February 22, 2017

NEPSIHA Independent Hockey Scoring Leaders

 
#PlayerPOSTeam RosterGRYRGPGoalsAssistsPointsPPG
9 Ben Thomas FWinchendon Jr '99261535501.92
9 Louis Lemay FKents Hill Sr '98242224461.92
7 Mike Hardman FWinchendon Jr '99262128491.88
_ Matthew Fawcett FWinchendon _ _25
_ Philippe Gilmour FHebron _ _28____
_ Jack Rathbone DDexter _ _19____
_ Johnny Mulera FWinchendon _ _26____
_ John Femia FDexter _ _26____
_ Jon Beniers FPomfret _ _24____
_ Waltteri Rannisto FHebron _ _26____
_ Nick VanBelle FBrunswick _ _28____
_ Nils Janson FKents Hill _ _26____
_ Christian LeSueur FBrunswick _ _27____
_ Brendan Ryan FAndover _ _25____
_ Kyle Jadatz FExeter _ _28____
_ Luke Grainger FHebron _ _28____
_ Zach Taylor FMillbrook _ _25____
_ Albert Washco FGunnery _ _29____
_ Brendan Schneider FAlbany Academy _ _30____
_ Remy Parker FAlbany Academy _ _32____
_ Kevin Kastholm FAndover _ _25____
_ Jack Nisbet FDexter _ _26____
_ Casey Rhodes FAlbany Academy _ _32____
_ Alec Robitaille FAndover _ _16____
_ Bobby Murray FExeter _ _28____
_ Phil Satin FPomfret _ _24____
_ Cameron Gendron FWinchendon _ _26____
_ Greg Koutsomitis FMillbrook _ _28____
_ Patrick Daly FTabor _ _25____
_ Josh Chapman FAlbany Academy _ _26____
_ Bradley Ingersoll FDExeter _ _28____
_ Ben Alofsin FPomfret _ _24____
_ Kyle Lynch FAndover _ _25____
_ Charles Shaffer FBrunswick _ _28____
_ Matt Danner FGunnery _ _29____
_ Christian Powers FAndover _ _23____
_ Cooper Norton FAlbany Academy _ _32____
_ Devan Tongue FNorthfield - Mt. Hermon _ _31____
_ Matt Boldy CDexter _ _26____
_ Jay Cote FTabor _ _25____
_ Ed Hannon FTabor _ _24____
_ Jonny Edelson FAndover _ _23____
_ Zach Pellegrino FGunnery _ _29____
_ Mike Kennedy DNorthfield - Mt. Hermon _ _28____
_ Declan Dennehy FHebron _ _26____
_ Ian Murphy FDexter _ _26____
_ Josh Labonte DPomfret _ _24____
_ Jack Lloyd FBerkshire _ _27____
_ Collin Shapiro FExeter _ _27____
_ Sam Stone FExeter _ _26____
_ Tommy Giandomenico FDexter _ _26____
_ Brandon Mitchell FPomfret _ _24____
_ Ryan Peck FSt. Paul's _ _23____
_ Marc Gatcomb FGunnery _ _29____
_ Graham Rutledge DExeter _ _27____
_ Clay Ellerbrock FKents Hill _ _26____
_ Justin Alves FWinchendon _ _26____
_ David Cohen FAlbany Academy _ _32____
_ Matt Zandi DSt. Paul's _ _19____
_ Frank Vitucci FKents Hill _ _12____
_ Tyler Scott FGunnery _ _29____
_ Noah Williams FGunnery _ _29____
_ Colin McCaughey FSt. Paul's _ _23____
_ Chase McInnis FDexter _ _26____
_ Patrick Lundy FNorthfield - Mt. Hermon _ _31____
_ Hunter McCoy FExeter _ _24____
_ Connor Amsley FCanterbury _ _28____
_ Gideon Cooper FMillbrook _ _28____
_ Jake Gagnon FMillbrook _ _28____
_ Sean Kimura DHebron _ _28____
_ Matt Koopman FBerkshire _ _27____
_ Sam Milnes FWilliston-Northampton _ _26____
_ Kevin Drevitch FMillbrook _ _28____
_ Chris Kral FPomfret _ _24____
_ Peter Simeone FPomfret _ _24____
_ Kyle Kazeroid FNorthfield - Mt. Hermon _ _27____
_ John McElaney FDexter _ _26____
_ Peter Lombardi FTabor _ _25____
_ Keelan Ulnick DGunnery _ _25____
_ Brian Scoville DWinchendon _ _25____
_ Sean Conley DPomfret _ _24____
_ Vilho Saariluoma FCushing _ _27____
_ Brendan White FWilliston-Northampton _ _26____
_ Tim Kalinowski FExeter _ _25____
_ Matthew Meikle FHebron _ _28____
_ Jericho Petkovich FAlbany Academy _ _31____
_ Nick Schofield FWilliston-Northampton _ _24____
_ Ashton Fry FCushing _ _27____
_ Nick Botticelli FBerkshire _ _27____
_ Diarmad Dimurro DGunnery _ _27____
_ Liam Bove FAlbany Academy _ _32____
_ Etienne Crousle DKents Hill _ _21____
_ JoJo Carbone FWilliston-Northampton _ _26____
_ Nicholas Garneau FKents Hill _ _26____
_ Matthew Guerra FCushing _ _26____
_ Connor Boyce DWinchendon _ _26____
_ Nolan Donato FDexter _ _26____
_ Matt McShea FExeter _ _28____
_ Ryan Carmichael DBrunswick _ _28____
_ Cooper Moore DBrunswick _ _28____
_ Quinn Doyle FAndover _ _25____
_ Sean Keohan DDexter _ _25____
_ Garret Brennan FHebron _ _27____
_ Brian Tobin FHebron _ _27____
_ Devin Moran FWinchendon _ _26____
_ Danny Shea FDexter _ _26____
_ Tim Rego DWilliston-Northampton _ _26____
_ Garrett Foster FExeter _ _28____
_ Kyle Valiquette FNorthfield - Mt. Hermon _ _30____
_ Ryan Moore FExeter _ _25____
_ Cole Quisenberry FAndover _ _25____
_ Olivier Lemire DKents Hill _ _25____
_ Briggs Gammill FBerkshire _ _27____
_ Noah Maercklein FExeter _ _27____
_ JJ Fecteau FAlbany Academy _ _27____
_ Alec Andreucci FCushing _ _27____
_ Alex Sheehy DMillbrook _ _24____
_ Connor Cruickshank DMillbrook _ _28____
_ Owen Rudicus FTabor _ _25____
_ Cam Walter FCushing _ _27____
_ Alex Wilkins DGunnery _ _29____
_ Justin Geary DAlbany Academy _ _32____
_ Michael Pitts FExeter _ _28____
_ Nick Boardman FBrunswick _ _28____
_ JT Chamberlain FWilliston-Northampton _ _26____
_ Sam Asman FMillbrook _ _22____
_ Jesse Lycan FBerkshire _ _27____
_ Matt McGrath FCushing _ _27____
_ Drew Pitcher DBerkshire _ _27____
_ Ryan Keelan FBerkshire _ _27____
_ Billy Smith FWilliston-Northampton _ _25____
_ Brendan Casey DTabor _ _25____
_ Mikey MacKenzie FSt. Paul's _ _23____
_ Danny Allen FWinchendon _ _23____
_ Richard Pichura FMillbrook _ _23____
_ Simon Loiselle DSt. Paul's _ _23____
_ Kevin Lassman DWilliston-Northampton _ _26____
_ Jared Valade DKents Hill _ _26____
_ Gavin Bates DKents Hill _ _26____
_ Danny McGrath DAndover _ _24____
_ Hubert Bourque DSt. Paul's _ _22____
_ Nolan McElhaney DCushing _ _27____
_ Garrett Devine FCushing _ _27____
_ Mike Perrone FCanterbury _ _28____
_ Jack Forrest FBrunswick _ _28____
_ Erik Friberg FHebron _ _28____
_ Paddy Bogart FExeter _ _28____
_ Dongyoon Shin FCanterbury _ _28____
_ Owen Sylvia FWilliston-Northampton _ _26____
_ John Fusco DDexter _ _26____
_ Eric Fournier DNorthfield - Mt. Hermon _ _31____
_ Eric Pedro FTabor _ _24____
_ Justin Taylor FKents Hill _ _24____
_ Alex Rondeau DPomfret _ _24____
_ Michael Outzen FCushing _ _27____
_ Brendan Hansen FWilliston-Northampton _ _25____
_ Nicholas Savignac FKents Hill _ _25____
_ Michael McGreal DAndover _ _25____
_ Bobby Pearl DDexter _ _25____
_ Tyler Matts FCanterbury _ _28____
_ Garth McLaughlin FSt. Paul's _ _23____
_ Nick Parody DCanterbury _ _26____
_ Niko Grollman FGunnery _ _26____
_ AJ Caprio FDexter _ _26____
_ Sami Pharaon DAlbany Academy _ _32____
_ Joseph Pasquini FAlbany Academy _ _32____
_ Jack Cusack FAndover _ _24____
_ Mike Pantera FPomfret _ _22____
_ Hunter Brackett FTabor _ _25____
_ Patrick Burkinshaw DBrunswick _ _28____
_ Gray Betts FExeter _ _28____
_ Teagan Poliseno FHebron _ _28____
_ Tyler Kelly FMillbrook _ _28____
_ Lucas Prestamo FGunnery _ _26____
_ Jimmy Rayhill DGunnery _ _29____
_ Tora Liu FDNorthfield - Mt. Hermon _ _30____
_ Colin O'Connor DBerkshire _ _27____
_ Kyle Koopman DBerkshire _ _27____
_ Colin Hedge FNorthfield - Mt. Hermon _ _31____
_ Aaron Aboodi FBrunswick _ _28____
_ Cam Speck DExeter _ _28____
_ Parker Schultz DAlbany Academy _ _32____
_ Jack Lippis FGunnery _ _29____
_ Cody Stockford FKents Hill _ _26____
_ Ben Meehan DDexter _ _26____
_ Max Newnam DWinchendon _ _26____
_ Connor Power DWilliston-Northampton _ _26____
_ Jake Durocher DWilliston-Northampton _ _26____
_ Sam Twombly DExeter _ _26____
_ Sean Hayden DMillbrook _ _27____
_ Max Deberadinis FGunnery _ _27____
_ Mark D'agostino FGunnery _ _28____
_ Cam Mecca FCanterbury _ _28____
_ Madhurane Muthukumaraswany FHebron _ _28____
_ Niko Ioannou DGunnery _ _28____
_ Riley Brennan FGunnery _ _28____
_ Dan Dimon DMillbrook _ _28____
_ Greg Shapiro FExeter _ _28____
_ Sam Tober DNorthfield - Mt. Hermon _ _31____
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.