March 30, 2017

Founders Hockey Scoring Leaders

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
21 Chris Theodore FHotchkiss Sr '97251628441.76
10 John Madden FAvon Old Farms Jr '99221520351.59
11 Trevor Zegras CAvon Old Farms So '01281824421.50
_ Joey Cipollone FLoomis-Chaffee _ _23
_ Marshall Rifai DHotchkiss _ _21____
_ Alex Bourhas FHotchkiss _ _25____
_ Tyce Thompson FSalisbury _ _20____
_ Andrew Lucas DLoomis-Chaffee _ _24____
_ Justin Grillo FLoomis-Chaffee _ _24____
_ Kevin Wall FSalisbury _ _30____
_ Alex DiPaolo FSalisbury _ _30____
_ Harrison Roy FLoomis-Chaffee _ _20____
_ Matt Holmes FSalisbury _ _30____
_ Ray Zimmerman FTrinity-Pawling _ _25____
_ Jeremie Lavallée FTaft _ _24____
_ Misha Mrotchek FTaft _ _24____
_ Jordi Jefferson FTrinity-Pawling _ _16____
_ Jacques Bouquot FSalisbury _ _30____
_ Jack Hoey FChoate _ _25____
_ Jack Flanagan FWestminster _ _25____
_ Matteo Mangiardi FTaft _ _24____
_ Ryan Colwell FTaft _ _23____
_ Chris Connolly FTrinity-Pawling _ _11____
_ Jeremy Routh FKent _ _27____
_ Zach Mazur FTrinity-Pawling _ _25____
_ Ryan Verrier DSalisbury _ _30____
_ Matt Allen FAvon Old Farms _ _26____
_ Michael Holland FDeerfield _ _25____
_ Jordan Tonelli FTaft _ _24____
_ Johnny Beecher FSalisbury _ _30____
_ Joey Musa FTrinity-Pawling _ _25____
_ Bobby Goggin FChoate _ _25____
_ Nik Allain FTaft _ _24____
_ Matt Kirwan FAvon Old Farms _ _28____
_ Ryan Doolin FWestminster _ _23____
_ Tommy Tanner FKent _ _26____
_ Shea Courtmanche FTaft _ _21____
_ Andrew Rinaldi FKent _ _27____
_ Augie Burkhardt FKent _ _26____
_ Drew Elser FAvon Old Farms _ _18____
_ Chance Gorman FChoate _ _25____
_ Thomas Dale FDeerfield _ _25____
_ Nick Charron FTrinity-Pawling _ _25____
_ Nick Wildgoose FAvon Old Farms _ _28____
_ John Giatrelis CAvon Old Farms _ _28____
_ Will Robertson FKent _ _27____
_ Jack Bloem FKent _ _27____
_ Kyle Delmaestro DKent _ _26____
_ Nick Hale DSalisbury _ _27____
_ Scot Lawson FTrinity-Pawling _ _25____
_ Adam Usinger FKent _ _25____
_ Patrick Dawson DWestminster _ _25____
_ Cam Scott FWestminster _ _24____
_ Peter Diliberatore DSalisbury _ _30____
_ Chad Haggerty FDeerfield _ _25____
_ Jonathan Porreca FHotchkiss _ _25____
_ Sean McAvoy FDeerfield _ _25____
_ Daniel Kramer FChoate _ _24____
_ Mac Wiseman DAvon Old Farms _ _20____
_ Ryan Siedem DAvon Old Farms _ _28____
_ John Hunt FWestminster _ _23____
_ Tasso Housakos FWestminster _ _25____
_ Danny Farr FDeerfield _ _25____
_ Troy Daniels DKent _ _27____
_ Michael Foggia FSalisbury _ _30____
_ Azan Dorsett DTaft _ _24____
_ Peter Horsfall DWestminster _ _24____
_ Chris Camelio FDeerfield _ _22____
_ Cal LeClair FWestminster _ _25____
_ Phip Waugh DTrinity-Pawling _ _25____
_ Will Christensen FAvon Old Farms _ _28____
_ Sean Dennehy FChoate _ _24____
_ Chris Adamsons FTaft _ _24____
_ Billy Dobensky DTaft _ _24____
_ John Vander Hoeven DHotchkiss _ _24____
_ Patrick Mullowney FChoate _ _25____
_ Ryan Lanchbury FAvon Old Farms _ _25____
_ Johnny Barbieri FLoomis-Chaffee _ _24____
_ David Kompson DLoomis-Chaffee _ _24____
_ Alex Giummo FKent _ _27____
_ Conor Breen DHotchkiss _ _25____
_ Riley Johnson FSalisbury _ _30____
_ Jack Babbage DAvon Old Farms _ _28____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.