March 14, 2017

New England Prep Hockey All Goaltenders 2016-17

#Player NameTeam RosterGRYRMinutesGASavesSV%
33 Eric Green Northfield Mt. Hermon Jr '99 147284900.915
30 Logan Bateman Holderness Sr '98 141569886.928
35 Gavin FitzPatrick BB&N Fr '02 133098859.898
30 Strauss Mann Brunswick Sr '98 125356817.936
35 Shane Conlon St. George's Sr '99 119370783.918
1 Kyle Martin Andover Sr '98 130166765.921
35 Rafe Gaughan Berwick Jr '00 141480762.905
1 Joe Stanizzi Middlesex So '00 105658752.928
29 Cedrick Andree Gunnery Jr '00 158365747.920
31 Andrew Farrier Taft Sr '97 116357743.929
1 Dan Seitz Canterbury Sr '97 130472731.910
1 Aidan Murphy Dexter Sr '98 144552722.933
1 Cal Stewart Choate Jr '99 113261719.922
30 C.J McKennitt St. Mark's Jr '99 131192698.884
30 Bryan McGrath Roxbury Latin Sr '98 127649650.930
33 Joey Halstrom Cushing Sr '98 111554644.923
40 Sam Best Governor's Sr '98 105169641.903
1 Jimmy Scannell Thayer Jr '99 146668632.903
1 Aidan Porter Rivers Jr '99 159049629.928
30 Jonah Capriotti Salisbury Sr '98 147555629.920
71 Connor Bitterman Moses Brown Jr '99 85274618.893
1 Jeremie Forget Tabor Sr '97 129257617.915
1 Johnny Trotto Brooks Sr '97 117158617.914
30 Thomas Steere Groton Jr '99 127665607.903
1 Peter Negron Kent Sr '98 103349606.925
35 Spencer Knight Avon Old Farms So '01 119742602.935
31 Xander Kostelnik North Yarmouth Academy So '01 84071590.893
31 Kai Edmonds Westminster So '00 131763589.903
35 Ryan Welch Exeter Fr '00 130057572.909
30 Thomas Draper Berkshire Jr '99 132161572.904
35 Joe Benedetto Brewster Academy Sr '98 81790570.864
30 Brendan Benoit Tilton So '00 102976569.882
1 Sean Dynan Kimball Union Jr '99 122736567.940
31 Brandon Graf Winchendon Sr '99 115968564.892
29 Owen Zdunski Lawrence Academy Sr '98 122649563.920
1 Ethan Domokos Milton Sr '98 119461561.902
30 Alex Zafonte St. Sebastian's Sr '99 106244558.927
39 Brandon Collett Albany Academy Pg '98 135255547.909
33 Nick Howard Hebron Pg '98 86068541.888
29 Brandon McDonald Vermont Academy Jr '99 117974534.878
33 Thomas Gale Deerfield So '00 88139522.931
1 Matt Suny Pingree Sr '99 90455507.902
31 Nathan Pickett Worcester Academy Jr '99 78855506.902
29 Peyton Durand Pomfret So '00 94543489.919
30 Matt Sayles New Hampton So '00 98855476.896
29 Connor Hopkins Belmont Hill So '00 120245471.913
29 Adin Farhat Loomis Chaffee Sr '98 96329464.941
33 Xander Rogers Williston Northampton Jr '99 84241454.917
31 Shea Grant Pingree Fr '01 62943414.906
35 Leo Saraceno St. Paul's Sr '98 82748408.895
29 Justin Lampert Trinity-Pawling Sr '98 65651393.885
33 Bailey Strangis Portsmouth Abbey Sr '98 46544392.899
33 Cam Fernandez Millbrook So '00 80834365.915
1 Ville Lassonen Proctor Sr '97 84753351.869
30 Greg Brassard Millbrook Jr '99 76638350.902
1 Matt Lane Noble & Greenough Jr '00 80840328.891
30 Jaxon Friedman Kents Hill Jr '99 63347328.875
1 Thomas McLarnon New Hampton Sr '99 70435324.903
32 Tyler Haywood Hotchkiss Sr '99 64226318.924
30 Harry Sherman Noble & Greenough Sr '98 60243318.881
1 Carter Pearen Hotchkiss Jr '99 62543316.880
31 Jake Horoho Portsmouth Abbey Jr '98 33131314.910
31 Filip Johansson Hebron Pg '98 49840308.885
29 Devin Barresi Proctor Jr '99 71546290.863
30 John McLaughlin Kingswood Oxford Fr '02 33263284.818
1 Greg Iverson Williston Northampton So '00 46722274.926
29 Carson McKinnon St. Paul's Jr '99 51029274.904
35 Guy Piccolo Vermont Academy Sr '98 52043272.864
31 Hugo Turcotte Kimball Union Jr '98 71925271.916
35 Alex Toueg Kents Hill Sr '98 60252262.834
1 Thomas Lemire Pomfret Jr '99 47833250.883
1 Jeremy Thelven North Yarmouth Academy Sr '98 40020247.925
29 Samuel Vigneault Deerfield Sr '99 42529232.889
35 Joe Sharib Cushing Fr '01 42021221.913
1 Evan Angotti Trinity-Pawling Sr '98 37323191.893
30 hunter Gervais Moses Brown Jr '00 33423190.892
1 Drew Commesso St. Sebastian's Fr '02 39713179.932
1 Zach McWhinnie Tilton Sr '98 36624179.882
29 Dan Dachille Brunswick So '00 40723176.884
33 Jonathan Scotto Albany Academy Sr '98 61822172.887
33 Patrick McGuane Hoosac Jr '99 29722169.885
31 Olivier Lacroix Hoosac Jr '98 24325165.868
1 Jack Eselius Belmont Hill Jr '99 41411160.936
33 William Friend Governor's Jr '99 27616158.908
30 Mitch Bown Trinity-Pawling So '00 25320157.887
31 Brandon Schellin Avon Old Farms Sr '98 32122151.873
30 Alex Contey Kent So '00 23210142.934
1 Patrick Pugliese Loomis Chaffee Jr '99 32011132.923
29 Ryan Bonnvie Tilton Sr '98 24413122.904
31 Donnie Battimelli Williston Northampton Sr '97 21118121.871
33 Blaine Moore Kent Fr '00 21411119.915
24 Abigail Fernald Kingswood Oxford G8 '03 14829115.799
1 Curtis Wirbal Berwick Jr '99 27518113.863
31 David Nicholson Holderness Sr '98 16214103.880
1 Ian Graiff Lawrence Academy So '00 2417100.935
31 Cam Rubin St. Mark's Fr '01 1771894.839
35 Corey Sarazin Middlesex So '00 160893.921
35 Anthony Cusano Canterbury Jr '99 1791893.838
30 Mathieu Beaudet Hoosac Sr '98 1971893.838
30 Gianni Rodriguez St. George's So '00 1201383.865
30 Pat Schena Exeter Pg '98 229482.954
1 Esa Maki Kents Hill Sr '99 1741281.871
1 Justus Kujala Hebron Jr '99 1291480.851
35 Jackson Elkins Choate Jr '99 146778.918
35 Liam Moore Dexter Sr '98 130476.950
35 Jerah Siegal Northfield Mt. Hermon Jr '99 1751072.878
29 Chris Moniz Winchendon Jr '99 2331472.837
35 Nick Cline Hebron Pg '97 119560.923
34 Caleb Hannon Taft Jr '99 109357.950
1 Chris Dalton Brewster Academy So '01 54954.857
33 Derek Nash New Hampton Pg '97 122649.891
29 Jonathan Carafotes Brooks Fr '02 1121547.758
1 Robert Repenning BB&N G8 '03 741043.811
31 Nick Moore Exeter Sr '98 138342.933
29 Charlie Archer Andover Fr '01 87641.872
31 Kevin Clark Groton Fr '00 106940.816
30 Kristian Hansen Pomfret Sr '98 114234.944
1 Nicholas Vankka Gunnery Jr '99 122832.800
1 Nick Sorgio Salisbury Sr '98 108931.775
33 Scot Lawson Trinity-Pawling Jr '99 57430.882
31 Mike Zanini Northfield Mt. Hermon Sr '97 50529.853
32 Cam Andersen Portsmouth Abbey Jr '99 100629.829
1 Luke Strechenbach Roxbury Latin So '01 81428.875
29 Connor Cherry Canterbury So '99 57324.889
1 Andrew Buckley Berkshire So '01 59322.880
1 Andrew Engel Cushing So '00 54218.900
26 Dan Zajkowski North Yarmouth Academy Fr '02 33318.857
30 Tyler McDermott Deerfield Fr '01 22117.944
33 Tim Kiley St. Sebastian's Jr '99 41117.944
29 Will Douthit Exeter Jr '99 55317.850
30 Nik Butchma Choate Sr '98 37317.850
33 Nick Bolino Hotchkiss Sr '98 270161.000
31 Henry Wilder Hotchkiss Fr '01 27216.889
35 Alexandre Daccord Andover Jr '99 380151.000
30 Alex MacMillan Thayer So '01 36114.933
30 Brandon Sherman Tabor Fr '01 23212.857
30 Kyle Konin Kimball Union Sr '98 150111.000
31 Connor Goff Brooks Sr '98 1838.727
1 Ian Shane Westminster Fr '00 1017.875
30 Ben Joiner Rivers Jr '99 36061.000
31 Sean Keleher Gunnery Sr '98 1216.857
33 CJ Conner North Yarmouth Academy Sr '98 1041.000
31 Charlie Mosse St. Mark's Jr '00 1213.750
30 Robert Westwater Milton So '00 523.600
33 Jack Tyrie Noble & Greenough So '00 1011.000
30 Finn Wimberly Middlesex So '00 400.000
 
* based on submitted non-Scrimmage game results.