March 23, 2017

New England Prep Hockey Top Goaltenders

 
#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
29 Adin Farhat Loomis-Chaffee Sr '98 96329464.941
1 Sean Dynan Kimball Union Jr '99 122736567.940
30 Strauss Mann Brunswick Sr '98 125356817.936
_ Jack Eselius Belmont Hill _ _ 414
_ Spencer Knight Avon Old Farms _ _ 1197___
_ Aidan Murphy Dexter _ _ 1445___
_ Drew Commesso St. Sebastian's _ _ 397___
_ Thomas Gale Deerfield _ _ 881___
_ Bryan McGrath Roxbury Latin _ _ 1276___
_ Andrew Farrier Taft _ _ 1163___
_ Joe Stanizzi Middlesex _ _ 1056___
_ Logan Bateman Holderness _ _ 1415___
_ Aidan Porter Rivers _ _ 1590___
_ Alex Zafonte St. Sebastian's _ _ 1062___
_ Greg Iverson Williston-Northampton _ _ 467___
_ Peter Negron Kent _ _ 1033___
_ Jeremy Thelven North Yarmouth Academy _ _ 400___
_ Tyler Haywood Hotchkiss _ _ 642___
_ Patrick Pugliese Loomis-Chaffee _ _ 320___
_ Joey Halstrom Cushing _ _ 1115___
_ Cal Stewart Choate _ _ 1132___
_ Kyle Martin Andover _ _ 1301___
_ Cedrick Andree Gunnery _ _ 1583___
_ Owen Zdunski Lawrence Academy _ _ 1226___
_ Jonah Capriotti Salisbury _ _ 1475___
_ Peyton Durand Pomfret _ _ 945___
_ Shane Conlon St. George's _ _ 1193___
_ Xander Rogers Williston-Northampton _ _ 842___
_ Hugo Turcotte Kimball Union _ _ 719___
_ Jeremie Forget Tabor _ _ 1292___
_ Olof Djurberg Worcester Academy _ _ 695___
_ Cam Fernandez Millbrook _ _ 808___
_ Eric Green Northfield - Mt. Hermon _ _ 1472___
_ Johnny Trotto Brooks _ _ 1171___
_ Joe Sharib Cushing _ _ 420___
_ Connor Hopkins Belmont Hill _ _ 1202___
_ Dan Seitz Canterbury _ _ 1304___
_ Jake Horoho Portsmouth Abbey _ _ 331___
_ Ryan Welch Exeter _ _ 1300___
_ Brandon Collett Albany Academy _ _ 1352___
_ Shea Grant Pingree _ _ 629___
_ Rafe Gaughan Berwick _ _ 1414___
_ Carson McKinnon St. Paul's _ _ 510___
_ Thomas Draper Berkshire _ _ 1321___
_ Kai Edmonds Westminster _ _ 1317___
_ Thomas Steere Groton _ _ 1276___
_ Jimmy Scannell Thayer _ _ 1466___
_ Sam Best Governor's _ _ 1051___
_ Thomas McLarnon New Hampton _ _ 704___
_ Matt Suny Pingree _ _ 904___
_ Greg Brassard Millbrook _ _ 766___
_ Nathan Pickett Worcester Academy _ _ 788___
_ Ethan Domokos Milton _ _ 1194___
_ Bailey Strangis Portsmouth Abbey _ _ 465___
_ Gavin FitzPatrick BB&N _ _ 1330___
_ Matt Sayles New Hampton _ _ 988___
_ Leo Saraceno St. Paul's _ _ 827___
_ Connor Bitterman Moses Brown _ _ 852___
_ Evan Angotti Trinity-Pawling _ _ 373___
_ Brandon Graf Winchendon _ _ 1159___
_ hunter Gervais Moses Brown _ _ 334___
_ Matt Lane Noble & Greenough _ _ 808___
_ Samuel Vigneault Deerfield _ _ 425___
_ Nick Howard Hebron _ _ 860___
_ Jonathan Scotto Albany Academy _ _ 618___
_ Justin Lampert Trinity-Pawling _ _ 656___
_ Filip Johansson Hebron _ _ 498___
_ Dan Dachille Brunswick _ _ 407___
_ Xander Kostelnik North Yarmouth Academy _ _ 808___
_ C.J McKennitt St. Mark's _ _ 1311___
_ Thomas Lemire Pomfret _ _ 478___
_ Brendan Benoit Tilton _ _ 1029___
_ Zach McWhinnie Tilton _ _ 366___
_ Harry Sherman Noble & Greenough _ _ 602___
_ Carter Pearen Hotchkiss _ _ 625___
_ Brandon McDonald Vermont Academy _ _ 1179___
_ Jaxon Friedman Kents Hill _ _ 633___
_ Brandon Schellin Avon Old Farms _ _ 321___
_ Ville Lassonen Proctor _ _ 847___
_ Joe Benedetto Brewster Academy _ _ 817___
_ Guy Piccolo Vermont Academy _ _ 520___
_ Devin Barresi Proctor _ _ 715___
_ Alex Toueg Kents Hill _ _ 602___
_ John McLaughlin Kingswood-Oxford _ _ 332___
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.