capone FWorcester Academy _ _28____
_ Jack Lloyd FBerkshire _ _27____
_ Matt Paul FRivers _ _27____
_ Collin Shapiro FExeter _ _27____
_ Sam Stone FExeter _ _26____
_ Tommy Giandomenico FDexter _ _26____
_ Peter O'Connell FBelmont Hill _ _17____
_ Brandon Mitchell FPomfret _ _24____
_ Ryan Peck FSt. Paul's _ _23____
_ Andrew Song FRoxbury Latin _ _23____
_ Marc Gatcomb FGunnery _ _29____
_ Ryan Gaulin FDBerwick _ _29____
_ Greg Stohrer FBerwick _ _28____
_ Peter Laviolette FProctor _ _21____
_ Sean Thomson DKimball Union _ _34____
_ Jack Williams FBerwick _ _27____
_ Graham Rutledge DExeter _ _27____
_ Clay Ellerbrock FKents Hill _ _26____
_ Justin Alves FWinchendon _ _26____
_ Mike Nantais DSt. Mark's _ _26____
_ David Cohen FAlbany Academy _ _32____
_ Matt Zandi DSt. Paul's _ _19____
_ Jack Cameron DLawrence Academy _ _25____
_ Herbie Hazelton FBrewster Academy _ _24____
_ Frank Vitucci FKents Hill _ _12____
_ Tyler Scott FGunnery _ _29____
_ Noah Williams FGunnery _ _29____
_ Tiger Zhang FMilton _ _23____
_ Colin McCaughey FSt. Paul's _ _23____
_ Bobby Beniers FMilton _ _23____
_ Shawn Moors DHolderness _ _28____
_ Jon Courchesne FHolderness _ _28____
_ Ryan Verrier DSalisbury _ _28____
_ Tanner Derby DBerwick _ _28____
_ Cameron Weitzman FTilton _ _22____
_ Matt Allen FAvon Old Farms _ _22____
_ Nik Allain FTaft _ _22____
_ Jordan Tonelli FTaft _ _22____
_ Andrew Nadeau FTilton _ _27____
_ Evan Googins FThayer _ _27____
_ Sean Wrenn FNoble & Greenough _ _26____
_ Chase McInnis FDexter _ _26____
_ Patrick Lundy FNorthfield - Mt. Hermon _ _31____
_ Matthew Hayes FLawrence Academy _ _25____
_ Tommy Tanner FKent _ _25____
_ Sam Swanson FLawrence Academy _ _25____
_ Thomas Samuelsen FKimball Union _ _34____
_ Liam Gorman FSt. Sebastian's _ _24____
_ Hunter McCoy FExeter _ _24____
_ Bobby Goggin FChoate _ _24____
_ Shea Courtmanche FTaft _ _19____
_ Johnny Beecher FSalisbury _ _28____
_ Connor Amsley FCanterbury _ _28____
_ Jake Gagnon FMillbrook _ _28____
_ Gideon Cooper FMillbrook _ _28____
_ Sean Kimura DHebron _ _28____
_ Zach Mazur FTrinity-Pawling _ _23____
_ Bernie McGovern FBB&N _ _23____
_ Matt Koopman FBerkshire _ _27____
_ Sam Milnes FWilliston-Northampton _ _26____
_ Paul McAuliffe FKimball Union _ _34____
_ Austin Magera FLawrence Academy _ _25____
_ Chris DelMastro FWorcester Academy _ _25____
_ Augie Burkhardt FKent _ _25____
_ Bryce Dolan DKimball Union _ _32____
_ Kevin Drevitch FMillbrook _ _28____
_ Brayden Morris FBrewster Academy _ _24____
_ Chance Gorman FChoate _ _24____
_ Thomas Dale FDeerfield _ _24____
_ Chris Kral FPomfret _ _24____
_ Peter Simeone FPomfret _ _24____
_ Kyle Kazeroid FNorthfield - Mt. Hermon _ _27____
_ Jack Swarbrick FProctor _ _27____
_ Steve O'Connor FMilton _ _23____
_ Joey Musa FTrinity-Pawling _ _23____
_ Riley Hughes FSt. Sebastian's _ _26____
_ Will Robertson FKent _ _26____
_ John McElaney FDexter _ _26____
_ Jack Bloem FKent _ _26____
_ Seth Murray DTilton _ _26____
_ Ryan Doolin FWestminster _ _22____
_ Tyler King FMoses Brown _ _22____
_ TJ Brennan FMilton _ _22____
_ Calvin Moise FVermont Academy _ _29____
_ Drew Elser FAvon Old Farms _ _18____
_ Reese Farrell FNorth Yarmouth Academy _ _25____
_ Will Daniel FHoosac _ _25____
_ Nick Hale DSalisbury _ _25____
_ Kyle Delmaestro DKent _ _25____
_ Peter Lombardi FTabor _ _25____
_ Keelan Ulnick DGunnery _ _25____
_ Brian Scoville DWinchendon _ _25____
_ Brett Rahbany FRivers _ _28____
_ Will Thrun FMiddlesex _ _21____
_ Evan Daddario FBelmont Hill _ _21____
_ Jayden Struble DNoble & Greenough _ _21____
_ William Vallee FBrewster Academy _ _24____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.